Kaido - blizna na ciele, dyskusja
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
1 2
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
holloweek

Nowicjusz

Wiek: 22
Licznik postów: 7

holloweek, 04-11-2018, 20:13
Jak dobrze wiemy, ataki Luffiego na G4 nie spowodowały nawet zadrapania u Kaido, natomiast każdy dotychczas znany antagonista srogo je odczuwał (Katakuri 1st oficer, Dofla itd.). Oczywiście były wspominki nt. legendy o imperatorze, aczkolwiek nie zostały nam ujawnione ciekawostki dotyczące jak, gdzie i od kogo Kaido nabył ową bliznę na swoim ciele. Blizna na klatce jest sporych rozmiarów, przypomina tą którą posiada Luffy po ataku Akainu. Podzielcie się swoimi teoriami oraz domysłami z kim Kaido mógł stoczyć walkę po której oszpecono go pod klatką piersiową na boku.
Szarim Musty

Wschodząca Gwiazda

Licznik postów: 419

Szarim Musty, 04-11-2018, 20:56
Prawie pewnym jest, że moc Kaidou pochodzi od owocu Law'a. Poprzedni użytkownik operacjo-owocu zapewnił nieśmiertelność naszej bestii, a idąc tym tropem mamy dwie możliwości. Pierwszą jest taka, iż blizna pochodzi z okresu przed zostaniem nieśmiertelnym, a druga... odpowiednio potężne haki może zadać Kaidou obrażenia. Moim zdaniem możliwe, że ta blizna jest po ranie, która spowodowała użycie na nim niezwykłej mocy Ope ope no mi. Przecież ktoś musiał już tej techniki użyć skoro DD wiedział o takich właściwościach.
wuzzek

Wschodząca Gwiazda

Wiek: 22
Licznik postów: 525

wuzzek, 04-11-2018, 21:11
Kaido stoczył wiele walk, był wielokrotnie łapany przez marynarkę. Osoby mogące go zranić to: Roger, Sengoku, WB, Garp, reszta yonko, Gorosei, i eksperymenty Vegapunka itd
[Obrazek: comment_8yI3Mja7jqmpu40tLdLIStoZjnRBTgmp.gif]
Dejo

Sogeking

Wiek: 26
Licznik postów: 2,417

Dejo, 04-11-2018, 22:00
Na chwilę obecną stawiałbym na Białobrodego jego Gura Gura ma odpowiednią moc, żeby tak pokiereszować najsilniejszą bestię Wink Do tego Kaidou chciał sie dobrać do WB oraz wspominał o nim w swoim debiucie, tu coś może być na rzeczy. Na pewno nie jest to rana od miecze bo te w one piece są jak od linijki, więc raczej nie Ryuuma, Mihawk czy inne Shanksy
 
Spoiler

[img=0x0]https://i.imgur.com/3mnhqTh.png[/img]

 
[img=0x0]https://j.gifs.com/KZKNpM.gif[/img]
Mordoc

Gorosei

Licznik postów: 1,658

Mordoc, 05-11-2018, 01:05
(04-11-2018, 20:56)Szarim Musty napisał(a): Przecież ktoś musiał już tej techniki użyć skoro DD wiedział o takich właściwościach.
Zwłaszcza, że Dofla był w pewien sposób powiązany z Kaido.

(04-11-2018, 22:00)Dejo napisał(a): więc raczej nie Ryuuma
Też się natknąłem na teorię głoszącą, że smokiem, którego przeciął Ryuma był Kaido Smile

Ogólnie teoria głosiła również, że Ryuuma był użytkownikiem nitoryu i jego drugi miecz znajduje się gdzieś na Wano.

(04-11-2018, 22:00)Dejo napisał(a): Na pewno nie jest to rana od miecze bo te w one piece są jak od linijki
W większości tak, chociaż jeśli dodany zostanie do nich jakiś element żywiołu np. ognia lub błyskawicy, to rana powinna wyglądać nieco inaczej.

Osobiście podoba mi się teoria z Ryumą, więc jeśli to nie on, to podejrzewam kogoś, kogo jeszcze nie poznaliśmy.
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

Siafant

Podporucznik

Wiek: 22
Licznik postów: 30

Siafant, 05-11-2018, 01:46
Może to był Moria, było przecież mówione, że u szczytu swoich możliwości walczył z Kaido na równi. Myślę, że jego sposób walki mógłby zostawić taką bliznę Big Grin
zaraki

Wicekapitan

Licznik postów: 180

zaraki, 05-11-2018, 20:36
A ja obstawiam (jak to miało miejsce u kogoś tam Naruto) że Kaido sobie sam w jakiś sposób (po pijaku czy nie) zrobił tę dziurę w brzuchu. Na własną maczugę się raczej nie nadział ale kto wie.
MasterSweet

Majtek

Licznik postów: 16

MasterSweet, 05-11-2018, 20:49
Może podczas jednej z prób samobójczych.
CCORD

Gorosei

Wiek: 21
Licznik postów: 4,822
Miejscowość: Siedlec :]

CCORD, 05-11-2018, 21:20
(05-11-2018, 01:46)Siafant napisał(a): Może to był Moria, było przecież mówione, że u szczytu swoich możliwości walczył z Kaido na równi. Myślę, że jego sposób walki mógłby zostawić taką bliznę Big Grin
Możesz podać jakieś źródło? Bo nie kojarzę nic takiego, pamiętam tylko wzmiankę, że Moria chce zemsty, bo Kaido rozgromił jego flotę.

A co do blizny - z reguły nie zwracam na takie rzeczy uwagi, chyba że są to blizny odniesione podczas trwania serii. W tym wypadku również nie przejąłem się tym, ale jak tak piszecie, to rzeczywiście może coś z tym być, biorąc pod uwagę, że Oda tak lubi działo Chekhova.

Imo nie powinien to być żaden z obecnie żyjących yonko (chyba, że BM, ale to później).
Nie powinien to także być wg mnie Roger.
Nikt z marynarki mi nie pasuje.
Dodajmy, że blizna mogła powstać zanim stał się nieśmiertelny. I tutaj rozdzielę przemyślenia na dwie możliwości.

Rzeczywiście, teoria z Ope Ope no mi wydaje się być dość prawdopodobna i wszystko na to wskazuje - powiązania z Doflamingo itd.
Ale ostatnio bardzo zaciekawiła mnie przeszłość mórz One Piece i załoga R(L)ocksów, być może to tam (wtedy) Kaido odniósł taką ranę. Przypominam, że było to zanim Roger został królem piratów. Dlaczego BM mogła by to zrobić? Bez powodu. Wiemy, że mają jakąś relację i że się chyba nie lubią, ale nie jest to na tyle duża sprawa, aby traktować ją tak poważnie, więc wymieniłem ją w zasadzie tylko jako możliwość, bo wspominali, że oboje należeli do tamtej załogi (czy tam mieli powiązania).
"Love, hope, compassion...
This is what people say monster SOULs are made of.
But the absolute nature of "SOUL" is unknown.
After all, humans have proven their SOULs don't need these things to exist."
Spoiler

[Obrazek: hSzDtT]

Dejo

Sogeking

Wiek: 26
Licznik postów: 2,417

Dejo, 05-11-2018, 21:28
(05-11-2018, 20:49)MasterSweet napisał(a): Może podczas jednej z prób samobójczych.

I przeżył? Ta blizna pokazuje że rana była wystarczająca żeby się szybko wykrwawić, i jeżeli chodzi o samobója byłby mission complete Tongue 
A jeżeli rzeczywiście jest nieśmiertelny (wątpię), i np. zacząłby się regenerować to blizna nie miałaby racji bytu. 

Na Kaidou łamały się włócznie, kruszyły gilotyny i zrywały łańcuch, jego ciało jest jakby niezniszczalne , ale blizna pokazuje że jednak nie do końca, więc:

a) Trzeba mieć odpowiednio dużą moc przebicia Gura Gura, kozackie zbrojenie czy coś
b) miejsce blizny to jego pięta achillesowa
 
Spoiler

[img=0x0]https://i.imgur.com/3mnhqTh.png[/img]

 
[img=0x0]https://j.gifs.com/KZKNpM.gif[/img]
Dzik

Wicekapitan

Licznik postów: 194

Dzik, 05-11-2018, 22:51
Taka teoria: kapitan R(L)ocksów był legendarnym chirurgiem o którym wspominał Law w swoich retrosach, i to właśnie on, przed swoją śmiercią, użył ostatecznej techniki Ope-Ope na Kaido. Stąd blizna. Dlaczego? Tego dopiero się dowiemy. Big Grin
ARRRGH

Shichibukai

Licznik postów: 1,428

ARRRGH, 05-11-2018, 22:57
(05-11-2018, 22:51)Dzik napisał(a): Taka teoria: kapitan R(L)ocksów był legendarnym chirurgiem o którym wspominał Law w swoich retrosach, i to właśnie on, przed swoją śmiercią, użył ostatecznej techniki Ope-Ope na Kaido. Stąd blizna. Dlaczego? Tego dopiero się dowiemy.

W sumie dobra teoria. Chciałbym tylko wtrącić, że Kaidou może być nieśmiertelny, a jednocześnie otrzymywać obrażenia. Czyli ktoś może zadać mu cios, mogący rozerwać jego skórę, ale jednocześnie Kaidou nie może umrzeć. Jedno drugiemu nie przeczy.
Dzik

Wicekapitan

Licznik postów: 194

Dzik, 05-11-2018, 23:01
(05-11-2018, 22:57)ARRRGH napisał(a): W sumie dobra teoria. Chciałbym tylko wtrącić, że Kaidou może być nieśmiertelny, a jednocześnie otrzymywać obrażenia. Czyli ktoś może zadać mu cios, mogący rozerwać jego skórę, ale jednocześnie Kaidou nie może umrzeć. Jedno drugiemu nie przeczy.

To by wyjaśniało też, dlaczego Kaido po prostu nie zje dwóch owoców. Odpowiedź - może, i to zrobił. Jego ciało zostało rozerwane, ale złożyło się z powrotem do kupy za sprawą Ope-Ope, a "diabły" uleciały do najbliższych owoców. Potwierdzałoby to teorię, że faktycznie jest smokiem, a nie człowiekiem.

Jeszcze co do Ryuumy - to nie może być on, bo swojego smoka zdekapitował. ;d
Odachi

Wschodząca Gwiazda

Licznik postów: 535

Odachi, 06-11-2018, 00:46
@Dzik Kapitan zaszył mu w klatce Rio Phoneglyph i uczynił, go później niezniszczalnym - taki psikus Smile
W takiej sytuacji Law mógłby zaoferować mu swoją pomoc w usunięciu kamienia nerkowego pod warunkiem, że ten nie będzie opierał się jego mocy. Nie wiem tylko jak to dobrze powiązać z Białobrodym bo to on mu zrobił ponoć gruby dowcip :d
holloweek

Nowicjusz

Wiek: 22
Licznik postów: 7

holloweek, 06-11-2018, 20:24
Spoiler

Jako ciekawostkę od siebie dodam również, że Kaido przy obaleniu Odena 20 lat temu blizny nie posiadał. Myślę że wyklucza to z miejsca Rogera.

1 2
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź