Kupujecie mangę??? _____Ankieta______
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
1 2 3
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Kaamill

Super świeżak

Licznik postów: 252

Kaamill, 13-03-2009, 17:59
Ja osobiście mangi nie kupuję , wolę czytać online . Gdyby można było kupić gdzieś w pobliżu no to zmienia postać rzeczy ale zależy to też od kasy ...
yuck^^

Kapitan z nowego świata

Licznik postów: 530

yuck^^, 13-03-2009, 18:04
Ja nie kupuję, ale zbieram się powoli do kupna FMA. Kiedyś kupiłem kilka tomów Naruto, ale później się okazało, że mój najlepszy kumpel ma wszystkie, które wyszły do tamtego czasu. Jak dla mnie, jedyną drogą zakupu jest internet (JPF).
BlackKuma

Król piratów

Licznik postów: 3,505

BlackKuma, 13-03-2009, 18:30
Na razie nie kupuję mang, bo nie mam kasy Big Grin Wcześniej troszku kupowałem np. 24 tomy Naruto, 8 Hellsinga, 14 Love Hina, FMA 10 tomów jak na razie.
Jak będę miał jakieś pieniądze to w FMA będę musiał zainwestować :]
Komimasa

Pierwszy oficer

Licznik postów: 993

Komimasa, 13-03-2009, 18:31
Ja kupowałem. Teraz przestałem, bo nie mam odpowiednich warunków do jej przechowywania. Czytanie online czy na kmpie, a trzymanie tomiku pachnącego drukiem, czytanego w zaciszu swego pokoju w ulubionym kąciku( dobre oświetlenie, oparcie czyli np poduszka za plecy) to przyjemność nieporównywalnie większa jak online. Właściwie nie ma co porównywać.
JPf albo Merlin zależy jakie tytuły, ja tam zawsze miałem poprzez neta i byłem hepi jak paczuszka przychodziła za 200 i więcej.

Czytanie na kompie to jest jak niedowartościowanie danego tytułu. Bo tracimy wiele na przyjemności z czytania Tongue
Diedż

Super świeżak

Licznik postów: 234

Diedż, 13-03-2009, 18:38
Paczka z 5 tomami Death Note - bezcenne. Generalnie to zgadzam się z komim, przyjemność jest na prawdę bardzo duża.
A tak btw. cholernie śmieszą mnie ludzie którzy olewają kupowanie mang, czytają nielegalnie w necie i narzekają że się nie wydaje OP w Polsce. Albo zaczniemy rozwijać nasz rynek mang, albo się w życiu nie doczekamy takich tytułów. Wydawcom się to zupełnie nie opłaca, i ja się nie dziwie.
BlackKuma

Król piratów

Licznik postów: 3,505

BlackKuma, 13-03-2009, 18:39
Komimasa napisał(a):Czytanie na kompie to jest jak niedowartościowanie danego tytułu. Bo tracimy wiele na przyjemności z czytania Tongue
Jednakże nie mamy wyboru, bo większość fajnych mang i w ogóle mang nie jest wydawana w Polsce w tomikach ;(

[ Dodano: 2009-03-13, 16:40 ]
Diedż napisał(a):A tak btw. cholernie śmieszą mnie ludzie którzy olewają kupowanie mang, czytają nielegalnie w necie i narzekają że się nie wydaje OP w Polsce.
Ja tam czytam skany tylko tych, które w Polsce nie wyszły Big Grin
Wąski

Kapitan z nowego świata

Licznik postów: 507

Wąski, 13-03-2009, 19:08
Cytat:Ja tam czytam skany tylko tych, które w Polsce nie wyszły

Robie to samo. A co do kupywania: kupuję te tomiki mangi, w których są wydarzenia, do których lubie wracać ;]
hans14

Kapitan z paradise

Licznik postów: 338

hans14, 13-03-2009, 19:31
Zależy od kasy i innych czynników. Bo chcę kupic inne ważne rzeczy.
gook

Piracki wojownik

Licznik postów: 174

gook, 13-03-2009, 19:36
Ja nawet jakbym chciała kupić to nie mam gdzie. Mieszkam w takiej dziurze, że tragedia. A jeśli jestem w mieście to empiki są tak tragiczne.. ;P żal po prostu. Chociaż kiedyś jakąś mangę z pewnością kupię.
A kupno drogą internetową jakoś mi nie 'pasuje'.
KoniX

Nowicjusz

Licznik postów: 14

KoniX, 13-03-2009, 20:23
Ja kupuję Naruto i FMA tylko, że masowo raz na pół roku przez sklep sklep-online z dwóch powodów. Po pierwsze czytając z miesiąca na miesiąc, zwykle nie pamiętam co było w poprzednim tomiku. Po drugie kupując kilka komiksów w sklepie-online, dostaje się fajne rabaty. :hyhy:
Vampircia

Legendarny pierwszy oficer

Licznik postów: 1,499

Vampircia, 13-03-2009, 20:44
Ja podobnie jak Komi, ostatnio nie kupuję, bo nie mam gdzie tego trzymać. Mam całą półkę załadowaną mangami. Poza tym ostatnio nie wydają tytułów, które by mnie interesowały. Jestem jednak przeciwniczką czytania on line i czytam tak tylko to, czego nie mogę kupić.
Druga

Piracki wojownik

Licznik postów: 103

Druga, 13-03-2009, 21:05
Ja dużo bardziej wole czytać trzymając mangę w rękach, niż gapiąc się w monitor. Ewentualnie przy braku kasy to siedzę w księgarni i przeglądam jak jest co.
A jak na razie to kupuje trzy tytuły które mnie interesują, mam zamiar zabrać się za jeszcze dwa ale aktualnie brak kasy się ujawnia ^^" .
kon

Super świeżak

Licznik postów: 183

kon, 13-03-2009, 21:08
Vampircia napisał(a):Ja podobnie jak Komi, ostatnio nie kupuję, bo nie mam gdzie tego trzymać. Mam całą półkę załadowaną mangami. Poza tym ostatnio nie wydają tytułów, które by mnie interesowały. Jestem jednak przeciwniczką czytania on line i czytam tak tylko to, czego nie mogę kupić.
Też się podpisuje. Bo mam takie samo zdanie na ten temat i ten sam problem. Znaczyć brak miejsca na mangi...
Szaman

Legendarny pierwszy oficer

Licznik postów: 1,323

Szaman, 13-03-2009, 21:13
Ja kupuję FMA. Niestety w księgarni w której kupuje są rzadkie dostawy i ciężko trafić na nowy tomik.

Osobiście bardziej wole czytać mangę on-line. Polskie tomiki są wydane w małym formacie i nieraz żeby coś przeczytać trzeba się dokładnie przyglądać. Za to online zawsze mogę powiększyć itp.
Kaamill

Super świeżak

Licznik postów: 252

Kaamill, 14-03-2009, 00:53
Tony napisał(a):Ja kupuję FMA. Niestety w księgarni w której kupuje są rzadkie dostawy i ciężko trafić na nowy tomik.

Osobiście bardziej wole czytać mangę on-line. Polskie tomiki są wydane w małym formacie i nieraz żeby coś przeczytać trzeba się dokładnie przyglądać. Za to online zawsze mogę powiększyć itp.
  • Czytasz mangę po polsku online . Zlituj się nad biednym użytkownikiem i podaj linka - cały dzień szukałem i mangi FMA po polsku nie mogłem znależć... :zalamany:
1 2 3
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź