One Piece - Rozdział 923
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Dejo

Gorosei

Wiek: 27
Licznik postów: 3,370

Dejo, 01-11-2018, 00:33
W tym temacie dyskutujemy o najnowszym rozdziale One Piece. 
 

Wersja Polska:


Wersja Angielska:
One Piece 823[JB]Zabrania się rozpoczynania dyskusji przed ukazaniem się skanlacji bieżącego rozdziału.

Zabrania się dyskusji o spoilerach z najnowszego rozdziału One Piece. Uprasza się aby w tym celu korzystać z bliźniaczego tematu o spoilerach o nadchodzącym rozdziale.

Zabrania się pisania komentarzy typu:

"Dlaczego jeszcze nie ma rozdziału?"
"Kiedy pojawi się nowy rozdział?"
"Czy One Piece ma przerwę w tym tygodniu?"
"Dlaczego One Piece ma znowu przerwę?"
 
Aby uzyskać informacje na temat ewentualnych przerw w wydawaniu One Piece, zapraszamy do odwiedzenia tematu:
Przerwy w wydawaniu One Piece


Zabrania się używania jakichkolwiek grafik uchodzących za ciężkie spoilery, zdradzające kluczowe wydarzenia fabularne, miejsca, bądź wygląd nowych postaci w Awatarach i Sygnaturach, do czasu ukazania się owych wydarzeń, miejsc, bądź postaci w Anime. Dopuszcza się używania grafik ukazujących wizerunek postaci które pojawiły się w Anime, a zmianie uległ ich wizerunek. Uprasza się aby odczekać co najmniej 24 godziny przed użyciem grafiki z nowego rozdziału w Awatarze lub Sygnaturze, jako że nie wszyscy mają okazję przeczytać nowy rozdział zaraz po jego wyjściu.
 
[Obrazek: TOP-Best-Greatest-GOALKEEPERS-Soccer-Foo...1263&ssl=1]
tqo

Majtek

Licznik postów: 14

tqo, 02-11-2018, 10:42
Powiedziałbym, że grubo się podziało. Widać, że Luffy ma niezłą moc destrukcyjną i uważam, że nie jednego by to rozwaliło, jednak Kaido... Ten chłop to chyba z innej bajki trochę Big Grin Oneshot na Luffym? Tego nam było trzeba! Szkoda tylko, że Nasz gumowiec tak się dał ponieść emocjom, bo jednak nic nie wiadomo na temat innych. Wydaje się, że Tama jednak żyje, no bo jakby nie było Speed dalej uważa ją za swoją Pani. Oznaczało by to więc, że owoc dalej ma swoją moc.
fanaticous

Kapitan

Licznik postów: 380

fanaticous, 02-11-2018, 11:39
Takiego plot twista chyba nikt się nie spodziewał, a przynajmniej nie w jednym rozdziale. Shutenmaru i jego ludzie pobiegną na wzgórze gdzie zobaczą kinemona i spółkę. Jak na razie to Kaido wie tylko o Lawie i Luffym więc, z czego Law pewnie ucieknie podmieniając ciało słomka. Kaido wygląda jakby się od niego odwrócił i szedł we własną stronę. Ciekawi mnie to jaki wpływa ma upojenie Kaido, nie pierwszy raz wspominają o tym w tekście. Może jakaś podwójna osobowość, jak pije jest zły jak nie to jest dobry? W końcu zapytał Shutenmaru o dołączenie do załogi.

(02-11-2018, 10:42)tqo napisał(a): Wydaje się, że Tama jednak żyje, no bo jakby nie było Speed dalej uważa ją za swoją Pani. Oznaczało by to więc, że owoc dalej ma swoją moc.

Słuszne spostrzeżenie, aczkolwiek widzimy jej ciało z krwią i nie mamy wglądu na jej sytuację.
[Obrazek: A7w1BMVd3sPOn0LMEPkQQASZx64kGew9ghm03WBg...Ad=s640-nd]
marmolada

Wilk Morski

Licznik postów: 70

marmolada, 02-11-2018, 11:49
Nagroda za wpie@#$l roku chyba już teraz może śmiało trafić do Kaidou, spodziewałem się że Luffy nie będzie miał do niego podejścia i jego ataki nie będą miały na Kaidou żadnego efektu, ale ze rozjedzie go na jednego hita od niechcenia? Haki pewnie Kaidou użył bo ta jego maczuga jest ciemna więc nie widać różnicy plus widać te czarne pioruny które póki co chyba są zarezerwowane dla tych co posiadają królewskie Haki.
Teraz Luffy zda sobie pewnie sprawę jaka przepaść go jeszcze dzieli i pewnie to będzie furtka do Gear 5 albo uwolnienia owocu w przyszłości.
IsshoFujitora

Kapitan

Licznik postów: 366

IsshoFujitora, 02-11-2018, 14:00
Strzelam, że Luffy się podniesie zaraz (bo już nie raz był w takim "stanie" podczas walk), ale uświadomi sobie, że nie ma szans, albo znów zwiększy się jego moc (i znów dostanie wpierda). 
Siłą Kaido nie pokonają. Niech Law lepiej wmyśli coś dobrego.
[Obrazek: tumblr_naauoiAyXx1rib6ggo2_500.gif]
CCORD

Gorosei

Wiek: 23
Licznik postów: 4,962
Miejscowość: Siedlec :]

CCORD, 02-11-2018, 15:15
No, no. Nieźle. Naprawdę podoba mi się rozwój wydarzeń. Mimo, że Kaido wygląda na takiego, który ma trochę syndrom logii, czyli przyjmuje wszystko na mordę, to i tak Luffy nie był w stanie nic mu zrobić. To takie fajne zderzenie z rzeczywistością dla Luffy'ego.
Moje podejrzenie jest takie, że ktoś zatrzyma Kaido dołączając się do walki, albo po prostu Law używając Roomu zabierze Luffy'ego i ucieknie. Tak, czy inaczej, nie widzę tutaj miejsca na żadną walkę, nawet jeśli Luffy się zaraz podniesie (tydzień temu Kaido też wyglądał jakby stracił przytomność Tongue).

(02-11-2018, 11:49)marmolada napisał(a): Haki pewnie Kaidou użył
Myślę, że nie ma szans, aby na tym poziomie ktoś nie użył haki. Chyba, że BB.
Nawet jakby maczuga Kaido miała wszystkie kolory tęczy.
Rozdział czytało się bardzo szybko, co także jest na plus.
A może po prostu był krótki :]?
"Love, hope, compassion...
This is what people say monster SOULs are made of.
But the absolute nature of "SOUL" is unknown.
After all, humans have proven their SOULs don't need these things to exist."
Spoiler

[Obrazek: hSzDtT]

janek z

Oficer dywizji Yonko

Wiek: 27
Licznik postów: 1,191
Miejscowość: Warszawa

janek z, 02-11-2018, 15:57
Jakja uwielbiam jak luffy dostaje wpierdziel ?. Coś niesamowitego. Chapter dla mnie bomba. Luffy znowu musi być ratowany z opresji. Kaidou to koks co było wiadome, teraz tylko potwierdził jak bardzo. No i różnica w sile między yonkou a pierwszym oficerem to przepaść.
[Obrazek: sephiroth__ac_signature_by_razerick-d30buyc.png]
Jamac

Oficer dywizji Yonko

Licznik postów: 1,151

Jamac, 02-11-2018, 16:11
Przypominam, że większość ważnych pierwszych starć luffy przegrywał. Croc, Lucci, Dofla. Przepaść poziomów teraz jest większa, ale nie zdziwię się, jak po g5 wyniknie większa walka.
[Obrazek: comment_hGLtLY5BZt5VGSt9IF80hKZaMB2cHSvy,w400.jpg]
IsshoFujitora

Kapitan

Licznik postów: 366

IsshoFujitora, 02-11-2018, 16:31
(02-11-2018, 16:11)Jamac napisał(a): nie zdziwię się, jak po g5 wyniknie większa walka.
Skąd pewność, że wgl będzie G5? 
Ja znów to powtórzę co zawsze mówiłem, że nie pokonają Kaidou siłą, nawet Luffy. Dla mnie to właśnie o to chodzi w tej postaci, o to, że jest nie pokonany. I możliwe, że Oda stworzył go po to, by pokazać, że nie wszystko idzie rozwiązać siłą w świecie piratów.
[Obrazek: tumblr_naauoiAyXx1rib6ggo2_500.gif]
czarnykret

Wilk Morski

Licznik postów: 67

czarnykret, 02-11-2018, 17:06
(02-11-2018, 16:31)IsshoFujitora napisał(a): Ja znów to powtórzę co zawsze mówiłem, że nie pokonają Kaidou siłą, nawet Luffy. Dla mnie to właśnie o to chodzi w tej postaci, o to, że jest nie pokonany. I możliwe, że Oda stworzył go po to, by pokazać, że nie wszystko idzie rozwiązać siłą w świecie piratów.
Dokładnie. Przecież było powiedziane że Younko są sobie równi. Popierdułka (BM) na ma startu do Kaido a mimo to Kaido zbierał smaile i gromadzi armię.... o czymś to świadczy. Nie bez przypadku Oda pożenił Chirurga z Luffym- na chwilę obecną tylko on może uratować Słomiaka (zarówno ewakuacja jak i pomoc medyczna).
Mordoc

Pan Ciemności

Licznik postów: 3,366

Mordoc, 02-11-2018, 17:34
Rozdział absolutnie wymiata!

Rozsierdzony Luffy (a wiadomo, że gniew często zwiększa siłę) atakuje w zasadzie wszystkim, co posiada, jeśli chodzi o moc destrukcji, jednak na Kaido nie robi to zbytniego wrażenia i jednym ciosem knockout'uje gumiaka, doprowadzając do dezaktywacji G4. BM też dezaktywowała G4, ale wtedy Luffy nie padł na ziemię.

Mam nadzieję, że Luffy jednak nie da rady się pozbierać o własnych siłach. Tak jak pisałem w poprzednim rozdziale i tak jak wiele osób pisze pod obecnym, spodziewam się, że Law go jakoś uratuje.
Inna opcja, że Luffy trafi do więzienia i wszyscy pozostali będą musieli go odbić, ale niedawno już siedział w celi u BM, więc nie wiem, czy Oda powtórzy ten motyw. 

Co do elektrycznej techniki Kaido, to podejrzewam, że jest to jego jakaś unikalna umiejętność, podobnie jak w przypadku ognistego Red Hawka, czy Diable Jambe. Myślę, że Oda stopniowo wprowadza nam nowe rodzaje mocy.

Cieszę się, że Speed jednak naprawdę była/ jest pod wpływem mocy O-Tamy i nie wyniknął z tego jakiś niepotrzebny wątek ratowania dziewczynki. Tymczasem ten motyw został świetnie wykorzystany, by doprowadzić Luffy'ego do gniewu, a co za tym idzie  zmusić go do pokazania pełni mocy ofensywnej. Podejrzewam, że dziewczynka przeżyje, bo w końcu to OP.

Kaido w smoczej wersji na tle miasta, prezentuje się naprawdę świetnie. Dowiedzieliśmy się prawdopodobnie, że w tej smoczej wersji jest mniej zwinny, ale za to może strzelać potężną falą uderzeniową z paszczy. Inna opcja, że to tylko efekt upojenia alkoholowego, a seria ataków Luffy'ego, pozwoliła Królowi Bestii otrzeźwieć.
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

Spoiler

[Obrazek: 05onfire1_xp-jumbo-v2.jpg]

wuzzek

Supernova

Wiek: 23
Licznik postów: 793

wuzzek, 02-11-2018, 18:25
Po zobaczeniu tytułu zaciąłem  się na słowach: "o kur#a" i powtarzałem je do ostatniej strony. Miazga.

W chapterze pokazane, że podstawową formą Kaido jest człowiek. Może mieć Królewskie Haki. 
(02-11-2018, 15:15)CCORD napisał(a): Kaido wygląda na takiego, który ma trochę syndrom logii, czyli przyjmuje wszystko na mordę
Idealnie powiedziane.
Shuttenmaru został w mieście. Hawkins tylko się przygląda. 
Świetne jest to, że Luffy "nie planował" 1v1 z Kaido, tylko wpadł w szał po informacji o Tamie. 13 panel Słomek wygląda epicko, na 14 Kaido Big Grin Na 13 w prawym dolnym rogu, jak Bestia wstała, wydaje mi się że Luffy zobaczył przyszłość. Zakończenie wręcz idealne. 

Myślę, że G5 jest opcją, ale raczej nie w tym arcu. Oda powidział, że Kaido nie zostanie pokonany brutalniejszą siłą od niego.
olek90

Majtek

Licznik postów: 13

olek90, 02-11-2018, 18:41
Hello I am Monkey D Luffy and this is jackass.
Sting

Wicekapitan

Wiek: 27
Licznik postów: 257
Miejscowość: Kraków

Sting, 02-11-2018, 20:02
Wow, zbieram szczękę z podłogi! Spodziewałem się zwolnienia akcji a tu Oda uruchomił nitro. Big Grin 

Mówcie co chcecie, ale zaczynam nawet wybaczać Odzie 'zeszmacenie' BM i zrobienie z niej tortowego zombie. Gdyby nie to, to WCI miałoby mniej chapterów niż Long Ring Long Land. Big Grin Jestem w stanie sobie nawet wyobrazić zmianę kolejności arców, gdzie Luffy pada od puncha od Mamuśki, a wcześniej zakończył się arc z Kaido, podczas którego ten wpadł w alkoholowe delirium. xD

Ciekawe czy Luffy zostanie pojmany. Mamy Lawa obok, to fakt, ale z drugiej strony Kaido, Jacka i Hawkinsa. Chociaż... Law był w stanie z Cesarem uciekać przed Fujitorą i Doflą, tutaj też powinien stanąć na wysokości zadania.

[Obrazek: law.png]
Dejo

Gorosei

Wiek: 27
Licznik postów: 3,370

Dejo, 02-11-2018, 20:44
Ocena 8/10
No dobra w zasadzie nic nowego ten rozdział nie wniósł, jedynym rzeczywistym zagrożeniem w tym arcu jest Kaidou, i to nam pokazano dzisiaj oficjalnie na papierze, tyle że o tym wiadomo już od dawna. 
Jeżeli Luffy niewstanie (mimo wszystko mało prawdopodobne) w następnym rozdziale, to Kaidou właśnie ostatecznie podpisał wyrok swojej załogi Wink W kierunku wano lada moment będzie szła cała flota razem z Cylindrowym który jest wstanie wziąć na klate najsilniejszego przydupasa Kaidou, w dodatku Marco, też może nadal się pojawić a jego możliwości są podobne do cylindra, a nawet większe Wink
Przykra sprawa z Tamą, ale tutaj może być szansa dla jakiegoś nadal ukrytego przydupasa od Kinemona albo na epicki wjazd na Wano dla Jinbego albo cylindra, w każdym razie Pell v2.
Widać że Luffy nie poradził sobie z klątwą Nidai Kitetsu, ale może po tym ciosie go zgubił więc następna runda będzie nieco dłuższa Big Grin


Jak to może wyglądać w najbliższym czasie:

1. Luffy spotka Kida w celi i pogada o starych czasach
2. Zoro pokona Ashure Dojiego, co pomorze mu spełnić obietnice złożoną Luffyemu pod koniec Zou.
3. Powrót na Reverie
4. Luffy i Kid jakoś wydostaną się z celi ten pierwszy sklepie Kinga, i oczywiście wbije wyższy poziom zbrojenia (Luffy ma ciągle za słabe zbrojenie na Imperatora, co akcja z BM i w tym rozdziale wyraźnie pokazuje, dlatego tutaj na 1000% będzie znaczący wzrost w tym arcu)
 
[Obrazek: TOP-Best-Greatest-GOALKEEPERS-Soccer-Foo...1263&ssl=1]
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź