Dziury fabularne w One Piece.
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 2 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
ARRRGH

Naczelnik Impel Down

Licznik postów: 1,077

ARRRGH, 5 godzin(y) temu
( 11 godzin(y) temu)Echelon IV napisał(a): masz chyba halucynacje jakieś, albo problem czytania ze zrozumieniem

Szkoda nawet komentować Smile
( 11 godzin(y) temu)Echelon IV napisał(a): ARRRGH napisał(a):
Czyli w efekcie Luffy uderzający kogoś ze zbrojeniem, nie może liczyć na to, że jego ciało zareaguje jak guma
mylisz się po raz kolejny, haki nie wyłącza mocy owocu, pozwala tylko zranić prawdziwą forme użytkownika.
(17-02-2019, 14:34)ARRRGH napisał(a):
poproszę kadr na którym siostry Hancock używają zbrojenia, zaś Luffy zadaje cios
https://www.mangareader.net/one-piece/519/8
Zgodnie z twoim tokiem rozumowanie Luffy nie miał szansz wygrać tej walki bo nie znał Haki.

złapałeś baita Smile nie chciałem wertować kolejnych walk, więc dziękuję, że mnie wyręczyłeś. Dokładnie ten kadr dowodzi moim argumentom - Luffy uderzył utwardzoną siostrę Hancock, nie robiąc jej krzywdy i dodatkowo czując ból. Czyli coś o czym piszę od początku i co najważniejsze coś czego nie było w walce Croc vs Luffy. Porównaj reakcje na ciosy a dostrzeżesz różnicę.
( 11 godzin(y) temu)Echelon IV napisał(a): Haki to niewidzialna siła więc nie możesz tego powiedzieć

Oczywiście że mogę, dowody wykazałem już we wcześniejszych postach oraz w odpowiedzi powyżej. Zbrojenie opisałem wyżej, co do obserwacji to zarówno Enel jak i siostra Hancock pokazali, jak to się robi. I co najważniejsze, Luffy to zauważył stwierdzając, że jego przeciwnicy czytają jego ruchy. W walkach z Crocem nie ma o tym nawet mowy. Porównaj kadry i zobaczysz różnicę.
( 11 godzin(y) temu)Echelon IV napisał(a): Już przedstawiłem, nawet ją zacytowałeś więc w czym problem to przeczytać?

Czekam na kadry Smile przeczytałem walkę i streściłem, dowodząc że się mylisz. Nie zamierzam natomiast wdawać się z Tobą w utarczki słowne.
( 11 godzin(y) temu)Echelon IV napisał(a): No skoro jesteś dumny z tego że po twojej stronie stoi użytkownik niudeb który tylko od początku używa wobec mnie wyzywisk to nie bardzo stoi to na korzyść tego że masz racje. Na miejscach dyskusji z wyżyszm poziomem niż to forum ludzie generalnie zgadzają sie na wersje że Crocodile posiadał haki (choć jak już powtarzam milion razy ale wy widać ciągle nie łapiecie to tylko moja teza bo nie możemy tego potwierdzić w 100% przy obecnym stanie wiedzy) 
Od początku liczyłem się z tym że tutejszy circlejerk agresywnie zaareguje na fakt że ktoś się z wami nie zgadza więc o to akurat nie musisz się martwić. Takie już uroki forum gdzie każdy jma nick i jest znany, ja mimo wszystko będe obstawiał na swoim więc jeśli jest to zbrodnia której nie możecie my wybaczyć lepiej mnie zbanujcie albo zignorujcie moje posty ( nie udzielam się generalnie na forach od wielu lat ale chyba pamiętam że była taka opcja)

Absolutnie nie popieram wyzwisk. Niudeb to tylko jedna osoba, ale dużo więcej użytkowników mnie popiera. Poza tym kim Ty jesteś, aby móc wykazywać jaki jest poziom dyskusji w danych miejscach, skoro Twój styl jej prowadzenia nie jest najwyższych lotów? Wykazałem wyżej, że się mylisz co do Croca, streszczając jego walki z Luffym. Zgadzam się, że nie jestem w stanie na 100% tego wykazać, bo dopóki Oda nie odpowie wyraźnie na dokładnie sformułowane pytanie, dopóty sprawa się nie rozstrzygnie. Jednakże sam przebieg walki jak i porównania do innych użytkowników haki dobitnie wskazują, że na 99% Croc nie znał wtedy haki (bądź znał, ale z jakiegoś powodu nie używał) i nie ma podstaw sądzić, że było inaczej. Dlatego możesz obstawać przy tym 1%, ale nie dziw się, że ludzie pukają się w czoło, bo z Twoimi argumentami można zaprzeczać nawet temu, czy Dragon to ojciec Luffy'ego, bo Oda mógł sobie skłamać. Mógł? Mógł, nie możesz zaprzeczyć, pomimo że obecny stan wiedzy wykazuje, że to kompletna bzdura.

Podsumowując są dwie opcje:
1. Crocodile znał haki podczas walki z Luffym, ale nie użył go ani razu. Jeśli przyjmiemy takie założenie, to jest to fail Ody, czyli dziura fabularna.
2. Crocodile nie znał haki podczas walki z Luffym.

The end.
Keisiak

Kapitan

Wiek: 21
Licznik postów: 316

Keisiak, 5 godzin(y) temu
( 5 godzin(y) temu)niudeb napisał(a): Nie zdziwibym sie, gdyby coby po dwoch latach potrafil zastosowac wszystkie 6 technik rokushiki
 After the timeskip, Koby has mastered his Rokushiki techniques. In Episode of Luffy, he shows to be able to use a technique similar to Rankyaku, but is done with his arms.

Info o tym jest z jakiegoś tomu z okazji wydania Filmu Z, aczkolwiek nie widzę powodu by w to nie wierzyć, jest to całkiem prawdopodobne.
CCORD

Gorosei

Wiek: 20
Licznik postów: 4,407
Miejscowość: Siedlec :]

CCORD, 3 godzin(y) temu
( 11 godzin(y) temu)Echelon IV napisał(a): mylisz się po raz kolejny, haki nie wyłącza mocy owocu, pozwala tylko zranić prawdziwą forme użytkownika.
Uderz w ścianę (ale nie z całej siły bo się jeszcze połamiesz...)
Bolało?
( 11 godzin(y) temu)Echelon IV napisał(a): Od początku liczyłem się z tym że tutejszy circlejerk agresywnie zaareguje na fakt że ktoś się z wami nie zgadza więc o to akurat nie musisz się martwić. Takie już uroki forum gdzie każdy jma nick i jest znany, ja mimo wszystko będe obstawiał na swoim więc jeśli jest to zbrodnia której nie możecie my wybaczyć lepiej mnie zbanujcie albo zignorujcie moje posty ( nie udzielam się generalnie na forach od wielu lat ale chyba pamiętam że była taka opcja)
Niezależnie od tego, czy jesteś trollem, czy nie, poziom na jakim prowadzisz dyskusję to dno i metr mułu. Od paru stron ludzie ci tłumaczą dlaczego się mylisz, ale ty cały czas próbujesz ich przekrzykiwać bez podawania konkretnych argumentów, popełniając błędy logiczne i po raz któryś obrażając nie tylko użytkowników, z którymi się nie zgadzasz, a całe forum. Polecam poczytać o prowadzeniu dyskusji i argumentacji.

Powtórzę trochę słowa @ARRRGHa, ale skoro istnieje taka elitarna platforma dyskusyjna, gdzie wszyscy zgadzają się z twoim brakiem argumentów i kultury, to po prostu tam idź. Swoimi postami obniżasz poziom dyskusji na forum, a moim obowiązkiem jest do tego nie dopuszczać. Przyznaję, liczyłem że poprawna argumentacja sprawi, że w końcu zrozumiesz dlaczego nie jesteś w stanie nikogo przekonać, ale się myliłem, stąd tak opóźniona reakcja. Za to przepraszam użytkowników forum Tongue


Ostatecznie nie zamierzam cię banować tylko za to, że nie potrafisz uargumentować swojej teorii i jesteś ślepy na argumenty innych. No dobra, było tam jeszcze jakieś wyzywanie forumowiczów, samego forum itd. ale powiedzmy że będę ponad to. Możesz czuć się wolny do komentowania innych tematów, jeśli z jakiegoś powodu zachcesz. Ale - jeśli twoje posty będą na tym poziomie, który tutaj zaprezentowałeś, zakończy się to warnem. Potraktuj to jako ostrzeżenie ustne.

Niniejszym zamykam dyskusję, a dalsze roztrząsanie tego tematu bez podawania konkretnych argumentów skończy się warnem.
(tak, nie będę rzucał warnami za wartościowe posty, ale za taką błazenadę zamierzam).
Temat pozostaje otwarty - jeśli ktoś chce porozmawiać o innych dziurach fabularnych w OP, proszę. Jeśli ktoś chce przedstawić nowe, sensowne argumenty, które popierać będą tezę "Croc miał haki podczas Alabasty", też proszę. Do pojawienia się takich argumentów popartych konkretnymi kadrami z mangi (czy to jakieś nowe informacje, czy coś co wszyscy przeoczyliśmy), dyskusji zakazuję, a konsekwencje łamania tego zakazu wymieniłem wyżej.
"Love, hope, compassion...
This is what people say monster SOULs are made of.
But the absolute nature of "SOUL" is unknown.
After all, humans have proven their SOULs don't need these things to exist."
Spoiler

[Obrazek: hSzDtT]

Subskrybuj ten wątek Odpowiedź