Broń palna w One Piece.
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Seventy1

Kapitan

Licznik postów: 313

Seventy1, 09-03-2018, 15:59
Postacie z One Piece są w stanie przyjąć na klatę ataki zdolne do zniszczenia miast, gór a nawet wysp, a tu nagle, ktoś do kogoś strzela z pistoletu i ta druga postać jest śmiertelnie ranna. Może i to nie jest zwykła broń palna, ale mimo wszystko, to razi w oczy. Na przykład plan Big Mom: ma zamiar rozstrzelać  wszystkich członków rodziny Vinsmoke. To jest głupie, bo jak wcześniej napisałem, oni byliby w stanie to przeżyć, zaś po drugie, mają wystarczająco krótki czas reakcji żeby zrobić unik. 
Wiem, że to jest czepialstwo, ale kiedy widzę, że ktoś w OP pada od strzału z jakiejś broni palnej, to coś we mnie umiera. 

A wam to przeszkadza czy nie?
Dejo

Sogeking

Wiek: 24
Licznik postów: 1,776

Dejo, 09-03-2018, 16:05
Cytat:A wam przeszkadza to czy nie?
Mi to nie przeszkadza przyzwyczaiłem się już do tego w OP. Jak ktoś ma zginąć w tej mandze to zabije go dosłownie wszystko, nawet pistolet na wodę, a jak ktoś ma przeżyć to przeżyje nawet postrzał w głowę, czy wybuch bomby która miała zniszczyć całe miasto Smile Tak to już w tym naszym one piece jest.
 
Spoiler

[Obrazek: 3mnhqTh.png]

 
[Obrazek: UiphF5U.gif]
Gogolius

Bosman

Licznik postów: 146

Gogolius, 09-03-2018, 16:10
Fajne spostrzeżenie. Jedna z moich ulubionych scen w mandze to postrzelenie tego pierwszego pirata przez członka załogi Shanksa z pistoletu.
Rozumiem jeszcze kule z kairoseki albo coś (Beckman zwykłym pistoletem raczej by nie zaszantażował Borsalino).
Broń palna wydaje się z jednej strony totalnie niepotrzebna bo jest masa postaci którym to niewiele robi (mały zgrzyt gdy Luffy jako gumiak pokazywał odporność na kule w pierwszych chapterach, ale teraz wystarczy być po prostu tankiem by to wytrzymywać). Z drugiej strony Doflamingo z pistoletu kosił ludzi jak chciał.

Myślę że pistolety odgrywają rolę raczej w takich poważniejszych, spokojniejszych scenach które mają mieć mocniejszą wymowę (Bege strzelający do Pekomsa, Doflamingo do brata itd.) natomiast strzelby i spluwy tworzące ogień zaporowy po prostu są elementem dekoracyjnym, by pokazać że randomy też coś tam starają się zrobić.
taka konwencja chyba Wink
Hinczykbn

Wschodząca Gwiazda

Licznik postów: 511

Hinczykbn, 09-03-2018, 16:14
Jakoś szczególnie mi to nie przeszkadza, u topowych postaci można sobie tłumaczyć że wkładają w mały pocisk ogromne pokłady Haki.
Spoiler

[Obrazek: ENEL-GOD.png]

aswerus

Wschodząca Gwiazda

Wiek: 27
Licznik postów: 474

aswerus, 09-03-2018, 20:23
IMO mieści się to całkiem zgrabnie w konwencji. Od początku mangi broń była tylko tak groźna jak osoba która jej używa, a teraz gdy mamy też haki Oda zyskał dość oczywiste wytłumaczenie jak i dlaczego w tym uniwersum tak sprawy wyglądają. Pomijając zaskoczenie, zmęczenie etc: jeśli strzela osobnik z lepszą obserwacją - trafia, jeśli trafia osobnik z lepszym zbrojeniem - robi kuku. Tak przynajmniej ja to rozumiem.
Spoiler

[Obrazek: bill_by_sturmir-da6kban.jpg]

Kenachi

Admirał

Wiek: 21
Licznik postów: 1,660
Miejscowość: Dressrosa

Kenachi, 09-03-2018, 20:24
Ale to nie tylko w One Piece, w DC taka Wonder Woman może iść w szranki z Supermanem ale nie jest w stanie przyjąć na klatę strzału z karabinu. Trzeba po prostu przyjąć że tak jest bo tak, tak samo jak to że postacie nie niszczą uderzeniem pięści pół miasta.
[Obrazek: tumblr_ofdqnbymNR1schwg5o4_500.gif]
Mordoc

Supernova

Licznik postów: 901

Mordoc, 09-03-2018, 20:35
Tak jak @Hinczykbn napisał, strzelcy zapewne wkładają w swoje pociski odpowiednie nakłady haki. Sądzę, że haki ma spore sposoby wykorzystania. Niewykluczone, że snajperzy wykorzystują je w inny sposób niż szermierzy, czy pięściarze. Tak jak Luffy'ego haki zachowuje się jak guma, tak haki  strzelców, może zwiększać odrzut pocisku, siłę wystrzału itp. Za jakiś czas dowiemy sięzapewne jak będzie to wyglądało w przypadku Usoppa.

Aczkolwiek sporo racji też ma @Dejo  z tym, że OP takie już jest :p
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

Ad3k

Wilk Morski

Licznik postów: 81

Ad3k, 10-03-2018, 19:42
(09-03-2018, 20:35)Mordoc napisał(a): Tak jak @Hinczykbn napisał, strzelcy zapewne wkładają w swoje pociski odpowiednie nakłady haki. Sądzę, że haki ma spore sposoby wykorzystania. Niewykluczone, że snajperzy wykorzystują je w inny sposób niż szermierzy, czy pięściarze. Tak jak Luffy'ego haki zachowuje się jak guma, tak haki  strzelców, może zwiększać odrzut pocisku, siłę wystrzału itp. Za jakiś czas dowiemy sięzapewne jak będzie to wyglądało w przypadku Usoppa.

Aczkolwiek sporo racji też ma @Dejo  z tym, że OP takie już jest :p

co do tego, to nie zapewne, a napewno.
Pragnę zauważyć, że Rejli(sr, że piszę jak się mowi, a nie pisze ale troche w pospiechu) tlumaczył luffyemu, że amazonki z plemienia kuja nasycają swoim haki strzały, więc to akurat potwierdzone info. Więc jak strzałę można nasycić, to chyba nic nie stoi na przeszkodzie, aby można było nasycić kulę od pistoletu, czy nawt głupi kamień/kule armatnią(ala garp vs mugiwara's ship), chociaż wydaje mi się, że garp wtedy akurat nie nasycał tych kul swoim haki
Jebedaiah

Szczur Okrętowy

Licznik postów: 31

Jebedaiah, 10-03-2018, 20:15
Swoją drogą samo "nasycanie" przedmiotów z którymi mają kontakt np: mieczy jest moim zdaniem troche naciągane. Nasycanie przedmiotów miotających czyli strzał czy pocisków jest imo całkiem bezsensowne. W takiej sytuacji jakie są tego limity? Można wystrzelić kule z działa nałądowaną haki? Użytkownik logii w takim wypadku miałby połlmetrową dziure w brzuchy po trafieniu?
Hinczykbn

Wschodząca Gwiazda

Licznik postów: 511

Hinczykbn, 10-03-2018, 21:07
(10-03-2018, 20:15)Jebedaiah napisał(a): Można wystrzelić kule z działa nałądowaną haki? Użytkownik logii w takim wypadku miałby połlmetrową dziure w brzuchy po trafieniu?

Gdyby nie nasycanie przedmiotów, Szermierze nie mieli by szans z owocami i użytkownikami Haki.
Teoretycznie pewnie można, a co do dziury jeśli Haki Logii było by słabsze od osoby która strzeliła powinien odnieść obrażenia.
Spoiler

[Obrazek: ENEL-GOD.png]

Subskrybuj ten wątek Odpowiedź