Akainu & Dragon Teoria
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Shiosu

Szczur Okrętowy

Licznik postów: 50

Shiosu, 10-03-2018, 18:47
Zastanawiałam się ostatnio co takiego się między nimi stało, że Akainu tak bardzo nienawidzi Dragona.
Znaczy ja rozumiem działa przeciwko rządowi, ale w świecie One Piece jest wiele takich osób.
Akainu ma coś do Dragona do tego stopnia, że olał wszystkich innym piratów, uciekinierów z ID, żeby złapać/zabić Luffy'ego. Już nie wspominając o fakcie, że Sakazuki nazywa Luffy'ego "synem Dragona", gdzie każdego innego po ich imionach/pseudonimach. Patrząc na całe podejście Akainu do Dragona i jego syna, odnoszę wrażenie, że jest to zbyt osobiste, aby po prostu podążał za swoją Absolutną Sprawiedliwością. Musi być coś więcej.
Czytałam wiele różnych teorii, jak np:
-są braćmi;
-Sakazuki zabił żonę Dragona;
-Dragon odwrócił się od Marines/Rządu;
-czy nawet, że matka Luffy'ego i żona/kochanka Dragona to siostra Akainu;
-lub, że matka Luffy'ego to córka Czerwonego Psa.
Ale zdecydowanie najbardziej spodobała mi się teoria, że Dragon był kiedyś Marine, a co więcej był przyjacielem Akainu.
Akainu wydaje się być starszy lub w tym samym wieku co Dragon, więc możliwe, że dołączyli do Marynarki w tym samym czasie. Tam mogli się zaprzyjaźnić. Sakazuki pogratulował mu narodzin syna (tu wyjaśnienie skąd Akainu wiedział o Luffy'm) itp. 
Kiedyś obaj panowie dostali misję na zdobycie planów jednej ze starożytnych broni z małej wyspy i uciszyć mieszkańców ją zamieszkujących. Dragon już wtedy zaczął mieć wątpliwości, ale Akainu powiedział mu, że są Marine i muszą wykonywać rozkazy. Ale już podczas misji, obaj panowie stanęli na przeciw siebie. Dragonowi nie podobało się co roi Rząd, a Akainu miał swoją Absolutną Sprawiedliwość. A potem to już wiadomo. Dragon odszedł, zostawiając swojego syna z ojcem i rozpoczął rewolucję. Sakazuki nie może przeboleć zdrady przyjaciela i zaczął nienawidzić/mścić się na wszystkim i każdym kto ma z nim związek. 
Według tej teorii Akainu miałby być chrzestnym Słomka, ale to już inna i mniej istotna kwestia.

Co o tym sądzicie?
"Myślę, że człowiek posiadający największą wolność jest królem piratów!!!."- Monkey D. Luffy.   
Ad3k

Bosman

Licznik postów: 144

Ad3k, 10-03-2018, 19:19
Tez nad tym myslalem i opcja, że dragon był w marine jest baardzo prawdopodobna. Bo raczej piratem nie był -> gdyby był to by pewnie został Big Grin w końcu piractwo w op to wolność. No chyba, że znalazł one piece i postanowił zostać rewolucjonistą to by miało sens, ale stawiam jednak że był marines jako, że garp wychowywał luffyka na marine to i może dragona Tongue
Czasem czytam wypociny...
Hinczykbn

Imperator Podziemia

Licznik postów: 574

Hinczykbn, 10-03-2018, 19:25
(10-03-2018, 18:47)Shiosu napisał(a): -są braćmi;

Przede wszystkim na 100% nie łączy ich żadne pokrewieństwo. Nigdy nikt nie wspominał, że Akainu to syn Garpa, a On sam po zabójstwie Ace był gotów go zabić.
Poza tym za dużo tej rodzinki D. Dziadek/Ojciec/Syn wystarczy - Każdy obrał jedną z 3 głównych sił świata.
(10-03-2018, 18:47)Shiosu napisał(a): -Sakazuki zabił żonę Dragona;

Takiego czegoś nie podarowałby mu ani Dragon ani młody Prime Garp.
(10-03-2018, 18:47)Shiosu napisał(a): -Dragon odwrócił się od Marines/Rządu;

Imo Dragon wybrał stronę Rewolucjonistów głównie przez Ojca, Bohater marynarki wykonujący rozkazy rządu którego nigdy nie ma w domu. Wola D odgrywa tutaj swoja rolę. U Dragona poskutkowało to chęcią obalenia rządu/wniesienia zmian.
(10-03-2018, 18:47)Shiosu napisał(a): -czy nawet, że matka Luffy'ego i żona/kochanka Dragona to siostra Akainu;
-lub, że matka Luffy'ego to córka Czerwonego Psa.

Wtedy też dostalibyśmy info, że są spokrewnieni w ten sposób.

Akainu/Dragon to naturalni wrogowie jak Luffy/Teach. Jeden wybrał ślepą sprawiedliwość marynarki, drugi jako rewolucjonista chce zmienić porządek świata po swojemu.
Akainu dodatkowo, może czuć ten ból dolnej tylnej części ciała przez to, że Dragon to syn Bohatera Marynarki a to rzuca na Marynarkę złe światło.

Mówiąc o Luffyn "Syn Dragona" jest to dla mnie podkreślenie jakim "potworem" może się stać Luffy i co zdziałać jako pirat.
Spoiler

[Obrazek: ENEL-GOD.png]

Shiosu

Szczur Okrętowy

Licznik postów: 50

Shiosu, 10-03-2018, 19:30
(10-03-2018, 19:25)Hinczykbn napisał(a): Mówiąc o Luffyn "Syn Dragona" jest to dla mnie podkreślenie jakim "potworem" może się stać Luffy i co zdziałać jako pirat.
W sumie fakt, ale dlaczego o Ace'ie(nie mam pojecie jak to odmienić) nie mówił "syn Rogera"? W końcu on też miał w sobie "złą krew" i to całe D. . Ace miał takie same szanse stać się "potworem" jak Luffy.
"Myślę, że człowiek posiadający największą wolność jest królem piratów!!!."- Monkey D. Luffy.   
Lady Pudding

Wicekapitan

Wiek: 22
Licznik postów: 246
Miejscowość: Water 7

Lady Pudding, 10-03-2018, 19:56
W sumie nie pogardziłabym taką sytuacją, że Dragon i Akainu dobrze się znali za młodu. Żadnego pokrewieństwa między nimi bym nie chciała, to byłaby już za duża przesada. Z matką Luffyego może być znowu różnie, sam Oda w wywiadzie do Loga, który wyszedł w styczniu tego roku rzucił tekstem, że historia narodzin Luffyego będzie interesująca. Niewątpliwie szykują się mocne retrosy i nie mogę doczekać się tego momentu.

W sumie zawsze zastanawiała mnie jedna sprawa - Akainu wiedział o tym, że Luffy jest synem Dragona jeszcze przed oficjalnym podaniem tej informacji przez Sengoku publicznie. Teraz pytanie - czy Aokiji i Kizaru też o tym wiedzieli od samego początku? Wcześniej nic na to nie wskazywało. Możliwe, że główna baza kazała im milczeć lub ogólnie temat Dragona to jedno wielkie tabu w tamtejszych okręgach. Tak jak wyżej, sprawa zwracania się również jest trochę podejrzana. Jak zostało wspomniane, Luffy to "syn Dragona", natomiast Ace był po prostu nazywany "Płomienną Pięścią". Niby mamy synów dwóch największych kryminalistów w historii, lecz jak dla mnie krew Ace'a była tutaj większą niewygodą dla Marynarki (i ogólnie ujmą na honorze, że takie dziecko w ogóle się narodziło mimo przeprowadzanych operacji, co przedstawiła nam już historia Rouge).

Oda sam powiedział, że bardzo chce zilustrować historię zarówno Garpa i jego relacji z poszczególnymi postaciami, jak i Dragona oraz powód dla którego rozpoczął rewolucję. Mam nadzieje, że nie będzie nam kazał długo na to czekać (choć i tak te historie są owiane tajemnicą już tyle lat).
Dejo

Sogeking

Wiek: 25
Licznik postów: 2,215

Dejo, 10-03-2018, 21:07
Fanatyk vs Ostateczny Wróg WG i Potencjalny Zdrajca Marynarki
- Zdrada Marynarki - czyli według Akainu Sprawiedliwości.
- Syn Bohatera zdradził marynarkę /Syn Bohatera jest Kryminalistą
- Wypowiedzenie Wojny WG/Marynarce czyli Sprawiedliwości

To wszystko przecież bardzo mocno plami Honor Sprawiedliwości , i to wszystko wystarcza aby ktoś taki jak Akainu nienawidził najgroźniejszego kryminalisty na świecieSmile Dlatego nie szukałbym u nich wspólnej historii bo tak naprawdę jej nawet nie potrzebują, wiemy przecież kim jest Dragon i wiem jaki jest Akainu, więc wiemy również że niewiele potrzeba aby Sakazuki z pełną mocą szczerze nienawidził Dragona ostatecznego Wroga obecnego układu  Big Grin
 
Spoiler

[Obrazek: 3mnhqTh.png]

 
[Obrazek: KZKNpM.gif]
ARRRGH

Naczelnik Impel Down

Licznik postów: 1,120

ARRRGH, 10-03-2018, 21:22
Jak dla mnie powinowactwo odpada, co już dobrze zostało wyżej opisane. Z tego wszystkiego co napisałeś jedyna opcja, która jest możliwa, to fakt, że Dragon był kiedyś w Marynarce. Dopuszczam tą wersję tylko dlatego, że będąc tam mógł empirycznie poznać wszystkie nieudolności marynarki, a przede wszystkim także światowego rządu. Dragon jest obecnie największym kryminalistą w całym świecie one piece. Dla człowieka, który ślepo kieruje się sprawiedliwością, taki Dragon to naturalny, najgorszy wróg.
CCORD

Gorosei

Wiek: 20
Licznik postów: 4,448
Miejscowość: Siedlec :]

CCORD, 10-03-2018, 21:46
(10-03-2018, 18:47)Shiosu napisał(a): -są braćmi;
Garp pewnie by coś powiedział, albo byłyby jakiekolwiek hinty.

(10-03-2018, 18:47)Shiosu napisał(a): -Sakazuki zabił żonę Dragona;
Wtedy to raczej Dragon nienawidziłby Akainu, a nie na odwrót (pomijając fakt, że musiał go nie lubić żeby mu zabić żonę, oczywiście).

Również najbardziej podoba mi się opcja jakoby Dragon miał być byłym Marine. Nie został przecież rewolucjonistą tak o. Do tego Garp jest jego ojcem. Wydaje mi to dość prawdopodobne, że rzeczywiście, Dragon miał coś wspólnego z marynarką, być może odkrył jakiś sekret, lub po prostu nie podobało mu się to co robią. Może dowiemy się kiedyś, że za młodu byli najlepszymi przyjaciółmi i niepokonanym duetem, czy rywalami itd. ^^
"Love, hope, compassion...
This is what people say monster SOULs are made of.
But the absolute nature of "SOUL" is unknown.
After all, humans have proven their SOULs don't need these things to exist."
Spoiler

[Obrazek: hSzDtT]

Sting

Wilk Morski

Wiek: 24
Licznik postów: 73
Miejscowość: Kraków

Sting, 11-03-2018, 00:11
Nie ukrywam, perspektywa retrosów Dragona i Akainu w rolach głównych jako dawnych przyjaciół w służbie marynarki już samym tytułem przyciąga jak magnes. To by było naprawdę coś.

Uważam jednak, że jest tu zbyt dużo nadinterpretacji. Patrzymy na wszystko z perspektywy czasu, a wystarczy prześledzić przebieg bitwy pod Marineford. Fakt, Akainu od razu zauważa w Luffym zagrożenie, ale tak samo reaguje Kizaru który pyta Sengoku, czy może pozabijać wszystkich uciekinierów z ID. Z resztą to Kizaru pierwszy atakuje Luffiego, w czasie kiedy Akainu zajmuje się swoim planem poróżnienia WB z sojusznikami. Bo to jest jego celem: egzekucja Ace'a zgodnie z planem i absolutne zwycięstwo nad piratami. Póki grupka zbiegów nie psuje mu szyków to się nimi zbytnio nie przejmuje, bo jeśli dobrze pójdzie to wszyscy i tak zginą, nie ważne w jakiej kolejności. Dopiero po uratowaniu Ace'a przez Luffiego Akainu zwraca na niego szczególną uwagę, wszakże ktoś napluł Sprawiedliwości w twarz, trzeba go za to ukarać i ruszyć w pościg. Najpierw jednak należy dopełnić planu egzekucji, dlatego Czerwony Pies prowokuje Ace'a tekstem o nieudolności WB. Plan się udaje, Płomienna Pięść jest unieruchomiony, przychodzi pora na sprawcę tego całego zamieszania, tego przeklętego Słomianego, syna Dragona Rewolucjonisty, który sprowadził chaos na ten świat. Co się stanie, jak ten mały bezczelny szczyl ucieknie i z czasem urośnie w siłę, skoro już teraz dokonał niemożliwego? I to haki! 

Luffy podpadł Akainu jak nikt inny na tej wojnie, nie trzeba tutaj dodawać żadnych retrosów z Dragonem aby Pies chciał go zabić za wszelką cenę. A określenie 'Syn Dragona'? Według mnie to zwykły akt pogardy. Dla Akainu pokrewieństwo Luffiego z największym kryminalistą jest większym zagrożeniem niż jego dotychczasowa działalność, co znalazło potwierdzenie przy prezentacji Królewskiego Haki, które zaskoczyło największe potęgi Marinefordu.
Tensa

Majtek

Licznik postów: 17

Tensa, 11-03-2018, 01:14
Ale bym miał zonka, jakby luffy się na raftel urodził xD
Mordoc

Oficer dywizji Yonko

Licznik postów: 1,125

Mordoc, 11-03-2018, 01:22
Fakt, że Akainu nazywa Luffy'ego synem Dragona jest istotny i podejrzane. Wypowiem się natomiast co do nazewnictwa Ace'a.

O tym, że Ace jest synem Rogera wyjawił dopiero Sengoku w trakcie Marineford, dotychczas wiedzieli o tym fakcie tylko WB z ekipą, Garp, Shanks, Sabo, Dadan i Luffy (być może ktoś jeszcze, ale z zaufanych osób).
Jeśli chodzi o Luffy'ego. Nazwisko "Monkey D." raczej musiało się przewinąć przy okazji Dragona, a jeśli nie, to sam Garp wspomniał je pod koniec sagi CP9, czyli jeszcze przed Marineford.

Ace, to był po prostu Ace Płomienna Pięść, albo 2gi Dowódca Dywizji Białobrodego. Nikt nawet nie podejrzewał, że może być spokrewniony z Rogerem, bo "jak to pod skrzydłami największego rywala?! Bez szans!". Poza tym powiązania z WB już robiły wystarczające wrażenie.

Co do Dragona, to czytałem kiedyś teorię odnośnie zwierząt, na podstawie japońskiej historii/legendy w której występowali bażant, pies, małpa i smok. Jak wiadomo nazwiska 3jki admirałów (sprzed TSa), odnoszą się do tych zwierząt.
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

Keisiak

Kapitan

Wiek: 21
Licznik postów: 318

Keisiak, 11-03-2018, 03:49
(11-03-2018, 01:22)Mordoc napisał(a): Co do Dragona, to czytałem kiedyś teorię odnośnie zwierząt, na podstawie japońskiej historii/legendy w której występowali bażant, pies, małpa i smok. Jak wiadomo nazwiska 3jki admirałów (sprzed TSa), odnoszą się do tych zwierząt.

Podzielisz się tą teorią? Albo jakimś jej zarysem? Big Grin
Mordoc

Oficer dywizji Yonko

Licznik postów: 1,125

Mordoc, 11-03-2018, 04:54
(11-03-2018, 03:49)Keisiak napisał(a): Podzielisz się tą teorią? Albo jakimś jej zarysem? Big Grin
Spróbuję odszukać, tylko nie pamiętam, na jakim kanale yt tę teorię czytałem/oglądałem Sad

Edit: Coś znalazłem, aczkolwiek z innego źródła: https://onepiecetheories.com/monkey-d-dragon-theory

W linku jest jeszcze teoria dotycząca przypisaniu zwierząt i barw do 4rech mórz. Smoka w tym przypadku określa kolor biały.
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

Hinczykbn

Imperator Podziemia

Licznik postów: 574

Hinczykbn, 11-03-2018, 10:26
(11-03-2018, 01:22)Mordoc napisał(a): Co do Dragona, to czytałem kiedyś teorię odnośnie zwierząt, na podstawie japońskiej historii/legendy w której występowali bażant, pies, małpa i smok. Jak wiadomo nazwiska 3jki admirałów (sprzed TSa), odnoszą się do tych zwierząt.

To już do mnie przemawia dużo bardziej, tylko wolałbym żeby jednak od początku wybrał drogę Rewolucjonisty.
Spoiler

[Obrazek: ENEL-GOD.png]

wuzzek

Wicekapitan

Wiek: 21
Licznik postów: 240

wuzzek, 08-11-2018, 03:18
(10-03-2018, 18:47)Shiosu napisał(a): Kiedyś obaj panowie dostali misję na zdobycie planów jednej ze starożytnych broni z małej wyspy i uciszyć mieszkańców ją zamieszkujących. Dragon już wtedy zaczął mieć wątpliwości, ale Akainu powiedział mu, że są Marine i muszą wykonywać rozkazy. Ale już podczas misji, obaj panowie stanęli na przeciw siebie. Dragonowi nie podobało się co roi Rząd, a Akainu miał swoją Absolutną Sprawiedliwość.

To mnie cholernie zaciekawiło. Dragon oprócz podbijania państw nie wykonał żadnego konkretnego ruchu, jakkolwiek to brzmi Big Grin a tak jak mówi mem, "didn't do shit? most wanted man in the world!" Co jeśli przy tej akcji Dragon zagarnął plany dla siebie i ma w kieszeni Pluton? To by realnie tłumaczyło strach przed nim.

quidquid Latine dictum sit, altum videtur


[Obrazek: hqdefault.jpg]
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź