[Spoilery] Luffy vs Zoro
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
dziubenzo

Nowicjusz

Licznik postów: 8

dziubenzo, 25-05-2008, 21:29
Luffy vs Zoro

Bardzo ciekawila by mnie ich walka na serio. Walke mozna by podzielic na 3 czesci
a) 1 forma Luffiego vs Zwykły Zoro
Szybkosc po stronie Zoro ale sila po stronie Luffiego; Zoro walczy na dystans unikajac atakow Luffiego
Werdykt :
Lekka przewaga Zoro
Luffy 0 Zoro 1
b) Gear Second Luffiego vs Zoro z opaska(ZoroSerioBig Grin)
Tym razem szybkosc, sila na korzysc Luffiego; skromne ataki Zoro bo co moze chlopak zdzialac bedac nawalany z kazdej strony Big Grin
Werdykt:
Znaczna przewaga Luffiego, Zoro bardzo poobijany czeka az Luffy sie zmeczy
Luffy 1 Zoro 1
c) Gear Third Luffiego (polaczone z ponownym Gear Second) vs ASURA Zoro
Gear Third ma niesamowita sile razenia, ale tez jest powolne, o ASURA Zoro moge malo powiedziec (wszystko opieram na podstawie anime). Wiem tyle, ze Zoro napewno uniknal by atakow Gear Third Luffiego, sam wyprowadzal by kontry, ale jak skuteczne tego nie powiem ... Powtorka Luffy znow uzywa Gear Second resztka swoich sil, Zoro dostaje ostro (choc Luffy stracil na szybkosci przez zmeczenie).
Werdykt
Nie moge powiedziec czy atak ASURY Zoro jest szybki, jak jest szybki to wygra ta walke i potnie zmeczonego Luffiego po kolejnym Gear Second, jak to atak wolny to po pewnym czasie Zoro umrze (upor Luffiego pt. "Nakama").Stawiam na remis, ze wskazaniem na Luffiego - temat do dyskusji

Luffy 1(2) Zoro 1

Zmieniłem nazwę na odpowiedniejszą. - Sather.
Szaman

Shichibukai

Licznik postów: 1,323

Szaman, 25-05-2008, 22:27
Luffy jest zdecydowanie najsilniejszy w załodze ale z Zoro by przegrał. Dzięki temu, że Zoro ma 3 miecze wystarczy, że raz trafi w rękę Luffiego i możliwości Luffiego się pomniejszą. Najsilniejsze techniki Luffiego nie podziałają na Zoro z powodu jego mieczów którymi może przeciąć ręce i nogi luffiego. Nie widziałem jeszcze Luffiego Nightmare. Wiem tylko, że jest okropnie silny i ma miecz. Jeżeli Luffy miał by wygrać to tylko w trybie Nightmare.

Gear Third w tej walce to by było samobójstwo. Zoro jest bardzo wytrzymały więc jakoś by przetrwał te ataki. Zakładając, że nie zranił by Luffiego to potem Luffy przez minutę jest praktycznie bezbronny i niezdolny do ucieczki.
blackmalder

Imperator Podziemia

Licznik postów: 655

blackmalder, 26-05-2008, 19:23
nie zapominajmy, że Luffy jest równie odporny jak Zoro. Niby na gumiaka idealną bronią są miecze które powodują cięcia. Lecz ile razy Luffy został pocięty na plasterki a dalej walczył.

Powiem Tak -> Luffy zdecydowanie by wygrał gdyby miał ważny powód do zwycięstwa. Wtedy by walczył z całych sił i by zwyciężył.

A w normalnej przyjaznej walce to raczej Zoro ma przewagę.

Ale nie zapominajmy o Gears Smile nie znamy dokładnej szybkości dwóch zawodników(że tak powiem) ale wychodzi na to, że Luffy jest szybszy Wink więc daje remis 1(2) : 1 z przewagą na Luffiego.

ps. Nie bez powodu Luffy jest kapitanem!
Szaman

Shichibukai

Licznik postów: 1,323

Szaman, 26-05-2008, 23:14
Cytat:Niby na gumiaka idealną bronią są miecze które powodują cięcia. Lecz ile razy Luffy został pocięty na plasterki a dalej walczył.
Ale jak by mu Zoro uciął rękę to już by mu nic nie pomogło.
Blek

Dowódca dywizji Yonko

Licznik postów: 2,587

Blek, 27-05-2008, 13:36
Czy ja wiem Tony z tym Gear Third się chyba mylisz Tongue
Wiesz Zoro nie potrafi użyć zdolności Tekkai, a Lucci prawie zginął od ciosu z tego trybuTongue
Mimo wszystko Luffy jest podatny na obrażenia sieczne ^^
Szaman

Shichibukai

Licznik postów: 1,323

Szaman, 27-05-2008, 13:50
Black Z napisał(a):Czy ja wiem Tony z tym Gear Third się chyba mylisz Tongue
Wiesz Zoro nie potrafi użyć zdolności Tekkai, a Lucci prawie zginął od ciosu z tego trybuTongue
Luccy prawie zginął dlatego, że mógł wpaść do moża a on pływać nie umiał. Zoro może nie ma tekkai ale jest równie wytrzymały i bez tego. W skypea arc spadł z bardzo dużej wysokości na litą skałę rozbijając ją przy tym na drobne kamienie, a sam był w stanie dalej chodzić a nawet walczyć.
Blek

Dowódca dywizji Yonko

Licznik postów: 2,587

Blek, 27-05-2008, 13:54
Taa... Ale Lucci zemdlał i można powiedzieć że to był śmiertelny cios nie tylko dlatego że mógł wpaść do morza.
Z tym uderzeniem Zoro by się raczej nie mógł równać.
A jeśli chodzi o Gear Second to raczej Zoro by górował ponieważ jakby się skupił i stał miejscu to by ciachnął Luffy'ego zanim ten by zdążył zadać cios
blackmalder

Imperator Podziemia

Licznik postów: 655

blackmalder, 29-05-2008, 20:38
zgadzam się z Black Z. Zoro po takim ciosie definitywnie przegrał by.
Komimasa

Oficer dywizji Yonko

Licznik postów: 994

Komimasa, 30-05-2008, 10:59
Też coś skrobne.

Moim zdaniem obydwoje sa bardzo potężni aczkolwiek wydaje mi się ,iż Zoro by wygrał
-Moc Luffy'ego nie da rady na Zoro gdyż tamten jest zbyt szybki,
-Poza tym w mistrzowski sposób opanował walkę Santoryu czyli ma 3x więcej szans zadać Luffy'emu smiertelny cios. Luffy ta więlką pięścią ma taką jedną sznsę choć i tak nie pewne czy trafi.
-Miecz jest zbyt skuteczny na niego, pomijając sympatię do tej postaci nie ma sensu mówic że Gear Second czy mocniejszy załatwi sprawę,
-Zoro posiada dużo wiecej smiertelnych technik, i wykonuje je prawie natychmiast.

Obojetne jaki by miał powód Luffy z logicznego i % widzenia przegrałby walkę a zakładamy przecież walkę na serio. werdykt Zoro zwycięży.
Szaman

Shichibukai

Licznik postów: 1,323

Szaman, 30-05-2008, 16:25
Lekki spoiler :p
"Przecież Luffy Nightmare umie walczyć mieczem. Może i nie tak dobrze jak Zoro ale z taką siłą Zoro nie był by wstanie zablokować ataków."

Zakrywaj białą czcionką spoilery, nie każdy czyta mangę. B.
DonB

Wicekapitan

Licznik postów: 238

DonB, 30-05-2008, 18:57
Spoiler:
"Tak Tony, ale jak Zoro dostanie kolejnego meitou, który jest bardzo żądny mocnych wrażeń, a w dodatku Zoro pokaże moc kolejnego miecza to co z tego, że Luffy pomacha w formie nightmare tym mieczem."

Zoro zdecydowanie, Luffy nic na to nie poradzi póki co, chyba że wymyśli formę która utwardzi gumę z której jest zrobiony.

Po Thriller Bark można bardziej dyskutować kto jest silniejszy.
Kowal

Dowódca dywizji Yonko

Licznik postów: 2,221

Kowal, 31-05-2008, 12:18
Ja sądzę, że byłby remis, bo kto powiedział, że Luffy nie uderzy Zoro prosto przez miecze, tak jak Don Kriega przez jego kolce Wink Luffy straciłby rękę i pewnie umarł z wykrwawienia, ale zoro po najmocniejszym ciosie Luffiego teź raczej by nie miał szans.
@di

Bosman

Licznik postów: 156

@di, 25-08-2008, 20:39
Cytat:Najsilniejsze techniki Luffiego nie podziałają na Zoro z powodu jego mieczów którymi może przeciąć ręce i nogi luffiego.

No tak, ale Luffy rozciągając się teoretycznie jest typem hmm... dalekiego zasięgu( rozciągniecie daje mu większy zasięg ataku) no i jak przetniesz takie ręce, które rozciągają się na dobre dwa metry . Może uniknąć uderzenia i podbiec do Luffy'ego, ale nasz mugiwara(czyt. Słomiany Kapelusz XD) też umie robić uniki.


Cytat:A jeśli chodzi o Gear Second to raczej Zoro by górował ponieważ jakby się skupił i stał miejscu to by ciachnął Luffy'ego zanim ten by zdążył zadać cios


A myślisz że Luffy by na to pozwolił nie zapominaj że Gear Second daje Luffiemu diabelską wręcz szybkość, a z tego co wiem skupienie trochę trwa Tongue . Luffy zawsze może złapać Zoro za ręce i przywalić mu z buta jak to zrobił w walce z Blueno.

Cytat:Taa... Ale Lucci zemdlał i można powiedzieć że to był śmiertelny cios nie tylko dlatego że mógł wpaść do morza.

Nawet jakby przeżył atak bardzo by go uszkodził tak jak to było w przypadku Lucciego.
Jackie D. Flint

Shichibukai

Licznik postów: 1,387

Jackie D. Flint, 26-08-2008, 12:40
Cytat:-Moc Luffy'ego nie da rady na Zoro gdyż tamten jest zbyt szybki,
Ale to Luffy zna Soru.

Cytat:-Poza tym w mistrzowski sposób opanował walkę Santoryu czyli ma 3x więcej szans zadać Luffy'emu smiertelny cios. Luffy ta więlką pięścią ma taką jedną sznsę choć i tak nie pewne czy trafi.
Wiecie, nie jestem pewna, czy we Whiskey Peak walczyli tak do końca na żarty, a już wówczas Zoro użył trzech katan - Luffy udowodnił, że potrafi je zablikować (niech żyją nieśmiertelne klapki >.>').

Cytat:-Miecz jest zbyt skuteczny na niego, pomijając sympatię do tej postaci nie ma sensu mówic że Gear Second czy mocniejszy załatwi sprawę,
Jak to mówił Luffy (tyle, że o wodzie) - wystarczy uniknąć XD

Cytat:-Zoro posiada dużo wiecej smiertelnych technik, i wykonuje je prawie natychmiast.
Luffy jako jeden z niewielu udowodnił, że umie przeżyć Oni Giri (okay, ponieważ w OP nie ma śmierci - po oni giri Luffy dalej stoi i nie ma problemów z walką). Myślę, że inne ataki Zoro też by przeżył, nawet gdyby go sięgły.
Ponadto - Luffy może nie zabija przeciwników, ale z pewnością wprawił się w robieniu im sporej krzywdy.

Chciałabym też zauważyć, że gdyby Luffy miał już walczyć z Zoro to by go nie zabił - prędzej po prostu złamałby mu ręce w łokciach, tak by ten nigdy więcej nie mógł walczyć. Zoro ma mocne stawy i kości, ale Luffy dysponuje siłą zdolną naprawdę go uszkodzić.

NIE WIEM, co musiałoby się stać, żeby ta dwójka chciała się pozabijać. Relacje między nimi są zbyt dobre, zbyt braterskie. Mogą się pokłócić, czy potłuc, ale zabić? Nie wyobrażam sobie tego XD"

Ogólnie - stawiam na Luffy'ego. Dlaczego? Przez Zoro. Szermierz nie szedłby za kimś, kto byłby od niego słabszy. Po prostu.

[ Dodano: 2008-08-26, 11:45 ]
Po za tym - Tony, Nightmare było przemianą jednorazową, a Luffy zyskał te zdolności tylko dzięki duchom, które go opętały. Nie sądzę, żeby nadal umiał operować czymś więcej niż nóż do mięsa.

Cytat:No tak, ale Luffy rozciągając się teoretycznie jest typem hmm... dalekiego zasięgu( rozciągniecie daje mu większy zasięg ataku) no i jak przetniesz takie ręce, które rozciągają się na dobre dwa metry .
To proste - w połowie >.>'

OT i CZEP (co, myśleliście, że chociaż raz sobie odpuszczę? XD)
Cytat:nasz mugiwara(czyt. Słomiany Kapelusz XD)
@di - jesteś na forum OP, mam wrażenie, że każdy tu zna słowo mugiwara Wink
Jarek Bachanek

Kapitan

Licznik postów: 367

Jarek Bachanek, 27-08-2008, 15:58
Ja obstawiam remis. Nie wyobrażam sobie tej walki chociaż gdyby Zoro był tym złym to Luffy z pewnością by wygrał (główny bohater zawsze wygrywa)
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź