12 mieczy rangi Saijou-Oowazamono
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
1 2
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
holloweek

Szczur lądowy

Wiek: 26
Licznik postów: 7

holloweek, 08-02-2019, 00:41
Witam. Tym razem 12 mieczy najwyższej rangi czyli Saijou-Oowazamono, w dodatku jeden miecz już widzieliśmy w akcji - Yoru Dracule Mihawka. Według informacji z One Piece wiki o ile w nie wierzyć, Yoru jest to jeden z najsilniejszych ( nie jest potwierdzone że najsilniejszy) mieczy na świecie. Drugi znany miecz to pierwszy Kitetsu. Wszystko okej, dwa już znamy, przynajmniej z nazwy, tylko co z pozostałą 10-tką? Jak wiemy Oda nie pozostawia niedomkniętych tematów w mandze, a już na pewno nie w arcu który toczy się w kraju samurajów. Jest duże prawdopodobieństwo, że któryś z samurajów (bądź nawet paru) posiada ten legendarny miecz. Co dalej? Kraj Wano jest to idealny arc jak wiemy, by wzmocnić Zoro i dać mu jakiegoś power upa, bo bez ciężkiej walki raczej się tutaj już nie obędzie. Według mnie jest możliwość, by Zoro po drodze dostał walkę z kimś kto ów miecz posiada, bądź jest również opcja że to Oden posiadał Shodai Kitetsu lub jeden z tych legendarnych. W poszukiwaniu prawdy co stało się z ojcem Momo, słomkowi znajdą Kitetsu i Zoro będzie w jego posiadaniu. Bardzo prawdopodobnym jest, że poznamy nawet wszystkie 10 pozostałych mieczy, chociażby z wyglądu/nazwy. Co o tym sądzicie? Jest to temat o dobrym czasie. Oczywiście można również zakładać, że drugi Kitetsu wyląduje u byłego łowcy piratów. Jako ciekawostkę dodam, że Luffy mógł dostać jednostrzałowy wpierdziel od Kaido poprzez pecha, ponieważ był w posiadaniu tego przeklętego ostrza, a nie wiemy czy Luffy klątwie tej się oparł.
Mordoc

Pan Ciemności

Licznik postów: 4,490

Mordoc, 08-02-2019, 03:39
Podejrzewam, że sporo mieczy wysokiej rangi może się pojawić na Wano, ale zapewne nie wszystkie. Dalsi wrogowie jak np. "Gandhi" z Gorosei czy Shiryuu, też muszą mieć mocny ekwipunek. 

Z obecnych mieczy, których dostaliśmy zarys, klasowe mogą być te, należące do Szoguna i Kinga.
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

Spoiler

[Obrazek: 05onfire1_xp-jumbo-v2.jpg]

Dejo

Gorosei

Wiek: 30
Licznik postów: 4,614

Dejo, 08-02-2019, 11:38
1.Raiu - Shiliew
2.Durandal - Cavendish
3.Outou - Shiki
4.Kougarashi - Shiki
5.Shirauo - Amande
6.Gryphon - Shanks
7.shikomizue - Miecz Fujitory, w przyszłym miesiącu bedzie jego karta więc dowiemy się czy jego ostrze to meitou, ale rangi raczej nie poznamy Big Grin
8.Kaken - Vista raczej ze zwykłym żelastwem nie lata Big Grin
9.Pretzel -Cracker
9.Kyoshiro,Shogun, Hitetsu oni też są potencjalnie posiadaczami jakiś cudeniek.
10.Wiceadmirałowie też mogą mieć coś ciekawego.

W każdym razie akurat dwunastkę prędzej czy później poznamy w całości, gorzej będize z resztą mieczy, o ile oda nie umieści tych info w magazynie ale w jakiej karcie specjalnej Vivre Card to w mandze nie ma co na to liczyć Tongue

Na koniec moje przewidywanie co do "części tej dwunastki":
1.Shodai Kitetsu
2.Kokutou: Yoru
3.Gryphon
4.Durandal
5.Raiu.
6.Pretzel
7.Kusanagi no tsurugi które przetrzymuje Hitetsu, dla tego na kogo czeka Wink
 [Obrazek: v19QS9s.gif]
Spoiler

[Obrazek: FPZJ5OUUcAIsrmt?format=jpg&name=large]

Dejo

Gorosei

Wiek: 30
Licznik postów: 4,614

Dejo, 08-02-2019, 16:40
Tashigi "Wszyscy potężni szermierze są piratami lub łowcami, większość meitou znajduje się w posiadaniu przestępców" w rozdziale 97 "Sandai Kitetsu". 

A teraz wyliczanka xD
Shichibukai
Mihawk 

SN
Hawkins
X Drake
Law

Rudzi Piraci
Shanks - szermierz, było jeszcze ze dwóch ale tamci to raczej nie postacie na miecz z top 12

WB
Vista 

Bestie
King 
Jack - w realiach one piece szermierz, ale raczej średnio te jego ostrza pasują do meitou, pewnie są potężne ale raczej jak Kikoku Lawa nie należy do meitou

BM
Smoothie 
Cracker <- oboje maja klasyczne duże ostrza więc jest nawet możliwe że i Cracker i Smoothie mają ostrza należące do 12.

BB
Shiliew - co do raiu jestem niemal pewny Tongue

Wielka Flota
Cavendish

Piraci Rogera
Gold <- tu też jest potencjał na top 12, możliwe nawet że Shanks ma miecz od Rogera
Silvers 

Marynarka
Fujitora
Momonga na obecną chwilę chyba najpoważniejsi kandydaci do posiadania takich cacuszek xD



^Tu już mamy kilku potencjalnych użytkowników wielkiej 12, do tego dwa miecze są już zajęte, Yoru, przez Mihawka, a Shodai przez łysola z Gorosei, no i przynajmniej jeden z 12 jest u kogoś z Wano prawdopodobnie u Hitetsu Tongue



Ale jeszcze o Zoro. Wcale nie musi być tak że wzbogaci się tylko o jeden miecz, patrząc po mieczu, Mihawka oraz zakładając że ten łysol ma rzeczywiście kitetsu oraz że przynajmniej jeden z tych które zastały wymienione: Raiu, Gryphon, Pretzel itd. jest z 12, to rzuca się w oczy coś co te ostrza łączy wszystkie są duże za duże do stylu trzech mieczy Zoro. Dlatego nie zdziwię się że Zoro z Wano wyjedzie z czterema mieczami, trzy przy boku i jeden na plecach Wink A z jakimi konkretnie:

"Dzisiaj niema już na świecie szermierza który używałby miecza Kitetsu" Ipponmatsu
^ Wiemy że Hitetsu na kogoś czeka, czyżby na szermierza któremu uda się okiełznać klątwę, Kitetsu Tongue <- Możliwe że Hitetsu przechowuje Kusanagi no tsurugi dla właśnie kogoś godnego, kto zlikwiduje shoguna... albo:
Cytat: Pierwszy z tych czynów jest następujący: dla ratowania młodej dziewczyny imieniem Kushinada przed pożarciem przez ośmiogłowo-ośmioogoniastego węża, Susanoo stosuje podstęp i upija potwora gorzałką, po czym ćwiartuje go własnym mieczem. Odcinając jeden z jego ogonów trafia jednak na coś niezwykle twardego, tak twardego, że wyszczerbia się brzeszczot jego własnego miecza. Okazuje się, że w ogonie potwora był inny miecz, tak ostry, że można nim było rozciąć najdrobniejsze ziarenko. 


Zoro z Wano wyjedzie z rozwalonym Sandai. -> Shuusui-Wado-Nidai Kitetsu oraz Kusanagi no tsurugi - Trzy miecze drugiej kategorii i jeden najwyższej, który będzie służył do technik jednego miecza Tongue
 [Obrazek: v19QS9s.gif]
Spoiler

[Obrazek: FPZJ5OUUcAIsrmt?format=jpg&name=large]

niudeb

Król Piratów

Licznik postów: 4,473
Miejscowość: Isola

niudeb, 08-02-2019, 17:55
@Dejo  Z te duzej listy najbardziej pasowaliby mi tylko Shanks i Shilew i King.  Dlaczego? Juz wyjasniam

Vista raczej nie posiada jednego z 12 mieczy, on to  ma nawet dwa miecze ;p, wiec nie wiem, czy liczyloby sie jako jeden, czy dwa w te dwunastce.

Tashigi  (  dziewczyna w okularach od smokera), podczas walki na marineford zwrocila tylko uwage na miecz mihawka, ze jest jednym z 12, wiec miecze Visty raczej odpadaja. Oda lubi podkreslac takie rzeczy, szczegóły, kiedy tylko ma okazje.

Jesli  faktycznie najlepszy szermierz bialobrodego nie posiada takiego miecza, to robi sie duzy problem z pozostala 10 wlascicieli ;p.

Supernova nie pasuja, bo Zoro takiego miecza nie ma ;p.  Cavendish jakos tego nie widze. Momonga, Fujitora? Tashigi by  raczej zwrocila na to uwage.Slodcy dowodcy, Big Grin nie wiem,  nie widze tego jakos.
[Obrazek: il_340x270.2655346462_d9ok.jpg]


Spoiler

[Obrazek: jotaro.png]

 
holloweek

Szczur lądowy

Wiek: 26
Licznik postów: 7

holloweek, 08-02-2019, 20:56
(08-02-2019, 17:55)niudeb napisał(a): Z te duzej listy najbardziej pasowaliby mi tylko Shanks i Shilew i King.
Popieram. Shanks jako imperator posługujący się szablą, w dodatku z tak długim stażem na morzu i zapewne wielu bitwach - nie opuściłby okazji by nie zdobyć jakiegoś orężu z dwunastki. Nawet jeśli Shanks nie znałby się na ostrzach, na bank ma w swojej załodze również speców od tego typu rzeczy. Shilliew? Raczej na pewno, jest on póki co kreowany na kogoś z kim miałby pod koniec mangi walczyć Zoro, ale tutaj też ta niewidzialność Sanjiego i owoc Shilliewa mogą dawać pewne wątpliwości. Jedynym argumentem przemawiającym za Shilliew v Zoro jest fakt, że Sanji nie walczy z szermierzami (topowe walki arcu) ani nikim kto posługuje się mieczami. King natomiast ma tutaj największe pole do popisu, tak mi się zdaje, a dlaczego? Załoga Kaidou obecnie sprawuje pieczę nad Wano. Czy oficer imperatora nie wykorzystałby faktu, że na terenie kraju może znajdować się jeden z 12 mieczy rangi Saijou-Oowazamono? Myślę że tak. King jest tutaj kreowany na kogoś z kim mógłby walczyć potencjalnie Zoro. Jeśli King posiada taki miecz, walka będzie diabelnie trudna, co za tym idzie - Zoro pokaże 101% swoich umiejętności których nauczył się pod okiem Mihawka. Zresztą nie może przez cały czas po TS dostawać słabeuszy. Po skopaniu tyłka Kingowi byłaby to satysfakcjonująca nagroda dla zielonowłosego (prócz nagrody).
(08-02-2019, 17:55)niudeb napisał(a): Jesli  faktycznie najlepszy szermierz bialobrodego nie posiada takiego miecza, to robi sie duzy problem z pozostala 10 wlascicieli ;p.
Niekoniecznie, to że najsilniejszy w załodze WB nie oznacza że takowe miecze mieć musi. Nie ograniczajmy się tylko i wyłącznie do siły/rangi danej postaci w tym uniwersum, bo już nie takie plot twisty były nam serwowane przez Ode.
(08-02-2019, 17:55)niudeb napisał(a): Supernova nie pasuja, bo Zoro takiego miecza nie ma ;p.  Cavendish jakos tego nie widze. Momonga, Fujitora?
Supernova nie sądzę, Cavendish było podane że posiada legendarny miecz, niestety dalej nie wiemy jakiej rangi. Przy charakterze postaci Cavendisha na pewno byłoby wspomniane, że jest to jeden z Saijou-Oowazamono, chociażby przez jego paparazzi. Momonga nie pasuje, nie jest to typ postaci kreowany na posiadanie takiego orężu, imo. Fujitora? Może gdyby nie fakt że jego miecz zjadł owoc, tak to wydaje mi się mało prawdopodobne, choć kto go tam wie.
(08-02-2019, 16:40)Dejo napisał(a): Dlatego nie zdziwię się że Zoro z Wano wyjedzie z czterema mieczami, trzy przy boku i jeden na plecach
Totalnie nie pasowałoby to do wizerunku Zoro, w dodatku podczas walki byłoby to że tak to ujmę... Nieporęczne. Od początku mangi Zoro używa maksymalnie trzech mieczy, miał zapewne wiele okazji by używać czterech, ale no po co? To jego wizytówka, styl trzech mieczy.

Kończąc wypowiedź jestem niemal pewny, że Szogun bądź King lub nawet obydwoje posiadają jeden z 12 mieczy rangi Saijou-Oowazamono. Dlaczego? Można podejrzewać, że Oden był w posiadaniu takowego. Po jego rzekomej egzekucji prawdopodobnie miecz nie "ulotniłby" się od tak, raczej został skonfiskowany przez któregoś z tej dwójki.
Sting

Kapitan z nowego świata

Wiek: 29
Licznik postów: 453
Miejscowość: Kraków

Sting, 08-02-2019, 22:57
Mnie osobiście zastanawia, jaki jest obecnie sens klasyfikowania mieczy. Na obecnym poziomie fabuły byle Ray może pokryć jakiś kijek swym haki i sprawić łomot szermierzowi. Czy posiadanie mieczy wyższej klasy jest już tylko kwestią prestiżu i nic więcej? Czy może dowiemy się, że lepsze ostrze ma szczególne właściwości, typu lepszego przewodzenia przez siebie haki? Obecnie tylko kwestia zaklętych mieczy sprawia wrażenie wyjątkowości jednego ostrza względem drugiego.

Umiejętność pokrywania przedmiotów haki zrobiła niemały problem w tej materii. Bo skoro tak jest, to czy Zoro potrzebuje lepszego ostrza?
[Obrazek: 8.png]
niudeb

Król Piratów

Licznik postów: 4,473
Miejscowość: Isola

niudeb, 08-02-2019, 23:23
(08-02-2019, 22:57)Sting napisał(a): Czy posiadanie mieczy wyższej klasy jest już tylko kwestią prestiżu i nic więcej? Czy może dowiemy się, że lepsze ostrze ma szczególne właściwości, typu lepszego przewodzenia przez siebie haki?

Zapewne tak bedzie.

A co, jesli do niektorych ostrzy płatnerze potrafili uzywac tak haki, by jego efekt zostal na stale. Moze dlatego niektore miecze w one piece sa czarne ;p. Moze dodaja tez mocy swoim wlascicielom, (patrz lodowce). Zapewne maja wiekszy zasieg i wieksza moc razenia.
(08-02-2019, 22:57)Sting napisał(a): Bo skoro tak jest, to czy Zoro potrzebuje lepszego ostrza?
Potrzebuje, by fajniej wygladac !!!
(08-02-2019, 22:57)Sting napisał(a): Mnie osobiście zastanawia, jaki jest obecnie sens klasyfikowania mieczy. Na obecnym poziomie fabuły byle Ray może pokryć jakiś kijek swym haki i sprawić łomot szermierzowi.

Jesli Raileygh to poziom  Shanksa,( zalozmy w szermierce), to raczej nic dziwnego. 


Byl jakis owoc, ktory powodowal, ze miecze rdzewialy. Jesli specjalne meicze maja w sobie zapieczetowane haki, to ten owoc im nie grozny ;p ( Moze, taka moja teoria. Nikt sobie chyba nie ywobraza, ze nagle miecz mihawka zardzewial przez moc owocu ;p.)
[Obrazek: il_340x270.2655346462_d9ok.jpg]


Spoiler

[Obrazek: jotaro.png]

 
Dejo

Gorosei

Wiek: 30
Licznik postów: 4,614

Dejo, 09-02-2019, 00:01
Cytat:Vista raczej nie posiada jednego z 12 mieczy, on to  ma nawet dwa miecze ;p, wiec nie wiem, czy liczyloby sie jako jeden, czy dwa w te dwunastce.
Też tak sądzę ale wolałem go nie pomijać w wyliczance, w końcu top klasa szermierz Tongue Też się właśnie zastanawiam jak dwa identyczne miecze są klasyfikowane w rankingu meitou. Teoretycznie imię jest jedno więc przypuszczalnie mogą być traktowane jak "jedna broń".
 
Cytat:Tashigi  (  dziewczyna w okularach od smokera), podczas walki na marineford zwrocila tylko uwage na miecz mihawka, ze jest jednym z 12, wiec miecze Visty raczej odpadaja. Oda lubi podkreslac takie rzeczy, szczegóły, kiedy tylko ma okazje.
Nie no nie musisz mi tak szczegółowo jej opisywać, ciężko żebym nie pamiętał jednej z moich ulubionych postaci z Marynarki Tongue W sumie fakt, przy starciu Mihawk vs Vista mogła coś o tym wspomnieć gdy był z 12, ale tego nie zrobiła.
 
Cytat:Supernova nie pasuja, bo Zoro takiego miecza nie ma ;p.  Cavendish jakos tego nie widze. Momonga, Fujitora? Tashigi by  raczej zwrocila na to uwage.Slodcy dowodcy, Big Grin nie wiem,  nie widze tego jakos.
Z SN Hawkins-Drake też mi nie pasuje ale bardziej z tego powodu że to nie są klasyczni szermierze tylko styl wolny + owoc, trochę taki miecz by się marnował u nich. Co do Cavendisha no nie wiem dla mnie osobiście jest to jeden z poważniejszych kandydatów do wielkiej 12, Cavendish to książę możliwe że ten miecz był przekazywany z pokolenia na pokolenie, w każdym razie nazwa Durandal zobowiązuje Big Grin Momonga, możliwe.. Co do Fujitory to jednak Tashigi nie miała z nim kontaktu więc ciężko to narazie zweryfikować Tongue Co do słodkich no chciałbym żeby chociaż ten Pretzel były z 12 xD
 
Cytat:Umiejętność pokrywania przedmiotów haki zrobiła niemały problem w tej materii. Bo skoro tak jest, to czy Zoro potrzebuje lepszego ostrza?
Teoretycznie nie potrzebuje, po walce z Piką było retro, w którym Mihawk spytał Zoro czy kiedyś złamał miecz. i odpowiedział coś w stylu "To samo ostrze nie pękłoby gdyby było pokryte haki... Niema miecza który nie może się stać czarny ostrzem" czy coś takiego.
 
Cytat:Totalnie nie pasowałoby to do wizerunku Zoro, w dodatku podczas walki byłoby to że tak to ujmę... Nieporęczne. Od początku mangi Zoro używa maksymalnie trzech mieczy, miał zapewne wiele okazji by używać czterech, ale no po co? To jego wizytówka, styl trzech mieczy.
W większości się z tym zagdzam, po porstu zwróciłem uwagę na pewną furtkę zakładając że wszystkie miecze z 12 są podobne gabarytowo do Yoru i domniemanego Shodai Kitetsu. Z Katanami 2 razy większymi niż te które posiada obecnie raczej stylu trzech mieczy nie dałoby się uprawiać Tongue Dlatego ponownie piszę zakładają że wszystkie miecze z 12 są wielkie istnieje możliwość że Zoro będzie miał taki miecz jako czwarty dodatkowy do stylu jednego miecza. Sam nie jestem jakimś fanem tej opcji ale zwyczajnie jej nie wykluczam bo jest to możliwe.
 
Cytat:Kończąc wypowiedź jestem niemal pewny, że Szogun bądź King lub nawet obydwoje posiadają jeden z 12 mieczy rangi Saijou-Oowazamono. Dlaczego? Można podejrzewać, że Oden był w posiadaniu takowego. Po jego rzekomej egzekucji prawdopodobnie miecz nie "ulotniłby" się od tak, raczej został skonfiskowany przez któregoś z tej dwójki.
Racja jeszcze Oden... Shogun, King a nawet Kyoshiro to rzeczywiście prawdopodobne opcje jako nowi właściciele miecza Odena ale może być też tak że Hitetsu jakoś go przejął - wiem wpycham Hitetsu wszędzie ale jakoś tak mnie interesuje co on konkretnie nam zaoferuje w fabule xD
 [Obrazek: v19QS9s.gif]
Spoiler

[Obrazek: FPZJ5OUUcAIsrmt?format=jpg&name=large]

Hinczykbn

Pierwszy oficer

Licznik postów: 998

Hinczykbn, 09-02-2019, 09:54
Jeśli ten 40/60 letni Zoro, Ody jest autentyczny to będzie miał i 6 mieczy - więc może jako dziadek będzie miał kolekcję silnych zabawek
Spoiler

[Obrazek: ENEL-GOD.png]

Dejo

Gorosei

Wiek: 30
Licznik postów: 4,614

Dejo, 10-02-2019, 01:38
W sumie to mógłby sobie jakiś zapas zostawiać żeby nie zostać na lodzie jak po zniszczeniu Yubashiriego xD Serio szkoda mi tego Sandai Kitetsu ale jak będzie wymianka to raczej napewno za niego, w sumie fajnie by było jakby po porstu ten miecz wylądował na emeryturze ale został w kolekcji Zoro Big Grin

Ale dobra o czym innym miało być...

Skoro te miecze mają rangi to ciekawe czy mogą "awansować" i "spadać", - Wado Ichimonji awans do dwunastki i przyszłe ostrze numer jeden.. @Sting  zwrócił słusznie uwagę na haki które trochę umniejsza znaczenia jakości miecza, dodatkowo słowa Mihawka. Jeżeli ta segregacja nie jest na jakiś sztywnych zasadach (że liczy się wykonanie miecz, wielkość i tym podobne) to wcale bym się nie zdziwił jakby Shuusui i Wado skończyły w dwunastce, ale z drugiej strony po dokonaniach zoro przy dużej pomocy Sandai, to ten miecz powinien już wskoczyć conajmniej na poziom Ryouwazamono... Ciekawe.

Jak myślicie istnieje możliwość takich przetasowań spadków/awansów?
 [Obrazek: v19QS9s.gif]
Spoiler

[Obrazek: FPZJ5OUUcAIsrmt?format=jpg&name=large]

wuzzek

Legendarny pierwszy oficer

Wiek: 26
Licznik postów: 1,355

wuzzek, 10-02-2019, 02:47
(10-02-2019, 01:38)Dejo napisał(a): Jak myślicie istnieje możliwość takich przetasowań spadków/awansów?

Bardziej stawiałbym na sztywne i nie podważalne zasady. Spadek to jedynie po złamaniu, wyszczerbieniu(?) miecza. Co do tego co daje ranga miecza, myślę, że jeśli zderzyłoby się  dwóch szermierzy o tej samej sile, bez haki lub z haki na tym samym poziomie, to miecz niższej klasy mógłby ulec zniszczeniu (przeginam chyba trochę, bo niby haki to już niezniszczalność broni).

Nie jestem pewien, czy grupy mieczy (1,2 3 klasa) są zamknięte, chociaż na razie na to wygląda (nie ma dowodów przeciwko, zawsze padają te same liczby).
*teoria* Jest jakieś prawdopodobieństwo, że wszystkie top miecze zostały wykute na Wano, a mistrzowskie kuźnie teraz raczej nie pracują (chyba, że Szogun lub ktoś od Kaido miałby specjalne zamówienie), więc nie ma miecza, który chciałby uzurpować sobie miejsce pośród najlepszych, przez co cyferki pozostają bez zmian.
[Obrazek: jhin-animated.gif]
Mordoc

Pan Ciemności

Licznik postów: 4,490

Mordoc, 10-02-2019, 07:34
(10-02-2019, 01:38)Dejo napisał(a): Jak myślicie istnieje możliwość takich przetasowań spadków/awansów?
To, by było całkiem ciekawe. Można się tutaj dopatrzeć motywów jak z HxH i Noragami.

W HxH, gdy utalentowani twórcy, coś robili, to podświadomie aktywowali nen, dlatego w ich dziełach można było je zauważyć przy użyciu gyo (skupienia aury w oczach, nie wiem, czy dobrej nazwy użyłem, więc wolę wyjaśnić :p). 
W OP może być coś podobnego, genialny kowal tworząc swoje największe dzieło może w nim w jakiś sposób zawrzeć swoją duszę (tak, jak dusza artysty znajduje się w jego utworach itp.) lub właśnie haki.

W końcu w przypadku Sandai Kitetsu było mówione, że to miecz wybiera sobie właściciela. Dlatego można patrzeć na katany po części jako żywe istoty, a nie martwe narzędzia. Zatem jeśli mają w sobie duszę, to są w stanie się rozwijać, gdy ich właściciel jest wystarczająco dobry. Kitetsu nie chciał, żeby dzierżyli go słabi użytkownicy, dlatego obciążał ich klątwą. Natomiast Zoro został zaakceptowany, bo spełniał wymogi, miał odpowiedni poziom i potencjał.

W Noragami natomiast
Spoiler

bronie, to były tak naprawdę dusze ludzkie, które mogły się zmieniać/ewoluować dla swoich bogów.

W różnych uniwersach istnieje też pewien motyw więzienia demonów w różnych przedmiotach, w tym właśnie w broniach. 

Dlatego nie wykluczam możliwości ewolucji mieczy w OP.

(10-02-2019, 02:47)wuzzek napisał(a): Jest jakieś prawdopodobieństwo, że wszystkie top miecze zostały wykute na Wano, a mistrzowskie kuźnie teraz raczej nie pracują (chyba, że Szogun lub ktoś od Kaido miałby specjalne zamówienie), więc nie ma miecza, który chciałby uzurpować sobie miejsce pośród najlepszych, przez co cyferki pozostają bez zmian.
Może tak być, że dawni kowale stosowali techniki, które wzięli ze sobą do grobu. Może to nawet te same, co w przypadku tworzenia poneglyphów i pisania na nich (tutaj nie wiadomo, czy ponglyphy najpierw były miękkie i po zapisaniu zostawały utwardzone, czy istnieje sposób, by pisać na tych twardych).
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

Spoiler

[Obrazek: 05onfire1_xp-jumbo-v2.jpg]

CCORD

Gorosei

Wiek: 25
Licznik postów: 4,965
Miejscowość: Siedlec :]

CCORD, 10-02-2019, 13:56
(10-02-2019, 01:38)Dejo napisał(a): Jak myślicie istnieje możliwość takich przetasowań spadków/awansów?
Zgadzam się, że byłby to fajny motyw, ale w moim przypadku widzę to nie tyle co przekucie, czy jakieś inne techniczne usprawnienie miecza, co po prostu Zoro wynoszącego taki miecz do legendy. Lubię motyw super mieczy, ale nie lubię gdy są one zbyt... super. To znaczy - gdy sam miecz jakimś cudem może sprawić, że Zoro będzie aż "tyle" silniejszy, to jest to według mnie raczej coś słabego. Chyba, że, jak wspominał Mordoc, będzie to miecz z demonem Tongue

Swoją drogą:
(10-02-2019, 07:34)Mordoc napisał(a): W różnych uniwersach istnieje też pewien motyw więzienia demonów w różnych przedmiotach, w tym właśnie w broniach.
Co prawda devil to nie do końca demon, ale podobieństwo jest na tyle duże, że ciężko nie wspomnieć o diabelskich owocach Big Grin
Ciekawe czy mógłby być miecz, który ma owoc, ale nie chce go używać.
Albo przebudzony miecz.

Ogólnie to brakuje mi w One Piece jednego motywu - Zoro nie spotkał jeszcze młodego genialnego kowala (pewnie byłby kobietą, żeby było bardziej sztampowo), który w podzięce za pomoc ukułby mu świetny miecz.

Zoro nie posiada też jeszcze jednej rzeczy, która jest częstym motywem - gadający miecz. Choć ja osobiście mam nadzieję, że nigdy takiego nie zdobędzie Big Grin

Ogólnie to szanuję te miecze itd. ale chciałbym żeby Zoro trafił na kogoś, kto byłby przesadnie tym podjarany i pokonał go najzwyczajniejszym w świecie mieczem aby pokazać, że wysokiej rangi miecz to nie wszystko.
 
Mordoc

Pan Ciemności

Licznik postów: 4,490

Mordoc, 10-02-2019, 14:52
(10-02-2019, 13:56)CCORD napisał(a): Ogólnie to brakuje mi w One Piece jednego motywu - Zoro nie spotkał jeszcze młodego genialnego kowala (pewnie byłby kobietą, żeby było bardziej sztampowo), który w podzięce za pomoc ukułby mu świetny miecz.
Może na Wano właśnie coś takiego dostaniemy. Chyba, że prawdziwa okaże się teoria, że najlepsi kowale, zabrali sekrety swojego kunsztu do grobu.
(10-02-2019, 14:30)Hinczykbn napisał(a): Miecz nawigator i Zoro nie będzie miał problemu z odnalezieniem drogi
I Zoro stałby się bardziej gagowy, niż Sanji z krwawiącym nosem xD
Pewnie wyglądałoby to podobnie do Dressrosy, gdy biegał z tą liliputką.

Miecz: Skręć w prawo

M: Miałeś skręcić w prawo, a nie zawrócić, obracając się w lewo...
Z: Cicho, wiem co robię
M: Rozumiem, czyli twoim celem jest popracować nad kondycją, omijając miejsce, w którym czeka przeciwnik, żeby się wystarczająco zmęczyć i dać mu fory? O, teraz w lewo.

M: Obawiam się, że nie ma dla ciebie nadziei.
Z: Zamknij się! Jesteś tylko kawałkiem żelastwa!
M: Pomijając to, że jestem legendarnym, najostrzejszym mieczem, to fakt, że kawałek żelastwa przebija cię inteligencją, raczej nie za dobrze o tobie świadczy.  
Z: Uruse!

Z gadających mieczy, chyba jednym z najzabawniejszych był Excalibur z Soul Eatera :p

Edit: 
Osobiście liczę na to, że miecze za jakiś czas zaczną o czymś świadczyć. Przydałoby się, żeby mocniejszy miecz dawał plusy do dmg, czy czegoś. Tak jak ma to miejsce w grach rpg.
Obecnie wygląda jakby to było tylko dla picu. Oby Oda rozwinął ten wątek i wyjaśnił, dlaczego konkretne miecze są wyżej w hierarchii od innych. Sama twardość i ostrość, to by było za mało, ale gdyby faktycznie broń miała jakieś dodatkowe właściwości, to by było fajnie.

Brook dostał miecz chyba współgrający z jego lodowymi zdolnościami.
Nie do końca wiem, jak to jest w przypadku miecza Kinemona. Czy to on używa technik przecinających ogień, czy to zasługa miecza? Zoro chyba kiedyś mówił, że chciałby mieć miecz, przecinający ogień. Zatem może lepsze miecze mają jakieś dodatkowe właściwości? Może to być wiedza Starożytnego królestwa. 
Skoro mamy moce z owoców, RS'ów, a także naturalne techniki (red hawk, diable jambe, elektryczność minków itp.), to może w przypadku broni będzie coś podobnego.

Don Krieg twierdził, że cięcie Mihawka, to moc owocu. Kto wie, czy Jastrzębiooki nie pokazał na GL jakichś dodatkowych mocy, niebędących haki :p
Wiem, wiem trochę naciągane, bo pewnie wtedy Oda jeszcze nie miał koncepcji wielu typów mocy.
Spoiler

Domysł, jak z haki Crocodile'a :p

Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

Spoiler

[Obrazek: 05onfire1_xp-jumbo-v2.jpg]

1 2
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź