One Piece - Odcinek 862
Dejo, Wczoraj, 11:02 – Anime - Odpowiedzi (3)
W tym temacie dyskutujemy o najnowszym odcinku One Piece. 
 

Wersja Polska:


Zabrania się rozpoczynania dyskusji przed ukazaniem bieżącego odcinka.Zabrania się pisania komentarzy typu:

"Dlaczego jeszcze nie ma odcinka?"
"Kiedy pojawi się nowy odcinek?"
"Czy One Piece ma przerwę w tym tygodniu?"
"Dlaczego One Piece ma znowu przerwę?"
 
Aby uzyskać informacje na temat ewentualnych przerw w wydawaniu One Piece, zapraszamy do odwiedzenia tematu:
Przerwy w wydawaniu One Piece


Zabrania się używania jakichkolwiek grafik uchodzących za ciężkie spoilery, zdradzające kluczowe wydarzenia fabularne, miejsca, bądź wygląd nowych postaci w Awatarach i Sygnaturach, do czasu ukazania się owych wydarzeń, miejsc, bądź postaci w Anime. Dopuszcza się używania grafik ukazujących wizerunek postaci które pojawiły się w Anime, a zmianie uległ ich wizerunek. Uprasza się aby odczekać co najmniej 24 godziny przed użyciem grafiki z nowego odcinka w Awatarze lub Sygnaturze, jako że nie wszyscy mają okazję obejrzeć nowy odcinek zaraz po jego wyjściu.
 
Jakiekolwiek naruszenie wyżej wymienionych zasad będzie skutkowało otrzymaniem słownego ostrzeżenia, a w razie wielokrotnych naruszeń, doprowadzi do otrzymania Ostrzeżenia
Czarnobrody - respekt, progres, potęga
Mordoc, 17-11-2018, 16:28 – Manga - Odpowiedzi (11)
Pisałem co nieco o tym w temacie o głównym antagoniście.
Główne pytanie brzmi - czy Czarnobrody będzie kiedyś na tyle potężną postacią, by być respektowanym jako finałowy przeciwnik? Czy po jego pokonaniu będzie można powiedzieć "wreszcie Luffy pokonał najpotężniejszą postać w uniwersum" zamiast "e tam, Kaido i BM, to większe potwory, mam raczej niedosyt"? 

 Do dokonań Czarnobrodego można zaliczyć pokonanie wartej 500 mln logii (Ace'a). Jednak miało to miejsce dużo później, niż w przypadku Luffy'ego (Enel na niebieskim morzu byłby właśnie tyle wart). Siła obu postaci (Ace i Enel), opierała się w dużej mierze na owocu. W obu przypadkach moc owocu została zniwelowana. Na Luffy'ego pioruny nie działały z powodu gumy, a Ace nie mógł wykorzystać potencjału swojego owocu przez owoc ciemności. Dodatkowo wiemy, że Enel używał haki obserwacji. Jak to było w przypadku Ace'a nie wiadomo. Nie wiemy na jakim poziomie było jego haki, nie wiemy, czy w ogóle je opanował (jak zginął, to haki jeszcze nie było dobrze wyjaśnione), pomijam przebudzenie królewskiego.
Tak, czy inaczej BB pokonał przeciwnika podobnego kalibru, co Luffy, jednak o wiele później.

Kolejne przedstawienie z udziałem BB, to zostanie Shichibukai, a następnie starcie z Luffym w Impel Down. Dość mocno odczuł cios od Luffy'ego, po czym znowu wykorzystał moc owocu, a walka została przerwana.

Później wraz załogą rzucił się na mocno rannego Białobrodego, ale nie zdołał go dobić.

Następnie widzieliśmy, jak BB ucieka przed Akainu. Później dowiedzieliśmy się, że jakimś cudem przejął tereny, należące wcześniej do WB, a także, że jego sojusznikiem został Ao Kiji.
Jego główny dowódca (Burges) dostał tęgie lanie od Sabo.

Na chwilę obecną BB jest dobrym strategiem, ma 2 silne owoce, ale bez nich wydaje się słaby. Zwłaszcza w porównaniu z takimi potęgami, jak Kaido i BM, których ciała są praktycznie niezniszczalne. 

Jeśli Luffy ma zostać najpotężniejszą postacią, to musi udowodnić, że jest w stanie przebić się w pojedynkę przez tak potężne pancerze. Tymczasem podejrzewam, że Kaido zostanie pokonany po walce grupowej. Ostatnią nadzieją będzie BM. W końcu Luffy powiedział Katakuriemu, że ją pokona, ale pozostaje pytanie, czy do tej walki faktycznie dojdzie? 

Wracając jednak do Czarnobrodego, czy kiedyś pokona w pojedynkę kogoś z Yonko albo przynajmniej admirała? Są jakieś szanse na pokonanie Shanksa, bo ma z nim zatarczki, tylko czy sam Czerwonowłosy jest aby na pewno wystarczająco potężny?

Fajną opcją, do której raczej nie dojdzie, byłoby zgniecenie sojuszu przez Kaido, a następnie pojawienie się BB na miejscu i pokonanie smoka w pojedynkę.
Kouzuki Oden To Scopper Gaban?
Marshal, 14-11-2018, 18:27 – Teorie - Odpowiedzi (12)
Gość w klatce to Scooper Gaban Wink
Tak jak powyżej. Znalazłem pewną ciekawą teorię (po angielsku) i wydała się bardzo ciekawa. 
Nie czepiajcie się tłumaczenia Big Grin 

"Gear 5 będzie podobne do Sun Wukonga lub czegoś na wzór małpiego króla. Jest powiedziane, że Wukong pokonał kiedyś Wielkiego Smoka Czterech Mórz (Kaido, Władca Mórz). Tak więc Luffy użyje formy "sun wukonga" do pokonania Kaido. 

Jeśli chodzi o przebudznenie, Luffy będzie mógł zamieniać rzeczy w coś stworzonego z gumy, które będzie mógł zmniejszać lub zwiększać. To również odnosi się do Sun Wukonga, jako, że posiadał Kij, który mógł dowolnie wydłużać.  
Kiedy Luffy opanowałby już formę Sun Wukonga bardzo dobrze, jego prędkość zwiększy się do najwyższego poziomu, dzięki czemu będzie mógł tworzyć kopie samego siebie.  
(Notka ode mnie: Afterimage to nie do końca kopia. Trudno mi było znaleźć polskiego odpowiednika, ale znalazłem "powidok". Ale wiecie o co chodzi, więc nie trzeba szukać słowa) 
A więc jest to prawie to samo co umiejętność klonowania Sun Wukonga"

Teoria była dłuższa, ale tylko tyle było na temat Gear 5 i przebudzenia. Reszta jest o stosunku Cobiego i Luffiego oraz ich walki. 
Ale jako bonusik dodam takie coś, co również odnosi się do Sun Wukonga 
"...Sengoku umrze, a Coby odziedziczy po nim owoc (Hito Hito no Mi, model Buddy). Odnosząc się do mitologi, Wukong został uwięziony przez Budde"
One Piece - Odcinek 861
Dejo, 11-11-2018, 12:19 – Anime - Odpowiedzi (1)
W tym temacie dyskutujemy o najnowszym odcinku One Piece. 
 

Wersja Polska:


Zabrania się rozpoczynania dyskusji przed ukazaniem bieżącego odcinka.Zabrania się pisania komentarzy typu:

"Dlaczego jeszcze nie ma odcinka?"
"Kiedy pojawi się nowy odcinek?"
"Czy One Piece ma przerwę w tym tygodniu?"
"Dlaczego One Piece ma znowu przerwę?"
 
Aby uzyskać informacje na temat ewentualnych przerw w wydawaniu One Piece, zapraszamy do odwiedzenia tematu:
Przerwy w wydawaniu One Piece


Zabrania się używania jakichkolwiek grafik uchodzących za ciężkie spoilery, zdradzające kluczowe wydarzenia fabularne, miejsca, bądź wygląd nowych postaci w Awatarach i Sygnaturach, do czasu ukazania się owych wydarzeń, miejsc, bądź postaci w Anime. Dopuszcza się używania grafik ukazujących wizerunek postaci które pojawiły się w Anime, a zmianie uległ ich wizerunek. Uprasza się aby odczekać co najmniej 24 godziny przed użyciem grafiki z nowego odcinka w Awatarze lub Sygnaturze, jako że nie wszyscy mają okazję obejrzeć nowy odcinek zaraz po jego wyjściu.
 
Jakiekolwiek naruszenie wyżej wymienionych zasad będzie skutkowało otrzymaniem słownego ostrzeżenia, a w razie wielokrotnych naruszeń, doprowadzi do otrzymania Ostrzeżenia
Przejdź na forum
Ostatnio aktywne tematy
Czyli co na morzu szumi...
One Piece - Odcinek 862
janek z, 6 godzin(y) temu
Łanpisy 2018
CCORD, 16-11-2018, 21:17
One Piece rozdział 944
CCORD, 14-11-2018, 14:20
Facebook
Świeże wieści z oceanów...
1 2 ... 693
Użytkownicy online
Zobacz ilu nas jest!

Aktualnie jest 61 użytkowników online. » 1 Użytkownik(ów) | 60 Gość(i)

sapedlek

100%
One Piece
264,569
Postów
8,139
Wątków
35,960
Użytkowników