Gear 5 i przebudzenie Luffiego - Theory Theory no mi
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
IsshoFujitora

Kapitan z paradise

Licznik postów: 373

IsshoFujitora, 12-11-2018, 06:43
Tak jak powyżej. Znalazłem pewną ciekawą teorię (po angielsku) i wydała się bardzo ciekawa. 
Nie czepiajcie się tłumaczenia Big Grin 

"Gear 5 będzie podobne do Sun Wukonga lub czegoś na wzór małpiego króla. Jest powiedziane, że Wukong pokonał kiedyś Wielkiego Smoka Czterech Mórz (Kaido, Władca Mórz). Tak więc Luffy użyje formy "sun wukonga" do pokonania Kaido. 

Jeśli chodzi o przebudznenie, Luffy będzie mógł zamieniać rzeczy w coś stworzonego z gumy, które będzie mógł zmniejszać lub zwiększać. To również odnosi się do Sun Wukonga, jako, że posiadał Kij, który mógł dowolnie wydłużać.  
Kiedy Luffy opanowałby już formę Sun Wukonga bardzo dobrze, jego prędkość zwiększy się do najwyższego poziomu, dzięki czemu będzie mógł tworzyć kopie samego siebie.  
(Notka ode mnie: Afterimage to nie do końca kopia. Trudno mi było znaleźć polskiego odpowiednika, ale znalazłem "powidok". Ale wiecie o co chodzi, więc nie trzeba szukać słowa) 
A więc jest to prawie to samo co umiejętność klonowania Sun Wukonga"

Teoria była dłuższa, ale tylko tyle było na temat Gear 5 i przebudzenia. Reszta jest o stosunku Cobiego i Luffiego oraz ich walki. 
Ale jako bonusik dodam takie coś, co również odnosi się do Sun Wukonga 
"...Sengoku umrze, a Coby odziedziczy po nim owoc (Hito Hito no Mi, model Buddy). Odnosząc się do mitologi, Wukong został uwięziony przez Budde"
[Obrazek: tumblr_naauoiAyXx1rib6ggo2_500.gif]
WfanOP

Wilk morski

Licznik postów: 53

WfanOP, 12-11-2018, 07:51
Spotkalem sie z teoria  Sun Wukonga ale ze bedzie w stanie siebie klonowac tak jak sklonowal rece do  kong organ gun i calkiem mi sie to podobalo Wink
co do przebudzenia Luffika to nie bardzo mi do niego pasuje zmiana otoczenia wydaje mi sie ze nie odnajdzie sie w tym nie wiem czy jakiekolwiek by do niego pasowalo :/
Mordoc

Pan Ciemności

Licznik postów: 4,490

Mordoc, 12-11-2018, 08:33
(12-11-2018, 06:43)IsshoFujitora napisał(a): Znalazłem pewną ciekawą teorię (po angielsku) i wydała się bardzo ciekawa
Czyli jak zwykle oczekiwania i rzeczywistość nieco się od siebie różniły ;/ 
(12-11-2018, 06:43)IsshoFujitora napisał(a): (Notka ode mnie: Afterimage to nie do końca kopia. Trudno mi było znaleźć polskiego odpowiednika, ale znalazłem "powidok". Ale wiecie o co chodzi, więc nie trzeba szukać słowa) 
Myślę, że "powidok" to dobre słowo, a sama technika jest podobna do tej, którą stosował Goku, zwłaszcza za dzieciaka.

Co do samej teorii, to wiadomo, że Oda i Toriyama się znają, więc jakieś nawiązania do DB w OP się znajdą. 
A jak wiadomo Goku był wzorowany na Sun Wukongu, więc coś w tym może być.

Z samą teorią (lub jej wariantami) zdążyłem się spotkać już wcześniej. 
Jedyne, co nie do końca mi pasuje, to sama forma Sun Wukonga, bo musiałaby być uzasadniona poprzez moc Luffy'ego, a nie tak po prostu, bo Odzie się spodobał design. Inna sprawa, że ta transformacja powinna być czymś nowym, a nie znowu bonusem do siły i szybkości. Od tego ma już G4. Nawet lepiej, gdyby nie dostawał już więcej transformacji wzmacniających mu te cechy. Sądzę, że lepszą opcją byłoby wzmocnienie podstawowej formy oraz urozmaicenie zasobu technik, żeby walki były bardziej taktyczne. Czyli właśnie przebudzenie i odpowiednie wykorzystanie terenu na swoją korzyść.
Ale znając mnie, pewnie gdyby dostał nową formę, to cokolwiek, by ona nie dawała, to i tak bym się jarał ;/

No i oczywiście nie chciałbym, żeby Luffy dostał tę moc z kapelusza, na szybko i na potrzebę walki z Kaido. Jeśli przejdzie jakiś unikalny trening, to w porządku. Może ten więzień z sąsiedniej celi go czegoś nauczy.
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

Spoiler

[Obrazek: 05onfire1_xp-jumbo-v2.jpg]

CCORD

Gorosei

Wiek: 25
Licznik postów: 4,965
Miejscowość: Siedlec :]

CCORD, 12-11-2018, 09:56
(12-11-2018, 08:33)Mordoc napisał(a): Jedyne, co nie do końca mi pasuje, to sama forma Sun Wukonga, bo musiałaby być uzasadniona poprzez moc Luffy'ego
No właśnie, mam ten sam problem. Pomijając fakt, że nie przepadam za Sun Wukongiem bo wszędzie jest od niego nasrane w shounenach, to zniósłbym to gdyby to było logiczne.
Nie będę się rozwodził czy G2, G3 i G4 są możliwe, ale zdecydowanie są jakoś logicznie wytłumaczone i z odrobiną "suspension of disbelief" możemy założyć, że rzeczywiście działają tak jak powinny i wszystko jest cool and good. Przy tym Sun Wukongu to nie widzę za bardzo wytłumaczenia, pewnie Oda by na coś wpadł, ale brzmi to jak coś mocno naciąganego. Prędzej widziałbym to jako symbolikę.

Co do przebudzenia Luffy'ego - chciałbym najpierw zobaczyć więcej przebudzeń zanim się będę rozwodził, ale generalnie bardzo nie podoba mi się motyw zamieniania otoczenia w gumę. Po prostu jakoś tego nie czuję. Może jakieś zamienianie broni przeciwnika w gumową replikę byłoby fajne, ale z drugiej strony nie każdy używa broni, więc przy niektórych wypadkach byłoby to bezużyteczne. Słyszałem teorie o Luffym odbijającym się jak kauczuk od ścian, ale nie wszystkie walki są w budynkach i uważam, że coś takiego nie byłoby mocniejsze niż cokolwiek co Luffy potrafi, a przebudzenie powinno być czymś co Luffy będzie mógł zastosować w (prawie) każdej sytuacji, inaczej wspominanie o tym i uczenie się tego przez gumiaka będzie mało istotnym, niepotrzebnym przedłużeniem. Chyba, że będzie to jakaś moc kluczowa tylko do jednej walki, co też nie jest zbyt dobre, bo może się skończyć jak w Shamo w arcu z... Son Goku Tongue

A co do samego Luffy'ego, to tak już poza tematem: nie jestem fanem takich rozwiązań, ale moim zdaniem Luffy powinien przejść trening na zasadzie "bez przemian", żeby wzmocnić swoją podstawową formę, bo wzmacniając ją, najszybciej wzmocni wszystkie pozostałe.
 
Odachi

Sogeking 2022

Licznik postów: 807

Odachi, 12-11-2018, 11:55
Widziałbym dwie możliwości uzasadnienia takiej replikacji. Gdyby okazało się, że żona Odena, albo spadkobierca jej mocy jest w stanie przenieść kogoś w przeszłość, ale jedynie sekundę, to mógłby zrobić tyle kopii Luffyego ile się da w tę sekundę cofając go w czasie. To była by dość fabularna technika na jedną walkę - jak nightmare Luffy.
Drugi pomysł jest podobny do pierwszego, ale wymagałby poruszania się z prędkością większą od światła, z czym w rzeczywistości mogłoby być ciężko. I tu wchodzi przebudzenie owocu - zamienia zasady fizyki i logiki w gumę, żeby nagiąć je do granic możliwości Big Grin

A jeżeli chodzi o przebudzenie owocu na poważnie, to jedynie przychodzi mi do głowy efekt nie tyle związany z samym owocem co z królewskim haki. Jak już by "nawiązał kontakt" z otoczeniem zmieniając je w gumę, to mógłby dodatkowo nasączać je haki itd., to może miałoby pewien potencjał bojowy.
A poza tym uważam, że Sanji musi odejść...
Dejo

Gorosei

Wiek: 30
Licznik postów: 4,614

Dejo, 12-11-2018, 12:16
Hmm, Luffy jest już na granicy możliwości owocu, zostało tak naprawę tylko przebudzenie, osobiście wolałbym żeby Luffy przebudził owoc ale nie koniecznie dodawał kolejne numerki do swojej skrzyni biegów, choć podobnie jak @Mordoc  jak się już pojawi to nie będę narzekał Tongue
G4 ciągle nie jest dopracowane, a zmienność form tego trybu sprawia że ma niemal nieograniczone możliwości, i zamiast tworzyć kolejny tryb, nową formę spokojnie można umieścić w G4, dodatkowo gdyby np. nauczył się w trakcie walki płynnie przechodzić z jednej formy do drugiej to już byłoby ogromne wzmocnienie.

Jeżeli chodzi o samo przebudzenie, według mnie przemiana otoczenia w gumę będzie dobrze współgrała ze sprężystym Gear 4, Luffy może na tym wiele zyskać zarówno siłowo jak i szybkościowo, chociaż i tak jestem zdania że przebudzenie Luffyego nie będzie do końca standardowe. w końcu mowa o głównej postaci Wink


Ale odnosząc się już do samej teorii dla mnie jest to co najwyżej Gear 4 i pół, tyle Tongue Albo inaczej, jest wymasterowany Gear 4th Wink
 [Obrazek: v19QS9s.gif]
Spoiler

[Obrazek: FPZJ5OUUcAIsrmt?format=jpg&name=large]

Dzik

Super świeżak

Licznik postów: 233

Dzik, 12-11-2018, 12:21
Może łączenie gearów? Po coś Oda zostawił sobie tą furtkę.
Sting

Kapitan z nowego świata

Wiek: 29
Licznik postów: 453
Miejscowość: Kraków

Sting, 12-11-2018, 19:38
(12-11-2018, 12:21)Dzik napisał(a): Może łączenie gearów? Po coś Oda zostawił sobie tą furtkę.
G4+G3 wystarczyło na rozpierniczenie pół Dressrosy. Czysto technicznie K-K Gun to nadal był zwykły pistol tylko na wielu biegach, gatling w trybie King Kong nadal wg. mnie ma taką moc, że JEŚLI trafi to jest w stanie INSTANT powalić każdego z wyjątkiem admirałów i Yonkou, na których wiadomo trzeba by było coś więcej żeby się już nie podnieśli. Jeśli chodzi o siłę destruktywną, to K-K jest mniej więcej na poziome puncha Białowąsa. Mówię to nie bez przesady, chyba nikt nie myśli że jest to ujma dla Białobrodego, który był stary, schorowany a żeby tego było mało to i tak musiał się cholernie powstrzymywać żeby nie zatopić całego Marineford. 

Luffy od TS nie użył jeszcze G2+G3, to też coś znaczy. Mój typ: G2+G3<=G4
Obstawiam, że nie będzie G5. Luffy jeszcze dobrze Haki nie ogarnął, nie połączył jeszcze biegów, a wykorzystanie jego przebudzenia widzę tylko przy użyciu techniki podobnej bo Bellamiego, gdzie Gumiak będzie się odbijał od stworzonych przez niego gum żeby się rozpędzić.
[Obrazek: 8.png]
fanaticous

Piracki oficer

Licznik postów: 557

fanaticous, 13-11-2018, 08:06
Teoria ciekawa, a kolejną cegiełką pod nią jest miecz który zabrał Luffy. Po przebudzeniu owocu Luffy mógłby go zamienić w gumowy miecz i może służyć jak ten magiczny kijek Goku (skoro już mówimy o łączniu DBZ z OP). To z kolei dałoby gumiakowi pewną formę obrony przed atakami ciętymi gdzie (mowa o ataku Mihawka podczas wojny na Marineford oraz ataku tego pierwszego sweet commandera któremu udało się ciąć G4). Do tego trzeba pamięć o Doffiem oraz Katakurim, jasno dali do myślenia mówiąc, że G4 za bardzo męczy ciało i nie jest to idealna forma. Podczas walki Doffy vs Luffy dostaliśmy także retrosa z Dark Kingiem wytykającym ten problem G4 i konieczność opracowania czegoś efektywniejszego. G5 niekoniecznie musi być kompletnie nową transformacją, bardziej stawiałbym na takie G4+. Dlaczego? Kolejne nawiązanie do DBZ, tam Goku, tak jak Luffy najpierw używa podstawowej formy następnie wraz z rozwojem walki dokonuje transformacji od najsłabszej do najmocniejszej(BM i Kaido to wyjątki). W przypadku słomka byłoby by to G2->G3->G4->G5 trochę sporo tego jest.
Spoiler

[Obrazek: A7w1BMVd3sPOn0LMEPkQQASZx64kGew9ghm03WBg...Ad=s640-nd]

Hinczykbn

Pierwszy oficer

Licznik postów: 998

Hinczykbn, 13-11-2018, 12:33
Z jednej strony teoria mi się podoba z drugiej nie leży kompletnie. Chciałbym czegoś więcej, czegoś mniej przewidywalnego. Oda potrafi zaskoczyć, mam nadzieję że i w tej kwestii odwali taki numer, że każdy powie WOW.

Skoro Słomek jest taki pomysłowy, niech sobie doda atrybuty gumy do żucia przez co zdobędzie właściwości Logi.
Walczył z Katem, który miał specjalną paramencie więc może podłapał pomysł.

Zamiana otoczenia w gumę i odbijanie się w G4 na pewno dała by boost do siły/szybkości ale..
jeśli Luffy mógłby uderzyć w ziemię i z innego miejsca atak "niespodziewanie" atakował by przeciwnika miało by to też sens.
Spoiler

[Obrazek: ENEL-GOD.png]

Sting

Kapitan z nowego świata

Wiek: 29
Licznik postów: 453
Miejscowość: Kraków

Sting, 13-11-2018, 15:37
(13-11-2018, 12:33)Hinczykbn napisał(a): Skoro Słomek jest taki pomysłowy, niech sobie doda atrybuty gumy do żucia przez co zdobędzie właściwości Logi.
Bungee Gum Hisoki? Big Grin 
(13-11-2018, 08:06)fanaticous napisał(a): Po przebudzeniu owocu Luffy mógłby go zamienić w gumowy miecz
Po cholerę zamieniać przeklęty miecz w gumowy kij? Miecz ostatecznie będzie miał w rękach Zoro, ob jest o oczko wyżej od jego przeklętego mieczyka. Równie dobrze Luffy może zamienić dowolny kij w gumowy i pokryć go do tego Haki (jak Vergo). 
Skoro Luffy ma zamieniać otocznie w gumę, to może będzie zamieniał broń przeciwnika (maczuga Kaido) w momencie, gdy ta nie będzie osłonięta Haki. 

Jest jeszcze ekstremalna opcja czyli zamienianie części ciała przeciwnika (tą niepokrytą Haki) w gumę, coś jak w Harrym Potterze. xD Luffy zamieniałby coś w gumę przy dotyku i tylko wtedy, więc nie byłoby to takie OP, a dałoby mu przewagę w walce, np. dotyka komuś nogę i ten się potyka. :v
[Obrazek: 8.png]
Odachi

Sogeking 2022

Licznik postów: 807

Odachi, 14-11-2018, 20:54
Opisana przeze mnie teoria, celowo była trochę absurdalna, ale będę ją chyba rozwijał... Takie cofnięcie w czasie to byłby bieg...
Spoiler

Wsteczny Wink

A poza tym uważam, że Sanji musi odejść...
mariuszsi21

Szczur lądowy

Licznik postów: 7

mariuszsi21, 15-11-2018, 20:27
a według mnie przebudzenie luffiego bedzie inaczej wygladać ,bedzie jak mr fantastic bedzie się mógł rozciągać na kilka set metrów albo nawet kilka kilometrów da mu to forme olbrzyma na g3 oraz wieksza moc a jak połaczyłby g3 w formie olbrzyma i g4 to bedzie nie do pokonania
lukasz92x

Pirat

Licznik postów: 46

lukasz92x, 16-11-2018, 13:20
Na moje przebudzenie Luffiego będzie polegało na stworzeniu z danego otoczenia wielkiej trampoliny. Przeciwnicy nie będą mogli złapać równowagi podczas  walki gdy Luffy w G4 walczy w powietrzu co da mu dużą przewagę. Poza tym dzięki danej umiejętności Luffy będzie mógł odbijać swoich przeciwników od otoczenia co pozwoli mu tworzyć ciekawe kombinacje. No i nie zapominajmy o użyciu haki na przebudzonym otoczeniu. Wyobrażacie sobie takie kombo, Luffy obija przeciwnika który po każdym ciosie zwiększa swoją prędkość odbija się od otoczenia i znowu wraca do gumiaka, dostaje kolejnego hita i kolejnego. Aż tu nagle JEB ! Trampolina stała się murem dzięki haki. Przeciwnik znokautowany od razu.
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź