Sposoby na zyskanie nieśmiertelności w OP
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
1 2
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Mordoc

Supernova

Licznik postów: 901

Mordoc, 11-03-2018, 23:16
1. Taka najsłabsza forma nieśmiertelności, bo nieśmiertelność mentalna. Zgodna ze słowami doktora Hiluluka, że człowiek umiera wtedy, gdy jest zapomniany.
Gol D. Roger powiedział do Rayleigh'ego, że nie umrze, możliwe, że o taką nieśmiertelność mu chodziło.

2. Zamiana ciała w cyborga. Tutaj widzę dwie opcje.
- da się żyć wiecznie
- da się żyć wiecznie, ale w pewnym momencie traci się świadomość, więc jedynie "ciało" i tożsamość egzystują w świecie.

3. Owoce i ich użytkownicy:
- Marco, legendarny feniks odradzający się z popiołów. Wiemy, że Marco leczy w ten sposób rany, pytanie, czy w ten sposób jest w stanie się ochronić przed śmiercią ze względu na wiek?
- Boney, potrafi ona manipulować wiekiem, a także wiekiem innych, dlatego podejrzewam, że jest się w stanie ochronić przed śmiercią biologiczną.
- Brook, jeśli się nie mylę, to dusza jest jego rdzeniem i póki się jej nie zniszczy, to jego szkielet będzie się odradzać. Nie wiem, w jaki sposób zniszczyć duszę, ale zastanawia mnie, czy Brook kiedykolwiek umrze, czy będzie żyć wiecznie? Możliwe, że gdy osiągnie życiowe spełnienie, to jego dusza opuści ciało na dobre (Podobnie jak w przypadku jego cienia w ciele Ryumy).
- Law (Kaido?), owoc ope ope no mi daje możliwość obdarowania innej osoby nieśmiertelnością, kosztem własnego życia.

4. Jakaś antyczna broń?

Kojarzycie jeszcze jakieś potwierdzone (lub niepotwierdzone) sposoby by zyskać nieśmiertelność w  świecie OP?
Wszelkie pomysły (nawet najbardziej absurdalne), będą mile widziane, można popłynąć Wink
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

Dzik

Bosman

Licznik postów: 101

Dzik, 11-03-2018, 23:31
W teorii owoc Kumy i Czarnochlebego jest w stanie to osiągnąć. Kuma jest w stanie "odbić" nawet tak nieoczywiste rzeczy jak ból i zmęczenie. Może potrafi też "odbijać" starość?
Owoc ciemności potrafi pochłonąć wszystko, więc (w teorii) jest w stanie pochłonąć też proces starzenia się.
Owoc Brooka jest o tyle ciekawy, że mimo iż w teorii daje nieśmiertelność, ktoś inny musiał mieć go przed nim. W czasach gdy Brook żył, nie było Vegapunka, który odkryłby, jak działają diabelskie owoce, więc musiał istnieć przynajmniej jeden użytkownik, który umarł. Chyba, że atlas owoców pochodzi z czasów pustego wieku, a jego twórcy z góry wiedzieli, jakie daje właściwości.
CCORD

Gorosei

Wiek: 20
Licznik postów: 4,356
Miejscowość: Siedlec :]

CCORD, 11-03-2018, 23:34
(11-03-2018, 23:16)Mordoc napisał(a): 3. Owoce i ich użytkownicy:
- Marco, legendarny feniks odradzający się z popiołów. Wiemy, że Marco leczy w ten sposób rany, pytanie, czy w ten sposób jest w stanie się ochronić przed śmiercią ze względu na wiek?
To jest ciekawe pytanie, bo jeśli może, to świadczyłoby, że istnieje duża szansa, że owoce powstały stosunkowo niedawno. Albo, że Marco jest cholernie stary. To samo tyczy się Brooka i Bonney. Skoro ich owoce mają takie możliwości, to mamy zakładać, że w przeszłości zjadały je same lamusy, które nie potrafiły tego wykorzystać? Przecież owoc Bonney to najlepsze co można sobie wymarzyć żeby wieść spokojne życie, niezauważonym.

Myślę, że całkowita przemiana w cyborga nie jest możliwa (chyba, że Kuma jest, to wybaczcie), a przynajmniej nie w sposób świadomy - to już nie będzie osoba, która była wcześniej. Pewnie zawsze będzie tam coś co będzie w stanie umrzeć lub się zepsuć wraz z czasem.

Co do Kaido się nie wypowiem, czekam aż do niego dojdziemy (nadal zostaję przy mojej troll-teorii zoanu Tarrasque :] ).

Brook, Marco, Bonney - co do pierwszego i ostatniej to wydaje mi się, że to rzeczywiście może takie być, co do Marco to teoretycznie również się zgadzam, ale nie możemy tego potwierdzić.

Nie sądzę żeby była antyczna broń zdolna dać nieśmiertelność, chyba że uznamy owoce za efekt pracy naukowców nad jakimiś starożytnymi, antycznymi broniami posiadającymi magiczne właściwości.
"Love, hope, compassion...
This is what people say monster SOULs are made of.
But the absolute nature of "SOUL" is unknown.
After all, humans have proven their SOULs don't need these things to exist."
Spoiler

[Obrazek: hSzDtT]

Hinczykbn

Wschodząca Gwiazda

Licznik postów: 511

Hinczykbn, 11-03-2018, 23:58
1+4.Jeśli chodzi o Rogera, myślę że chodziło mu o to iż po śmierci fizycznej trafi na Raftel. - Będzie tam czekał na nowego Króla.
Nikt oprócz niego o tym nie wie, nawet jego załoga.

Nieśmiertelność mentalna będzie zbyt oklepana.

2.Zmiana w cyborga nie daje nieśmiertelności, do póki jest tam cząstka człowieka to dalej cyborg człowiek.. później zostaje zwyczajny robot. Jak Pacyfiści..

3.Owoce dają również nieśmiertelność przynajmniej te które znamy i które opisałeś.. Brook/Law
Spoiler

[Obrazek: ENEL-GOD.png]

marmolada

Szczur Okrętowy

Licznik postów: 45

marmolada, 12-03-2018, 02:57
Narazie jedyną potwierdzoną metodą jest Ope Ope Law'a, tylko kwestia tego czy owoc ten daje nieśmiertelność w "sensie Kaido'u" (zakładając, że rzeczywiście dlatego nie może umrzeć), czyli że nie można kogoś zabić, czy brak starzenia się, ale jednak można zginąć w wyniku np. walki. 
Z Kaidou póki co można tylko teoretyzować i trzeba poczekać na Wano Arc na więcej szczegółów na jego temat.
Owoc Marco póki co pozwala jedynie na regeneracje obrażeń w trakcie walki(co też nie czyni go niepokonanym), a nie na wieczną młodość, choć przyznam faktycznie, że jeśli chodzi o załogę WB to trochę brakowało mi starszych załogantów, bo jednak WB musiał mieć mocną załogę już w czasach walk z Rogerem(takiego odpowiadnika Ray'a i w sile i w wieku),a  nie ma po takich postaciach w OP wzmianek, i fajnie jakby się okazało, że Marco już wtedy był dowódcą 1 dywizji i dzięki mocy owocu dalej jest młody, ale jednak z drugiej strony reakcja Shanks'a na ich 1 spotkanie gdy przybył do WB i zaprosił Marco, świadczy o tym, że jednak się wcześniej nie spotkali, co znaczy że Marco w czasach Roger'a nie był w załodze WB.
Horsie

Oficer dywizji Yonko

Wiek: 22
Licznik postów: 999

Horsie, 12-03-2018, 10:27
(11-03-2018, 23:16)Mordoc napisał(a): 2. Zamiana ciała w cyborga. Tutaj widzę dwie opcje.
- da się żyć wiecznie
- da się żyć wiecznie, ale w pewnym momencie traci się świadomość, więc jedynie "ciało" i tożsamość egzystują w świecie.
Tutaj nie byłbym pewnym, nawet jak 99% ciała byłaby sztuczna, to ten 1% jak np mózg (by zachować umysł) raczej by się kiedyś tam zestarzał/popsuł, pewnie by to jakoś podtrzymywali, ale koniec końców nie nazwałbym tego nieśmiertelnością, wystarczy popatrzeć na Kume, to już nie ta sama osoba co przedtem, po co komuś nieśmiertelność kosztem własnej świadomości.

(11-03-2018, 23:16)Mordoc napisał(a): 3. Owoce i ich użytkownicy:
- Marco, legendarny feniks odradzający się z popiołów. Wiemy, że Marco leczy w ten sposób rany, pytanie, czy w ten sposób jest w stanie się ochronić przed śmiercią ze względu na wiek?
To jest ciekawe, lecz pewnie jak wszystko w op, ma swoje ograniczenia, mimo że sam owoc jest potężny i ma wachlarz umiejętności, to raczej wątpię w "odrodzenie z popiołów". Samą regeneracje Marco można już nazwać tym "odrodzeniem z popiołów".
(11-03-2018, 23:16)Mordoc napisał(a): - Boney, potrafi ona manipulować wiekiem, a także wiekiem innych, dlatego podejrzewam, że jest się w stanie ochronić przed śmiercią biologiczną.
Tutaj mamy za mało informacji, ale z tego co dostaliśmy w mandze. to na chwile obecną można tak powiedzieć, chociaż nie jest to na 100%.
(11-03-2018, 23:16)Mordoc napisał(a): - Brook, jeśli się nie mylę, to dusza jest jego rdzeniem i póki się jej nie zniszczy, to jego szkielet będzie się odradzać. Nie wiem, w jaki sposób zniszczyć duszę, ale zastanawia mnie, czy Brook kiedykolwiek umrze, czy będzie żyć wiecznie? Możliwe, że gdy osiągnie życiowe spełnienie, to jego dusza opuści ciało na dobre (Podobnie jak w przypadku jego cienia w ciele Ryumy).
Tutaj mamy już przykład owej nieśmiertelności, owoc Brooka sam w sobie polega właśnie na nieśmiertelności. Rdzeniem Brooka nie jest już jego ciało, lecz dusza, nie zdziwiłbym się gdyby powstała taka możliwość jak przeniesienie duszy do innego ciała (gdy już konkretnie zwłoki Brooka się zniszczą). Samą jego dusze to da się zniszczyć, przynajmniej na jeden sposób (nie liczę tu haki/wodnych kamyków, bo to jest kontra na wszystkie owoce) a chodzi mi o owoc BigMom który jest wstanie manipulować duszą innych osób. 
(11-03-2018, 23:16)Mordoc napisał(a): - Law (Kaido?), owoc ope ope no mi daje możliwość obdarowania innej osoby nieśmiertelnością, kosztem własnego życia.
Jeżeli chodzi o ten przykład, to ten wydaje się najbardziej "niezniszczalny", jeżeli np taki Law użyje owocu na kimś, kto np nie musi być posiadaczem DF, to raczej powstanie taki Hidan z naruto.

(11-03-2018, 23:16)Mordoc napisał(a): Kojarzycie jeszcze jakieś potwierdzone (lub niepotwierdzone) sposoby by zyskać nieśmiertelność w  świecie OP?
Owoc mamuśki, jest wstanie manipulować life forcem innych osób, więc pewnie też może kraść i pozyskiwać dodatkowe lata od innych (ofc da się to skontrować , np akcja z Jimbei)
(11-03-2018, 23:31)Dzik napisał(a): W teorii owoc Kumy i Czarnochlebego jest w stanie to osiągnąć.
Co do samego Kumy to bym się zastanowił, o ile jego owoc potrafi robić szalone rzeczy to pewnie ma jakieś granice, ale co do BB to pewnie tak, wystarczy skraść i przywłaszczyć sobie owoc kogoś innego (takie Brooka np) i masz, nie dość żę unzajebable to jeszcze logia ciemności :d.
[Obrazek: safe_image.gif]
Dejo

Sogeking

Wiek: 24
Licznik postów: 1,776

Dejo, 12-03-2018, 20:29
Cytat:1. Taka najsłabsza forma nieśmiertelności,bo nieśmiertelność mentalna
Najsłabsza i najmocniejsza za razem, w przypadku takiego Hiluluka może i najsłabsza, ale Rogera czy w przyszłości Załogi Słomkowych to raczej jest najsilniejsza forma, historii nie zmienisz choćby nawet ktoś chciał Smile, Owoce i inne tego typu pierdoły mogą Ci nieśmiertelność dać, ale ktoś inny może Ci ją łatwo odebrać Big Grin Te...
 
Spoiler

[Obrazek: 3mnhqTh.png]

 
[Obrazek: UiphF5U.gif]
Siafant

Majtek

Wiek: 20
Licznik postów: 24

Siafant, 13-03-2018, 00:32
Cytat:- Boney, potrafi ona manipulować wiekiem, a także wiekiem innych, dlatego podejrzewam, że jest się w stanie ochronić przed śmiercią biologiczną.
Co do Boney, to myślę, że jej owoc nie jest aż tak op by pozwalał na zmianę wieku permanentnie(No wiecie, tyle czasu ile by użytkownik zapragnął) na pewno ma coś w stylu czasowego działania.

Zastanawiam się tylko czy działa to na takiej zasadzie jak z Sugar, że gdy straci przytomność to wraca do swojej oryginalnej formy czy może jest to na tyle mocne, że wciąż jest staruszką/dziewczynką. 

W każdym razie nie uważam, żeby miała taki potencjał nawet po wymaksowaniu owocu :d
Mordoc

Supernova

Licznik postów: 901

Mordoc, 13-03-2018, 01:20
(13-03-2018, 00:32)Siafant napisał(a): Co do Boney, to myślę, że jej owoc nie jest aż tak op by pozwalał na zmianę wieku permanentnie(No wiecie, tyle czasu ile by użytkownik zapragnął) na pewno ma coś w stylu czasowego działania.

Zastanawiam się tylko czy działa to na takiej zasadzie jak z Sugar, że gdy straci przytomność to wraca do swojej oryginalnej formy czy może jest to na tyle mocne, że wciąż jest staruszką/dziewczynką.
Czy ja wiem. Ten owoc nie oferuje jakichś super bojowych zdolności, więc coś takiego nie jest czymś zbyt op. Zwłaszcza, że tak jak piszesz, znokautowanie użytkownika prawdopodobnie cofa działanie owocu. Zapewne w przypadku naturalnego wieku powyżej normy, znokautowany użytkownik zwyczajnie umiera.

Swoją drogą, ciekawe, czy Bonney musi kogoś dotknąć, by odmłodzić, czy jest inny warunek do spełnienia? Inna sprawa, to czy wraz z wiekiem spadają zdolności takie jak haki i moce owocu? Sanji przykładowo używał haki w ciele Nami, więc te zdolności zapewne nie zależą od ciała (chyba, że jakaś choroba na to wpływa jak w przypadku WB).
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

CCORD

Gorosei

Wiek: 20
Licznik postów: 4,356
Miejscowość: Siedlec :]

CCORD, 13-03-2018, 01:37
(13-03-2018, 01:20)Mordoc napisał(a): Zwłaszcza, że tak jak piszesz, znokautowanie użytkownika prawdopodobnie cofa działanie owocu. Zapewne w przypadku naturalnego wieku powyżej normy, znokautowany użytkownik zwyczajnie umiera.
Nie wydaje mi się. To nie jest tymczasowa przemiana jak w zoanie, tylko naprawdę cofnięcie wieku, a przynajmniej na to wygląda. Gdyby to było tak jak mówicie, to owoc byłby o wiele za słaby i Bonney nie byłaby w ogóle ważna, a chyba się zgodzicie, że coś z jej postacią jednak jest tajemniczego i na rzeczy? Jestem przekonany, że jak się ją znokautuje to zostaje w tej samej postaci. Na pewno ona, nie dam głowy, czy inni też.

Gdyby mogła umrzeć od zwyczajnego znokautowania (co jest raczej proste w świecie OP do wykonania), to naprawdę byłoby to o wiele zbyt bezużyteczne w porównaniu do tego co teoretycznie mamy.
No chyba, że gdy osiągnie pewien wiek umiera niezależnie od fizycznej formy aktualnej, to wtedy co innego. Nadal słabe Tongue

Ciekawe czy korzystając ze wszystkich tych owoców od nieśmiertelności, o których tutaj piszemy, można osiągnąć coś ciekawego. Wiecie, fuzja mocy, czy coś Big Grin
(13-03-2018, 01:20)Mordoc napisał(a): Sanji przykładowo używał haki w ciele Nami, więc te zdolności zapewne nie zależą od ciała (chyba, że jakaś choroba na to wpływa jak w przypadku WB).
Na pewno zależą, przynajmniej w jakimś stopniu. Sanji był osłabiony, chyba nawet wspominał o tym. Królewskie może nie zależeć.

Nie mogę powiedzieć czy to prawda, ale wydaje mi się, że im dłużej spędziłby w jej słabym ciele, tym gorsze stawałoby się jego haki (chyba, że wyćwiczyłby jej ciało na tyle żeby to ogarniało). Chyba, że to jakaś inna komplikacja związana z niedopasowaniem do ciała.
"Love, hope, compassion...
This is what people say monster SOULs are made of.
But the absolute nature of "SOUL" is unknown.
After all, humans have proven their SOULs don't need these things to exist."
Spoiler

[Obrazek: hSzDtT]

Siafant

Majtek

Wiek: 20
Licznik postów: 24

Siafant, 13-03-2018, 02:49
(13-03-2018, 01:20)Mordoc napisał(a): Zapewne w przypadku naturalnego wieku powyżej normy, znokautowany użytkownik zwyczajnie umiera.
 
(13-03-2018, 01:37)CCORD napisał(a): Nie wydaje mi się. To nie jest tymczasowa przemiana jak w zoanie, tylko naprawdę cofnięcie wieku, a przynajmniej na to wygląda. Gdyby to było tak jak mówicie, to owoc byłby o wiele za słaby i Bonney nie byłaby w ogóle ważna, a chyba się zgodzicie, że coś z jej postacią jednak jest tajemniczego i na rzeczy? Jestem przekonany, że jak się ją znokautuje to zostaje w tej samej postaci. Na pewno ona, nie dam głowy, czy inni też.

No szczerze idąc moim tokiem rozumowania zgadzam się z Tobą  Mordoc, ale kto wie tak na prawdę jak duże możliwości Oda przypisał temu DF, też prawda, że Boney jest Supernovasem i jej owoc musi być wyjątkowy bo jest swego rodzaju ważną postacią. Mam nadzieję, że jej postać i działanie owocu zostaną jeszcze mocniej przybliżone w przyszłości bo to intrygująca postać, a w tym momencie możemy sobie tylko strzelać Sad
(13-03-2018, 01:37)CCORD napisał(a): Ciekawe czy korzystając ze wszystkich tych owoców od nieśmiertelności, o których tutaj piszemy, można osiągnąć coś ciekawego. Wiecie, fuzja mocy, czy coś

Masz na myśli fuzje jak w DB?

Jeżeli tak to gdyby ktoś tak jak Teach mógłby mieć parę owoców naraz i posiadłby moc Lawa i Brooka to teoretycznie mógłby komuś dać życie wieczne i wciąż móc zachować własne.

Chyba, że defekt jednego owocu nie może być naprawiony przez ten drugi :d
CCORD

Gorosei

Wiek: 20
Licznik postów: 4,356
Miejscowość: Siedlec :]

CCORD, 13-03-2018, 03:02
(13-03-2018, 02:49)Siafant napisał(a): Masz na myśli fuzje jak w DB?
Nie do końca, ale na podobnej zasadzie.
Chodzi mi o to czy te owoce gdyby użyć ich razem mogłyby dać jakieś ciekawe właściwości. Nie mam pojęcia co to by mogło być, po prostu tak sobie rzuciłem luźną myśl ^^
Raczej nie ma lepszej rzeczy niż nieśmiertelność (tj. w dziedzinie tych owoców), więc pewnie nic. Najsilniejszy z tych owoców do nieśmiertelności wydaje się owoc Bonney, jeśli chodzi o umieranie ze starości (bo jestem przekonany, że pozwala w teorii żyć tak długo jak użytkownik będzie się odmładzał), albo owoc Lawa jeśli chodzi o nieśmiertelność ciała (bo podejrzewam, że to o to chodzi w tym jego owocu). Chyba, że chodzi o jakieś wycinanie genu starzenia, ale nie widzę jak to by miało zabijać użytkownika Tongue

A co z owocem Brooke'a?
No to, że on teoretycznie, z założenia nie ma dawać nieśmiertelności. Wierzę, że osoba umarłaby ze starości gdyby wróciła do normalnego ciała. Brook jest taki jakim jest tylko ze względu na to, że nie mógł odnaleźć ciała i znalazł tylko szkielet, który... No ze starości nie umrze, chociaż teoretycznie i kości kiedyś się pokruszą. Dopóki nie zobaczymy przejmowania ciała, zakładam że się nie da długoterminowo.

Poprawcie mnie jeśli gdzieś się mylę.
"Love, hope, compassion...
This is what people say monster SOULs are made of.
But the absolute nature of "SOUL" is unknown.
After all, humans have proven their SOULs don't need these things to exist."
Spoiler

[Obrazek: hSzDtT]

Mordoc

Supernova

Licznik postów: 901

Mordoc, 13-03-2018, 04:44
Jeśli chodzi o Brooka, to potrafi sobie odnawiać szkielet, więc raczej te kości mu się nigdy nie pokruszą. Zastanawia mnie, dlaczego nie potrafi sobie odnowić ciała i czy mógłby tego dokonać, gdyby jego dusza od razu je znalazła.

Co do fuzji efektów, to jedynie przychodzi mi kombinacja owocu Brooka i Bonney. Tylko wówczas dotyczyłoby to postaci, która po śmierci zdążyła wrócić do swojego ciała. Jeśli ciało, by się starzało, to za pomocą owocu Bonney mogłaby je odmładzać. Zombiak by się regenerował, więc mógłby robić za mięcho armatnie. Oboje, by mieli czas, żeby się wytrenować, więc mogliby rządzić przez wieczność xD
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

Mordoc

Supernova

Licznik postów: 901

Mordoc, 18-06-2018, 17:46
Podbijam temat, bo nie wiem, gdzie dać ten wątek.
Dotyczy to głównie ope ope no mi i związanej z tym owocem nieśmiertelności.

Wiemy, że kosztem własnego życia, użytkownik ope ope no mi, może obdarować inną osobę nieśmiertelnością.
Tutaj pojawiają się pytania, czy ta nieśmiertelność wiąże się z:
a) ciałem
b) duszą (osobowością)
c) obiema powyższymi "strukturami"?

Wiemy, że Law potrafi zmieniać osobowości/ dusze, jak to zrobił na Punk Hazard i przykładowo osobowość/dusza Sanji'ego znalazła się w ciele Nami itp.
Z tym zagadnieniem wiąże się kolejne pytanie.
Czy Law może zamienić swoją własną osobowość/ duszę z kimś innym? Wiadomo, że moc owocu jest przypisana do ciała (Franky w ciele Choppera), więc jeśli zamieni się z kimś ciałami, to możliwe, że nie będzie mógł wrócić (np. wróg może tego nie chcieć, albo nie będzie potrafił tego użyć przez jakiś czas).

Przechodząc do nieśmiertelności. Zakładając, że istnieje ktoś ( na potrzeby wyjaśnień, niech będzie, że Kaido), kto został uczyniony nieśmiertelnym dzięki mocy owocu ope ope no mi.

Co się stanie, jeśli Law zamieni tę nieśmiertelną osobę z kimś innym? Np. Luffy znajdzie się w ciele Kaido, a Kaido w ciele Luffy'ego.
a) Luffy w ciele Kaido będzie nieśmiertelny,
b) Kaido w ciele Luffy'ego będzie nieśmiertelny,
c) obaj będą nieśmiertelni,
d) żaden nie będzie nieśmiertelny, więc zamiana ciał jest sposobem na zdjęcie nieśmiertelności?

Co sądzicie?

Edit: 
Pewnie ta moc musi mieć jakieś ograniczenia, skoro Law nie zamienił ciałami Trebola z Doffym.
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

wuzzek

Wilk Morski

Wiek: 21
Licznik postów: 99

wuzzek, 19-06-2018, 02:02
(12-03-2018, 20:29)Dejo napisał(a): Najsłabsza i najmocniejsza za razem, w przypadku takiego Hiluluka może i najsłabsza, ale Rogera czy w przyszłości Załogi Słomkowych to raczej jest najsilniejsza forma, historii nie zmienisz choćby nawet ktoś chciał
 


Spoiler

[Obrazek: d878f4ad1144b.png]

 

heh
1 2
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź