One Piece - Rozdział 907
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Kaioken

Kapitan

Wiek: 27
Licznik postów: 280

Kaioken, 11-06-2018, 13:53
Cytat:Jakoś tak mam wrażenie, że za dużo go wszędzie i zaczyna się z niego robić taka Mary Sue tej mangi. Lubię go, rozumiem fakt że spełnia ważną rolę w całej historii, ale trochę tego za dużo.
- .. Shanks jest tylko sporadycznie i bardzo żadko, a piszesz, że go za dużo .. OK, m.
Cytat:Yh. Co to ma wspólnego z jakością OP? Może sobie być najlepszym sionenem i takim se tytułem. Najgorszym sionenem i dobrym tytułem oczywiście też. Zamiast zadawać dziwne pytania spróbujcie polemiki jak ludzie.
- nie, nie będziemy bawili się w polemiki, bo gość pisze, że One Piece jest słabe, bo tak bez żadnych konkretnych argumentów, m.
Gogolius

Bosman

Licznik postów: 138

Gogolius, 11-06-2018, 14:10
Cytat: Wywracanie oczami na Marineford mógłbym zrozumieć (choć to przeca sionen, a to było bardzo sionenowe Wink), ale tutaj? Z

Jasne, ale chodzi mi o samego Shanksa - mógł np Beckmana tam wysłać na rozmowy. Albo mógł kurde nie wiem, Dragon tam gadać. Albo Marco. No byle nie on konkretnie jeden Shanks.

Cytat: - .. Shanks jest tylko sporadycznie i bardzo żadko, a piszesz, że go za dużo .. OK, m.
Za dużo go w sprawie ważkich wydarzeń. Już mi stykło, jak został natchnieniem dla Luffy'ego na początku i przekazał mu swoją wolę. Później zatrzymał wojnę między Białobrodym a Marynarką w jednej chwili uspokajając załogę imperatora czy admirałów. Teraz po prostu wbija w sam środek świata, gdzie de facto nie powinien mieć wstępu (wyobrażacie sobie Big Mom albo Kaidou jak tam idą?).

Jeszcze niech powstrzyma zamach Rewolucjonistów albo okaże się Uranosem to padnę Wink
Pajmon

Dowódca dywizji Yonko

Licznik postów: 1,740

Pajmon, 11-06-2018, 14:11
(10-06-2018, 21:56)Beetlejuice napisał(a): Weevil no nie róbmy sobie jaj Shanks by go szybko usadził na dupie i na pewno w jego sprawie by się nie wybierał na teren wroga.Ja osobiście stawiam na BB bo to jest spoko mordeczka i w końcu powinno być go trochę więcej w tej historii.

No czy ja wiem :v z tym gościem niczego nie można być pewnym. Skoro Kizaru mówi że gość jest przerażający, że jest potężny niczym młody WB za którego syna się podaje, skoro soluje i wybija bez najmniejszego problemu byłe dywizje WB jedna po drugiej to coś musi być na rzeczy z gościem. I jeszcze ten opis Kizaru, który mówił, że za każdym razem schemat się powtarza, krótka sprzeczka Weevila z piratami i natychmiastowa rzeźnia. Gość może wyglądać jak jeden wielki gag ale na moje jest przepotężny i nie znając całości potencjału jego mocy nie możemy tak po prostu stwierdzić że Rudy ma go na pierda. 
Schemat z BB? Proszę was, to już było. Czy Shanks jest jakimś jehowym albo domokrążcą? PUK PUK DZIEŃ DOBRY, CZY MAJĄ PAŃSTWO CZAS ŻEBY POROZMAWIAĆ O BB? Mi się wydaje że po pierwsze to byłoby zbyt oczywiste, po drugie to już było, po trzecie rząd pewnie wie więcej o BB niż Shanks (skoro potrafią natychmiast wyłapać rozmowy pomiędzy samymi imperatorami, to pomniejszych informacji o każdym z nich muszą mieć od groma), po czwarte co niby Shanks miałby im powiedzieć o tym BB? Jakie majtki dzisiaj założył? Jeśli serio Shanks przyjechał pogadać o czarnobrodym i puka od drzwi do drzwi i każdemu o czarnobrodym gada to Oda jesteś schematyczny, nudny, przewidywalny i budowanie hajpu na BB Ci nie wychodzi.
[Obrazek: giphy.webp]
Spoiler

[Obrazek: 9qKEXOG.jpg]

aswerus

Wschodząca Gwiazda

Wiek: 27
Licznik postów: 474

aswerus, 11-06-2018, 14:13
@Kaioken On napisał że autor ostatnio serwuje nam słabiznę a nie że manga jest w całości do bani. To nie jest to samo. Co ważniejsze niezależnie od wszystkiego odpowiedź Marshala jest zwyczajnie bez sensu. Big Grin

@Gogolius A z tym że Ben zamiast kapitana wyglądałby w tym rozdziale lepiej to się jak najbardziej zgadzam. Tym bardziej że Oda nigdy nie przejawiał chęci do ograniczania liczby przewijających się postaci. Big Grin
Spoiler

[Obrazek: bill_by_sturmir-da6kban.jpg]

CCORD

Gorosei

Wiek: 20
Licznik postów: 4,260
Miejscowość: Siedlec :]

CCORD, 11-06-2018, 14:46
(11-06-2018, 14:11)Pajmon napisał(a): skoro potrafią natychmiast wyłapać rozmowy pomiędzy samymi imperatorami
Jedną rzecz tylko dopowiem, bo ogólnie to się zgadzam z tym co napisałeś - wszystko wskazuje na to, że Kaido i BM chcieli aby Marynarka się o tym dowiedziała, a przynajmniej nie zależało im na tym żeby się nie dowiedzieli.

(11-06-2018, 08:51)Kaioken napisał(a): - w takie razie dyskutujcie po angielsku tym bardziej, że czytacie Mangę w tym języku, m Big Grin
No cóż, nie będziemy zmieniać ogólnie przyjętych norm w fandomie bo jednej osobie się nie podoba. Nawet gdybym chciał to nic bym nie wskórał i jedyne co bym wprowadził to chaos w rozmowie, gdybym pomieszał WB z BB Tongue

Jak już wspominałem w moim pierwszym poście w tym temacie, nie chcę aby chodziło o BB. Nie miałem pomysłu kto mógłby to być, dlatego popierałem teorię o Weevilu, ale gdy przez dyskusję o legendarnym piracie, wpadł mi do głowy pomysł, że mogłoby chodzić o niego, to jeszcze optymistyczniej patrzę na sytuację. Jestem jednak przekonany, że nie chodzi o Luffy'ego, a i sam BB jest niestety dość prawdopodobny. Może Shanks dowiedział się czegoś więcej.

(11-06-2018, 03:03)Martodo napisał(a): Witam, mój pierwszy post na forum.
No witam, witam Smile
"Love, hope, compassion...
This is what people say monster SOULs are made of.
But the absolute nature of "SOUL" is unknown.
After all, humans have proven their SOULs don't need these things to exist."
Spoiler

[Obrazek: hSzDtT]

Kaioken

Kapitan

Wiek: 27
Licznik postów: 280

Kaioken, 11-06-2018, 15:11
Cytat:Jeszcze niech powstrzyma zamach Rewolucjonistów albo okaże się Uranosem to padnę Wink
- przypominam, że jeszcze nie było żadnego arcu z samym Shanks'em, więc .. just wait for it, m.
Cytat:On napisał że autor ostatnio serwuje nam słabiznę a nie że manga jest w całości do bani. To nie jest to samo.
- przecież to miałem na myśli .. napisałem ogólnikowo, aby zakomunikować nie to co on dokładnie napisał, bo powtarzanie jest bez sensu, ale fakt, że nie podał żadnych argumentów. Przestańcie się czepiać o takie pierdoły, bo ręce opadają gdy ktoś kogoś cytuje bez quote i musi to zrobić co do literki, bo ktoś ma na temat jakieś "ale" soon, m.
Cytat:Jedną rzecz tylko dopowiem, bo ogólnie to się zgadzam z tym co napisałeś - wszystko wskazuje na to, że Kaido i BM chcieli aby Marynarka się o tym dowiedziała, a przynajmniej nie zależało im na tym żeby się nie dowiedzieli.
- dokładnie tak było .. powiedziano, że "oni nawet nie dbają o to, aby ich podsłuchano" czy jakoś tak.
Mordoc

Supernova

Licznik postów: 812

Mordoc, 11-06-2018, 16:45
(11-06-2018, 14:11)Pajmon napisał(a): Schemat z BB? Proszę was, to już było. Czy Shanks jest jakimś jehowym albo domokrążcą? PUK PUK DZIEŃ DOBRY, CZY MAJĄ PAŃSTWO CZAS ŻEBY POROZMAWIAĆ O BB?
Ubawiłeś mnie tym, +1 
(11-06-2018, 14:10)Gogolius napisał(a): Jasne, ale chodzi mi o samego Shanksa - mógł np Beckmana tam wysłać na rozmowy. Albo mógł kurde nie wiem, Dragon tam gadać. Albo Marco. No byle nie on konkretnie jeden Shanks.
Oda pokazuje, że Shanks jest tego typu osobą, z którą nawet ci, którzy stoją po przeciwnej stronie barykady są w stanie rozmawiać i prowadzić negocjacje. Osobiste pojawienie się, podkreśla wagę sytuacji. Gdyby wysłał Beckmana, to nie byłoby to odpowiednio respektowane. 
Raz wysłał posłańca (bodaj Rockstara do WB), to wiadomość została podarta. Oczywiście, że jest różnica między statusem Vice kapitana, a jakiegoś 100mln nowicjusza, ale między Kapitanem a zastępcą też jest spora różnica statusu. Inna sprawa, że Beckman niekoniecznie musi mieć takie poważanie i odpowiednią osobowość do negocjacji, a także może w niedokładny sposób przekazać konkretne informacje. Moim zdaniem świetna sprawa, że Shanks pojawił się osobiście, to pokazuje status tej sytuacji.
 
(11-06-2018, 15:50)michu napisał(a): Pierwszy koleżka powiedział, że jakiś kawałek OP mu się nie podoba .
Drugi koleżka mówi, że skoro pierwszy koleżka nie lubi OP (co niekoniecznie jest prawdą), to niech poda lepszego shounena.
Trzeci koleżka zgadza się z wypowiedzią drugiego koleżki.
Czwarty koleżka zauważa, że drugi koleżka trochę przekłamał.

Trzeci koleżka mówi, że zgadzając się z wypowiedzią drugiego koleżki tak naprawdę zgadzał się z czymś innym (i że to jest oczywiste).
(No i w tej wypowiedzi trzeciego koleżki są jeszcze jakieś argumenty dotyczące innego tematu).
Scenariusz na telenowelę gotowy Big Grin
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

Pekomamushi

Bosman

Licznik postów: 127

Pekomamushi, 11-06-2018, 16:57
(10-06-2018, 21:18)Ginso napisał(a): A mi się wydaję że Kaiodu i Big Mom mogą w tym arcu zostac pokonani i obaleni. Tak sobie myślałem że może na koniec OP będą yonkou: Kid, Law, Marco i Shanks ,chyba że Shanks przejdzie na emeryturkę jak Rayleigh na końcu OP i zostawi wszystko w rękach Luffy'ego. Może Weevil będzie też 4 yonkou ?

A może pójdźmy nieco w innym kierunku? Skoro Big Mom zostałaby obalona to na jej miejsce spoko opcją byłby Katakuri, wszyscy dają takiego Lawa na odpowiednika WB a taki Katakur o wiele bardziej pasuje. Wyrwałby się z tej monotonii, w końcu nie byłby tylko podwładnym Yonko. 
Oda mógłby na koniec dać ładny panel jak obaj piją sake czy tam jedzą mięsko, u takiego Katakura działałoby to lepiej niż u Lawa którego większość ma już dość. Spoko byłoby zobaczyć coś takiego mając wspomnienia z ich morderczej walki.

(11-06-2018, 03:03)Martodo napisał(a): Po ostatniej słabiźnie jaką serwuje autor (czytam OP raczej od niechcenia), może wreszcie Reverie (a później Wano) wzniesie się na poziom, że będzie ochota czytać rozdział za rozdziałem.

Ale że chodzi ci o to że reverie jest słabe? Przecież dzieje się mnóstwo rzeczy, dostajemy masę informacji i w końcu jest o czym dyskutować, akcja idzie bez przedłużania poza tym pojawiają się znane nam postacie i ingerują ze sobą na co ludzie czekali.
Beetlejuice

Wicekapitan

Licznik postów: 231

Beetlejuice, 11-06-2018, 22:04
(11-06-2018, 14:11)Pajmon napisał(a):
(10-06-2018, 21:56)Beetlejuice napisał(a): Weevil no nie róbmy sobie jaj Shanks by go szybko usadził na dupie i na pewno w jego sprawie by się nie wybierał na teren wroga.Ja osobiście stawiam na BB bo to jest spoko mordeczka i w końcu powinno być go trochę więcej w tej historii.

No czy ja wiem :v z tym gościem niczego nie można być pewnym. Skoro Kizaru mówi że gość jest przerażający, że jest potężny niczym młody WB za...

Nie wiem jakoś nie mogę się przekonać do tego Weevila bardziej bym go "lubił" jakby nie miał nic wspólnego z WB a tak to mam mieszane uczucia dlatego wolę żeby to było spotkanie w sprawie BB który po prostu jest jedną z najlepszych postaci w całym OP jak dla mnie.Ale cokolwiek ogarnie Oda będę zadowolony jeśli udział w tym będzie brała ekipa Shanksa.A tak naprawdę to chodzi o Jewelry Bonney Smile.
Odachi

Wschodząca Gwiazda

Licznik postów: 496

Odachi, 12-06-2018, 08:18
Na chwilę obecną chyba tylko Oda i jego edytor są w stanie docenić Weevila, bo jego jedyną mocną stroną jest przyszła fabuła.

Spoiler

- Oda once said to Sugita (One Piece manga editor at that time, currently media editor), he said to him that a super-cool character will appear soon.

- Later, Oda sent the design of that character to his editor. It was Edward Weevil .

- Sugita was very disappointed because the character looks ugly and stupid.

- Later, Oda explained to the editor what he intends to do with Weevil in the future. He explained to him why he called Weevil a super-cool character.

- Editor confirms that Oda does really have some big plans for Edward Weevil, and he called him super-cool for what he'll do in the story, not for his design or personality

Subskrybuj ten wątek Odpowiedź