Major 2nd
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
CCORD

Gorosei

Wiek: 19
Licznik postów: 4,213
Miejscowość: Siedlec :]

CCORD, 09-04-2018, 23:24
Czyli najlepsza seria o baseballu powraca Wink

Jak można się domyślić, śledzimy tutaj losy syna głównego bohatera poprzedniej serii. Daigo Shigeno ma podobny problem, co młodszy brat Goro - Shingo. Mianowicie, bez przerwy jest porównywany do genialnego ojca (w przypadku Shingo byli to i ojciec i brat).

Nie chcę wyskakiwać za daleko z domysłami, ale wszystko wskazuje na to, że dostaniemy w pewien sposób przeciwieństwo pierwszej serii - tutaj to łapacz będzie tym nierozgarniętym i emocjonalnym, a miotacz tym kalkulującym.

Czy mi się podoba? Na pewno poczułem nostalgię i oglądanie Majora (fajnie, że trzymali się starych VC) w HD jest czymś co mnie niezmiernie cieszy. To co mnie najbardziej trzymało przy Majore to mimo wszystko główny bohater, Goro Shigeno, dlatego nie wiem czy Daigo rzeczywiście sprosta wyzwaniu ^^ Liczę jednak, że się nie zawiodę, pokładam ogromne nadzieje w tej serii.
"Love, hope, compassion...
This is what people say monster SOULs are made of.
But the absolute nature of "SOUL" is unknown.
After all, humans have proven their SOULs don't need these things to exist."
Spoiler

[Obrazek: hSzDtT]

Bajnor

Dowódca dywizji Yonko

Licznik postów: 1,809

Bajnor, 10-04-2018, 13:22
Manga zaczęła wychodzić akurat wtedy jak u nas na forum ludzie przekonali się do Majora. Z początku śledziłem ją na bieżąco, a nie wciągnęła mnie wystarczająco i dość szybko ją olałem. Obejrzę sobie chyba od nowa całą serię i dopiero po zakończeniu wezmę się za Majora 2nd. Do tego czasu nazbiera się już trochę odcinków.
Dejo

Gorosei

Wiek: 24
Licznik postów: 1,374

Dejo, 10-04-2018, 22:04
Oglądam, ale nie ma co się oszukiwać Major 2nd jest słaby, niema startu do prawdziwego Majora Smile Chociaż anime ma już u mnie plusik, za usuwanie, i dodawanie pewnych rzeczy, mam nadzieje że utrzymają to dalej w tak dobrym stylu Smile
[Obrazek: oAaDPIT.jpg]
Spoiler

[Obrazek: 3mnhqTh.png]

CCORD

Gorosei

Wiek: 19
Licznik postów: 4,213
Miejscowość: Siedlec :]

CCORD, 15-04-2018, 17:39
Mam mieszane uczucia.

Nie potrafię tego zbyt dobrze opisać, ale ja po prostu lubiłem Goro i mimo wszystko był on dla mnie twarzą Majora. Jego syn, Daigo, jest ciekawy, ale trochę mnie boli, że nie jest miotaczem. Uważam, że to ciekawy pomysł zamienić ich role (jego i syna Sato), ale z drugiej strony syn Toshiego już teraz wydaje mi się być postacią, której nie będę lubił :/

Nie chcę go skreślać i dam mu szansę, ale już na ten moment zapaliło mi się żółte światełko.
"Love, hope, compassion...
This is what people say monster SOULs are made of.
But the absolute nature of "SOUL" is unknown.
After all, humans have proven their SOULs don't need these things to exist."
Spoiler

[Obrazek: hSzDtT]

Bajnor

Dowódca dywizji Yonko

Licznik postów: 1,809

Bajnor, 15-04-2018, 18:25
Obejrzałem te dwa odcinki i jestem tego samego zdania co Ty. Bez Goro nie ma Majora. OVA Message była świetnym zakończeniem serii i kontynuacja o drugim pokoleniu jest moim zdaniem zbędna. Daigo i syn Toshiego nie mają podejścia do Goro z 1 sezonu. W seriach sportowych lubię właśnie jak głównym bohater jest w jakiś sposób przekokszony tak jak Goro czy Eyeshield z Eyeshield 21. Baseball nie interesuje mnie na tyle, żeby oglądać mecze jakichś randomowych dzieciaków, a widać, że sezon ten ma opowiadać o przeciętności i niespełnionych oczekiwaniach. Te dwa odcinki oglądało się niby spoko, więc będę oglądał dalej licząc, że anime wskoczy na poziom oryginału, ale wątpię w to.
kiki1993

Wiceadmirał

Wiek: 24
Licznik postów: 895
Miejscowość: Czarne

kiki1993, 18-04-2018, 21:16
Tam pal licho większość rzeczy, wolałbym Izumi ale walić to, Daigo też przeboleję. Zastanawia mnie jedno, jak to możliwe, że młody Sato i Daigo się nie znali? To takie dziwne jak dla mnie.
[Obrazek: 586108d232c14ef50b020cee7fc4c65bd6115e86_hq.gif]
Bajnor

Dowódca dywizji Yonko

Licznik postów: 1,809

Bajnor, 18-04-2018, 21:35
Też się nad tym zastanawiałem Tongue.  Ale Wiki podaje, że pod koniec OVA Message Daigo miał 3 lata, a Goro 2 lata w Japonii trenował, żeby wrócić jako pałkarz. Czyli Daigo miał rok jak się przeprowadzili ze Stanów do Japonii, a Toshi z synem cały czas mieszkali w Stanach. To już potrafię jakoś zrozumieć, bo obydwaj raczej dość zajęci byli i mogli nie mieć czasu spotkać się całymi rodzinami.
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź