Dragon Ball KAI
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
yuck^^

Kapitan z nowego świata

Licznik postów: 530

yuck^^, 08-04-2009, 12:07
Dragon Ball KAI - Najnowsza, odświeżona wersja anime "Dragon Ball Z" autorstwa Akiry Toriyamy. Premiera odbyła się 5 kwietnia 2009r. na antenie kanału FujiTV. Odcinek do pobrania na stronie Dragon Ball Polska.
Co sądzicie o ponownym wydaniu, skróconego do bodajże 100 odcinków Dragon Ball'a? Jak podobał wam się OP/ED? Co myślicie o odświeżonej kresce?

Uważam, że wydanie DB Kai było bardzo dobrym posunięciem ze strony Japończyków. Ci, którzy dotychczas nie mieli styczności z Dragon Ball'em, mają szansę zapoznać się z serią. Przyznam się, że na RTL7 obejrzałem tylko kilka odcinków, tak więc nową wersję DB zamierzam obejrzeć w całości.
OP/ED stoją na bardzo wysokim poziomie, zarówno pod względem oprawy graficznej, jak i użytych w nich utworów. Kreska w odcinku jest trochę mniej zadowalająca, ale myślę, że można się przyzwyczaić. Jednak najbardziej mnie wkurza głos głównego bohatera, czyli Son Goku.
Wąski

Kapitan z nowego świata

Licznik postów: 507

Wąski, 08-04-2009, 12:15
Dragon Ball:Kai. Wg. mnie nic szczególnego. Opening zrobiony kapitalnie, kreska w nim jest mistrzowska, ale potem, jak zaczyna się normalny odcinek... Żal. Poprawiona jakość obrazu, ale dalej staro i słabo to wygląda. Licze tylko, że może walki zrobią w takim samym stylu, jak opening.

Jedno musze dać na plus nowej serii DB. Opening jest kapitalny i piosenka chodzi mi po głowie od dłuższego czasu.... Big Grin
Blek

Imperator

Licznik postów: 2,588

Blek, 08-04-2009, 13:20
Też nie mogę ścierpieć głosu Son Goku ;p Wszystko przez to, że w zwykłym DB ten głos mu pasował, a Japońce chyba nie lubią zmieniać seiyuu.
Opening kapitalny, ending też bardzo dobry. Odcinek całkiem przyjemny. W każdym razie lepszy od oryginalnego z DBZ, bo widać przyspieszenie akcji.
Nowy soundtrack miażdży np. scena, gdzie Radzitz spotyka Piccolo.
Ogólnie wszystko na plus. Tylko niektórzy sugerują, że te 100 odcinków zakończy sagę z Freezerem, a jest to bardzo prawdopodobne, bo nie dość, że w tylu odcinkach trudno byłoby zmieścić tak wiele wydarzeń, a po drugie nie pokazano ani jednej postaci wykraczającej poza akcję na Namek.
sawako

Wilk morski

Licznik postów: 78

sawako, 08-04-2009, 14:46
Oczywiście opening i ending jest kapitalny i w ładnejm grafice, tylko szkoda że odcinek nie był taki ładny. Tongue
Yuriko

Piracki wojownik

Licznik postów: 115

Yuriko, 09-04-2009, 23:54
Naprawde miałam nadzieje, że cały odcinek będzie taki jak opening (który jest zajebisty xD Dokkan Dokkan!!) i będzie to tak wyglądać jak Dr.Slump nowy, ktory był rysowany od początku do końca a nie, tylko po i end Tongue Ciesze się że seria się skróci, będzie bardziej jadalna dla nowych fanów mangi i anime Smile Zresztą sama, po raz en-ty, też obejrze to Big Grin
kon

Super świeżak

Licznik postów: 183

kon, 10-04-2009, 00:11
Yuriko napisał(a):Naprawde miałam nadzieje, że cały odcinek będzie taki jak opening (który jest zajebisty xD Dokkan Dokkan!!) i będzie to tak wyglądać jak Dr.Slump nowy, ktory był rysowany od początku do końca a nie, tylko po i end Tongue Ciesze się że seria się skróci, będzie bardziej jadalna dla nowych fanów mangi i anime Smile Zresztą sama, po raz en-ty, też obejrze to Big Grin
To samo jest i u mnie, co do oglądania.
Co do reszty wole poczekać z oceną...
Jolly

Legendarny pierwszy oficer

Licznik postów: 1,506

Jolly, 11-04-2009, 17:45
No wreszcie zobaczyłam, to się mogę wypowiedzieć.
Mówicie, że drażni was głos Goku. Muszę przyznać, że i mnie się nie podoba. Ale dużo gorzej dobrali głos Bulmie.
Jako że wychowałam się na DB cieszę się bardzo, że seria zostanie odświeżona. I niewątpliwie będę śledzić kolejne odcinki. Dopiero wtedy będzie można coś konkretnego powiedzieć.
Yuriko

Piracki wojownik

Licznik postów: 115

Yuriko, 12-04-2009, 14:23
jolly-roger napisał(a):No wreszcie zobaczyłam, to się mogę wypowiedzieć.
Mówicie, że drażni was głos Goku. Muszę przyznać, że i mnie się nie podoba. Ale dużo gorzej dobrali głos Bulmie.

Co wy wogóle mówicie, od zarania dziejówprzez, przez wszystkie serie Dragon Balla, Goku podkłada głos pani Nozawa Masako (podkładała też Gohanowi i Gotenowi), jak może kogoś drażnić to, co jest od zawsze?
Picia000123

Kapitan z paradise

Licznik postów: 314

Picia000123, 12-04-2009, 14:45
No, no nieźle, nieźle. Opening bardzo dobry, kreska jaką zapamiętałem(tylko jak najpierw obejrzysz opening, to kreska wydaje ci się słaba :/ ), szkoda tylko że dali tylko 100 odcinków.
k3nsei

Wilk morski

Licznik postów: 60

k3nsei, 12-04-2009, 15:55
Mi się podoba głos Krilana :p
Po za tym chciał bym zobaczyć całego DBZ w HD a nie tylko niektóre wydarzenia.
BlackKuma

Król piratów

Licznik postów: 3,505

BlackKuma, 12-04-2009, 20:33
Zapowiada się całkiem nieźle, opening bardzo fajny, muzyka wpada w ucho i animacje są zrobione po mistrzowsku. CO do samego odcinka to już nie jest tak różowo, ale nie jest też źle Wink Zobaczymy jak to dalej będzie Wink
Co do głosów, to nie mam pojęcia co wy tak na nie narzekacie, skoro były od zawsze, nikt inny nie podkłada głosów pod postacie.
yuck^^

Kapitan z nowego świata

Licznik postów: 530

yuck^^, 12-04-2009, 22:29
Większość z nas oglądała DB na RTL7, więc się nie dziw Tongue
BlackKuma

Król piratów

Licznik postów: 3,505

BlackKuma, 13-04-2009, 01:09
yekk^^ napisał(a):Większość z nas oglądała DB na RTL7, więc się nie dziw Tongue
Wiem Wink jednak te głosy były od zawsze i nic tego nie zmieni.
Z resztą ja tez oglądałem na RTL7 Big Grin
Szogun

Pierwszy oficer

Licznik postów: 1,249

Szogun, 17-04-2009, 22:31
LOL! oglądał ktoś nowy odcinek? Żal! 23 minuty pieprzenia! A miała być podobno skrócona wersja, ja nie wiem jakim cudem oni mają zamiar się zmieścić w tych 100 odcinkach ale czuję że to będzie z samym freezerem saga. Żal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
BlackKuma

Król piratów

Licznik postów: 3,505

BlackKuma, 18-04-2009, 01:59
Szogun napisał(a):LOL! oglądał ktoś nowy odcinek? Żal! 23 minuty pieprzenia! A miała być podobno skrócona wersja, ja nie wiem jakim cudem oni mają zamiar się zmieścić w tych 100 odcinkach ale czuję że to będzie z samym freezerem saga. Żal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ja nie oglądałem drugiego, tylko sam pierwszy. Jednak, jeżeli jest tak jak mówisz, to faktycznie wielka kupa. Sama saga z Frezerem? To co oni niby skracali?! Wywalili po prostu dwie następne sagi Tongue
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź