One Piece - Rozdział 909
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
1 2
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
pell

Kapitan

Licznik postów: 325

pell, 29-06-2018, 22:28
Czyli teoria o tym, że Wano to jest taka futurystyczna Japonia (trochę przypominająca Gintamę) chyba upadła na dobre.
[Obrazek: one_piece_7045219.jpg]
CCORD

Gorosei

Wiek: 20
Licznik postów: 4,292
Miejscowość: Siedlec :]

CCORD, 30-06-2018, 13:20
(29-06-2018, 21:43)ARRRGH napisał(a): Wszyscy ostatnio o tym piszą, jakby przynajmniej w przeszłości była tylko jedna załoga piracka
No na pewno nie było ich aż tak dużo Tongue

Rozdział typowo przejściowy między arcami, jak to ktoś ujął, typowy wstępniak.
Również sądzę, że Reverie nie pójdzie offpanel, zbyt duży hajp i podbudowa pod to były, żeby Oda tak uciął w najważniejszym momencie. Myślę, że po prostu buduje napięcie i chce żebyśmy jeszcze bardziej czekali na te informacje.

Zoro jak to Zoro jest spoko, ale najbardziej w rozdziale podobały mi się niektóre z imion załogantów Tongue

Zgadzam się z Dahaką ogólnie.
"Love, hope, compassion...
This is what people say monster SOULs are made of.
But the absolute nature of "SOUL" is unknown.
After all, humans have proven their SOULs don't need these things to exist."
Spoiler

[Obrazek: hSzDtT]

marmolada

Szczur Okrętowy

Licznik postów: 34

marmolada, 30-06-2018, 15:10
WB pływał 40 lat temu na jakimś statku, przypadek? Raczej nie i to nawiązanie do Locksów. Czyli zapewne mieli w swojej załodze. BM, Kaidou i WB ale 40 lat temu zapewne byli dopiero wschodzącymi gwiazadmi Grand Line jak Shakns w załodze Rogera.
Akcja z Zoro do przewidzenia ale na plus oczywiście i świetnie wyszedł kadr z rozciętym domkiem
Pekomamushi

Bosman

Licznik postów: 127

Pekomamushi, 01-07-2018, 17:39
Szogun Wano nazywa się Orochi ciekawe. " Wielki Wąż o Ośmiu Głowach i Ośmiu Ogonach " zabity przez Susanoo boga mórz i burz. Czyżby odnosiło się to do Zoro i Oda hintował nam potencjalne power upy dla niego?
Po krótkim reaserchu znalazłem, że Susanoo to pan wiatrów i burz, wiatr pasuje do Zoro ponieważ często tworzy jakieś trąby powietrza swoim cięciem. A jeśli chodzi o burze to Mc Guy od WB potrafił elektryzować miecz. Kiedyś krążyła tutaj teoria jakoby Wano było podzielone na kilka wysp z różnymi porami roku. Załóżmy, że na każdej porze roku samuraje specjalizują się w czymś innym Lato- podpalanie miecza, Jesień- Elektryzowanie miecza?
W załodze WB mieliśmy także Fossę który podpalał miecz co może znaczyć że kilku piratów WB nauczyło się różnych technik na Wano. Zoro mógłby nauczyć się elektryzowania miecza co byłoby dla niego fajnym power upem.
Orochi mógłby mieć mistyczny zoan przez co automatycznie Kaido nadał mu status Szoguna bo ma słabość do rzadkich zoanów.  

Dla Kaido musi być smutno kiedy każdy w jego kraju może popełnić Seppuku tylko nie on xD
Wano wygląda nieźle ale jakoś mnie szczególnie nie zachwyciło czekam na więcej kadrów. 

Umiejętność leczenia Marco może być sporą pomocą i fajnie, że ma to swoje ograniczenia. Oby tylko Oda nie próbował jakoś tego wyminąć i jego umiejętnością ratować beznadziejne sytuacje.
Marshal

Bosman

Licznik postów: 157

Marshal, 01-07-2018, 18:39
Widziałem jakąś teorię, że Sussano będzie lepszą wersją Asury, bo wiecie 9 mieczy > 8 mieczy Wink W sensie, że Shogun miałby mieć owoc, który pozwalałby mu używać 8 mieczy. Jednak wolałbym, żeby to nie była prawda bo na wano nie chciałbym widzieć owoców no chyba, że w załodze Kaido.
Kaioken

Kapitan

Wiek: 28
Licznik postów: 286

Kaioken, 01-07-2018, 23:45
Po tytule zapachniało Wano, ale przyjąłem to z dystansem. Czytam, czytam, a tu jest! WANO! Mega chap, zawsze sobie wyobrażałem pierwszy kadr z Zoro jaki zobacze to jak coś tnie xD No może to nie był pierwszy, ale cięcie jest. I jak zwykle musiał się w coś pakować, mega pozytywny rozdział, śmiechu miałem co nie miara. Franky i Usopp'u na plus, Robin przeurocza, do tego wzruszony Marco, pachnie nostalgią w tym chapie na kilometr, m. Chap 10/10.
michu

Rekrut

Licznik postów: 5

michu, 02-07-2018, 03:54
A propo tego kadru na ktorym Zoro tnie wszystko.
ogolnie kozacko to wyszlo, ale nie rozumiem jednej rzeczy.
mianowicie w jaki sposob zoro zrobil ciecie pod takim katem, a po cieciu jest w takiej pozycji jakiej jest?
wydaje mi sie, ze poniewaz takie ulozenie ciala i ciecia wyglada kozacko to oda sie nie zastanawial nad tym czym to jest narysowane dobrze/realistycznie.
Soad

Wilk Morski

Licznik postów: 86

Soad, 02-07-2018, 04:35
(02-07-2018, 03:54)michu napisał(a): mianowicie w jaki sposob zoro zrobil ciecie pod takim katem, a po cieciu jest w takiej pozycji jakiej jest?
wydaje mi sie, ze poniewaz takie ulozenie ciala i ciecia wyglada kozacko to oda sie nie zastanawial nad tym czym to jest narysowane dobrze/realistycznie.

Hmmm... Więc przecinany wpół jest dwupiętrowy budynek, a tobie brakuje realizmu w ułożeniu ciała po tym cięciu?
k
Kaioken

Kapitan

Wiek: 28
Licznik postów: 286

Kaioken, 02-07-2018, 09:19
Ułożenie ciała nie ma znaczenia. Spójrz na .. ee .. podmuch, który znajduje się na lewo od Zoro. On z tego nożyka wypuścił swego rodzaju fale uderzeniową i w tym miejscu wykonywanie cięcia się kończy. Końcową pozę mógł przybrać jaka tylko była mu wygodna, m. Poza tym wygląda na to, że po prostu pchnął tym nożykiem tak jakby w przód używając nie tylko ręki, ale całego ciała, stąd taka końcowa pozycja.

Możliwe, że to nawiązanie do podobnego pchnięcia jakie wykonał Mihawk walcząc z Zoro po raz pierwszy. Mam na myśli moment z 1:33 sekundy, m - https://www.youtube.com/watch?v=bZFHqpjrURo
CCORD

Gorosei

Wiek: 20
Licznik postów: 4,292
Miejscowość: Siedlec :]

CCORD, 02-07-2018, 18:16
(02-07-2018, 04:35)Soad napisał(a): Hmmm... Więc przecinany wpół jest dwupiętrowy budynek, a tobie brakuje realizmu w ułożeniu ciała po tym cięciu?
Nie wnikam w to czy rzeczywiście tutaj ułożenie ciała jest złe, ale:

To nie jest dobry argument.
To, że Zoro jest w stanie robić takie rzeczy jest już faktem nam znanym w tej serii, jest częścią świata. Tak samo jak u Tolkiena były Smoki, Orkowie, Krasnoludowie i inne fantastyczne rzeczy, nie istniejące w naszym świecie. Ale były częścią świata, czymś co akceptowaliśmy jako fakt itd.
W żadnym wypadku, jednak, istnienie elfów, czy smoków, jako integralnej części świata przedstawionego, nie znaczy, że ludzie nagle mogą zacząć latać i łamać prawa fizyki bez wyjaśnienia i jest to w porządku.

Tak samo tutaj, Zoro mógłby sobie nawet przeciąć księżyc, czy co tam chce, ale w żadnym wypadku nie usprawiedliwiałoby to nielogicznych elementów, jak np. pionowe cięcie wywołujące poziomą ranę, czy coś w tym stylu (chyba, że byłoby to usprawiedliwione jakąś zdupy techniką, czy czymś).
"Love, hope, compassion...
This is what people say monster SOULs are made of.
But the absolute nature of "SOUL" is unknown.
After all, humans have proven their SOULs don't need these things to exist."
Spoiler

[Obrazek: hSzDtT]

Partyjoke

Supernova

Licznik postów: 801

Partyjoke, 02-07-2018, 20:20
(02-07-2018, 03:54)michu napisał(a): mianowicie w jaki sposob zoro zrobil ciecie pod takim katem, a po cieciu jest w takiej pozycji jakiej jest?
wydaje mi sie, ze poniewaz takie ulozenie ciala i ciecia wyglada kozacko to oda sie nie zastanawial nad tym czym to jest narysowane dobrze/realistycznie
Wszystko jest na swoim miejscu, na poczatku Zoro jest przodem do mordercy, po czym wykonuje ciecie do przodu, po czym wykonuje obrot o 360*, dlatego na tamtym kadrze ciecie jest do przodu a Zoro do tylu, inny uklad kamery ot cala tajemnica Wink
wuzzek

Szczur Okrętowy

Wiek: 20
Licznik postów: 34

wuzzek, 03-07-2018, 19:16
Jeśli już się przypatrzeć to wszystko jest ok:
strona 14: trójki siedzące na krzesłach są przed Zoro po lewej i prawej > zoro dostaje stołeczek z nożem przed siebie
strona 16: stołeczek przełożony na prawą stronę > gość co pocięty jest przed zoro >zoro puszcza cięcie z góry do dołu, od prawej do lewej, obracając ciało płynnie z ruchem ręki, czyli przeciwnie do ruchu wskazówek zegara o 180 stopni Smile
CLEAN | jakby się przyjrzeć to i ten "ruch powietrza" na kadrze po lewej od postaci to tłumaczy Big Grin lewa ręka do góry, cięcie, obrót przez lewe ramię
Kaioken

Kapitan

Wiek: 28
Licznik postów: 286

Kaioken, 03-07-2018, 19:27
Cytat:zoro puszcza cięcie z góry do dołu, od prawej do lewej, obracając ciało płynnie z ruchem ręki, czyli przeciwnie do ruchu wskazówek zegara o 180 stopni
- ? chyba na odwrót? Kompletnie wszystko na odwrót opisałeś. On się obraca w prawą stronę, a cięcie jest od dołu w górę, m.

Ogólnie nie spodziewałem się, że Wano ledwo się zaczęło, dopiero pół rozdziału, a już zaczynają się kłopoty ^^ W przypadku Dressrosy i innych arców od razu takich akcji nie było tylko wolne wprowadzenie z przedstawieniem kraju.
wuzzek

Szczur Okrętowy

Wiek: 20
Licznik postów: 34

wuzzek, 03-07-2018, 19:55
(03-07-2018, 19:27)Kaioken napisał(a): - ? chyba na odwrót? Kompletnie wszystko na odwrót opisałeś. On się obraca w prawą stronę, a cięcie jest od dołu w górę, m.
popatrz na ułożenie noża w dłoni, wiry wokół postaci i na to, że fala cięcia jest jeszcze na dole
obracając się w prawą nie zdołałby ciąć do góry i tak wykręcić dłoni
na 15 stronie ostatni kadr jest podobna poza, która była wyjściowa dla cięcia
edit: imo jeśli ciąłby z lewej dołu do prawej góry do ręka byłaby znacznie wyżej po zakończeniu a nie tak jak jest, szczególnie że trzyma nóż bliżej poziomu + "wirek" po lewej leci w tył
Kaioken

Kapitan

Wiek: 28
Licznik postów: 286

Kaioken, 03-07-2018, 20:23
Na bank nie masz racji:
Cytat:popatrz na ułożenie noża w dłoni, wiry wokół postaci i na to, że fala cięcia jest jeszcze na dole
- ułożenie noża właśnie sugeruje, że zaraz przed cięciem Zoro skierował nóż przed siebie ostrą krawędzią na dół. Nie patrz na ostatni kadr na 15 stronie, bo na 16 stronie tuż przed cięciem Zoro trzyma narzędzie jeszcze inaczej i ten kadr też nie pokazuje jak Zoro zaczął to cięcie, m. Więc z tego wynika co napisałem, że:
Cytat:obracając się w prawą nie zdołałby ciąć do góry i tak wykręcić dłoni
- Zoro z takiej pozycji zdołałby wykręcić tak ręke. A pisząc dokładniej w sumie nawet nie ruszył nadgarstkiem tylko pchnął nożem przed siebie i tyle.

Innymi słowy cięcie zostało przeprowadzone z dołu do góry, ponieważ: ..
Cytat:fala cięcia jest jeszcze na dole
- to, że fala cięcia jest na dole nie znaczy, że cięcie idzie z góry. To po prostu efekt zderzenia wypuszczonej fali uderzeniowej z ziemią, która powędrowała w górę aż po dachówki. Co więcej nawet tego gościa co tym cięciem oberwał odrzuca do tyłu i nawet krew tryska ewidentnie w górę, a nie gdzieś w dół.
Cytat:obracając ciało płynnie z ruchem ręki, czyli przeciwnie do ruchu wskazówek zegara o 180 stopni
- przeciwnie? .. właśnie zgodnie .. Gdyby obrócił się przeciwnie to by pociął to co było za nim, a nie przed nim, m. Przecież Zoro miał naprzeciwko tego gościa, który cuchnie krwią.
Cytat:imo jeśli ciąłby z lewej dołu do prawej góry do ręka byłaby znacznie wyżej po zakończeniu a nie tak jak jest
- przecież jest wysoko. Co więcej wysokość nie ma znaczenia tutaj, bo Zoro wypuszcza fale od dołu, a potem fala sama tnie, a nie nóż. Zoro robi potężne pchnięcie do przodu, a nie cięcie z dołu w górę czy z góry na dół jak ty to błędnie napisałeś, m.
1 2
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź