Tajemnica D. - rozważania i spekulacje.
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
xaxs

Oficer dywizji Yonko

Licznik postów: 1,221

xaxs, 28-03-2009, 16:16
W związku że w ostatnich dniach w kilku tematach ta sprawa została poruszona i to nieźle, postanowiłem zebrać to w jeden temat- będzie wygodniej wymyślać nowe teorie i dyskutować o obecnych.


Post będzie troche długawy- najpierw cytaty co kto pisał wrzucę a pod koniec postaram się to jakoś w skrócie podsumować Wink Mam nadzieje, że wybrałem trafne cytaty i niczego waznego nie pominąłem co pisaliśmy w ostatnich dniach.
Cytat:"Jak dotąd w opowieści nie było żadnej kobiety D."

Pewne jest, że jeszcze długo będziemy spekulować o co chodzi z tą literą.
Mnie zastanawia czy rodziny, w których występuje D. (Monkey, Gol, Saulo, Marshall) mają coś wspólnego, czy to zwykły zbieg okoliczności.

Aha jeszcze jedna rzecz, której chyba nie ma na tej wikii. Trzeba przyznać, że ci z D. są ludźmi goniącymi i wierzącymi w swoje marzenia (najlepiej to chyba dowodzi akcja po spotkaniu SHP z Bellamy'm, wyjściu z baru i spotkaniu BB, który to znalazł z Luffy'm wspólny język co do Skypiea).

RedHatMeg napisał(a):Ja myślę, że po prostu D pochodzi od determinacji.

BlackKuma napisał(a):Jedno jest pewne.
D wcale nie oznacza, ze osoby je mające są ze sobą spokrewnione :]Cytat:Wiesz jeśli chodzi o kwestie pokrewieństwa to różnie bardzo bywa Tongue Może jakieś dalsze jest, nie można tego wykluczyć. Bynajmniej wiemy, że nie jest to bezpośrednie pokrewieństwo między rodzinami.

Swoją drogą teraz tak wymyśliłem, że może ma to związek z historią WG. Może są potomkami tych, którzy zostawili te antyczne bronie i poneglyphy Tongue


RdR napisał(a):Moim zdaniem pokrewieństwo jest całkiem prawdopodobne. Możliwe że kiedyś istniał koleś z nazwiskiem D (nie mówię tu o Rogerze) niesamowicie potężny(charakterem też) i wszystkie obecnie znane postacie z D od niego właśnie pochodzą. Może żył w tych latach, o których nic nie wiadomo, kto wie.

Cytat:Jeszcze jedna rzecz- nie wiem czy zauważyliście ale wszyscy D. w momentach śmiertelnych (egzekucja, pewni i gotowi na śmierć, przed ostatecznym atakiem) mają specyficzny uśmieszek na twarzy Tongue

kashigori napisał(a):Może Luffy pochodzi z innego odłamu rodziny tych z "D" a jest ich na przykład bardzo dużo i każdy (przykładowo) pochodzi z innego.

Cytat:Istnieje możliwość, że wszyscy z D. korzenie mają w jednym i tym samym punkcie o czym juz z RdR'em wspominaliśmy. Wiemy tylko, że między tymi rodzinami z D. nie ma bezpośrednich koneksji i tyle.

yekk^^ napisał(a):Być może są to potomkowie ludzi z Pustego Wieku, ale dlaczego D. mają tylko ważne osobistości w świecie OP?

Cytat:Możliwe, że są oni jakby uosobieniem mentalności swoich czasów. Wiecie, piractwo, bogactwo, marzenia, wolność i te sprawy Wink


Reasumując:

Jak dotąd nie słyszeliśmy o żadnej kobiecie D.
D. których znamy to: Monkey'e, Gol, Marshall, Saulo
D. mają wspólne cechy: chęc do przygód, marzenia, determinacja do ich realizacji, z uśmiechem witają śmierć.
Nie ma bezpośrednich koneksji między poszczególnymi rodzinami noszącymi miano D.

1 teoria- Osoby z D. uosobniają mentalność epoki i esencji piractwa (tego typu jakim jest Luffy)

2 teoria- Są potomkami ludzi z "Pustego Wieku" lub konkretnej osoby żyjącej w tamtych czasach, gdzie istniały osoby sprzeciwiające się powstającemu WG.

Mam nadzieję, że jakoś mi to wyszło Tongue Teraz możemy spokojnie dalej myśleć nad tą sprawą. Jeśli pominąłem jakiś istotny post to przepraszam i zachęcam do przytoczenia go tutaj.
Atsu

Bosman

Licznik postów: 106

Atsu, 28-03-2009, 16:24
xaxs napisał(a):D. których znamy to: Money'e, Gol, Marshall, Saulo

+Portgas D. Ace
xaxs

Oficer dywizji Yonko

Licznik postów: 1,221

xaxs, 28-03-2009, 16:28
Ale Ace jest bratem Luffy'ego i D. ma po nazwisku Monkey, którym gardzi i dlatego używa nazwiska matki.

Edit: Widzę, że zjadłem "k" w nazwisku Monkey Tongue
Picia000123

Kapitan

Licznik postów: 314

Picia000123, 28-03-2009, 16:34
Mnie się też wydaje, że ich "przodkowie" pochodzą z np. pierwszej załogi pirackiej z prawdziwego zdarzenia. Zaś ta załoga piracka mogła dawać swoim członkom D w imieniu i stąd się to wzięło. Ale to tylko moje pomysły Big Grin .
yuck^^

Wschodząca Gwiazda

Licznik postów: 530

yuck^^, 28-03-2009, 16:52
Picia000123 napisał(a):Mnie się też wydaje, że ich "przodkowie" pochodzą z np. pierwszej załogi pirackiej z prawdziwego zdarzenia. Zaś ta załoga piracka mogła dawać swoim członkom D w imieniu i stąd się to wzięło. Ale to tylko moje pomysły Big Grin .
Jeśli to prawda, to po 800 latach, potomkowie "prawdziwych piratów" mieli to samo zainteresowanie czyli piractwo.
ryba

Wicekapitan

Licznik postów: 204

ryba, 28-03-2009, 17:07
Nie sądzę, żeby to było to. Przcież sama doktor Kureha była zdziwiona, że teraz nazywają Rogera Gold a nie Gol D., więc według mnie odpada teoria o pierwszej pirackiej załodze. No chyba że uznamy za pierwszą piracką załogę z prawdziwego zdarzenia towarzyszy Rogera, ale to mi te jakoś nie leży.
Blade

Wschodząca Gwiazda

Licznik postów: 468

Blade, 28-03-2009, 17:16
Kureha coś nawijała o woli D. Ciekawe co miała na myśli ;D
Na pewno wszyscy są dość nietypowymi ludźmi, którzy wiele zmienili i zmienią :] Szczególnie rodzinka Luffy'ego ^^'
W sumie nie zdziwiłbym się gdyby cała ta tajemnica była właśnie w Pustym Wieku, którego tak bardzo obawia się WG i jak na razie za wszelką ceną jej broni. Może ktoś tam odkrył jakieś... e... niesmaczne sprawy WG i wydał je na światło dzienne mając właśnie to D. w nazwisku ;P Rząd zataił cały wiek [lOl niezła władza].
Arhang

Wilk Morski

Licznik postów: 59

Arhang, 28-03-2009, 18:33
na Skypiea juz po walce z Enel'em.. Robin rozmawiala z tym kaplanem i gdy on uslyszal imie Luffy'iego "Monkey D. Luffy" to powiedzial "D rozumiem" czy jakos tak czyli cos te D musi oznaczac
Nifir

Wicekapitan

Licznik postów: 199

Nifir, 28-03-2009, 18:52
Garp też ma D. w nazwisku, a mimo to daleko mu do pirata. Smile

Picia000123 napisał(a):Mnie się też wydaje, że ich "przodkowie" pochodzą z np. pierwszej załogi pirackiej z prawdziwego zdarzenia. Zaś ta załoga piracka mogła dawać swoim członkom D w imieniu i stąd się to wzięło. Ale to tylko moje pomysły .
Ciekawa teoria, bardzo mi się podoba. Smile
xaxs

Oficer dywizji Yonko

Licznik postów: 1,221

xaxs, 28-03-2009, 19:50
ryba napisał(a):Nie sądzę, żeby to było to. Przcież sama doktor Kureha była zdziwiona, że teraz nazywają Rogera Gold a nie Gol D., więc według mnie odpada teoria o pierwszej pirackiej załodze.

Teoria o pierwszej załodze pirackiej wcale nie musi odpadać. Łatwo było ludziom zacząć Gol D. Rogera zacząc nazywać Gold Rogerem. Wkońcu skoro Król Piratów to się kojarzył ludziom ze złotem Wink

Trzeba wziąć pod uwagę, że ta pierwsza załoga musiałaby istnieć bardzo dawno temu, ze względu na to, że Garp i Saulo swoje lata przeżyli i fakt, że nikt nie wie o co z tym chodzi.


Edit: Co do woli D. to myślę, że tu chodzi o tą mentalność epoki piratów.
kashigori

Wilk Morski

Licznik postów: 76

kashigori, 28-03-2009, 20:03
Nie wiem czy zauważyliście ale Gol nazywa się Gol.D Roger a Luffy nazywa się Monkey D Luffy. Maję inne nazwiska więc to mogą być inne rodziny Big Grin .
xaxs

Oficer dywizji Yonko

Licznik postów: 1,221

xaxs, 28-03-2009, 20:05
Ech zobacz w pierwszym poście wymieniłem rodziny z przydomkiem D. jakie do tej pory poznaliśmy w OP. Wszyscy wiedzą, że Król Piratów ma na nazwisko Gol,a Luffy- Monkey Wink

Cytat:D. których znamy to: Monkey'e, Gol, Marshall, Saulo
D. mają wspólne cechy: chęc do przygód, marzenia, determinacja do ich realizacji, z uśmiechem witają śmierć.
Nie ma bezpośrednich koneksji między poszczególnymi rodzinami noszącymi miano D.
Cornyh

Bosman

Licznik postów: 125

Cornyh, 28-03-2009, 20:54
xaxs napisał(a):Saulo

On sie nazywał Jaguar D. Saulo, a nie Saulo D. Jaguar. Osoby które mają D. w nazwisku zazwyczaj czyta się najpierw nazwisko, D. i potem imię xD
xaxs

Oficer dywizji Yonko

Licznik postów: 1,221

xaxs, 28-03-2009, 20:58
Oj sorry mój błąd Tongue Nie wiem czemu akurat u niego na odwrót to wziąłem Tongue
Z reguły w anime najpierw jest nazwisko a później imię Wink Osobiście nawet nie lubie jak w napisach zmieniają na "naszą" kolejność: imię i nazwisko.
lili

Wilk Morski

Licznik postów: 56

lili, 28-03-2009, 21:09
A jak dla mnie może to nawet znaczyć d- devil
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź