Dragon vs Whitebeard
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Ginso

Szczur Okrętowy

Licznik postów: 28

Ginso, 07-06-2018, 23:05
W tym temacie chciałbym podyskutować na temat ewentualnego pojedynku Dragona Z Białasem Big Grin Myślę że byłoby to bardzo interesujące starcie , którego skutkiem mogłyby by ogromne zniszczenia okolicy takowego pojedynku. Oczywiście rozpatruje ewbtualną walkę pomiędzy młodszym Bialasem , z rownież młodszym Dragonem.  Zastanawia mnie też jakie stosunki były pomiędzy nimi. Przy okazji tego można by się zastanowić czy gdyby teraz gdy Dragon planuje wojne z Niebiańskimi smokami to Bialas by się to takiej wojny włączył ?  Noi oczywiście pytanie czy Dragon mialby silniejsze Haoshoku od WB czy może odwortnie ? Możliwe jednak ze biorąc pod uwagę że Shanks był.jest na równi z Kaidou( a może nie? ) walka ta bardzo szybko się skończyła ( pytanie jaki był powód czy doszli poprostu do wniosku że taka walka nie ma sensu bo trwalaby by bardzo długo ) Walka Dragon vs Whitebeard skońzyłąby się nieroztrzygnięciem ?
Shimi

Supernova

Wiek: 23
Licznik postów: 870

Shimi, 08-06-2018, 00:53
Gdybanie dla samego gdybania trochę mija się z celem, bo o ile o Białowąsie wiemy dużo i na podstawie zniszczeń dokonanych przez niego w bazie Marynarki możemy sobie jaaaakoś tam wyobrazić, jak silny był kiedyś, tak o Dragonie w tej chwili wiemy jedno wielkie nic. Równie dobrze może być tak, co już w różnych tematach było poruszane, że nie musi wcale być mega koksem (chociaż, jak większość, zakładam, że tak właśnie jest), a po prostu mózgiem operacji czy w posiadaniu starożytnej broni. W każdym razie, jak już mówiłem, nie znamy zupełnie jego stylu walki, umiejętności, możliwości... No po prostu nic.

Ponadto wiemy, że WB dorównywał Rogerowi, a raczej gdyby Dragon był na takim poziomie, to Rząd i Marynarka już dawno obsraliby zbroję albo zrobili wielką obławę.
Nombre de Dios

Wicekapitan

Wiek: 25
Licznik postów: 249

Nombre de Dios, 08-06-2018, 01:00
Ciężko powiedzieć kto wygrałby takie starcie, ze względu na różny wiek obu postaci. Białobrody to epoka Garpa, staruszka Sengoku (najbardziej hejtowanej przeze mnie postaci) i Rogera, natomiast Dragon to współczesna era z Shanksem, Akainu itp (notabene nie zdziwię się jeśli Dragon był w przeszłości admirałem lub nawet admirałem floty). Nie wiemy też jeszcze dokładnie jakim owocem dysponuje Dragon. Dla moich rozważań przyjąłem optymalny wiek obu postaci, czyli moment w którym zarówno Dragon jak i Białobrody byli najsilniejsi, są to różne okresy czasu, więc załóżmy hipotetycznie, że są w podobnym wieku. Jeśli chodzi o wpływy na losy łanpisowego świata, to zdecydowanie wygrywa Dragon. Natomiast w przypadku walki 1 vs 1 nie jest to już tak jednoznaczne. Białobrody nawet jako starzec był w stanie przyjąć wiele ciosów, które powinny go zabić już wcześniej, więc w młodości musiał dysponować niewiarygodną siłą jak na warunki tej mangi. W przypadku Dragona nie zostaliśmy jeszcze nahajpowani przez jakąś jego walkę. Wydarzenia z Logue Town to nie jest coś co może zachwycać na obecnym poziomie mangi. Jedyne co może sugerować (ale tylko sugerować) bardzo wysoki poziom umiejętności Dragona jest status listu gończego oraz sposób w jaki Akainu  odnosi się do tej osoby podczas Marineford. Btw Akainu jest największym zwycięzcą wydarzeń z Marineford, szkoda, że jest obecnie tak nerfiony przez Gorosei, bo IMO zapowiadał się nawet na ostatniego przeciwnika w tej mandze. Wracając do tematu, z udzieleniem odpowiedzi na to pytanie wstrzymam się do czasu jakiejś większej walki Dragona. To co łączy obie postacie to prawdopodobnie znaczna różnica pomiędzy umiejętnościami przywódcy a podwładnymi. Białobrody znacznie przewyższał swoją załogę i w przypadku Dragona (chociaż chciałbym inaczej) może być podobnie. Przypuszczam, że Oda może jednak znacznie podbudować Dragona, bo miał tę postać w planach od samego początku i w ostatecznym rozrachunku przewyższy on Białobrodego.
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź