One Piece - Rozdział 904
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
ARRRGH

Naczelnik Impel Down

Licznik postów: 982

ARRRGH, 19-05-2018, 08:44
(19-05-2018, 06:43)Saki napisał(a): IMHO, gdybym miał stawiać na czystą siłę postaci, z całej czwórki stawiałbym na Vergo (i to całkiem zdecydowanie). Z Picą jednak zapewne by przegrał, jeśli wziąć pod uwagę moce owocu (większości postaci trudno jest walczyć z kolosem z kamienia).

Dlatego właśnie nie chciałem wchodzić w szczegółową dyskusję na ten temat Big Grin generalnie nie jesteśmy w stanie stwierdzić kto był najsilniejszy, a kto najsłabszy. Ta czwórka siłowo jest na mniej więcej tym samym poziomie i tylko analiza detali może ich ustawić w szeregu, choć nie ryzykowałbym stwierdzenia, że któryś z nich wybiłby się jakoś szczególnie na tle reszty. Biorąc pod uwagę to co pokazali, to zgodzę się, że Vergo pokazał najwięcej i został najokazalej przedstawiony (nie dziwota - dostał cały arc, w którym był głównym antagonistą). Z kolei Pica ma z całej czwórki owoc, który robi zdecydowanie największe wrażenie. No bo owoc flagi brzmi tutaj śmiesznie przy niszczycielskiej sile owocu kamienia.

I może faktycznie zagalopowałem się z tym, że walka o mera mera była najważniejsza. Ale sam widzisz, że skoro najważniejsza była ochrona Sugar, to z kolei daje punkty Trebolowoi. Dlatego też w dalszym ciągu uważam, że siła całej czwórki jest zbliżona, a że Kyros był w stanie pokonać Diamante, stawia go to na podobnym poziomie.
POST WYGAŚNIE: 2018/05/31 07:36
Pajmon

Dowódca dywizji Yonko

Licznik postów: 1,696

Pajmon, 19-05-2018, 13:11
W sumie wywiązała się niepotrzebna dyskusja "kto był silniejszy". Imo z 3 która była na Dressrosie najsilniejszy był Pica a najsłabszy Trebol (z tego co pokazali), ale nie o to chodziło. Chodziło tu o to, że Kyros nie był kolejną postacią z cyklu "ratuj, źli piraci krzywdzo", tylko sam potrafił wskoczyć w wir walki mimo swojej ułomności, uciąć łeb klonowi Dofli (który miotał na prawo i lewo niektórymi postaciami) i pokonać bądź co bądź potężnego oficera w załodze Shichibukai.
[Obrazek: 05Z76mv.gif]
Spoiler

[Obrazek: 9qKEXOG.jpg]

Shinzuke94

Nowicjusz

Wiek: 24
Licznik postów: 7

Shinzuke94, 20-05-2018, 12:44
(16-05-2018, 19:17)Dejo napisał(a): Tylko... Wano jest tuż po WCI, w tak krótkim czasie kolejny arc z fragmentem o "zaginionej rodzinie"


Pozwolę sobie coś napisać, przecież Sanji nie zgubił rodziny :>  On po prostu nie chciał mieć z nimi nic wspólnego. 

A teoria o Zoro i jego zaginionej rodzinie jest słaba, prędzej obstawiał bym nauczyciela Zoro, że miał coś wspólnego z Wano, co zostanie może wyjaśnione, chociażby przez miecz, który jest tak bardzo ceniony, a ktoś musiał go zakosić( bo każdy się dziwi czemu Zoro go ma).

Zawsze mogę się mylić, ale to tylko teorie Big Grin

W końcu o Zoro nie wiemy zbyt wiele, tyle że miał nauczyciela i koleżankę, którą kochał. Jest to chyba jedyna postać w załodze, o której wiemy aktualnie najmniej z przeszłości?


Co do Armii Rewolucjonistów, jak dla mnie nie możemy znać jej wartości, jej załoga jest okryta tajemnicą, kto wie, może AR jest ktoś jak Fujitora? Pojawił się też z nikąd, z mocą która zadziwia wszystkich, nie można powiedzieć że nie mają siły.

To że Sabo ma jakąś tam pozycję, nie znaczy że dostał ją za samą MOC jaką posiada, a może za wiedzę i zdolności w jakiejś dziedzinie? Nic nie wiemy o AR praktycznie, ani o ich mocy, musimy czekać aż pokażą swoją prawdziwą stronę i co potrafią Big Grin

Póki co zostaje nam gdybanie Big Grin


Pica nie był jakoś strasznie silny, powiedzmy żeby był gdzieś na morzu, co ona by mógł pokazać? Uzbrojenie go by go wtedy broniło, czyli stracił by 50 albo i więcej % swoich możliwości. 

Dla Zoro był to jednostrzałowiec, tak to można ująć.
Shinzuke94

Nowicjusz

Wiek: 24
Licznik postów: 7

Shinzuke94, 20-05-2018, 13:50
(20-05-2018, 13:33)Keisiak napisał(a): Ja bym jeszcze zastanowił się nad Brookiem. Generalnie znamy jego żywot jedynie od momentu pływania z piratami Rumbar, a co było wcześniej?

W sumie racja, ale raczej Brook nie ma specjalnej Historii z przeszłości, poza tą którą już znamy. Więc zostaje nam tylko Historia Zoro, abyśmy wiedzieli już chyba wszystko o przeszłości słomkowych.
CCORD

Gorosei

Wiek: 19
Licznik postów: 4,223
Miejscowość: Siedlec :]

CCORD, 20-05-2018, 14:11
Co do Brooka może się okazać, że Oda czeka na odpowiedni moment, aby jakaś bardzo stara postać rozpoznała grajka. Wiadomo, że jest dość znany jako Soul King, ale normalni ludzie nie spodziewali by się, że te 50 (czy ile to tam...) lat po śmierci powróci jako szkielet i zostanie gwiazdą estrady~~
"Love, hope, compassion...
This is what people say monster SOULs are made of.
But the absolute nature of "SOUL" is unknown.
After all, humans have proven their SOULs don't need these things to exist."
Spoiler

[Obrazek: hSzDtT]

Shinzuke94

Nowicjusz

Wiek: 24
Licznik postów: 7

Shinzuke94, 20-05-2018, 14:22
(20-05-2018, 14:11)CCORD napisał(a): 50 (czy ile to tam...)
52 lata, więc w sumie całkiem możliwe, jak widać Reyli wiedział o wielorybie i jego załodze
ARRRGH

Naczelnik Impel Down

Licznik postów: 982

ARRRGH, 20-05-2018, 20:26
(20-05-2018, 12:44)Shinzuke94 napisał(a): prędzej obstawiał bym nauczyciela Zoro, że miał coś wspólnego z Wano, co zostanie może wyjaśnione, chociażby przez miecz, który jest tak bardzo ceniony, a ktoś musiał go zakosić( bo każdy się dziwi czemu Zoro go ma).

A to nie jest czasem tak, że ten miecz co każdy się dziwi, że Zoro go ma, to ten od Ryyumy, a nie od nauczyciela?
Dejo

Gorosei

Wiek: 24
Licznik postów: 1,442

Dejo, 20-05-2018, 21:51
Cytat:
(17-05-2018, 01:58)Pajmon napisał(a): @Dejo akurat do Kyrosa to się nie ma co dowalać, bo jak na gościa, który kilkanaście lat spędził jako lalka to i tak był mocarny. A przypomnę, że chwilę później dostaliśmy kolejnych bohaterów pobocznych w postaci Neko i Inu albo nawet Pedro który był mocny ale sprawiał wrażenie słabszego od Kyrosa. Oda jakoś ostatnio właśnie ogarnął lepiej te postaci z tła fabularnego.
(17-05-2018, 18:28)ARRRGH napisał(a):
(17-05-2018, 01:58)Pajmon napisał(a): @Dejo akurat do Kyrosa to się nie ma co dowalać, bo jak na gościa, który kilkanaście lat spędził jako lalka to i tak był mocarny.

Bez kitu. Koleś po kilku latach jako lalka, bez nogi, poskładał najsilniejszego oficera Doflamingo. Diamante był mniej więcej na poziomie Vergo, który z kolei był viceadmirałem i to jednym z silniejszych, bo był w stanie sklepać Smokera, przegrywając dopiero po 2v1 z Lawem. Kyros jest kozakiem. Ludzie z haki obserwacji są w stanie wyczuć kiedy ktoś jest silny i nawet Coby przecież stojąc na przeciw niego, był w stanie określić jego mocny status. Ostatnim razem kiedy widzieliśmy coś podobnego, Luffy wyczuł kozaka w Fujitorze.

Dobra Panowie nie doceniłem Kyrosa, przyznaję. Ale też bez przesady  Wink 
Cytat:Pozwolę sobie coś napisać, przecież Sanji nie zgubił rodziny :>  On po prostu nie chciał mieć z nimi nic wspólnego. 
Kolego, nie bierz wszystkiego tak dosłownie Big Grin Chociaż może tamto zdanie nie było po prostu do końca fortunne w moim wykonaniu Smile 
 
Cytat:A teoria o Zoro i jego zaginionej rodzinie jest słaba, prędzej obstawiał bym nauczyciela Zoro, że miał coś wspólnego z Wano, co zostanie może wyjaśnione, chociażby przez miecz, który jest tak bardzo ceniony, a ktoś musiał go zakosić( bo każdy się dziwi czemu Zoro go ma).
Tu nie chodzi o to czy byłoby to słabe czy "mocne" Big Grin Jego przynależność do jakiegoś potężnego klanu z Wano jest po prostu dosyć prawdopodobną opcją, choćby ze względu na "Moneky", "Vinsmoke" i M3, tak jakoś ciężko w tej sytuacji uwierzyć że zoro zostanie tym ostatnim zwyczajnym Big Grin 
 
Cytat:W końcu o Zoro nie wiemy zbyt wiele, tyle że miał nauczyciela i koleżankę, którą kochał. Jest to chyba jedyna postać w załodze, o której wiemy aktualnie najmniej z przeszłości?
I właśnie dlatego autor może rozwinąć przeszłość tej postaci na milion różnych sposobów, bo praktycznie nic go nieograniczona. Dlatego ewentualna przynależność do... jest tymbardziej dosyć prawdopodobna. 

 
(20-05-2018, 20:26)ARRRGH napisał(a):
(20-05-2018, 12:44)Shinzuke94 napisał(a): prędzej obstawiał bym nauczyciela Zoro, że miał coś wspólnego z Wano, co zostanie może wyjaśnione, chociażby przez miecz, który jest tak bardzo ceniony, a ktoś musiał go zakosić( bo każdy się dziwi czemu Zoro go ma).

A to nie jest czasem tak, że ten miecz co każdy się dziwi, że Zoro go ma, to ten od Ryyumy, a nie od nauczyciela?

Jemu raczej na pewno chodzi o Wado a nie Shusuiego, ale to "każdy" to wyolbrzymił, bo zdziwiła się tylko TashigiBig Grin No chyba że o czymś nie pamiętam co oczywiście nie jest wykluczone.
[Obrazek: xIyEbyd.png]
Spoiler

[Obrazek: 3mnhqTh.png]

Shinzuke94

Nowicjusz

Wiek: 24
Licznik postów: 7

Shinzuke94, 21-05-2018, 01:19
Mi chodziło o ten miecz: 

Wadou Ichimonji to miecz niezwykłej osobistej wagi dla Roronoa Zoro, gdyż był to kiedyś miecz Kuiny i jej rodziny. To także jeden z 21 mieczy rangi Oowazamono. Po śmierci Kuiny, Zoro poprosił jej ojca o przekazanie mu tego miecza.
Odachi

Wschodząca Gwiazda

Licznik postów: 484

Odachi, 21-05-2018, 12:01
(20-05-2018, 13:50)Shinzuke94 napisał(a):    Keisiak napisał(a):
    Ja bym jeszcze zastanowił się nad Brookiem. Generalnie znamy jego żywot jedynie od momentu pływania z piratami Rumbar, a co było wcześniej?


W sumie racja, ale raczej Brook nie ma specjalnej Historii z przeszłości, poza tą którą już znamy. Więc zostaje nam tylko Historia Zoro, abyśmy wiedzieli już chyba wszystko o przeszłości słomkowych.

Wręcz przeciwnie. Podczas walki z Ryumą dostaliśmy wskazówkę. Mówił, że zanim został piratem należał do elitarnego oddziału straży królewskiej i jego techniki inaczej się nazywały. Obstawiam, że był kimś w rodzaju muszkietera (nazwa techniki brzmiała "coś tam la bandera").
Lady Pudding

Wicekapitan

Wiek: 21
Licznik postów: 232
Miejscowość: Water 7

Lady Pudding, 22-05-2018, 23:25
Przeszłość Brooka przed zostaniem piratem może być milion razy bardziej interesująca niż przeszłość takiego Zoro. Osobiście nie mam jakiegoś parcia na to by poznać historię naszego glona, więc jej brak do końca mangi za specjalnie by mi nie przeszkadzał.
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź