O Garpie i (przede wszystkim) jego sile (kontynuacja dyskusji z innego tematu)
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
1 2 3
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
janek z

Oficer dywizji Yonko

Wiek: 24
Licznik postów: 1,107
Miejscowość: Warszawa

janek z, 05-06-2018, 00:22
(04-06-2018, 21:35)Uzu napisał(a): Garp jest pewnie na poziomie admiralskim (jeśli nie wyżej), wiek tu nie ma nic do rzeczy patrząc na starą ale dość żwawą BM. Nie ma też ataków jak Białobrody więc pewnie trzyma sie nieźle, nie dostaliśmy z nim żadnej poważnej walki więc spekulacje mogą być różne ale to ciągle tylko strzelanie w ciemno xD

Czyli co Garp jest obecnie najsilniejszą postacią w Marynarce? Przecież to nie ma absolutnie żadnego sensu.
[Obrazek: Kingdom-sig_zpsfa6d1b9a.png]
michu

Rekrut

Licznik postów: 5

michu, 05-06-2018, 10:16
Tak jak mowie niech ginie to nie bedzie zadnych watpliwosci.
Shinzuke94

Majtek

Wiek: 24
Licznik postów: 19

Shinzuke94, 05-06-2018, 12:09
Garp może być na poziomie Admiralskim, nic więcej niż to. Dla mnie nie ma co się dalej doszukiwać, bo każdy wie ze Garp swoją sławę zawdzięcza, młodości i temu że niby "schwytał" Króla, który przecież i tak sam się im oddał. 

To że jest dziadkiem luffka nie znaczy że będzie od razu silny. Gdyby tak było, sądzicie że pozwolił by zabić Ace? Wiedział że nie da rady nic zdziałać, bo nie ma takiej siły.

A i znaczy się Garpa powstrzymano, ale i tak wątpię żeby dał radę, bo by to zrobił siłą.
Uzu

Nowicjusz

Wiek: 23
Licznik postów: 7

Uzu, 05-06-2018, 12:22
Na poziomie Admiralskim mamy przynajmniej piątkę bohaterów w samej marynarce nie znamy siły ludzi z CP czy Gorosei. Więc zakładanie że Garp jest z nich wszystkich najsilniejszy jest zdecydowanie przesadzone. Ale skoro otrzymywał nominacje na Admirała to można spokojnie stwierdzić że jednak ten poziom trzymał.
ARRRGH

Naczelnik Impel Down

Licznik postów: 1,055

ARRRGH, 05-06-2018, 16:22
Nie da się ze 100% pewnością stwierdzić, na jakim obecnie Garp jest poziomie. Możemy silić się na analizy i ustalić fakty:
1. Garp w prime time był co najmniej na poziomie admiralskim - tutaj z pewnością każdy się zgodzi. Garp i Sengoku to kozacy swoich czasów w marynarce i to oni stawali do najważniejszych walk. Nie będę tutaj wspominał nawet o Rogerze, ale np. o Shikim, który wbił sam na Marineford wprawiając marynarkę w przerażenie. Kto go usadził na dupie? Garp i Sengoku. Dodatkowo jak wiemy, Garp wielokrotnie otrzymywał nominacje na admirała, które odrzucał. Główne pytanie więc brzmi: czy Garp w przeszłości był na poziomie obecnych admirałów, czy był jeszcze silniejszy?

2. Starsze postacie w OP są osłabione - Białobrody, Rayleigh i Zephyr pokazali nam dwie rzeczy: a) "Stary ale jary", ale też b) "Starość nie radość" Big Grin
Wszyscy byli kozakami, każdy był w stanie walczyć z admirałem, ale u każdego też Oda pokazał scenę, która pokazywała, że kiedyś byli silniejsi. Odnośnie WB, Marco stwierdził to otwarcie. Odnośnie Ray'a oraz Zephyra, widzieliśmy to w trakcie ich walk z Kizaru. W którymś momencie obaj zaczęli odczuwać zmęczenie, którego nie okazywał przeciwnik.

Inne rzeczy to już są mniej lub bardziej trafne dywagacje. Wnioski odnośnie Garpa zależą więc od założeń, których nie możemy w 100% potwierdzić. I tak jeśli:
a) Garp w przeszłości był na poziomie admirała - to teraz jest poniżej tego poziomu
b) Garp w przeszłości przekraczał poziom admirała - to teraz pomimo osłabienia, może nadal być na podobnym poziomie
Uzu

Nowicjusz

Wiek: 23
Licznik postów: 7

Uzu, 05-06-2018, 19:32
(05-06-2018, 16:22)ARRRGH napisał(a): 2. Starsze postacie w OP są osłabione - Białobrody, Rayleigh i Zephyr pokazali nam dwie rzeczy: a) "Stary ale jary", ale też b) "Starość nie radość" 
Wszyscy byli kozakami, każdy był w stanie walczyć z admirałem, ale u każdego też Oda pokazał scenę, która pokazywała, że kiedyś byli silniejsi. Odnośnie WB, Marco stwierdził to otwarcie. Odnośnie Ray'a oraz Zephyra, widzieliśmy to w trakcie ich walk z Kizaru. W którymś momencie obaj zaczęli odczuwać zmęczenie, którego nie okazywał przeciwnik.

Nie wiem czy w tym przypadku patrzeć na Big Mom jak na wyjątek potwierdzający regułę która jest teraz 4 lata młodsza od Białowąsa gdy umarł.
CCORD

Gorosei

Wiek: 20
Licznik postów: 4,374
Miejscowość: Siedlec :]

CCORD, 05-06-2018, 19:37
BM to w ogóle ciekawy przypadek, bo ona jest pod wieloma względami nietypowa. Nie możemy być w 100% pewni, że jest ona pełnej krwi człowiekiem, a nawet jeśli to i wtedy z pewnością możemy stwierdzić, że nie jest normalna. Poza tym, czy ona czasem nie kradnie innym życia? Jestem pewny, że to może wpływać na jej żywotność.

No i u WB to nie była tylko starość, on był również chory. Taki Garp jest starszy niż WB o 6 lat (4, gdy WB umierał), a nie jest w tak złym stanie co on. To, że ktoś jest stary nie oznacza od razu, że jest w stanie umierającym. Ale na pewno oznacza, że jest słabszy niż był u szczytu swoich możliwości. Nie znamy zbyt dobrze ani siły BM teraz, ani siły BM prime, więc nie możemy stwierdzić, że nie widać u niej oznak starzenia. Ale nawet jeśli, to może ona być wyjątkiem ze względu na rzeczy, o których wspominam wyżej.
"Love, hope, compassion...
This is what people say monster SOULs are made of.
But the absolute nature of "SOUL" is unknown.
After all, humans have proven their SOULs don't need these things to exist."
Spoiler

[Obrazek: hSzDtT]

Ginso

Szczur Okrętowy

Licznik postów: 28

Ginso, 07-06-2018, 22:44
Myślę że Garp i tak jest silniejszy od każdego z Admirałów. Zastanawia mnie natomiast czy Garp ma Królewskie Haki ? Cieszy mnie że Sengoku i Garp nie zostali całkowicie odsunięci jako emerytowane staruszki ,a jeszcze jakąś tam rolę odgrywają Big Grin
janek z

Oficer dywizji Yonko

Wiek: 24
Licznik postów: 1,107
Miejscowość: Warszawa

janek z, 07-06-2018, 23:07
(07-06-2018, 22:44)Ginso napisał(a): Myślę że Garp i tak jest silniejszy od każdego z Admirałów. Zastanawia mnie natomiast czy Garp ma Królewskie Haki ? Cieszy mnie że Sengoku i Garp nie zostali całkowicie odsunięci jako emerytowane staruszki ,a jeszcze jakąś tam rolę odgrywają Big Grin

No Pewnie czyli na końcu mangi będzie Luffy vs Garp bo takiego Akainu to już wcześniej zdejmie bo jest słabszy. Albo nie Bo Garp to dziadek Luffiego wieć on weźmie 2 admirałów a Luffy pozostałych dwóch.
[Obrazek: Kingdom-sig_zpsfa6d1b9a.png]
Ginso

Szczur Okrętowy

Licznik postów: 28

Ginso, 07-06-2018, 23:15
(07-06-2018, 23:07)janek z napisał(a): No Pewnie czyli na końcu mangi będzie Luffy vs Garp bo takiego Akainu to już wcześniej zdejmie bo jest słabszy. Albo nie Bo Garp to dziadek Luffiego wieć on weźmie 2 admirałów a Luffy pozostałych dwóch.
Ty to powiedziałeś Tongue wolałbym zęby nie bylo takoch ironicznych komentarzy , tylko mertoryczna rozmowa , a biorąc pod uwagę że Garp miał propozycje bycia Admiralem że w bezproblemowy sposób w trakcie marineford "powstrzymał" Marco , a także pamiętając że wielokrotnie walczył z Rogerem,  caly czas przebywal i był można powiedzieć na równi z Sengoku , myślę że może być minimalnie silniejszy od każdego z admirałów tym bardziej że prawdopodobnie ma królewskie haki Tongue A w wieku Aokijiego czy Akainu był od nich zdecydowanie silniejszy , co z każdym z Admirałów robił WB mimo swojego wieku i obrażeń ....
CCORD

Gorosei

Wiek: 20
Licznik postów: 4,374
Miejscowość: Siedlec :]

CCORD, 07-06-2018, 23:55
Szczerze wątpię. Garp w najlepszym wypadku był silniejszy niż admirałowie. Teraz może jest na ich poziomie, przy dobrych wiatrach. Dostawał propozycję nie tylko ze względu na siłę, a też ze względu na renomę i dokonania. W końcu złapał króla piratów, kto byłby lepszy na admirała?
Nie wątpię, że Garp mógł być silniejszy niż Akainu, gdy był w jego wieku, ale nie mamy żadnego dowodu i pewnie nigdy się definitywnie nie dowiemy (przy czym zaznaczam, że raczej wątpię żeby było inaczej).

Co do Marco to nie pamiętam dokładnie sytuacji, ale jestem przekonany, że nie walczył on z Garpem nie dlatego, że był on tak od niego silniejszy (przy czym zaznaczam - uważam, że Marco był wtedy słabszy od Garpa i pewnie nadal jest), a raczej dlatego, że dobrze wiedział jak potężnym marynarzem jest staruszek i chociażby z respektu i zdrowego rozsądku nie zaczynał bezsensownej walki. Wszyscy tutaj zapominacie, że Marineford to była bitwa. Nie pojedynek. Tam nie było czasu na walki 1v1 jak Luffy z Katakurim, czy Luccim. Chodziło o to żeby jak najszybciej unieszkodliwić przeciwnika, jak najmniejsze straty odnieść itd. itp.

Dobra, Garp może i u szczytu sił był tak silny jak WB u szczytu sił (raczej nie, ale na potrzebę argumentu uznajmy, że był), to gdy się postarzali, WB zachorował i stał się prawdopodobnie słabszy. Ale nadal miał najpotężniejszą paramecię, która, gdy nie dbał o swoje zdrowie - szedł na całość - mogła siać spustoszenie. Garp nie zrobiłby tego co WB po prostu dlatego, że ma inny styl walki. Nie mówię, że był wtedy słabszy od schorowanego WB. Mówię, że schorowany i zdesperowany WB nie dbający o swoje bezpieczeństwo był bardziej niebezpieczny niż Garp, któremu raczej na życiu zależało.
"Love, hope, compassion...
This is what people say monster SOULs are made of.
But the absolute nature of "SOUL" is unknown.
After all, humans have proven their SOULs don't need these things to exist."
Spoiler

[Obrazek: hSzDtT]

Ginso

Szczur Okrętowy

Licznik postów: 28

Ginso, 08-06-2018, 00:03
Bardzo dobre argumentu , zgadam się ale jednak pozostawalbym przy tym że Garp u szczytu sił był tak silny jak WB, walczył na równi  z Gold Rogerem, który byl silniejszy od WB , więc nawet powołując się na to Garp u szczytu sil mógł być najsilniejszym marynarzem , a także silniejszy od WB
CCORD

Gorosei

Wiek: 20
Licznik postów: 4,374
Miejscowość: Siedlec :]

CCORD, 08-06-2018, 00:09
Ja zostałbym przy tym, że byli równi, bo oceniając hype to WB był silniejszy niż Garp, ale z drugiej strony to nie mamy jasnych przesłanek żeby sądzić, że którykolwiek był najmocniejszy.
"Love, hope, compassion...
This is what people say monster SOULs are made of.
But the absolute nature of "SOUL" is unknown.
After all, humans have proven their SOULs don't need these things to exist."
Spoiler

[Obrazek: hSzDtT]

janek z

Oficer dywizji Yonko

Wiek: 24
Licznik postów: 1,107
Miejscowość: Warszawa

janek z, 08-06-2018, 00:38
(08-06-2018, 00:03)Ginso napisał(a): Bardzo dobre argumentu , zgadam się ale jednak pozostawalbym przy tym że Garp u szczytu sił był tak silny jak WB, walczył na równi  z Gold Rogerem, który byl silniejszy od WB , więc nawet powołując się na to Garp u szczytu sil mógł być najsilniejszym marynarzem , a także silniejszy od WB

No ja nie przecież nie mogę tego czytać. Bzdury wysanne z palca. Teraz Garp nawet silniejszy niż WB. No Matko Bosko ratuj.

Wystarczy popatrzeć jaki strach,respekt wywoływał WB u przeciwników. A Garp?  

Panuj nad skrajnościami bo serio aż oczy bolą.

Druga bzdura - Roger silniejszy od WB.Były już podawane screeny. WB był równy Rogerowi.

Polecam odnowić znajomość mangi.
[Obrazek: Kingdom-sig_zpsfa6d1b9a.png]
1 2 3
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź