Zunisha vs Kaido
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
holloweek

Nowicjusz

Wiek: 22
Licznik postów: 7

holloweek, 30-12-2018, 14:45
Jak w tytule, słoń który na hita zdmuchnął flotę Jacka kontra Kaido który miał na hita Luffiego. Kaido wspomniany był niby jako najpotężniejsza istota, ale czy na pewno tak jest pod względem czystej siły fizycznej? Nie wydaje mi się. Zapraszam do dyskusji  Wink .
niudeb

Oficer dywizji Yonko

Licznik postów: 1,221
Miejscowość: Isola

niudeb, 30-12-2018, 14:56
Obstaiwma, ze Kaido by zatopil Zunische. Kaidou moze i jest uzytkownikiem owocu i to jego duza slabosc,  Ale ma dobry owoc, jako smok potrafi latac i jest szybszy niz Zunischa, wiec moglby go wystrzelac. tak mi sie wydaje.


Generalnie walka z Zunischa sie nie oplaca. Tak szczerze mowiac, to  kaido lubi dziwne istoty, zamiast go probowac zabic zatopic, wolalby na nim zamieszkac; p.

Moim zdaniem w swiecie one piece ma takiej wyspy, co by sie zatopic nie dalo ;p. Wystarczy odpowiedni owoc.


Btw.  teraz doczytalem sila fizyczna. No dobra slon moze  byc silniejszy fizycznie. Ale jak to sprawdzic, jak  on walczy tylko traba i jest wolny?
[Obrazek: 81029532_3131553410206304_3750596876424364877_n.jpg]


Spoiler

[Obrazek: 3d9.png]

CCORD

Gorosei

Wiek: 21
Licznik postów: 4,822
Miejscowość: Siedlec :]

CCORD, 30-12-2018, 16:02
(30-12-2018, 14:45)holloweek napisał(a): Kaido wspomniany był niby jako najpotężniejsza istota
Mówili o nim "the strongest creature", nie wiadomo czy brali w tym pod uwagę np. Whitebearda, czy chodziło raczej o nie-ludzi.

Podejrzewam, że walka Kaido z Zunishą skończyłaby się podobnie co walka słonia z Jackiem. Jacek odleciał, a Kaido zrobiłby podobnie, tylko pewnie mniej by mu to zrobiło i szybciej by się pozbierał. Whitebeard pewnie miałby najlepsze szanse, ale trzeba zaznaczyć jak ogromna jest tutaj różnica rozmiarów. Nie powinniśmy do końca traktować Zunishy jako żywą istotę w takich dyskusjach, bardziej jak górę, wyspę.

No ale dobrze, moim zdaniem byłoby tak: Pierwsze starcie jak z Jackiem. Drugie starcie, bo Kaido pewnie byłby w stanie szybko powrócić, zależałoby wyłącznie od tego czy Kaido jest w stanie coś zrobić Zunishy i czy nie ma podobnej przypadłości jak większość logii, czyli przyjmowania na mordę wszystkich ataków. Jeśli Kaido jest w stanie unikać ataków Zunishy (co nie powinno być super trudne) i zadawać jej jakieś konkretne obrażenia, to wygra. Jeśli nie, to pewnie się znudzi, prędzej czy później. Albo zabije Zunishę w jakiś inny sposób.

No ale tak jak mówiłem, dla mnie dyskusja nie ma większego sensu tutaj, bo Zunisha nie powinna być traktowana jak normalna postać. Fizycznie zdecydowanie powinna być najsilniejsza.
EDIT: sprawdziłem i to co robił Jack było jako-takim zagrożeniem dla Zunishy. Chociaż nie wiemy czy przewrócenie oznaczałoby dla niej śmierć, czy po prostu troszczyła się o Minków na plecach. Dużo to nie zmienia, bo brałem tę opcję pod uwagę - Kaido wygrywa, jeśli nie będzie przyjmował wszystkiego na klatę. A nawet jeśli, to pewnie i tak ma duże szanse. Zbyt wiele jest rzeczy, których o nim nie wiemy.
A i chciałbym dodać też fakt na rzecz Zunishy: Do tej pory nikt jej nie zatopił. Wiem, jest kilka opcji w stylu "bronili ją", lub "nikt nie miał interesu jej atakować", ale fakt pozostaje, że od ponad 1000 lat sobie chodzi po (nowym) świecie.

EDIT 3: Zunisha ma 20km w górę Tongue
"Love, hope, compassion...
This is what people say monster SOULs are made of.
But the absolute nature of "SOUL" is unknown.
After all, humans have proven their SOULs don't need these things to exist."
Spoiler

[Obrazek: hSzDtT]

Mordoc

Gorosei

Licznik postów: 1,670

Mordoc, 30-12-2018, 16:07
Trochę zniszczył mnie ten temat, ale przy tym plus za oryginalność. 

Zounisha jest chyba pierwszą istotą o dużych gabarytach, która łączy siłę z wielkością (olbrzymy i królowie mórz na chwilę obecną raczej pojedynczo nie stanowią zagrożenia, a przynajmniej niespecjalnie się popisali w danym czasie antenowym). 

Jednak jeśli chodzi o walkę z Kaido, to odnoszę wrażenie, że Bestia zatrzymałby atak trąby jedną ręką (chyba coś podobnego zrobił Raylaigh, gdy demonstrował Luffy'emu haki).
No i generalnie samo zrzucenie "hajpmana" ze statku nie jest jakimś wielkim wyczynem.
Bodaj Jinbe udało się zrzucić samą BM ze Sunny.

Dlatego podejrzewam, że zaskoczony Kaido mógłby spaść ze statku, zmienić się w smoka i następnie wytrzeć słoniem podłogę. A gdyby miał stały ląd pod nogami, to tak jak wyżej napisałem, raczej zatrzymałby ten atak jedną ręką.

Jak komuś się nudzi i ogarnia podstawowe wzory z fizyki, to może obliczyć jaką masę może mieć Zounisha, a dokładniej jej trąba i ile wynosi siła ataku . Do tego oszacować masę Kaido oraz prędkość, z jaką uderzył o ziemię, gdy skoczył z 10 km. Wówczas dowiemy się, czy ataki słonia cokolwiek zrobią smokowi. Podejrzewam, że siła ataku trąbą będzie mniejsza od siły, z jaką Kaido uderzył o ziemię. 

Możemy też rozpatrzyć tereny, na których walczą, ale biorąc pod uwagę, że Kaido potrafi latać, to jeśli nie będzie schlany i zachowa czujność, to raczej wielkiej różnicy mu nie będzie robić, czy walka będzie się odbywać na lądzie, czy na morzu. 
 
(30-12-2018, 14:56)niudeb napisał(a): Generalnie walka z Zunischa sie nie oplaca. Tak szczerze mowiac, to  kaido lubi dziwne istoty, zamiast go probowac zabic zatopic, wolalby na nim zamieszkac; p.
A BM, by pewnie biedną Zounishe do książki wsadziła Sad
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

CCORD

Gorosei

Wiek: 21
Licznik postów: 4,822
Miejscowość: Siedlec :]

CCORD, 30-12-2018, 16:12
(30-12-2018, 16:07)Mordoc napisał(a): Podejrzewam, że siła ataku trąbą będzie mniejsza od siły, z jaką Kaido uderzył o ziemię.
Nie chce mi się liczyć, ale podejrzewam przeciwnie Big Grin
Jak spadał to po osiągnięciu jakiejś prędkości już nie przyspieszał. Poza tym Zunisha ma 20km wg wikii, co dopisałem do mojego posta wyżej. Samo uderzenie trąbą oznaczałoby upadek z niemałej wysokości, a do tego dochodzi siła uderzenia. No i potencjalne wpadnięcie do wody, ale podejrzewam że moc smoka mogłaby tu pomóc.

Nie mówię, że to by wystarczyło aby pokonać Kaido, tylko że tamten upadek był raczej mniej groźny.
"Love, hope, compassion...
This is what people say monster SOULs are made of.
But the absolute nature of "SOUL" is unknown.
After all, humans have proven their SOULs don't need these things to exist."
Spoiler

[Obrazek: hSzDtT]

Mordoc

Gorosei

Licznik postów: 1,670

Mordoc, 30-12-2018, 18:10
(30-12-2018, 16:12)CCORD napisał(a): Jak spadał to po osiągnięciu jakiejś prędkości już nie przyspieszał.
W normalnym świecie, zrównałby się z przyspieszeniem ziemskim, tak? Czyli powinien osiągnąć prędkość 9m/s^2

Wzór na siłę, to w uproszczeniu masa razy prędkość.
Możemy spokojnie założyć, że:
 - masa trąby Zou > masa Kaidou, czyli gdyby trąba spadła na głowę Kaido z tą samą prędkością, co on uderzył o ziemię, to obrażenia od trąby byłyby większe.
Pozostaje zatem pytanie, z jaką prędkością Zounisha potrafi machać swoją trąbą?

Info z netu: trąba słonia afrykańskiego waży od 150 do 200 kg
Słonie ważą natomiast jakoś od 5 do 7,5 t, a ich długość ciała dochodzi do 7,5 m
Można zatem w uproszczeniu przyjąć, że 1 metr słonia waży 1 tonę. Czyli Zounisha może ważyć 20 000 ton Big Grin
200/7500 ~ 0,027, 0,027* 20 000= 540. Czyli masa trąby wynosi mniej więcej 540 t. 

Gdzieś widziałem zestawienie, że Kaido ma około 12 metrów. Przyjmijmy zatem, że waży 2 tony (w formie ludzkiej).
2*9= 18
540*0,0333 = 17,982
Prędkość opadania trąby musiałaby wynosić tylko 0,0333 m/s^2, żeby uderzenie o ziemię było mniej bolesne.
Czyli reasumując faktycznie oberwanie z trąby od Zounishy jest bardziej bolesne, niż ten upadek.

W sumie nie wiem, czy w moich szacunkach i rachunkach nie ma błędu, ale i tak muszę przyznać Ci rację Big Grin
Tak wiem, muszę mieć nieźle porytą banię, że chciało mi się to obliczać xD

Dlatego cofam moje słowa, że Kaido zatrzymałby atak Zounishy jedną ręką. Aczkolwiek z jego szybkością, mógłby go łatwo uniknąć, a zabicie samego słonia ze względu na jego niską mobilność, nie powinno być już takie trudne. Kilka smoczych oddechów w nogi i Zounisha leży, więc nawet nie ma jak zagrozić, bo zakładam, że potrafi atakować tylko trąbą.
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

Ad3k

Wicekapitan

Licznik postów: 209

Ad3k, 30-12-2018, 20:22
(30-12-2018, 18:10)Mordoc napisał(a): Czyli Zounisha może ważyć 20 000 ton

E ja myślę, że w przypadku zunishy, która jest ponad chmurami to będzie więcej i 20 tysięcy ton to może nie być pół nogi Big Grin 

Ile m3 objętościowo zajmuje taka gruba noga większa od statku? Big Grin 

W każdym razie jeśli kaido nie ruszyłby głupio mógłby wygrać, zmieniłby się w smoka podleciał od boku, zmienił się z powrotem w człowieka za*** z maczugi i zunisha ma solidną ranę, skoro te strzały jacka robiły robotę to maczuga kaido tymbardziej, natomiast kaido jeśli przyjmiemy, że jest na tyle głupi co załogant i wszystko przyjmuje na klatę to trąba zunishy też by go wywaliłą hen daleko, choć gdyby użył przykładnie haki jak Ray przykazał, może zmniejszyłby obrażenia(zatrzymał cios) 

Oczywiście przy założeniu, że zunisha ma wolną wolę od początku, bo tak jak mówię, kaido to nie jack i nie ruszałby na zunishe ze strzałami tylko partyzantka forma smoka albo maczuga XD BTW jak strzały robiły robotę to może i sanji/luffy mogliby wygrać (latanie) obijając nogi i obcinając je praktycznie plus unikając obserwacją i szybkością kontr słonia jeśli takowe by były...
Taki dziwny temat trochę xD 
Czekam na temat czy zunisha ma szansę zostać królem piratów


PS Jeśliby porównać zunishę do mont everestu to na podstawie http://science.answers.com/Q/What_is_the...st#slide=1
Waga tej góry to 6.5 *10^12 kg czyli 6 500 000 000 000 kilogramów czyli trochę więcej niż 20 tysięcy ton Tongue  6 500 000 000 ton - 6,5 miliarda ton... Dobra, ale nawet jeśli ten słoń ważył 100razy mniej przyjmując, że jednak góra jest większa, albo że kamień cięższy to i tak te 20 tyś ton wydają się zbyt przyziemne na słonia XDD
Czasem czytam wypociny...
wuzzek

Wschodząca Gwiazda

Wiek: 22
Licznik postów: 525

wuzzek, 30-12-2018, 22:00
(30-12-2018, 18:10)Mordoc napisał(a): Dlatego cofam moje słowa, że Kaido zatrzymałby atak Zounishy jedną ręką
Na szczęście to jest one piece, gdzie zębami można skruszyć kamień, ciało może produkować masło i ważyć megatonę, a chłopiec o wzroście metrosiemsiont wysyła gołą pięścią w powietrze 10 metrowego giganta. W świecie łanpisa ciężko obliczyć coś naszymi wzorami, Kaido równie dobrze mógłby odciąć trąbę czymś w stylu haki rankyaku Smile
[Obrazek: comment_8yI3Mja7jqmpu40tLdLIStoZjnRBTgmp.gif]
niudeb

Oficer dywizji Yonko

Licznik postów: 1,221
Miejscowość: Isola

niudeb, 30-12-2018, 23:14
ale wy bardzo powaznie podeszliscie do tematu. Nie odpowiem, bo malo rozumiem z tych obliczen, za skomplikowane dla mnie ;p.

Zakladm, ze Oda nie zna sie na fizyce i matematyce ;p. i nigdy nie snilo mu sie nawet, ze zunischa bedzie walczyc z kaidou Big Grin. Chociaz kto wie, moze ma jakiegos eksperta wsrod edytorow, albo dzwoni w nocy po  nauczycielach fizyki, ze potrzebuje, by mu cos obliczyli.
[Obrazek: 81029532_3131553410206304_3750596876424364877_n.jpg]


Spoiler

[Obrazek: 3d9.png]

holloweek

Nowicjusz

Wiek: 22
Licznik postów: 7

holloweek, 31-12-2018, 19:01
Ku mojemu zdziwieniu, wywołała się tu poważna dyskusja. Moim zdaniem niudeb ma tutaj całkowitą rację, Kaido mógłby od niechcenia wygrać tę walkę. Przypomnijmy sobie jego kulę uderzeniową skierowaną na zamek, który zniknął z powierzchni ziemi. Atak ten nie wyglądał na jakiś unikatowy, raczej standardowy - nie ładował go długo. Już bardziej Kaido przyłożył się do walki Luffiego mimo one hita, przynajmniej nazwał swój atak (nie wiadomo czy ta technika była najsłabsza czy najpotężniejsza).

Podczas walki z Zunishą Kaido przybiera postać smoka, po czym z odległości ostrzeliwuje słonia. Skoro ataki załogi Jacka zadawały obrażenia słoniowi, to przypuszczam, że jedna kula Kaido w postaci smoka by w zupełności wystarczyła, wycelowana oczywiście w jakiś słaby punkt Zunishy - dajmy na to głowę. Kolejna sprawa jest taka, że Zunisha jest wyspą i nie sądzę, by miała jakieś specjalne techniki, w porównaniu do imperatora.
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź