One Piece - Rozdział 903
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
1 2 3
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Dejo

Sogeking

Wiek: 24
Licznik postów: 1,917

Dejo, 22-04-2018, 11:37
W tym temacie dyskutujemy o najnowszym rozdziale One Piece. 
 

Wersja Polska:


Wersja Angielska:
One Piece 803[JB]
 One Piece 903[MS]


Zabrania się rozpoczynania dyskusji przed ukazaniem się skanlacji bieżącego rozdziału.

Zabrania się dyskusji o spoilerach z najnowszego rozdziału One Piece. Uprasza się aby w tym celu korzystać z bliźniaczego tematu o spoilerach o nadchodzącym rozdziale.

Zabrania się pisania komentarzy typu:

"Dlaczego jeszcze nie ma rozdziału?"
"Kiedy pojawi się nowy rozdział?"
"Czy One Piece ma przerwę w tym tygodniu?"
"Dlaczego One Piece ma znowu przerwę?"
 
Aby uzyskać informacje na temat ewentualnych przerw w wydawaniu One Piece, zapraszamy do odwiedzenia tematu:
Przerwy w wydawaniu One Piece


Zabrania się używania jakichkolwiek grafik uchodzących za ciężkie spoilery, zdradzające kluczowe wydarzenia fabularne, miejsca, bądź wygląd nowych postaci w Awatarach i Sygnaturach, do czasu ukazania się owych wydarzeń, miejsc, bądź postaci w Anime. Dopuszcza się używania grafik ukazujących wizerunek postaci które pojawiły się w Anime, a zmianie uległ ich wizerunek. Uprasza się aby odczekać co najmniej 24 godziny przed użyciem grafiki z nowego rozdziału w Awatarze lub Sygnaturze, jako że nie wszyscy mają okazję przeczytać nowy rozdział zaraz po jego wyjściu.
 
Spoiler

[Obrazek: 3mnhqTh.png]

 
[Obrazek: KZKNpM.gif]
Dejo

Sogeking

Wiek: 24
Licznik postów: 1,917

Dejo, 28-04-2018, 02:13
Troszku późno ale Zapraszam Do Czytania! Warto Smile
 
Spoiler

[Obrazek: 3mnhqTh.png]

 
[Obrazek: KZKNpM.gif]
Ad3k

Bosman

Licznik postów: 111

Ad3k, 28-04-2018, 03:31
Jak dla mnie rozdział, no WOW! Przed luffym dużo pracy nad sobą, bo na karku siedzą mu największe szumowiny i nie tylko tego świata! 
Rozdział dobrze zrobiony, bardzo dużo wnosi, rozpoczyna się nowa przygoda. Generalnie super Big Grin
Czasem czytam wypociny...
janek z

Oficer dywizji Yonko

Wiek: 24
Licznik postów: 1,107
Miejscowość: Warszawa

janek z, 28-04-2018, 03:38
Dla mnie słabiutki rozdział. Jaki 5 imperator? Sztuczny hype.
[Obrazek: Kingdom-sig_zpsfa6d1b9a.png]
Mordoc

Oficer dywizji Yonko

Licznik postów: 978

Mordoc, 28-04-2018, 08:26
Kozak rozdział, takie coś potrafi podjarać i nawet walki nie są potrzebne.

Tak, jak podejrzewałem Sanji dostał broń Germy, skoro nie stoczył żadnej walki, to był to jedyny sposób na jego wzmocnienie przed Wano. Wiele osób podejrzewało, że taka opcja nie wchodzi w grę, bo Sanji odrzuci tego typu pomoc. Mieli rację, ale podejrzewam, że w kluczowej sytuacji sięgnie po ten kombinezon. Możliwe, że to swego rodzaju kompromis w tej sytuacji. Podjarka Luffy'ego i Choppera, mówiących o laserowym promieniu też fajna.

Zeus, mieszkający w clima tact i i potwierdzenie bycia nową mocą Nami - podoba mi się ten motyw, a do tego jeszcze te gagi z niewolnikiem i Sanjim, który był pierwszy.
Nagroda Sanji'ego większa od Zoro i ten triumf Kuka, już się nie mogę doczekać miny Zoro xD

Pojawienie się fajnych postaci: Crocodile, Kaido (jego w sumie nie tak dawno widzieliśmy i niebawem będziemy mogli oglądać, więc jego obecność aż tak bardzo nie hajpuje, ale jest potrzebna w tym rozdziale) i Shanks! Pokazano reakcje wszystkich yonko. W dodatku ludzie z floty Luffy'ego są zacieniowani, też fajny motyw. W sumie, pasuje tutaj "Kaido jeszcze nie wie... że jest następny". Czarnobrody mówiący, że jeszcze za wcześnie też wypadł fajnie.
Widzimy Bege, jest cały i zdrowy, w dodatku sądząc po reakcji BM i artykule w gazecie, można się spodziewać, że Jinbe łatwo nawiał. Pytanie co z Germą?

Z marynarki widzimy reakcje Akainu, w dodatku pojawia się Coby i demonstruje próbkę swoich mocy, w dodatku Helmeppo wspomina o jego potężnym haki obserwacji.
Taki motyw, jak piraci/przestępcy atakujący płynących na Reverie był potrzebny, w dodatku fajny motyw z wystrzeleniem torped, chyba czegoś takiego jeszcze nie było, nie licząc mocy Ovena.

No i na końcu wisienka (albo i truskawka!) na torcie, czyli nagroda 1 500 000 000 Belli! Można się było domyślić, że to nie  będzie 150 000 000, ale w akompaniamencie Shanksa, mówiącego, że już blisko, wypadło to świetnie! Reakcja Słomków wymiata xD

Gdybym miał oceniać, to chyba między 9 a 10, lubię tego typu rozdziały.
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

Tlyko

Majtek

Wiek: 24
Licznik postów: 25

Tlyko, 28-04-2018, 10:28
Rozdział mega, wróciło stare dobre OP. Tak poza tym co sądzicie o kadrze z Cobym czytającym gazetę?  Jest tam wzmianka o Vegapunku i foto Weevila z dopiskiem Warning.
Marshal

Bosman

Licznik postów: 166

Marshal, 28-04-2018, 10:30
Ten arc miał jeden główny cel - buffy postaci. Ten zabieg hype'uje Wano, bo możemy przypuszczac, że każdy z załogantów dostanie swoją walkę. Szkoda tylko, że Sanji dostał buffa przez technologię, a nie jak Luffy przez walkę. No a co do nagrody, w pierwszej chwili pomyślałem, że to za dużo,ale pokonał gościa wartego ponad bilion i zrobił rozpiernicz na terytorium yonko więc akceptowalne. Skoro w artykule wymienieni sa Luffy, Sanji, Jinbe i Bege to pewnie tylko oni mają większe nagrody. I ta żyłka sugerujaca zdenerwowanie Bege jak przeczytal jaki to Luffy nie jest inteligentny i jaki wymyślił plan - piękny szczegół. Reszta gagów też super, ogólnie rozdział sztos.
Dahaka

Yonko

Wiek: 25
Licznik postów: 3,789

Dahaka, 28-04-2018, 11:18
Mam po tym rozdziale dosyć mieszane odczucia. Z jednej strony Luffy faktycznie pokonał wartego miliard beli przeciwnika, ale z drugiej czuć nienaturalność tak wielkiego skoku. Niby zrobił niezłą zadymą na terenie yonko, niby ma swoją flotę, niby ma jakieś tam terytorium, ale nadal czuje, że to wszystko dzieje się za szybko. Fabularnie wszystko jest na swoim miejscu, ale Oda rushuje tę fabułę po timeskipie i jest to dla mnie coraz bardziej odczuwalne. Nie wiem jak dokładnie brzmi japońska wersja, ale w kwestii Luffy'ego jako yonko o wiele bardziej pasowałby mi tutaj forma zapytania "czyżby wyłaniał nam się piaty yonko?" niż "mamy nowego yonko!", a dopiero po Wano, jak Kaido padnie, można by Luffy'ego oficjalnie uznać za nowego imperatora.

I mówiąc rushuje, nie mam na myśli przebiegu arców, a rozłożenie fabuły na ich ilość. Oda wspominał, że łączy pomysły na arci (jak np Dressosa i Green Bit) i przez to progres z arcu na arcu jest za duży. Zbieranie floty to nie powinna być kwestia Dressorsy, ale Oda zrushował ten wątek i upchał w jedna przygodę. Dressrosa powinna być rozbita jak Baroque Works - kilka mniejszych wysp, na których poznałby przyszłych sojuszników, a dopiero podczas finału zbudował z nimi więź, która argumentowała by powstanie floty(bo niestety na chwilę obecną większość sojuszników dołączyła nie mając prawie żadnych interakcji z Luffym). I teraz to samo odczuwam w przypadku WCI. Najpierw przydałby się jakiś mini arc na walkę z Crackerem i wprowadzenie, chwila odsapnięcia, a dopiero potem osobny arc na Tea Party i Katakuriego.

Tak jak było właśnie z Crocodilem - zanim Luffy się do niego dopiął, to cisnął po kolei agentów, najpierw najniższych poziomem na Whiskey Peak, w kolejnym arcu odpowiednik Crackera(Mr 3), a dopiero w finale Croco, i to na trzy podejścia. Tam było czuć, że ten progres ma dobre tempo. Teraz tego nie ma, bo Oda rushuje. A najśmieszniejsze jest to, że to rushowanie poprzez wsadzenie wszystkiego do jednego arca nic mu nie daje, co widać po długości Dressrosy i po tym, że właściwie sam przyznał w wywiadzie, że ten pomysł z łączniem, który miał przyspieszyć fabułę niespecjalnie wypalił, bo arci przez mnogość wątków strasznie się rozwlekają.

Stąd też moje mieszane uczucia. Nie podobało mi się też, że Luffy wygrał z Katakurim, bo stało się to za szybko jak dla mnie. Ale widocznie tak już musi być, Oda zredukował ilość arców do absolutnego minimum i trzeba się pogodzić z konsekwencjami tego wyboru. Szkoda, że nie ma tu miejsca na oddech, który unaturalniałby te gwałtowne zmiany, bo choć utworzenie floty, pokonanie Katakuriego i tytuł piątego yonko to nie jest żaden gwałt na logice, to przez brak solidnego build upu nie mogę nie odczuć, że jest to wszystko trochę naciągane.
[Obrazek: tumblr_o7qkyrayvR1tvlw71o1_1280.gif]
ARRRGH

Naczelnik Impel Down

Licznik postów: 1,055

ARRRGH, 28-04-2018, 11:18
Tego typu rozdziały uwielbiam w op i ten nie był inny. Lecimy od początku:

Kombinezon Germy - z pewnością będzie dużym dodatkiem do obecnej siły Sanji'ego i kiedy Nami będzie w niebezpieczeństwie, to kuk nie będzie się wahał czy go włożyć. Super, że oda zmieścił jeszcze tutaj gagi z laserami - zawsze po środku arca z nawalanką brakuje tych momentów.

Zeus - o tym już pisałem kilkakrotnie. Idealne wzmocnienie dla Nami, a do tego moim zdaniem niezbędne aby była w stanie być użyteczna podczas walki. Zrobienie z niej osoby, która byłaby w stanie używać super prędkości do uników, czy coś w ten deseń, byłoby niewiarygodne. Natomiast support w postaci Zeusa idealnie pozwoli jej być mocnym ogniwem. No i tak jak pisałem - Zeus jest łatwowierny i prostolinijny, więc bez oporów dał się przekupić swojej nowej pani.

Nagroda Sanji'ego - gag z Zoro jest genialny Big Grin najlepsza reakcja jaką Oda mógł nam zaserwować, chociaż wiadomo, że po Wano Zoro go przeskoczy, ale moment ich kolejnego spotkania będzie bezcenny!

Nagroda Luffy'ego - super gag, ze złym odczytaniem kwoty. Tak jak pisałem, staję w opozycji do tych, którzy uważają, że ta kwota jest nieadekwatna. Tzn. poniekąd jest, ale biorąc pod uwagę sposób, w jaki Morgans wyidealizował Luffy'ego w gazecie, to żadna niespodzianka. Przedstawił sojusze, floty, pokonanych, opisał incydent na WCI jako pełną wygraną Słomkowego (w sumie nawet bez koloryzowania moim zdaniem tak było). Morgans ma moje propsy.

Reakcje - oczywiście zawsze spoko jest widzieć reakcje świata na wyczyny Słomkowych i nie gorzej było tym razem. Fajnie, że Coby dzięki haki był w stanie wyczuć, że Kyros to kozak. Widać też, że Coby stał się sławny, znany i poważany, co też na props. Rebecca namawiającego na pogadankę o Luffym w tajemnicy też wyszła spoko Big Grin

Generalnie pomimo tego, że rozdział miał tyle stron co zwykle, to dłużył mi się w bardzo przyjemny sposób i miałem wrażenie, że bardzo dużo rzeczy się w nim wydarzyło. Jak dojdzie do tego momentu w anime, to z pewnością rzucę okiem (pomimo, że normalnie nie oglądam) aby sprawić reakcje, bo pewnie dodadzą kilka, których nie mieliśmy w mandze Smile
harem97

Rekrut

Licznik postów: 2

harem97, 28-04-2018, 11:53
@Dahaka
Problem jest taki, że Luffy nie chce zostać yonko. Nie musi też ich wszystkich pokonywać, żeby zostać królem piratów. Musi tylko dopłynąć na Raftel i zdobyć one piece. Wtedy, przepływając całe grand line, otrzyma tytuł króla. Yonko to piraci zdobywający terytoria i rządzący tymi terytoriami.

A co do chaptera. Naprawdę świetnie przedstawione reakcje najważniejszych uczestników nadchodzących wydarzeń co do bajzlu, który luffy zrobił w whole cake arc.

Brakuje mi tylko takiego ogólnego pokazania ponownego zatrzęsenia świata w posadach przez tego nowicjusza(czy nadal?). Bo przecież zaatakował i(powiedzmy) wygrał z jednym z czterech yonkou na jego własnym terytorium.

A wygrał tylko na "powiedzmy", ponieważ nie wygrał z nią bezpośredniej walki. Jednak założył sobie dwa cele wpływając na terytorium BM i oba te cele spełnił, co można by uznać za wygraną.
aswerus

Wschodząca Gwiazda

Wiek: 27
Licznik postów: 474

aswerus, 28-04-2018, 12:38
Nadrobiłem One Piece po dłuższej przerwie w dość szczęśliwym momencie. Dwa ostatnie rozdziały naprawdę mi się podobały (same w sobie, w kontekście całości poprzedni nie działa już tak fajnie). Sporo tu było dobra, które lubię w tym komiksie.
Podoba mi się zwłaszcza sposób w jaki Oda poprowadził kwestię nagrody kapitana. Odrobina nieliniowości może wyjść OP na dobre jeśli tylko wzlotom będą towarzyszyć upadki. Wydaje mi się że miernik reputacji jakimi są - w niedoskonały sposób co tez jest IMO zaletą - nagrody to dobry sposób żeby te górki i dołki popularności w przystępny sposób pokazać. Jeśli za czas jakiś zobaczymy rozczarowanych czytelników gazet narzekających że Luffy nie zasługuje na taką nagrodę i jest przehajpowany będę szczęśliw ;D.
No ale jeśli o całokształt chodzi - zwłaszcza sposób w jaki da buduje historię po TS - zgadzam się z Dahaką.
Spoiler

[Obrazek: bill_by_sturmir-da6kban.jpg]

Pajmon

Dowódca dywizji Yonko

Licznik postów: 1,763

Pajmon, 28-04-2018, 13:43
No i stało się to co pisałem w spoilerach, Morgans nieźle podkolorował historyjkę XD ale po kolei
Sanji dostał kombinezon przygotowany pod siebie jak rozumiem? Opaska nr 3, ciekawe czy naukowcy zrobili ją w międzyczasie, gdy działa się akcja przez ślubem na WCI, czy czekała ona na Kuka od kilku lat i - o zgrozo - w chwili gdy będzie potrzebna okaże się że jest starym, popsutym rupieciem XD no i ciekawe jakie bufy dzięki niemu otrzyma.

Zeus <3 jakże cieszy mnie fakt, że Nami przygarnęła tą chmurkę. Zastanawiałem się, co Nami zrobiła ze swoją połówką Zeusa (bo druga nadal jak widać jest u BM i rozpętała burzę nad WCI) a ona go sprytnie schowała w Climie ;d 
Dalej mamy kilka fajnych gagów z Zeusem właśnie i creme de la creme, czyli gazetka z opowieścią Morgansa i nowe listy gończe. 
Zacznijmy w tym przypadku od końca, czyli od 1,5mld nagrody. Co się przełożyło na tą kwotę? W dużej mierze właśnie bajeczka, którą stworzył Morgans. Wielki umysł, strateg, stworzył genialny plan, nakłonił Bege, Jimbeia i samą Germe 66 do słuchania jego rozkazów bez jakichkolwiek sprzeciwów i zrujnował terytorium BM xd no gag no xd ale gdy połączymy te "nowe zdolności", którymi obdarowała Luffy'ego ptaszyna z tym co rzeczywiście osiągnął, czyli pokonanie 2 oficerów Yonko, uwolnienie kompana, zrujnowanie WCI (z dużą pomocą przypadku i samej BM) i w końcu ucieczce bez utraty załogi, widzimy całkiem niezłą robotę jak na młodego gówniaka, który raptem niedawno wrócił na morze po 2 latach nieobecności. Gdy połączyć to jeszcze z dość sporą flotą którą zdążył zebrać i jego legendarną już rodzinką, po której odziedziczył zarówno siłę jak i "wolę", okaże się że te 1,5mld to nie jest wcale przegięta cena. Powiedziałbym wręcz odwrotnie, Marynarka w końcu przejrzała na oczy. Gdyby znali oni całkowity rozmiar powiązań, koneksji i poparcia załogi słomianych na świecie, to mogliby się zdziwić. Wszak nie tylko załogi pirackie, ale i całe kraje ze swoimi armiami byłyby pewnie gotowe walczyć w sprawie Gumiaka. 
Dalej, stare mordeczki <3 zawsze dobrze jest je zobaczyć. Koby jest po prostu mocarzem. Ten statek z jego imieniem na żaglu - hype! Niedługo się dorobi wyższego stołka. Oby nie po Reverie, bo to by źle zwiastowało Rewolucjonistom :c No i może jakieś love storry z Rebeksą? xd
No i na koniec Shanks, który mówi że już czas. Jakże hype <3 i jak pięknie kontrastuje to z tekstem BB, że jeszcze za wcześnie ;d obaj spotkają się po środku, czyli u Luffy'ego, i jest to chyba ostateczny dowód na to, że Shanks i BB wystąpią w jednym arcu, KONIEC KROPKA.
[Obrazek: giphy.webp]
Spoiler

[Obrazek: 9qKEXOG.jpg]

ARRRGH

Naczelnik Impel Down

Licznik postów: 1,055

ARRRGH, 28-04-2018, 13:49
(28-04-2018, 13:43)Pajmon napisał(a): Zastanawiałem się, co Nami zrobiła ze swoją połówką Zeusa (bo druga nadal jak widać jest u BM i rozpętała burzę nad WCI)

Nope, "cały" Zeus jest w posiadaniu Nami. Wprawdzie faktycznie Brook go przepołowił, ale został przechwycony w całości przez Słomkowych. Btw. warto zauważyć, że chcąc nie chcąc - Zeus stał się nowym członkiem załogi Wink
Mordoc

Oficer dywizji Yonko

Licznik postów: 978

Mordoc, 28-04-2018, 14:04
Swoją drogą, warto wspomnieć, że Crocodile się nieźle urządził. Siedzi sobie w jakimś pałacyku, pali sobie ze spokojem cygaro, a jego ludzie obserwują okolice. W sumie dostał dość spory panel. W dodatku ten kadr tuż obok, to chyba miasteczko, w którym obecnie przebywa. Pagórek w tle, ciekawe, czy już go gdzieś widzieliśmy, a także zastanawiające, czy Sir Croc ma zamiar zbudować po cichu swoją drugą utopię, czy może ma inny pomysł.
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

Marshal

Bosman

Licznik postów: 166

Marshal, 28-04-2018, 14:24
Jedyne co mnie w tym wszystkim boli to czas. Luffy zostal yonko 2-3 tygodnie po powrocie na morze...
1 2 3
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź