Nawiązanie Ody do rasy Trójokich
Lady Pudding, 08-16-2017, 21:57 – Teorie - Odpowiedzi (2)
Nie jest to teoria strikte wymyślona przeze mnie, lecz przez jednego z użytkowników Oro Jackson (Sanjikun).


Klan Trójokich jest nazywany "Mitsume-Zoku", co w dużym stopniu kojarzy się z wydaną dawno temu w Japonii grą/anime/mangą "Mitsume ga Tooru" (ang. The Three-Eyed One).
 
[Obrazek: rsz_f76d6d23b8.png]
Jest to seria stworzona przez nikogo innego jak Osamu Tezukę we wczesnych latach '70. Jak wiemy, Oda lubi zawiązywać do istniejących już serii lub postaci (Germa 66/Power Rangers lub nawiązania obecnego arcu do Alicji w Krainie Czarów/Czarnoksiężnika z Krainy Oz). To 48-odcinkowe anime emitowane było w japońskiej telewizji kiedy Oda był dzieckiem, a jak wiemy sam One Piece inspirowany jest starą bajką "Vicky the Vicking".

Zacznijmy od krótkiego zarysu fabuły - historia skupia się na młodym chłopcu Hosuke Sharaku ("The evil Prince"), jedynym ocalałym przedstawicielu tytułowej rasy Trójokich, uważanej za dawno wymarłą super-cywilizację. Razem ze swoją przyjaciółką Chiyoko Wato rozwiązują różne problemy, często spowodowane z własnej winy. 
 
Mamy ogólny zarys fabuły, przejdźmy jednak do konkretów. Przedstawiciele wspomnianej wyżej rasy podczas "nieużywania" swojego trzeciego oka są osobami niewinnymi i miłymi (tak jak Pudding). Posiadają również swój własny, starożytny język.

Sharaku jest chłopcem, który posiada straszną moc. Jego znajdujące się na czole trzecie oko, po otwarciu uwalnia niezwykle niebezpieczną, tajemniczą energię, która przekształca go w złego czarownika, chcącego podbić ludzkość. Aby chronić ludzkość przed straszliwą siłą, Sharaku nosi na czole biały plaster, który pieczętuje jego trzecie oko. Podczas gdy jego oko jest dezaktywowane, chłopiec nie pamięta o swoim prawdziwym charakterze i mocy, nie pamięta również swoich prób podboju świata.

Dostajemy tutaj kolejne podobieństwo - trzecie oko posiada niesamowitą moc (to samo twierdzi Big Mom o Pudding). Warto również zauważyć, że Sharaku nie pamięta co się stało, gdy jego oko jest zamknięte (Diabelski owoc Pudding można uznać za coś takiego). Jest to postać z dzieloną osobowością, a jak wiadomo po najnowszych spoilerach, Pudding też sprawia takie wrażenie.

 - Manga Osamu Tezuki ukazuje ciekawe przesłanie - niezależnie od tego jak potężna się cywilizacja, ostatecznie i tak staje się ofiarą własnej próżności (dotyczy to starożytnej cywilizacji Trójokich, ale można to również porównać do Big Mom i jej upadku, który nastąpi z powodu jej arogancji).
 - Podobnie jak w większości dzieł Tezuki, narracja dotyka kwestii możliwości współistnienia ze sobą osobników różnej rasy (kolejne podobieństwo do Whole Cake Island).
 - "Jeszcze bardziej niebiezpieczną od jego mocy jest jego przebiegłość - w ciągu kilku minut potrafi poskładać przeróżne śmieci tak, by powstała przerażająca maszyna zdolna wyciągnąć destrukcyjną energię z samej tkanki kosmosu" (Pudding dobrze znała broń, którą się posługiwała).
 - Neutralizowanie trzeciego oka powoduje, że wygląda się MŁODZIEJ i NIEWINNIEJ (Pudding sprawia wrażenie starszej po ukazaniu wszystkich oczu).
 - "Choć wydają się pozostawić po sobie swoje dziedzictwo w starożytnych piramidach i ruinach na całym świecie, naukowcy nie są pewni czy byli to zmutowani ludzie, kosmici czy coś innego(#Puddingjestkosmitą).
One Piece - Odcinek 801
Dejo, 08-13-2017, 08:23 – Anime - Odpowiedzi (4)
W tym temacie dyskutujemy o najnowszym odcinku One Piece. 
 

Wersja Polska:
Zabrania się rozpoczynania dyskusji przed ukazaniem bieżącego odcinka.Zabrania się pisania komentarzy typu:

"Dlaczego jeszcze nie ma odcinka?"
"Kiedy pojawi się nowy odcinek?"
"Czy One Piece ma przerwę w tym tygodniu?"
"Dlaczego One Piece ma znowu przerwę?"
 
Aby uzyskać informacje na temat ewentualnych przerw w wydawaniu One Piece, zapraszamy do odwiedzenia tematu:
Przerwy w wydawaniu One Piece


Zabrania się używania jakichkolwiek grafik uchodzących za ciężkie spoilery, zdradzające kluczowe wydarzenia fabularne, miejsca, bądź wygląd nowych postaci w Awatarach i Sygnaturach, do czasu ukazania się owych wydarzeń, miejsc, bądź postaci w Anime. Dopuszcza się używania grafik ukazujących wizerunek postaci które pojawiły się w Anime, a zmianie uległ ich wizerunek. Uprasza się aby odczekać co najmniej 24 godziny przed użyciem grafiki z nowego odcinka w Awatarze lub Sygnaturze, jako że nie wszyscy mają okazję obejrzeć nowy odcinek zaraz po jego wyjściu.
 
Jakiekolwiek naruszenie wyżej wymienionych zasad będzie skutkowało otrzymaniem słownego ostrzeżenia, a w razie wielokrotnych naruszeń, doprowadzi do otrzymania Ostrzeżenia
Byłem pewny, że już to robiłem ._. Wybaczcie.

Tradycyjnie tu ogólne zasady przewidywań:  http://onepiece.com.pl/thread-7333.html

Tutaj aktualna punktacja: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1...heets_home
 
-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-
Uwaga, uwaga! Z racji, że wygląda na to, iż okładki w tej historyjce mają jakiś tam swój schemat (zapewne 5x każda dywizja, zaczynając od statku), trzeba trochę zaostrzyć wymogi dot. przewidywania tego punktu. Od teraz, aż do czasu gdy skończy się ta historyjka, przewidywania muszą być bardziej szczegółowe. Np. "Barto atakuje cywili swoją barierą", czy "Barto atakowany przez Marines". Samo wymienienie Gambii też może być, pod warunkiem, że nie będzie tylko stał gdzieś tam w 6 szeregu i nic nie robił. Ta zasada nie obowiązuje, jeśli obstawiacie, że historyjka Barto się kończy i zgadujecie, kto pojawi się po nim. Przewidywania "Orlumbus", czy "Leo" są (w tym tygodniu przynajmniej) jak najbardziej dozwolone.
-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-
Brak okładki, brak punktu.

Fabuła:
Spoiler

@pell 1pkt - powrót Bege
@Meurte 1pkt - powrót Bege
@Mrowlanin 0pkt - :x
@Mordoc 1pkt - człowiek BM przy Capone
@DuskAstral 0pkt - :x
@Keisiak 0pkt - już atakowała w szale Słomków we wcześniejszym rozdziale
@ARRRGH 0pkt - :v
@Mint Julep 1pkt - ciąg dalszy rozpierdzielnika umysłowego Pudding
@Dragon023 1pkt - pościg za Bege

W razie pytań/wątpliwości/zażaleń/propozycji/podobnych piszcie śmiało na PW/tutaj.

Pozdrawiam :v
Twórczość fanów Nintendo
Hyrule, 08-08-2017, 22:27 – Rozrywka elektroniczna - Odpowiedzi (10)
Tu dajemy ciekawe filmiki wstawione przez fanów (czy też osoby robiące to tylko dla kasy... whatever) w temacie związanym z bohaterami, grami i uniwersami Nintendo. Temat mało ważny, forma też.

Właśnie obejrzałem i śmiechłem ostro. Big Grin Epicka opowieść o zmaganiach byłego mistrza Super Smash Bros. Linka i jego łajfu Chansey oraz innych... dziwnych postaciach...
One Piece - Rozdział 875
Dejo, 08-06-2017, 07:46 – Manga - Odpowiedzi (18)
W tym temacie dyskutujemy o najnowszym rozdziale One Piece. 
 


Wersja Polska:


Wersja Angielska:
One Piece 875[MS]
One Piece 875[JB]

Zabrania się rozpoczynania dyskusji przed ukazaniem się skanlacji bieżącego rozdziału.

Zabrania się dyskusji o spoilerach z najnowszego rozdziału One Piece. Uprasza się aby w tym celu korzystać z bliźniaczego tematu o spoilerach o nadchodzącym rozdziale.

Zabrania się pisania komentarzy typu:

"Dlaczego jeszcze nie ma rozdziału?"
"Kiedy pojawi się nowy rozdział?"
"Czy One Piece ma przerwę w tym tygodniu?"
"Dlaczego One Piece ma znowu przerwę?"
 
Aby uzyskać informacje na temat ewentualnych przerw w wydawaniu One Piece, zapraszamy do odwiedzenia tematu:
Przerwy w wydawaniu One Piece


Zabrania się używania jakichkolwiek grafik uchodzących za ciężkie spoilery, zdradzające kluczowe wydarzenia fabularne, miejsca, bądź wygląd nowych postaci w Awatarach i Sygnaturach, do czasu ukazania się owych wydarzeń, miejsc, bądź postaci w Anime. Dopuszcza się używania grafik ukazujących wizerunek postaci które pojawiły się w Anime, a zmianie uległ ich wizerunek. Uprasza się aby odczekać co najmniej 24 godziny przed użyciem grafiki z nowego rozdziału w Awatarze lub Sygnaturze, jako że nie wszyscy mają okazję przeczytać nowy rozdział zaraz po jego wyjściu.
 
Jakiekolwiek naruszenie wyżej wymienionych zasad będzie skutkowało otrzymaniem słownego ostrzeżenia, a w razie wielokrotnych naruszeń, doprowadzi do otrzymania Ostrzeżenia.
Przejdź na forum
Ostatnio aktywne tematy
Czyli co na morzu szumi...
One Piece - Rozdział 875
ARRRGH, 2 godzin(y) temu
Hearthstone
Soad, 8 godzin(y) temu
One Piece Live-Action
chucky, 08-17-2017, 13:06
Gra o Tron
chucky, 08-16-2017, 22:17
One Piece - Rozdział 874
Kaioken, 08-15-2017, 15:38
One Piece - Odcinek 801
Kaioken, 08-15-2017, 15:34
Facebook
Świeże wieści z oceanów...
1 2 ... 665
Użytkownicy online
Zobacz ilu nas jest!

Aktualnie jest 27 użytkowników online. » 7 Użytkownik(ów) | 20 Gość(i)

CCORD, cryclaknarma, LydiadeaH, Pajmon, RobertCag, zyxyx

100%
One Piece
257,202
Postów
7,737
Wątków
19,801
Użytkowników
Shoutbox
Wrzuć na luz, pogadajmy :D
Shoutbox

« archive

avatar
avatar
@CCORD https://www.youtube.com/watch?v=RWYA9BvxMso - masz misję. Jest to opening do jednego z dość popularnych anime. Podaj mi tytuł (let's see what you can do) i obejrzyj. Ja chyba też obejrzę. Duran Duran <3 Robili muzykę do Bonda, do ciekawych chińskich animacji, można na nich liczyć.
avatar
@CCORD To tak a propos OST. Tongue
avatar
@CCORD https://www.youtube.com/watch?v=k9qOXILOe38 - uwielbiałem to za dzieciaka
avatar
https://www.youtube.com/watch?v=Ie7u2Tqj-28 - a to jest najdoskonalszy AMV jaki powstał. Tak, popatrzcie na datę. Heros, obaczaj.
avatar
no dobra... GMV tachnicznie rzecz biorąc (skrót myślowy)
avatar
@CCORD dobra, za łatwa misja, bo nawet w pierwszym komencie jest tytuł... https://www.youtube.com/watch?v=0K1cDWFhr8U - po takim openingu zdecydowanie należy obejrzeć to anime
avatar
@Hyrule Nie zgadłbym ^^ Ale gdzieś tam na drugim końcu świadomości jestem pewien, że o tym gdzieś słyszałem Tongue
avatar
avatar
DO DA CONGA
avatar
@Hyrule 7,44 na MAL-u, czyli gniot. Pozdro
avatar
Spinoff o Obi Wanie zapowiedziany. Równie głupi pomysł co spinoff o Hanie Solo
avatar
IMO wcale nie. Obi Wan to postać którą lubią tak fani oryginalnej trylogii jak i ci od nowej, a McGregor jest chętny, gotowy i w idealnym wieku.
avatar
@Blek I tak mam ochotę to obejrzeć. Sa średnio oceniane serie, które mi się podobały.
avatar
https://www.youtube.com/watch?v=IHsVWanE61o - jedna z najlepszych scen z OP
avatar
avatar
https://www.youtube.com/watch?v=5VlaPUfd6tg - em, amerykańskie kino jakoś wyjątkowo mnie nie pociesza w kwestii kinematografii...
avatar
Czekam na "Instagram War Heroes and Boobs!". Epic battle of humanity! Now more music from the radio! Now more epic stunts! Best movie ever!
avatar
avatar
Skąd się wziął "Szatan Serduszko"?