Niewyjaśnione wątki, niepotrzebne arci itp.
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Seventy1

Kapitan

Licznik postów: 379

Seventy1, 22-03-2018, 14:09
Każdy arc w One Piece jest mniej lub bardziej istotny dla fabuły, jednakże, jest kilka arców które wydają się być nieistotne:

Skypiea - jak na razie, jedyny większy arc którego równie dobrze mogłoby nie być. Co prawda, Skypiea to naprawdę ciekawa wyspa, na której poznaliśmy trochę historii świata OP oraz pierwszy raz została pokazana obserwacja (tam nazywana była mantrą). Jednakże, ten arc nie był istotny dla fabuły, lecz jest tylko fajną ciekawostką. Więc, jaki był cel tego arca? No, z pozoru Skypiea wydaje się nie istotna, ale Enel...właśnie, Enel! 

[Obrazek: 87ea600634f8f882891c39d38e66e5e2--volume...-manga.jpg]

W historii obrazkowej, Enel dostał się na księżyc (jak on tam przeżył?) gdzie spotkał stado kosmitów, pokonał ich, przebudził ich roboty i zaczęły one mu służyć. Na powyższym obrazku widać, jak Enel oraz kilka robotów patrzą na obrazek, który przedstawia postacie, które WCALE nie przypominają mieszańców Skypii oraz trzy obiekty które W OGÓLE nie symbolizują trzy starożytne bronie. Jest napisane, że mieszkańcy Księżyca wyruszyli na niebieską planetę, która NA PEWNO nie jest Ziemią. 
A więc, jaki był cel tego arca? Zdecydujcie sami Smile 
 

Long Ring Long Land - poza pojawieniem się Kuzana, to nic wartego uwagi się tutaj nie wydarzyło. Był Foxy, który był pocieszną postacią, ale poza fillerami, to już do OP nie powrócił. A więc, jaki był cel tego arca? Ja mam dwie teorie:
- Long Ring Long Land posiada pewną anomalię, a mianowicie, prawie wszystko jest tam rozciągnięte. Sądzę, że były użytkownik owocu gomu gomu przyczynił się do tego (później wrócę do tego wątku) Więc, ten arc mógł być zapowiedzią przebudzenia owocu Luffyego
- Foxy potrafi spowolnić dowolny obiekt. Wydaje mi się, że za niedługo zobaczymy postacie który potrafią przyspieszać obiekty, lub je całkowicie zatrzymać. Innymi słowy, ten arc zapowiada, że są postacie które posiadają potężniejszą wersję owocu Foxy'ego.


W One Piece jest masa wątków, wysp i postaci, jednakże, spora część wydaje się zapomniana: 

Szmaragdowe miasto - w rozdziale 224, Bellamy mówił o Szmaragdowym mieście, a raczej, że ono nie istnieje. Też mówił o tym, że Złotego miasta też nie ma, ale jak się później okazało, owe miasto istnieje na Skypii. A więc, jak sądzicie, czy Szmaragdowe miasto istnieje, czy nie? A jeśli jest, to gdzie ono się znajduje?

All Blue - legendarne morze w którym żyją wszystkie ryby na świecie. Pierwszy raz zostało ono wspomniane w Baratie Arc, a ostatnio ten wątek powrócił w retrospekcjach Sanjiego. A więc, istnieje, nie istnieje, gdzie jest?

Gaimon - dawno, dawno temu, na początku OP pojawił się człowiek o imieniu Gaimon  który utkwił w skrzyni i mieszka w  Island of Rare Animals. O co z nim oraz z tą wsypą chodziło? W jakim celu, Oda wprowadził tą postać?

Wyspa Raijin - jest to wyspa na Nowym Świecie na której cały czas jest burza. I tutaj się zatrzymam. Odnoszę wrażenie, że spora część wysp na Grand Line nie jest naturalna. Pewnie, dawni użytkownicy owoców użyli przebudzenia i cała wyspy na których przebywali zostały pokryte ich mocą. To ma sens: na Punk Hazard Akainu i Aokiji walczyli ze sobą i teraz jedna połowa wyspy płonie, a druga jest pokryta śniegiem. Z Raijin pewnie było podobnie, ba pewnie cała Alabasta powstała w wyniku przebudzenia owocu jakiegoś potężnego użytkownika owocu.
Spoiler

Jest teoria, że Pluton znajduje się na Alabaście. Więc pewnie to było tak: Użytkownik Suna Suna no mi miał za zadanie ukryć Plutona, jednakże, ktoś go dopadł, więc dokonał samobójstwa: uwolnił całą moc swojego owocu i zamienił cały kraj w pustynię, zakopując Plutona wraz ze swoimi wrogami. Jego ziomkowie się o tym dowiedzieli i napisali na Poneglyphach co, gdzie i jak.

Wielu z was może napisać, że nie wszystko musi mieć cel, że nie wszytko musi być powiązane z głównym wątkiem i zgodziłbym się z tym stwierdzeniem, gdyby nie fakt, że autor mangi, UWIELBIA wracać dawnych wątków oraz postaci, w związku z czym, mam nadzieję, że Oda wyjaśni przynajmniej połowę wątków.

A Wy co jakie zdanie macie na ten temat? Czy też są wątki na których wyjaśnienie czekacie?
Spoiler

[Obrazek: 945.gif]

chucky

Gorosei

Licznik postów: 2,733

chucky, 22-03-2018, 17:02
Imo:

Kosmici - to mieszkańcy tego antycznego zaginionego królestwa moim zdaniem. Tzn. część z nich osiedliła się na Ziemi. Dlatego byli tak rozwinięci technologicznie. Na fresku z prawej strony mamy Plutona, na dole Poseidona, a na górze pewnie Uranosa. Kto wie, może Vegapunk jest jednym z nich. W końcu kiedyś był aresztowany przez WG z tego co pamiętam. On raczej jest/był ich więźniem.

Long Ring Long Land - wyspa jakich wiele. Odpoczynek psychiczny przed dramą z Usoppem i Robin w W7.

Szmaragdowe Miasto - otwarta furtka, jakich Oda zostawia sobie mnóstwo. Problem w tym, że chyba już nie ma na to miejsca w fabule. No chyba, że np. stolica Elbaf tak wygląda.

All Blue - jeszcze nigdzie :v Albo dookoła Raftel?

Gaimon - zbędna postać jakich wiele. Pamiętasz tą kobietę z odkurzaczem z Dressrosy? No jeśli nie, to była taka. Nawet dostała cały rozdział skupiony na niej.

Wyspy - GL to niezwykłe morze, gdzie wszystko jest możliwe. Dlatego jest tam tyle dziwnych wysp. Alabasta to największa wyspa jaka do tej pory pojawiła się w mandze. Wątpię, żeby Roger z przebudzonym Suna Suna mógł naraz stworzyć cały ten piasek. To po prostu wyspa letnia, która dodatkowo ucierpiała przez nadużywanie deszczowego proszku. Nic dziwnego, że jest jedną wielką pustynią. Może w epilogu będzie bardziej zielona.

Pluton raczej na pewno jest najdalej w okolicach Arabasty (tak sądzę), ale z drugiej strony, Robin wciąż wie gdzie, a do tej pory nie powiedziała o tym załodze, więc kto wie? Może jeszcze tam nie dotarli.
[Obrazek: tumblr_ojg7flg58r1tvlw71o1_500.gif]
Gogolius

Bosman

Licznik postów: 169

Gogolius, 22-03-2018, 17:43
Ja się wtrącę... czy są teorie (albo wyjaśnienie) wątku tych takich wielkich cieni, które załoga widziała we mgle podczas podróży na Thriller Bark?

All Blue (jeszcze) nie istnieje, ale wkrótce się pojawi Wink
Seventy1

Kapitan

Licznik postów: 379

Seventy1, 22-03-2018, 17:47
@Gogolius  http://onepiece.com.pl/thread-103453.html Ta teoria tłumaczy czym są potwory z Thriller Bark.
Spoiler

[Obrazek: 945.gif]

Pekomamushi

Bosman

Licznik postów: 147

Pekomamushi, 22-03-2018, 17:54
Emerald City- Kiedyś były teorie, że jest to WCI ale jak widać no nie bardzo. Tak wiem, wiem One Piece to prawdopodobnie nie skarby i bogactwa ale coś więcej i jest sporo teorii na ten temat. Jednak sądzę, że bogactwa to bonus. Koncept Totlandu otworzył mi pewną furtkę ponieważ składa się on z kilkunastu wysp, każda to inny rodzaj słodkości. Co jeśli Raftel jest w centrum krainy bogactw? Tak jak mieliśmy wyspę czekolady, orzechów czy dżemu tak może Raftel otaczają wyspy złota, srebra no i może szmaragdów (Emerald). Taka luźna rozkmina nie poparta żadnymi dowodami. Może podczas wielkiej ostatecznej wojny Bellamy ujrzy tą legendarną wyspę ze szmaragdów.

Jeśli chodzi o przebudzanie owoców zmieniając tym samym strukturę wyspy to wątpię, że taka Alabasta jest pustynna ze względu na użytkownika owocu, jednak pomyślałem sobie o Baltigo. Istnieje prawdopodobna teoria, że Dragon posiada logię wiatru, co jeśli Baltigo jest tak trudne do znaleziona przez wieczne wichury otaczające wyspę. Tym samym wyspa jest niewidoczna bo wiatr tworzy iluzję. A statek który wpłynie tam bez pozwolenia rewolucjonistów zostaje roztrzaskany.
Mordoc

Shichibukai

Licznik postów: 1,417

Mordoc, 22-03-2018, 22:38
(22-03-2018, 14:09)Seventy1 napisał(a): Skypiea - jak na razie, jedyny większy arc którego równie dobrze mogłoby nie być.
Tutaj  trochę się jednak działo. Poza tym, co już wspomniałeś:
- wprowadzono haki
- info o Rogerze, który pisał na poneglyphie i ogólnie był na tej wyspie
- ulepszenie zbrojowni Usoppa - diale
- skarb, który SHP zdobyli był istotnym motywem fabularnym w trakcie Water 7
(22-03-2018, 14:09)Seventy1 napisał(a): . A więc, jak sądzicie, czy Szmaragdowe miasto istnieje, czy nie? A jeśli jest, to gdzie ono się znajduje?
Gdzieś widziałem teorie, że jest blisko Dressrosy i Green bit, ale niestety nie udało mi się tej teorii znaleźć... jednak tak łatwo się nie poddam:p 
(Edit: dobra jednak muszę odpuścić, bo konto, na którym była ta teoria, zostało usunięte/ zablokowane na yt )

Wydarzenia z Foxxym były jak jeden wielki filer. Twoja rozkmina na temat wpływu użytkowników owoców na ukształtowanie wysp, jest bardzo ciekawa.
(22-03-2018, 17:02)chucky napisał(a): Pamiętasz tą kobietę z odkurzaczem z Dressrosy? No jeśli nie, to była taka. Nawet dostała cały rozdział skupiony na niej.
To musiał być niezły farmazon, skoro nawet tego nie pamiętam. Jakbyś mnie jakoś nakierował w którym momencie Dressrosy to mniej więcej było, to bym sobie ten wątek przeanalizował :p

Co do Gaimona i jego wątku. Był to jeden z początkowych rozdziałów OP, miał zapewne pokazać różnorodność tego świata - te dziwne zwierzęta, a także ukazać kolejne pojęcie skarbu. Pojawił się też motyw rozczarowania, związanego z marzeniem. Okazało się, że w tych skrzyniach nie ma już skarbu, podobne rozczarowanie może spotkać piratów, którzy podejmują ryzyko szukania OP. Podejrzewam, że był to rozdział będący swego rodzaju zarysowaniem klimatu, chociaż kto wie, może Oda do czegoś jeszcze wykorzysta tę załogę Gaimona.
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

Szarim Musty

Wschodząca Gwiazda

Licznik postów: 418

Szarim Musty, 23-03-2018, 01:51
One piece to tytuł o podróży więc musimy dostać jakieś rozdziały związane właśnie z podróżą, zwiedzaniem i nie muszą się one do niczego szczególnego odnosić. No ale...
(22-03-2018, 14:09)Seventy1 napisał(a): Skypiea

Wprowadzenie do historii Nolanda, która udowadnia że nie kłamał z złotym miastem. Dodatkowo przecież Noland to przeciwność Usoppa więc... więc nie pokazanie powodu dla którego został nazwany kłamcą byłoby złe. 
Oprócz tego
- Kasa na drzewo Adama - Sunny
- Diale - szybko poszły off panel ale dalej trzeba o nich pamiętać
- Gol D Roger był tam i zabrał poneglypha, którego mieszkańcy Skypiea (ten lud co żył kiedyś na niebieskim morzu) mieli strzec. Jest to ważne bo po raz pierwszy dowiedzieliśmy się, że cel Robin jest tożsamy z celem Luffika. 
(22-03-2018, 14:09)Seventy1 napisał(a): Long Ring Long Land

Wprowadzenie admirała i pierwsza konfrontacja z nim. Dodatkowo "honorowe" podejście do tej gry gdzie obie ekipy pirackie składały przysięgę. Dodatkowo wprowadzenie w kolejne wydarzenia z Nico Robin. 
(22-03-2018, 14:09)Seventy1 napisał(a): Szmaragdowe miasto

Ale ten fragment to tylko wspomnienie. Jednak nie zapominajmy, że za Szmaragdowe miasto uważa się Seeattle. Polecam poczytać na temat tego miasta bo ono może pasować pod wiele, wiele miejsc, które mogą być zarazem na Raftel ale także przed samym nim, bądź na upartego w pobliżu All Blue (dobra ciut naciągam XD)
(22-03-2018, 14:09)Seventy1 napisał(a): All Blue

Spoiler

[Obrazek: 64_carte_g_eacute_ographique_one_piece_n...6uijq9.jpg]

Dla mnie All Blue to jakaś głupota. Wystarczy zerknąć na powyższą mapę i już widać, że takowe All Blue powinno znajdować się na samym początku Grand Line. Nie pamiętam jakie było dokładne tłumaczenie ale jeżeli po przepłynięciu nie ma All Blue to oczywiste jest, że ono znajduje się pod. Chociaż... jak wspomniałem nie pamiętam jak dokładnie było to tłumaczone i czy ta woda z innych mórz się po prostu nie cofa itd itp. 
(22-03-2018, 14:09)Seventy1 napisał(a): Gaimon

Kwintesencja podróży. Wszyscy pływają po to aby zdobyć One Piece, a podczas tej podróży odkrywają to co dla nich jest rzeczywiście ważny czyli przyjaciele. Oczywiście, że jest to mało istotne dla podróży i dlatego wydarzenia z tym dziwakiem to tylko kilka chapterów. 
(22-03-2018, 14:09)Seventy1 napisał(a): Wyspa Raijin

O ile mnie pamięć nie myli to na Grand Line - drugiej części często znikają wyspy, dodatkowo każda wyspa wytwarza pole magnetyczne, więc równie łatwo dojść do wniosku, że pole magnetyczne wyspy Raijin po prostu ściąga wyładowania.
Mordoc

Shichibukai

Licznik postów: 1,417

Mordoc, 23-03-2018, 07:11
Ciekawa teoria na temat szmaragdowego miasta
Jest tutaj między innymi na temat pochodzenia Nami, wiedźm itp.

Swoją drogą, ciekawe czy pozostali Słomiani też dostaną jakieś swoje akty, tak jak było to w przypadku Robin (Water 7 i Cp 9) oraz Sanji'ego (WCI i Germa).
Luffy - w tym przypadku został zapowiedziany dość ciekawy akt na temat jego przeszłości itp.
Nami - Szmaragdowe miasto?
Zoro - wano?
Usop - Elbaf (może nieco więcej na temat Yasoppa)?
Franky - syn pirata, więc może też jakiś akt zostanie poświęcony jego postaci
Brook - jakieś info na temat dzieciństwa?
Jinbe - podobnie jak w przypadku Brooka
Chopper- tutaj chyba już wszystko wiemy Sad


(22-03-2018, 22:38)Mordoc napisał(a): Jakbyś mnie jakoś nakierował w którym momencie Dressrosy to mniej więcej było, to bym sobie ten wątek przeanalizował :p
Muszę dotrzymać słowa :p
Tamta postać w sumie miała za zadanie pilnować fabryki smile i ukazać męskość Franky'ego, zatem podbudować klimat jego postaci. Fakt faktem, że jedna z bardziej zapychających postaci, czyli to zapewne te pomysły Ody, które wciska do mangi na siłę.
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

Subskrybuj ten wątek Odpowiedź