One Piece - Rozdział 852
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
1 2 3
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Ratlee

Gorosei

Wiek: 24
Licznik postów: 3,738

Ratlee, 12-01-2017, 12:07
W tym temacie dyskutujemy o najnowszym rozdziale One Piece. 
 

Wersja Polska:
One Piece 852 [GC]
 One Piece 852 [GC][DOWNLOAD]

Wersja Angielska:

One Piece 852 [MS]Zabrania się rozpoczynania dyskusji przed ukazaniem się skanlacji bieżącego rozdziału.

Zabrania się dyskusji o spoilerach z najnowszego rozdziału One Piece. Uprasza się aby w tym celu korzystać z bliźniaczego tematu o spoilerach o nadchodzącym rozdziale.

Zabrania się pisania komentarzy typu:

"Dlaczego jeszcze nie ma rozdziału?"
"Kiedy pojawi się nowy rozdział?"
"Czy One Piece ma przerwę w tym tygodniu?"
"Dlaczego One Piece ma znowu przerwę?"
 
Aby uzyskać informacje na temat ewentualnych przerw w wydawaniu One Piece, zapraszamy do odwiedzenia tematu:
Przerwy w wydawaniu One Piece


Zabrania się używania jakichkolwiek grafik uchodzących za ciężkie spoilery, zdradzające kluczowe wydarzenia fabularne, miejsca, bądź wygląd nowych postaci w Awatarach i Sygnaturach, do czasu ukazania się owych wydarzeń, miejsc, bądź postaci w Anime. Dopuszcza się używania grafik ukazujących wizerunek postaci które pojawiły się w Anime, a zmianie uległ ich wizerunek. Uprasza się aby odczekać co najmniej 24 godziny przed użyciem grafiki z nowego rozdziału w Awatarze lub Sygnaturze, jako że nie wszyscy mają okazję przeczytać nowy rozdział zaraz po jego wyjściu.
 
Jakiekolwiek naruszenie wyżej wymienionych zasad będzie skutkowało otrzymaniem słownego ostrzeżenia, a w razie wielokrotnych naruszeń, doprowadzi do otrzymania Ostrzeżenia.
[img=0x212]http://i.imgur.com/LpQnL15.png[/img]
mTiks

Nowicjusz

Licznik postów: 5

Puufaa

Bosman

Licznik postów: 113

Puufaa, 12-01-2017, 13:08
Wkońcu więcej na temat Vinsmoków. Rozdział świetny, tylko trochę za długo się czekało by znów czekać następny tydzień.
Ratlee

Gorosei

Wiek: 24
Licznik postów: 3,738

Ratlee, 12-01-2017, 13:24
Okaay...

Z pozytywów:
-W końcu Sanji ruszy tyłek i zyska motywację żeby się nie bać o wszystkich dookoła tylko zacząć działać
-Luffy nie straci obu rąk.
-W końcu zmierzamy ku bezpośredniej konfrontacji! Luffy przedzierający się przez tabuny wrogów!
-Matka Sanjiego ma na imię Sola (nie było chyba wspomniane, co nie?). co ciekawe, mielismy już jedną Solę w OP - jedna z syrenek na Fishman Island.
-Wyjaśnienie odmienności Sanjiego.
-Reiju nie jest do końca zmodyfikowana, więc trzyma się to logicznie kupy względem reszty rodziny
-Koleś na 1 panelu gdzie pali się książka przypomina mi Hogbacka Smile
-Luffy wciąż nie ma zęba.
-Wspomnienia Reiju sa miłe i ciepłe, Sola wydawała się spoko babką. Niestety musiała dołączyć do klubu Martwych mam z One Piece (w skrócie MOP)

Z negatywów:
-Ten motyw z fejkowymi kajdankami x.x. No jakoś no... no nie... Oda poszedł po linii najmniejszego oporu i po prostu załatwił to moim zdaniem od czapy.
-Dalej nie wiemy co się stało Jinbe... wieść o rewolcie jednak mnie jakoś nie satysfakcjonuje bez większego uzasadnienia.
-Magiczne lekarstwo na obdarzenie kogoś uczuciami - wtf? Skąd toto się wzięło? Jak toto działa? I jak Jajji zmienił w ogóle noworodki na bezuczuciowe maszyny w brzuchu swojej żony? Domagam się odpowiedzi!
-Brak Brooka, Pedro czy Choppera - tak baaardzo się boję, że Oda puści najlepsze momenty off-panel x.x
-@#$$%%$&$%&# przerwa za tydzień =.='
[img=0x212]http://i.imgur.com/LpQnL15.png[/img]
Mordoc

Supernova

Licznik postów: 776

Mordoc, 12-01-2017, 13:51
Chapter moim zdaniem średni, ale może to dlatego, że poprzednie dwa miały większego kopa, a po 2 tygodniowej przerwie oczekiwałem czegoś więcej. Ten wydał mi się mniej dynamiczny, za to nastawiony na wzruszające momenty, a przynajmniej jeden. Możliwe, że to jeden  z tych przejściowych rozdziałów.

Dobrze, że Sanji widział moc Pudding. Gdyby poszedł sobie zanim ta moc zostałaby zaprezentowana, to byłbym niezadowolony z tego faktu.

Jinbe uwalnia Luffy'ego i nawiązuje do Impel Down. Szkoda, że nie uwolnił tak jak wtedy pozostałych więźniów (a przynajmniej tak mi to wygląda, bo książki stoją nietknięte), ale może po drodze pokonają Monta (czy jak mu tam) i znowu będziemy mieli do czynienia z szalejącą gromadą.

Co do kajdanek, to było to do przewidzenia
(29-09-2016, 22:53)Mordoc napisał(a): - Możliwe, że Reiju założyła Sanji'emu fałszywki

To by było na tyle. Ubolewam, że po 2 tygodniowej przerwie mamy kolejną, zwłaszcza, że trzeba czekać na wątki Brooka, Pedro i Choppera Sad
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

Horsie

Oficer dywizji Yonko

Wiek: 21
Licznik postów: 988

Horsie, 12-01-2017, 13:54
Bardzo fajny chapter, historia Sanjego zrobiła się jeszcze smutniejsza (można powiedzieć że ma takie dwie smutne historie, jedna z Zeffem i głodem, druga z matką i odrzuceniem + tułaczka po świecie). Dalej nie wiadomo co się stąło z Jinbe, i co stracił w tej ruletce z mamą ;/. Wygląda dość zdrowo, więc stawiam na dusze.

Fajnie że nareszcie wszystko ruszyło, raczej skończy to się sojuszem, jakimś większym. Germa na pewno przez jakiś czas połączy siły ze słomianymi, mamy ryboluda (pewnie jego załoga też gdzieś tam jest), tylko czy to starcza? Na walke z Yonkou? Na chwile obecną nie mogę sobie tego wyobrazić.
[Obrazek: safe_image.gif]
Pajmon

Dowódca dywizji Yonko

Licznik postów: 1,695

Pajmon, 12-01-2017, 13:56
Co wy tu marudzicie na brak dynamiki? Gumiak w ciągu jednego chapka uciekł z książki, zdążył pogadać chwilę z Jinbei'em i przebiec kawał drogi rozwalając w międzyczasie kilku przeciwników. Na Dressrosie skończylibyśmy odliczanie od 5 do 0.
[Obrazek: 05Z76mv.gif]
Spoiler

[Obrazek: 9qKEXOG.jpg]

fanaticous

Wilk Morski

Licznik postów: 86

fanaticous, 12-01-2017, 13:59
(12-01-2017, 13:24)Ratlee napisał(a): -Magiczne lekarstwo na obdarzenie kogoś uczuciami - wtf? Skąd toto się wzięło? Jak toto działa? I jak Jajji zmienił w ogóle noworodki na bezuczuciowe maszyny w brzuchu swojej żony? Domagam się odpowiedzi!
'

Lekarstwo które blokuje działanie modyfikacji dokonanych przez Judge. Oni nie tylko są bez uczuciowi ale także mają superciało.
legoras

Kapitan

Licznik postów: 367

legoras, 12-01-2017, 15:07
Zgadzam się z przedmówcami że bransolety wyszły słabo, mi pasowała by opcja by Sanji musiał aktyować zbrojenie na dłoniach aby je rozwalic. Pewnie rodzinka uznaje że sanji to porażka i za chiny ludowe nie zna żadnego haki, wiec nie byłby to żaden plot armor dla łapek. A było by znacznie lepsze dla czytelnika.
chucky

Gorosei

Licznik postów: 2,725

chucky, 12-01-2017, 15:11
(12-01-2017, 13:24)Ratlee napisał(a): -Matka Sanjiego ma na imię Sola (nie było chyba wspomniane, co nie?). co ciekawe, mielismy już jedną Solę w OP - jedna z syrenek na Fishman Island.

Sora? No wiesz, Zoro to w pewnych kręgach Zolo. A Sora to legendarny bohater Marines, który pokonał Germę.
[Obrazek: tumblr_ojg7flg58r1tvlw71o1_500.gif]
Dahaka

Yonko

Wiek: 25
Licznik postów: 3,774

Dahaka, 12-01-2017, 16:54
Kajdanki to tam pół biedy, ja zaczynam się bać, że cały problem z Zeffem sam naturalnie spłynie sobie z fabuły w całym nadchodzącym chaosie bez większych prób rozwiązania go. Mam  nadzieje, że zagrożenie pozostanie realne i trzeba będzie się wysilić, aby je rozwiązać, bo będę trochę zawiedziony, jeśli wszystkie problemy Sanji'ego rozwiążą się same. A niestety póki co fabuła idzie właśnie w tę stronę. Tracę nadzieję, na Mr Prince'a Sad

A tak poza tym, to rozdział był bardzo fajny. Mam nadzieje, że Mamuśka i jej załoga stłumią zaraz cały ten chaos i do ślubu dojdzie. Niech Luffy zaraz spotka Sanjiego i schowają się gdzieś, jak Jinbe zasugerował. Np. w lustrzanym świecie.

Mam też nadzieje, że Judge nie ufał Reiju, skoro wie, że ta posiada emocje, i zataił przed nią jakieś informacje, na wszelki wypadek, jakby ją sumienie zaczęło dręczyć. W chwili obecnej sytuacja wygląda zbyt jednostronnie na niekorzyść Germy, żeby jakieś twista tu nie było.

Znowu przerwa? Moja psychika jest już na skraju wyczerpania.
IsshoFujitora

Kapitan

Wiek: 20
Licznik postów: 288

IsshoFujitora, 12-01-2017, 18:08
(12-01-2017, 13:24)Ratlee napisał(a): Okaay...


-Luffy wciąż nie ma zęba.
I pewnie tak zostanie do końca mangi, albo Choppaa mu skombinuje ząbek. Jednak wolałbym, żeby do tego nie doszło. To będzie taka pamiątka po przejściach w tym arcu oraz przypominało o relacji Luffiego z Sanjim za każdym razem jak zobaczymy szparkę w późniejszych wydarzeniach    
Tak jak Zoro ma szrame na klacie od Mihawka, tak Luffy przedziałek od Sanjiego Big Grin 
No i mi ta cała sprawa z kajdankami i wolnością Sanjiego wydaje się zbyt...prosta? Nie żeby Reiju była zła, ale może Judge mieszał w tym palce, bo mógł się domyślić pewnych spraw.
Ratlee

Gorosei

Wiek: 24
Licznik postów: 3,738

Ratlee, 12-01-2017, 18:17
(12-01-2017, 18:08)IsshoFujitora napisał(a): Tak jak Zoro ma szrame na klacie od Mihawka, tak Luffy przedziałek od Sanjiego
Nie żeby Luffy nie miał wielkiego krateru w kształcie X na środku klaty xD
(12-01-2017, 15:11)chucky napisał(a): Sora? No wiesz, Zoro to w pewnych kręgach Zolo. A Sora to legendarny bohater Marines, który pokonał Germę.
Szczerze to nawet o tym nie pomyślałem - w sumie poza samym podobieństwem imienia za dużo nie ma wspólnego. Sama zbieżność w sobie mi się bardzo podoba i można by z tego coś upleść, ale czemu legenda Marines miałaby wziąć swoje imię od zmarłej żony Jajjiego?

Poza tym, Bito podczas opowieści wspomina chyba, że był młody, kiedy czytał o przygodach Sory, więc możliwe, że nawet 4-czki się jeszcze wtedy nie narodziły. 

(12-01-2017, 18:08)IsshoFujitora napisał(a): No i mi ta cała sprawa z kajdankami i wolnością Sanjiego wydaje się zbyt...prosta? Nie żeby Reiju była zła, ale może Judge mieszał w tym palce, bo mógł się domyślić pewnych spraw.
No to by nieźle się wpasowywało w to co pisał Dahaka, że Jajji musiał wiedzieć, że w Reiju zostały uczucia i nie powinien jej mówić wszystkiego. No chyba, że był tak przekonany w siłę swojej władzy nad córką.
[img=0x212]http://i.imgur.com/LpQnL15.png[/img]
Dahaka

Yonko

Wiek: 25
Licznik postów: 3,774

Dahaka, 12-01-2017, 18:32
(12-01-2017, 18:17)Ratlee napisał(a): No to by nieźle się wpasowywało w to co pisał Dahaka, że Jajji musiał wiedzieć, że w Reiju zostały uczucia i nie powinien jej mówić wszystkiego. No chyba, że był tak przekonany w siłę swojej władzy nad córką.
Co do tego, w tym rozdziale dowiedzieliśmy się też, że Reiju nie może się sprzeciwić rozkazom Judge'a. Nie wiem do jakiego stopnia to działa, ale możliwym jest, że Judge nią manipuluje, albo zabronił jej mówić o pewnych rzeczach, nawet okrężną drogą.
Pajmon

Dowódca dywizji Yonko

Licznik postów: 1,695

Pajmon, 12-01-2017, 18:39
Nie liczyłbym na magiczne odrośnięcie zęba, Sadź przecież znany jest ze swoich zdolności przeprowadzania trwałych operacji plastycznych przy pomocy nogi. I o Mr Princa też bym się nie martwił, nakama power, rodzina jest najważniejsza i te sprawy. Oda nie pozwoli Sadźowi tak po prostu uciec, a problem Zeffa może rozwiązać się wraz z podaniem pomocnej dłoni rodzince w opałach.
[Obrazek: 05Z76mv.gif]
Spoiler

[Obrazek: 9qKEXOG.jpg]

1 2 3
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź