One Piece - Rozdział 913
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
1 2
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Hinczykbn

Imperator Podziemia

Licznik postów: 624

Hinczykbn, 03-08-2018, 23:54
(03-08-2018, 23:49)czarnykret napisał(a): On powiedział wtedy coś w sensie "nieważne ile razy układam karty jego szanse nigdy nie spadają do zera"

A to było jeszcze przed G4 i ostatnim wzmocnieniem.
Spoiler

[Obrazek: ENEL-GOD.png]

Beetlejuice

Kapitan

Licznik postów: 276

Beetlejuice, 04-08-2018, 00:06
Law nigdy nie zdradzi "Słomianego" nie ten typ człowieka.A z Hawkinsem jest ten problem że nie wiadomo jak Oda ogarnia te jego wyliczenia Smile.Ale co by nie było Luffy po szkoleniu jakie dał mu Katakuri to jednak powinien trochę przewidywać ruch swojego przeciwnika.

ps. Myślę że szanse Luffyego jakie wyliczał Hawkins zależały jakimi osobami otaczał się w danej chwili.
Sunset

Szczur Okrętowy

Licznik postów: 45

Sunset, 04-08-2018, 00:07
(03-08-2018, 23:49)czarnykret napisał(a): Teraz kluczowym jest ujęcie jego słów, z angielskiej wersji wynika że powiedział " szansa że WSZYSCY będziecie żyć za miesiąc wynosi 19% Wliczamy w to też kobiety? Jego wypowiedz jest mocno nie jednoznaczna i nie zdziwi mnie jeśli Oda poświęci "herbaciarkęa". Ewentualnie poświeci psaSmile
Może chodziło o to, że on sam też ma szansę umrzeć? Przecież nie może zabić psa Sad  Jak mam być szczera to Wano zapowiada się serio krwawo. Na razie zabili jaszczurkę ale zazwyczaj w one piece nie zabijają zwierzaka w taki sposób więc ja jestem za krwawą bitwą. Zwłaszcza, że Kaidou i jego ludzie są kreowani na takich barbarzyńców no i w sumie bestie.
Beetlejuice
Najważniejsza zasada wszystkich seriali: nigdy nie mów nigdy Wink
Beetlejuice

Kapitan

Licznik postów: 276

Beetlejuice, 04-08-2018, 00:13
W sumie też ciekawy temat te zdziwienie Luffyego że jaszczurka go zaatakowała. Widocznie jednak Kaidou "Sto Bestii" znaczy to że ma większą władze nad zwierzakami w świecie OP.


Beetlejuice
Najważniejsza zasada wszystkich seriali: nigdy nie mów nigdy Wink

Co by nie było poświecę odciętą raz rękę Lawa że on nigdy nie zdradzi "Słomianych" Smile
marmolada

Wilk Morski

Licznik postów: 59

marmolada, 04-08-2018, 11:07
Jeżeli dobrze pamiętam wróżenie Hawkins to to że szanse Luffyego nigdy nie spadają do zera to było gdy uciekali z rannym Luffyego z Marineford, a na Shabondy Hawkins wywrozyl że jego szansę na pokonanie Kizaru wynoszą 0% a na ucieczkę chyba 12%

I nie wiem czemu wiele ludzi myśli że Zoro może na Wano umrzeć, to 1st mate Słomka i szczerzę wątpię w taki zabieg choć nikt też nie myślał pewnie ze zginie Ace więc zobaczymy, już prędzej Luffyego zginie z ręki Kaido a Law się mu odwdzięczy i przywróci do życia.
Pawelssn

Wilk Morski

Wiek: 27
Licznik postów: 52

Pawelssn, 04-08-2018, 15:06
Kiedyś była teoria, że Zoro zginie na Wano. Oparta była na obrazku gdzie Zoro siedzi na nagrobki z napisem bodajże 966. Ktoś to zrozumiał, że chodzi o numer rozdziału, a 966 rozdział to na bank będzie jeszcze Wano.
Hinczykbn

Imperator Podziemia

Licznik postów: 624

Hinczykbn, 04-08-2018, 15:24
Oda nie uśmierci tak popularnej i znaczącej postaci.

Te przerwy strasznie wybijają z rytmu czytania, jeszcze jak się ma 2 tygodnie na rozdział to liczyłem na coś lepszego. Przejściówki niestety też muszą być.
Spoiler

[Obrazek: ENEL-GOD.png]

Sting

Wilk Morski

Wiek: 25
Licznik postów: 99
Miejscowość: Kraków

Sting, 04-08-2018, 16:05
Nie nastawiałbym się na śmierć Zoro. Nie stanie się dzięki temu najlepszym szermierzem świata. Chyba, że zginie w obronie kapitana i tym udowodni swoją wyższość, ale jest to zbyt naciągana teoria. Już prędzej śmierć w walce uczyni z człowieka Dzielnego Wojownika Mórz, ale o tym więcej dowiemy się na wyspie Elbaf. :>

No co wy, Trafik nie zdradzi, już prędzej podjął jakąś ambitną infiltrację która jest częścią jego głęboko przemyślanego planu. Po Dressrosie wiemy natomiast jak jego plany wyglądają w praktyce, więc o Lawie usłyszymy, jak już jego zamierzenia spalą na panewce. xD Jako że sprawa zorganizowania miejscowych przeciw Kaido leży w gestii naszych samurajów, Trao w optymistycznym dla niego wariancie będzie próbował kontaktu z Drakiem i/lub Appo i/lub Hawkinsem, w pesymistycznym spotka Queen czy innego Kinga i zostanie sąsiadem Kidda. xD 

Mam jeszcze nadzieję, że wróżba Hawkinsa, że SH nie przetrwają miesiąca jest zapowiedzą dłuższej partyzantki. Wszystkie powerupy nabiorą wtedy sensu, tak jak i sama wojna z Yonkou. Obalenie Dofli w dzień jestem w stanie wybaczyć, w końcu głównymi egzekutorami byli Luffy&Zoro&Law, dywersje u BM w 2 dni - też, nie chodziło tam przecież o walkę. Tutaj musi minąć więcej czasu, chociażby ten miesiąc.
wuzzek

Wschodząca Gwiazda

Wiek: 22
Licznik postów: 467

wuzzek, 04-08-2018, 20:03
(04-08-2018, 15:06)Pawelssn napisał(a): Kiedyś była teoria, że Zoro zginie na Wano. Oparta była na obrazku gdzie Zoro siedzi na nagrobki z napisem bodajże 966. Ktoś to zrozumiał, że chodzi o numer rozdziału, a 966 rozdział to na bank będzie jeszcze Wano.
Spoiler

 [Obrazek: 681cc1a370444695dd2db3d19ed993b52aad7306_hq.jpg]

Napis "grudzień (JD?) 944", "pira*", na koszulce "ultimo mejor", co google translate przetłumaczyło na "ostatnia najlepsza". Jeśli od teraz rozdział byłby tydzień w tydzień numerek chaptera byłby poniżej 935. Luffy szczęściarz  Heart .

Law nie zdradzi Luffka, na pewno będzie jeszcze motyw z jego owocem i Rządem. IMO Zori nie zginie.
[Obrazek: comment_8yI3Mja7jqmpu40tLdLIStoZjnRBTgmp.gif]
Dahaka

Yonko

Wiek: 27
Licznik postów: 3,792

Dahaka, 05-08-2018, 12:31
Rozdział taki sobie, ot reintrodukcja Hawkinsa i wprowadzenie kolejnych postaci, ale podoba mi się skoncentrowanie fabuły na zaledwie paru wątkach. Powtarzałem wiele razy, że dobrym pomysłem byłoby podzielić Wano na mniejsze arki, bo inaczej ogarnięcie tych wszystkich postaci będzie bardzo ciężkie. No i na chwilę obecną czuje się jakbym czytał jakiś mini arc, a nie kolejnego kolosa. Mamy dwóch głównych bohaterów, jest "dama w opałach", i jest lokalny problem, który Luffy musi rozwiązać - czyli zanieczyszczona woda, brak jedzenia i znajdujące się w pobliżu fabryki Kaido, które są źródłem problemu.

Jeśli potraktujemy Hawkinsa jako głównego antagonistę, to mamy wszystko, co potrzebne, żeby stworzyć klasyczny łan pisowy ark. Teraz wystarczy, że zostawią Tamę u Tsuru i Kiku, a potem zaatakują i zniszczą fabrykę Kaido, tam albo pokonają jakiegoś nowego antaga, albo Hawkinsa i wrócą z wodą i żarciem do Tamy i voila, mini-ark jak się patrzy. Po tym będzie można wrócić na kolejny dzień Reverie, a następnie zacząć następny mini arc Wano z innymi postaciami w roli głównej.

To tylko moje pobożne życzenie, ale chciałbym, żeby taką formułę Oda obrał. Ale nawet jeśli nie, to mam nadzieje, że będzie chociaż żonglował postaciami, a nie tylko wprowadzał nowe na zasadzie kuli śnieżnej, aż zrobi się z tego Dressrosa. Już na WCI było widać, że stara się unikać skupiania się na zbyt dużej ilości postaci (co miało też swoje minusy), a nawet w ostatnim wywiadzie z autorem MHA wspominał o problemie zbyt dużej ilości postaci. Także z problemu sobie sprawę zdaje i trzeba mieć nadzieje, że jego plan na prowadzenie Wano uniknie pułapki w jaką wpadła Dressrosa.
[Obrazek: tumblr_o7qkyrayvR1tvlw71o1_1280.gif]
Kaioken

Wschodząca Gwiazda

Wiek: 29
Licznik postów: 405

Kaioken, 05-08-2018, 21:14
Dla shounen'u walka jest tak samo ważna jak fabuła .. nie rozumiem dlaczego niektórzy twierdzą, że rozdział taki sobie, m.

Dziwi mnie tak niska wysokość nagrody Hawkinsa .. jak on ma konkurować z Luffy'm, kiedy ten ma grubo ponad 3 razy większą? Dużo shounen'owej walki czego dawno nie było, Hawkins zrobił na mnie wrażenie, a te jego karty i zasady ich działania na tę chwilę ciężko mi ogarnąć. Co do ostatniej strony .. Law znowu będzie na pierwszym planie tak na wszelki wypadek gdyby ktoś za nim tęsknił, m xD
[Obrazek: 74f7b8cc51e980a8066d3ef8161abf78a10fd914...571312.jpg]
Gogolius

Bosman

Licznik postów: 169

Gogolius, 13-08-2018, 10:12
Króciutka ta walka, ale wizualnie bardzo mi się podobała więc na plus. Liczę, że wkrótce dostaniemy coś mocniejszego. Do gwoździ haratających twarz Zoro w ogóle nie przykładam uwagi. Rozwala mnie służalcza postawa ziomków Hawkinsa, ale z drugiej strony jakby odmówili to by ich pozabijał i tyle z tego. Moc Basila bardzo spoko, czekam na rozwinięcie i kolejne zagrania. Fajnie że jest obosieczna. Do tego charakterek "nie jestem z tych uczciwych" - takich postaci nam trzeba.

Na plus także technika walki mieczem Luffy'ego.

Co do ucieczki i nowych postaci - mam wrażenie, że pani od herbatki zejdzie się z tym dużym panem na końcu arcu. W nadchodzącym rozdziale czeka nas oddech i spokojniejsza pogawędka chyba że Oda przeskoczy już do Robin i reszty.

Załoga Lawa ani ziębi ani grzeje, z jednej strony mogą się włączyć już teraz, ale z drugiej to może będą tak obserwować i debatować przez parę dni.
1 2
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź