Klątwa Ondyny - choroba Czarnobrodego
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
1 2 3
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
ARRRGH

Dowódca dywizji Yonko

Licznik postów: 2,181

ARRRGH, 02-03-2018, 14:17
Chciałbym poniżej przedstawić pewną internetową (żeby nie było, że sam ją wymyśliłem Big Grin) teorię o Czarnobrodym. Teoria została stworzona na podstawie kilku luźnych wątków poruszonych w mandze i SBSach, które oddzielnie nie wiele nam mówią, ale po złożeniu w całość dają trzymającą się kupy teorię.

Zacznijmy od Daltona, który opowiedział Usoppowi oraz Vivi, że załoga Czarnobrodego w sile 5 osób, zaatakowała i zrujnowała Drum:

Spoiler

[Obrazek: 20.jpg]

Co ciekawe, nie ma tutaj kompletnie żadnego wytłumaczenia. Dalton nie podaje żadnego powodu, żadnego celu, nie wspomina czy coś zostało wykradzione, ktoś porwany. Powstaje więc pytanie - w jakim celu BB zaatakował królestwo Drum? Wiemy, że na wyspie znajdował się elitarny zespół lekarzy, ale z pewnością BB nie potrzebował żadnego do swojej załogi, bo we wspomnianej piątce był już Doc Q, zaś z dalszych wydarzeń wiemy, że po tym incydencie nikt nie przyłączył się do tej załogi.

Następnym wydarzeniem jest pozornie bezsensowna rozmowa, którą prowadzą Luffy oraz Sanji:
Luffy: Czy wiedziałeś, że ludzie w śnieżnych państwach nie sypiają?
Sanji: Niby czemu?
Luffy: Bo gdyby to robili, umarliby!
Sanji: To najgłupsza rzecz jaką słyszałem
Luffy: Ale to prawda! Tak powiedział mi taki koleś z baru!
Sanji: Kto? Usopp?
Luffy: Nie, koleś z baru w wiosce.
Sanji: To dlaczego w domku Daltona było łóżko?
Luffy: Racja! Pewnie będzie mu potrzebne gdy będzie umierał.
Sanji: To jest jeszcze bardziej bezsensowne!

Spoiler

[Obrazek: 6.jpg][Obrazek: 7.jpg]

Bar w wiosce dosyć zawęża nam grono podejrzanych. Do tego momentu fabuły Luffy był w trzech wioskach: Foosha (wioska Luffy'ego), Syrup (wioska Usoppa) oraz Cocoyasi (Nami). Ale jeżeli mówimy o barze, to był tylko jeden, w którym Słomiany spędzał mnóstwo czasu pijąc mleko - bar Makino w Foosha. Tam z kolei bardzo często stacjonował Shanks ze swoją załogą i opowiadali małemu Luffy'emu różne historie. Czyżby ta była jedną z nich? A jeśli tak, to czy mały Luffy na pewno ją dobrze zrozumiał? Żeby do tego dojść, należałoby w jakiś sposób odgadnąć kto z załogi Shanksa mógł mu coś takiego opowiedzieć i w jaki sposób. Bo przecież ludzie w zimowych wyspach sypiają, więc zdecydowanie Luffy coś pokręcił, a jak wiemy nie należy on do najbystrzejszych i do tego był wtedy maluchem.

Według teorii, historię tą opowiedział sam Shanks. I tutaj po raz kolejny pojawia się postać Czarnobrodego. Było kilka scen, który w jakiś sposób wiązały tą dwójkę. Jedną z nich jest fakt, że Shanks z jakiegoś powodu wie o wysokich ambicjach BB i ma wobec niego kiepskie przeczucia. Próbował ostrzegać o tym fakcie Białobrodego i prosił, by ten powstrzymał Ace'a przed pogonią. Dzięki tej rozmowie, wiemy też, że blizna na oku Czerwonowłosego pochodzi z rany zadanej właśnie przez Czarnobrodego. Fakt ten wskazuje nam, że ta dwójka ma jakąś wspólną przeszłość. Do czego zmierzam? Shanks i BB mogli się w jakiś sposób poznać i ten drugi mógł opowiedzieć, że pochodzi ze śnieżnej wyspy oraz nie może spać. Gdyby tak było, Shanks w barze mógł opowiedzieć Luffy'ego, że zna osobę ze śnieżnego państwa, która nie może spać bo umrze. Luffy mógł to nie do końca dobrze zrozumieć i przypadkowo odniósł to do wszystkich mieszkańców śnieżnych państw. Dlaczego jednak w ten sposób połączono fakty? Z kilku powodów. Po pierwsze Marco wspomniał, że BB ma dziwne ciało:

Spoiler

[Obrazek: auwo1U0.png]

Po drugie Luffy i Zoro po spotkaniu BB w Mock Town stwierdzili, że to nie "on" tylko "oni". Tą dziwną rzecz mógł również wyczuć Shanks podczas spotkania z nim:

Spoiler

[Obrazek: MR-7294-115326-16.jpg]

Zresztą te dwa fakty są zalążkiem innej teorii, jakoby BB posiadał owoc cerbera (kojarzycie jolly roger BB? Są na nim 3 czaszki Wink) i stąd emanuje aurą trzech osób, stąd stwierdzenie "oni", lecz tej teorii nie będę tutaj dotykał Wink

I wreszcie po trzecie, Oda sam dał podpowiedź, rysując młodych shichi przed timeskipem. BB siedzi ze łzwami w oczach, patrząc w księżyc, zaś u jego stóp leży... śnieg (poniżej będą już tylko linki do zdjęć, gdyż na naszym forum jest ustawiony limit zdjęć Big Grin):

Spoiler

https://pm1.narvii.com/6688/d03405ea7fbdb197236d3cc2e3c5d59017e0128e_hq.jpg

Ewidentnie wskazuje nam to na bezsenność. Jest też jedna choroba, która się w to wpasowuje... Nazywa się klątwa Ondyny. W skrócie: chorzy na tą przypadłość mogą przestać oddychać we śnie i umrzeć. Jeśli kogoś interesują szczegóły, można o nich przeczytać na wiki: https://pl.wikipedia.org/wiki/Klątwa_Ondyny
Wracając do teorii, mówi ona o tym, że BB jest chory na tą przypadłość, dlatego mały BB płacze patrząc w księżyc, gdyż nie może pójść spać. Wychodzi więc na to, że BB jest czuwający, czyli nigdy w życiu nie spał.

W tym momencie teoria zmierza do wyjaśnienia co takiego mógł robić BB na Drum. Wiemy, że wyspa ta posiada genialnych lekarzy, prawdopodobnie najlepszych w universum One Piece. Nawet nadworny doktor królestwa Alabasty, z 40sto letnim doświadczeniem nie miał zielonego pojęcia o mieszance, którą przygotowywał Chopper:

Spoiler

http://1.bp.blogspot.com/-T9OmYn1XNn0/VnImwG9caGI/AAAAAAAjh3M/t9VcjZkM6is/w1900/4.jpg

Najprawdopodobniej więc Doc Q doradził Czarnobrodemu, by wybrali się na Drum, słynnego ze swojej medycznej wiedzy. Być może liczyli oni, że lekarze z Drum będą w stanie wyleczyć przyszłego Yonko z tej przypadłości. Jednakże nie odniosło to sukcesu. W zamian którymś momencie (być może właśnie na Drum??) BB mógł odkryć, iż jego przekleństwo może być jednocześnie błogosławieństwem. I tutaj teoria wyjaśnia, że diabelskie owoce w dużym stopniu mutują ciało użytkownika, zaś zjedzenie dwóch jest niemożliwe, gdyż podczas snu "diabły" owoców walczą ze sobą, a użytkownik umiera. Jeśli jednak Czarnobrody z powodu swojej choroby nie może zasnąć, jest w stanie władać większą ich ilością, gdyż cały czas pozostaje przytomny. Przypomnijmy, że nawet Gorosei było w szoku, że Czarnobrody mógł zjeść 2 owoce, a skoro oni nie posiadali wiedzy o takiej możliwości, BB musi być unikalny na skalę całego świata! Jednocześnie teoria ta w żaden sposób nie przekreśla teorii zoanu cerbera, który mógł zostać zjedzony przez czarnucha jako pierwszy.

Uff to tyle Smile dajcie znać co sądzicie.
Tlyko

Szczur Okrętowy

Wiek: 27
Licznik postów: 28

Tlyko, 02-03-2018, 14:31
Wow, super teoria, tym bardziej, że całkiem prawdopodobna.
Seventy1

Agent Cipher Pol 9

Licznik postów: 410

Seventy1, 02-03-2018, 14:32
(02-03-2018, 14:17)ARRRGH napisał(a): Do tego momentu fabuły Luffy był w trzech wioskach: Foosha (wioska Luffy'ego), Syrup (wioska Usoppa) oraz Cocoyasi (Nami).

Z tego co pamiętam, Luffy był w barze też w Loguetown. 
Zaś co do samej teorii, to jest baaardzo prawdopodobna. Trochę szkoda Czarnobrodego, że nie może spać.
Spoiler

[Obrazek: 945.gif]

ARRRGH

Dowódca dywizji Yonko

Licznik postów: 2,181

ARRRGH, 02-03-2018, 14:40
(02-03-2018, 14:32)Seventy1 napisał(a): Z tego co pamiętam, Luffy był w barze też w Loguetown

Owszem i nie tylko w Loguetown - także w innych miastach Smile ale właśnie, słowo klucz to miasto - Luffy mówił o barze w wiosce, stąd tylko 3 które wymieniłem, wpasowują się w jego słowa Wink
Dahaka

Yonko

Wiek: 28
Licznik postów: 3,792

Dahaka, 02-03-2018, 15:15
W polskim tłumaczeniu Luffy mówi konkretnie o swojej wiosce Wink
[Obrazek: tumblr_o7qkyrayvR1tvlw71o1_1280.gif]
Pajmon

Dowódca dywizji Yonko

Licznik postów: 1,879

Pajmon, 02-03-2018, 15:24
A bar w wiosce Cobiego?
Ja od jakiegoś czasu mam ciut inną teorię na temat BB. Co ciekawe ona także pasowałaby do teorii o braku snu, lecz nie łączy się z tą chorobą. Otóż

Spoiler

[Obrazek: edward-mordrake.jpg]

Zdjęcie przedstawia Edwarda Mordrake'a. Jak czytamy na wikipedii: "według niepotwierdzonych doniesień angielski dziedzic tytułu para mający dodatkową twarz z tyłu swej głowy. Twarz ta nie mogła jeść ani głośno mówić, ale widziano, jak śmiała się i drwiła, gdy Mordake płakał. Mordake miał błagać lekarzy, aby usunęli tę „demoniczną twarz”, twierdząc, że szepcze do niego nocami. Żaden lekarz nie chciał się jednak podjąć operacji. Mordake popełnił samobójstwo w wieku 23 lat."

Lekarze się zgadzają, płacz się zgadza, bezsenność, wiele osób w jednej się zgadza. Nie pasuje tu tylko samobójstwo, ale zamiast tego w OP dostaliśmy co innego, morderstwo. Twarz ta mogła doprowadzić BB do szaleństwa i namówić do morderstwa swojego kapitana. W dodatku posiadanie takiej 2 twarzy umożliwia zjedzenie drugiego owocu. 
Chciałbym tylko zapytać, czy kiedykolwiek widzieliśmy BB bez nakrycia głowy? Bo z tego co kojarzę to zawsze miał czapkę albo chustę. 
PS. Luffy i Zoro mogli wtedy usłyszeć podszepty tej drugiej twarzy.
[Obrazek: giphy.webp]
Spoiler

[Obrazek: 9qKEXOG.jpg]

Seventy1

Agent Cipher Pol 9

Licznik postów: 410

Seventy1, 02-03-2018, 16:10
@Pajmon Ok, ale w jaki sposób Blackbeard zdobędzie moc trzeciego owocu (a to jest pewne jak to, że Luffy zostanie królem piratów) Pierwszy zjadł Teach, natomiast drugi został wszamany przez drugą twarz.
Spoiler

[Obrazek: 945.gif]

Siafant

Podporucznik

Wiek: 23
Licznik postów: 30

Siafant, 02-03-2018, 18:21
(02-03-2018, 16:10)Seventy1 napisał(a): @Pajmon Ok, ale w jaki sposób Blackbeard zdobędzie moc trzeciego owocu (a to jest pewne jak to, że Luffy zostanie królem piratów) Pierwszy zjadł Teach, natomiast drugi został wszamany przez drugą twarz.

A czemu jest tak pewne z tymi trzema owocami? Nie jestem w temacie więc możesz oświecić Big Grin
Tlyko

Szczur Okrętowy

Wiek: 27
Licznik postów: 28

Tlyko, 02-03-2018, 18:26
Dlatego

 [Obrazek: latest?cb=20100621050841]
Siafant

Podporucznik

Wiek: 23
Licznik postów: 30

Siafant, 02-03-2018, 18:33
No czaje, dzięki za odpowiedź :d

@Pajmon 
Cytat:Ja od jakiegoś czasu mam ciut inną teorię na temat BB. Co ciekawe ona także pasowałaby do teorii o braku snu, lecz nie łączy się z tą chorobą. Otóż
 
W sumie ciekawa teoria, ale nie sądzisz, że zbyt mroczna jak na realia Łan Pisa?
Dejo

Gorosei

Wiek: 27
Licznik postów: 3,370

Dejo, 02-03-2018, 19:25
Cytat:@Pajmon Ok, ale w jaki sposób Blackbeard zdobędzie moc trzeciego owocu (a to jest pewne jak to, że Luffy zostanie królem piratów) Pierwszy zjadł Teach, natomiast drugi został wszamany przez drugą twarz.
Nic nie jest pewne dopóki nie znajdzie się w mandze(Nawet to że Luffy zostanie Królem xD), śmierć Shanksa, Diamentowy owoc u Shiliewa,  3 owoce Teacha bierzemy bardzo często to za fakty, ale Oda może mieć zupełnie inne pomysły, i możemy się bardzo ostro zdziwić (Na co zresztą mam nadzieje). Gdyby wszystkie teorie o one piece się sprawdzały to nie warto było by tracić czasu na tą mangę, skoro główne wydarzenia miałbyś zaspojlerowane 10 lat przed ich rozpoczęciem, Oda nadal potrafi zaskakiwać i mam nadzieje że pozostanie tak do końca Big Grin
 
(02-03-2018, 18:26)Tlyko napisał(a): Dlatego

 [Obrazek: latest?cb=20100621050841]
\

To jest niby ten dowód na trzeci owoc? Big Grin Ten znak może tak wiele znaczyć, że akurat ta opcja jest wręcz zbyt oczywista Smile

Oczywiście żeby nie było, ja bardzo bym chciał Teacha z trzema owocami, ale nie byłbym tego aż taki pewny, a już na pewno nie wyciągałbym wniosków, na podstawie bandery Big Grin Skoro ciągle nie wiemy co ona tak naprawdę symbolizuje, i czy ma jakikolwiek związek zeżarciem dodatkowego owocu, bo wcale nie musi  Wink
 
[Obrazek: TOP-Best-Greatest-GOALKEEPERS-Soccer-Foo...1263&ssl=1]
Pajmon

Dowódca dywizji Yonko

Licznik postów: 1,879

Pajmon, 02-03-2018, 19:32
@Siafant dlaczego? W bajce dla dzieci Harry Potter i Kamień Filozoficzny przeszła ;d 

@Seventy1 tego jeszcze nie wiem. Z drugiej strony jak rzekomy owoc trzygłowego psa mógłby dać możliwość zjedzenia kolejnych 2 owoców czyli Gura Gura i Yami Yami? To wciąż byłaby jedna osoba z trzema głowami tylko w postaci przemienionej. Moim zdaniem choć teoria fajna i zawsze mi się podobała, to byłaby mocno naciągana. 
Moim zdaniem odpowiedzi trzeba szukać w słowach Marco o specjalnych możliwościach jego ciała a nie możliwościach które daje owoc. Sam Marco dzięki swojemu owocowi nabiera cech człowieka prawie nieśmiertelnego, a o sobie tak jak o BB nie mówi. Tak więc moim zdaniem (to tylko teoria nie przekonanie ;d) w ciele BB są 3 osoby. Główna postać to BB jakiego znamy, kolejna może być ukryta z tyłu jego głowy. A trzecia? Może w jego wielkim brzuchu? Znane są przypadki posiadania w brzuchu wewnątrz siebie swojego bliźniaka. To byłby zupełny hardcor i sam w to nie wierzę, ale taka mnie poniosła fantazja artystyczna xd
[Obrazek: giphy.webp]
Spoiler

[Obrazek: 9qKEXOG.jpg]

Siafant

Podporucznik

Wiek: 23
Licznik postów: 30

Siafant, 02-03-2018, 20:25
@Pajmon 
Cytat:@Siafant dlaczego? W bajce dla dzieci Harry Potter i Kamień Filozoficzny przeszła ;d 
 
No w sumie Harry Potter by się zgadzał, ale tył głowy to był Voldemort, który za pomocą czarnej magii się z nim złączył. Trochę bardziej creepy wygląda jak ktoś genetycznie urodził się z takim czymś Big Grin Też nie wyobrażam sobie jakby to pokazali w OP, tak jakoś czuję, że to nie w stylu tej mangi choć byłbym za tą teorią bardziej niż za tą z brakiem snu :d
Partyjoke

Supernova

Licznik postów: 851

Partyjoke, 02-03-2018, 21:02
Co do bezsennosci to IMO zbyt naciagane, jak dla mnie mozliwosci sa 2: 
1. BB moze jak marvelowy Legion, miec w sobie inne osobowosci, takie rozdwojenie lub roztrojenie jaźni,(wyjasniloby 3 czaszki jako jolly roger)
2. Ma druga glowe z tylu wlasnej, jest to IMO najprawdopodobniejsze, gdyz odnosiloby sie do faktu ze BB ma "odd body" no i byloby bardzo legit, bo BB od dziecka noi dlugie wlosy i nakrycie glowy, wiec spokojnie moglby okruwac tam druga twarz, cos jak Quirrel w kamieniu filozoficznym.
Jest to na pewno duzo bardziej prawdopodobne niz jakis cerber na kiju XDDD
Cytat:Po drugie Luffy i Zoro po spotkaniu BB w Mock Town stwierdzili, że to nie "on" tylko "oni". Tą dziwną rzecz mógł również wyczuć Shanks podczas spotkania z nim:
To moze sie rownie dobrze odnosic do zalogi czarnobrodego, bo juz wczesniej widzieli Burgessa.
ARRRGH

Dowódca dywizji Yonko

Licznik postów: 2,181

ARRRGH, 02-03-2018, 21:25
(02-03-2018, 21:02)Partyjoke napisał(a): 2. Ma druga glowe z tylu wlasnej, jest to IMO najprawdopodobniejsze, gdyz odnosiloby sie do faktu ze BB ma "odd body" no i byloby bardzo legit, bo BB od dziecka noi dlugie wlosy i nakrycie glowy, wiec spokojnie moglby okruwac tam druga twarz, cos jak Quirrel w kamieniu filozoficznym.
Jest to na pewno duzo bardziej prawdopodobne niz jakis cerber na kiju XDDD

wtf? co wy z tymi dwiema głowami? xD teoria bezsenności jak każda - jest tylko teorią i wiadomo, że dopóki nie dostaniemy potwierdzenia, bądź zaprzeczenia, to będzie "naciągana". Jednak te dwie twarze wydają mi się jakieś takie zupełnie niedorzeczne Big Grin

(02-03-2018, 21:02)Partyjoke napisał(a): To moze sie rownie dobrze odnosic do zalogi czarnobrodego, bo juz wczesniej widzieli Burgessa.

Nie rozumiem - przecież Luffy ani Zoro nie mieli pojęcia co to za załoga. Spotkali faktycznie Doc Q oraz Burgessa, ale nie znali ich. Nawet inni ludzie w mieście nazywali Burgessa "Championem", a nie załogantem Czarnobrodego. W związku z tym raczej trudno doszukiwać się takiego powodu. Tym bardziej, że Nami wyraźnie zapytała, ciekawe kto to był. Chodziło jej o BB, a nie o jego załogę, więc ewidentnie ta tajemnicza odpowiedź odnosi się do jego osoby ;] w teorii którą opisywałem, przypomniałem tylko o tym cerberze, ale równie dobrze może to być jakaś aura powodowana przez owoc ciemności.
1 2 3
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź