Moce w OP
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Mordoc

Pan Ciemności

Licznik postów: 4,494

Mordoc, 26-03-2018, 18:10
Obecnie w OP mamy już sporo rodzajów mocy, dlatego postanowiłem je jakoś posegregować i przy okazji dowiedzieć się czy któreś z nich są powiązane z innymi. Do założenia tego tematu, w sporym stopniu zainspirował mnie ten temat @Shiosu 

1. Diabelskie owoce
a) Logia - moc żywiołów, możliwość aktywacji trybu logii z płynnym ciałem, niepodatnym na ataki fizyczne, dodatkowo zdolność produkcji konkretnego żywiołu. Póki co dostaliśmy dwa rodzaje logii.
- Yami Yami no mi - jedyny przykład specyficznej logii o dodatkowych właściwościach i ograniczeniach
- wszystkie pozostałe logie w dużym stopniu oparte na tym samym schemacie (wiadomo, że żywioł błota ma inne właściwości niż przykładowo dym, ale nie jest to coś na tyle innego, jak w przypadku owocu ciemności)
b) Zoan - transformacje, najczęściej w zwierzęta lub  bestie, wyróżniamy 3 rodzaje
- zwykły zoan np. wilk
- mityczny np. budda, feniks (tylko te dwa przykłady znamy póki co)
- starożytny - np. mamut, tyranozaur (j.w.)
c) Paramecia, czyli wszystkie dziwaczne owoce, które nie są Logią ani Zoanem. Póki co dostaliśmy 2 typy Paramecii
- specjalna - Mochi Mochi
- zwykła, którą jednak można podzielić na kilka innych podkategorii:
* wpływ na ciało użytkownika - np. gomu gomu(Luffy), baku baku (Wapol)
* produkcja - np. doru doru ( Mr 3), mochi mochi (Katakuri)
* oddziaływanie na otoczenie - gura gura (WB), ope ope (Law)

2)Haki
a) Zbrojenie - daje możliwość trafienia logii, a także służy jako pancerz lub oręż.
b) Obserwacja - pozwala "wyczuwać" przeciwników (nawet tych, którzy poruszają się za szybko), przewidywać ataki/ruchy, a także widzieć przyszłość.
c) Królewskie - powala słabych przeciwników(duża różnica poziomów), wpływa w pewnym stopniu na pogodę i martwe przedmioty (Shanks na statku WB), możemy spodziewać się większego rozwoju tej mocy, bo w walce 1 vs 1 póki co za wiele nie daje.

3) Moce żywiołów, niezależne od owoców
- Sanji, Luffy, Kinemon - ogień,
- Brook, Whitey Bay - lód,
- Rasowa technika Minków, Lord Mcguy - elektryczność,
- Sabo - wiatr,
- Karate Ryboludzi - woda.

4) Różne moce związane z szermierką, niektóre zależą od techniki, inne od oręża (część się powtórzy)
- Kinemon - Cięcie ognia,
- Vista - Kwiatowe ostrze (specjalna technika Visty, czy może właściwości miecza?),
- Brook - Lodowe ostrze,
- Zoro - Oddech wszechrzeczy (to mnie w dużym stopniu zastanawia, czy to jakaś pochodna haki, czy dodatkowa zdolność, która została ukazana tylko na przykładzie Zoro?),
- dystansowe ataki oparte na machnięciu ostrzem.

5) Rokushiki + Rokuogan
- Kami - e - specjalny sposób unikania ataków (wicie się jak kartka na wietrze),
- Geppo - kopanie powietrza, umożliwiające "latanie",
- Rankyaku - ataki dystansowe, oparte na kopnięciach,
- Shigan - atak wyprostowanym palcem, efekt przypominający wystrzał z pistoletu,
- Soru - zwiększona szybkość poruszania,
- Tekkai - utwardzenie mięśni, by posłużyły jako naturalny pancerz,
- Rokuogan - fala uderzeniowa, wytworzona przy użyciu 2 złączonych pięści.

6) Demony i moc duszy
- Asura Zoro (dusza, czy zasługa przeklętego ostrza?),
- Cavendish/Hakuba - syndrom rozdwojenia jaźni (czy będzie ktoś inny z tą przypadłością i od czego ona zależy?),
- Diable Jambe Sanji'ego - nawiązanie do diabła, a także Oda w jednym z SBS stwierdził, że dusza Sanji'ego płonie (mogło to być na żarty, ale i tak uznałem, że warto wspomnieć).

7) Najróżniejsza technologia. Nie będę tu się wdawać w szczegóły.

Ogólnie z dystansowych ataków (nie licząc mocy owoców i broni), dostaliśmy chyba tylko część Rokushiki i ataki szermierzy. Zatem jak sądzicie, czy dostaniemy coś jeszcze?
Wśród listy mocy, są pewne niewiadome, więc zapraszam do dyskusji Big Grin
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

Spoiler

[Obrazek: 05onfire1_xp-jumbo-v2.jpg]

Dzik

Super świeżak

Licznik postów: 233

Dzik, 26-03-2018, 18:36
Dodałbym tutaj ninjutsu Raizo. Wink

I w sumie dziwi mnie, że ataki tnące i kłujące mają swoje ataki dystansowe (szermierka, shigan), a ataki obuchowe nie.

A i odnośnie paramecii - dodałbym kategorie typu hax, czyli owoce które albo ściągają cię na hita, albo wcale nie mają na ciebie wpływu (owoc Pudding, Sugar, Perony, Boa, Robin, Big Mom, Tsuru itp.)
Keczup

Wilk morski

Licznik postów: 82

Keczup, 26-03-2018, 19:23
Jeszcze diale, mi się wydaje że to one odpowiadają za moce żywiołów niezależne od owoców.
Edit: Ok, jak rozumiem należą do technoogii, mój błąd.
[Obrazek: tenor.gif]
Seventy1

Agent sword

Licznik postów: 451

Seventy1, 26-03-2018, 19:53
Wedle fanowskich obliczeń, Fujitora jest wstanie zniszczyć państwo --> http://vsbattles.wikia.com/wiki/User_blo..._Meteorite
Spoiler

[Obrazek: 945.gif]

Pekomamushi

Piracki wojownik

Licznik postów: 169

Pekomamushi, 26-03-2018, 20:28
(26-03-2018, 18:56)Mordoc napisał(a): Nazywana jest lodową wiedźmą, tym się sugerowałem

Jeśli rzeczywiście Whitey Bay ma moc lodu to bardziej bym obstawiał, że ma odwrotność owocu Ovena, paramecia zimna czy coś ale kto wie.
Hinczykbn

Pierwszy oficer

Licznik postów: 998

Hinczykbn, 26-03-2018, 21:00
To żeś zebrał całe info, trochę pisania było - wielki props za temat.

- Logie jakby nie patrzeć też strzelają mocą owocu a przynajmniej Ace i Kizaru strzelali z palca.

- Jako broń warto dodać Kairoseki - Nie jest co prawda mocą ale neguje działanie owocu i osłabia ich użytkowników.
Spoiler

[Obrazek: ENEL-GOD.png]

RouninN1

Agent Cipher Pol

Licznik postów: 55

RouninN1, 26-03-2018, 23:41
A co z słyszeniem wszystkich rzeczy przez Luffiego i Rogera?
Keisiak

Kapitan z nowego świata

Wiek: 26
Licznik postów: 415

Keisiak, 26-03-2018, 23:55
Zastanawiam się, czy wstawienie stylów walki też by się nie mogło zaliczać o tych mocy w OP. Generalnie niektóre z nich były zdrowo porypane, jak chociażby Ramen Kenpo.

I ten, czy Mermaid Combat(walka syrenów) też nie zalicza się pod kontrolę żywiołów bez owocu?
Bajnor

Imperator

Wiek: 29
Licznik postów: 1,896

Bajnor, 28-03-2018, 21:12
Są jeszcze Pamarcie zmieniające ciało przeciwnika - np. owoce Sugar i Tsuru. Chyba, że zaliczyłeś je do tych zmieniających otoczenie, ale moim zdaniem zasługują na osobną kategorię.
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź