Czy tylko woda morska osłabia Władających?
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
1 2
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Ayanami

Wicekapitan

Licznik postów: 273

Ayanami, 18-03-2019, 00:51
Jak w temacie. Czy tylko woda morska osłabia/uniemożliwia pływanie władającym diabelskich owoców? Czytam mangę OP od lat i przez cały ten czas wierzyłam, że tak. Ostatnio jednak co raz częściej napotykam ludzi, którzy zakładają coś innego. A mianowicie, że to każda woda - ze strumienia, jeziora, kranu. Ale moim zdaniem to trochę niedorzeczne. Jeśli KAŻDA woda tak wpływa na władających to co z deszczem? To też woda, jakby nie patrzeć. I wiemy, że nie osłabia władających. Czy władający mogą pływać w słodkich wodach jeśli posiadali tę umiejętność przed zjedzeniem owocu? Co z łaźniami? O ile wiem było gdzieś wspomniane, że władający mają problemy z kąpielami, ale zakładałam, że to dlatego, że na statkach woda pochodzi z morza. Czy woda z morza, przefiltrowana na wodę pitną, osłabi władającego? To trochę idiotyczny wątek, ale czy ktoś mógłby zapewnić mi spokój umysłu i jednoznacznie odpowiedzieć?
"Mroczny bohater to rycerz w zbryzganej krwią zbroi. Jest brudny i zmęczony, 
i cały czas robi wszystko, żeby zaprzeczyć, że jest bohaterem".
Mordoc

Pan Ciemności

Licznik postów: 2,170

Mordoc, 18-03-2019, 01:33
Luffy topił się w morzu chmur na Skajpii, więc zapewne każda ciecz działa mniej więcej w ten sposób na władających.
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

Spoiler

[Obrazek: 05onfire1_xp-jumbo-v2.jpg]

Pawelssn

Wilk Morski

Wiek: 28
Licznik postów: 53

Pawelssn, 18-03-2019, 10:48
Mi się wydaje, że morze chmur było odpowiednikiem naszego morza. Też uważam, że tylko słona woda im szkodzi.
CCORD

Gorosei

Wiek: 22
Licznik postów: 4,906
Miejscowość: Siedlec :]

CCORD, 18-03-2019, 10:59
Ja coraz bardziej mam wrażenie, że tu nie chodzi o samą wodę, a o morze, a to że inna woda może zadziałać (to znaczy, jeśli w ogóle może, były przykłady kogoś osłabionego np. pod prysznicem?) jest pochodną tego, nie na odwrót. Przydałoby się jakieś zestawienie sytuacji gdzie DF-userzy byli w wodzie innej niż ta w morzu Tongue
Spoiler

Czy w najnowszych rozdziałach, Robin miała jakiś problem z racji bycia w tej łaźni?

"Love, hope, compassion...
This is what people say monster SOULs are made of.
But the absolute nature of "SOUL" is unknown.
After all, humans have proven their SOULs don't need these things to exist."
Spoiler

[Obrazek: hSzDtT]

niudeb

Dowódca dywizji Yonko

Licznik postów: 1,837
Miejscowość: Isola

niudeb, 18-03-2019, 13:09
A co powiecie, o crsckersie, ktorego slaboscia byla woda. Crocodile?, czy tez katakurim, jinbe wzial pierwszy lepszy talerz z woda(to chyba zupa byla) , by zmyc jego atak. Aokiji a kinowce po wyjsciu z lazni musial dorobic sobie na nowo noge.


Cytat: D: Odacchi! Here's a question for you! Crocodile can't fight water because he's "sand," right? Then how does he bathe?! Does he at all?! That's filthy!! Do you bathe, Odacchi? by Crocodile's Mother

O: First of all, let's discuss the problem of Devil Fruit users bathing themselves. People who have eaten a Devil Fruit are "hated" by the sea, and cannot swim. The "sea" here can refer to anything from rivers, pools and baths to any kind of standing water. On a worldwide level, they are all the "sea." When these people enter the water, not only can they not use their powers, they have trouble moving their bodies at all. They might be able to struggle a bit, but it wouldn't do much good. That's if their entire bodies are submerged in the "sea." With less than half the body or just the limbs, it gets easier. Also, rain and dripping water have no effect at all. Therefore, hip baths or showers are the most common choice. Now, in Crocodile's case, "water" is the weakness of his very powers, so his abilities are robbed even in the shower. But it's not like there are enemies around when you take a shower, so I'd bet he would take them even with his powers being blocked. Don't you think? ---And to answer your final question, about myself bathing. As it happens, I do bathe. Twice! In a year!
[Obrazek: unknown.png]


Spoiler

[Obrazek: 3d9.png]

Gogolius

Bosman

Licznik postów: 169

Gogolius, 18-03-2019, 15:46
Krakers ma owoc z herbatników, które po prostu miękną od wody. Na tej samej zasadzie wosk topił się pod wpływem ciepła.
Owoc Katakuriego bazuje na kleistości mochi i woda morska po prostu spłukiwała klej (też chodzi o konkretną własność owocu a nie słabość do wody morskiej).
Analogicznie Ao Kiji stracił lodową nogę po wejściu do sauny, w której lód po prostu się topi.

Przypuszczam, że np. chluśnięcie w Robin wiaderkiem wody morskiej raczej niewiele by jej zrobiło bo jej owoc nie ma żadnych negatywnych powiązań z wodą jako taką.
CCORD

Gorosei

Wiek: 22
Licznik postów: 4,906
Miejscowość: Siedlec :]

CCORD, 18-03-2019, 15:49
(18-03-2019, 13:09)niudeb napisał(a): A co powiecie, o crsckersie, ktorego slaboscia byla woda. Crocodile?, czy tez katakurim, jinbe wzial pierwszy lepszy talerz z woda(to chyba zupa byla) , by zmyc jego atak. Aokiji a kinowce po wyjsciu z lazni musial dorobic sobie na nowo noge.
Co do tych mocy, to wydaje mi się, że ich specyfika jest tutaj powodem, a nie słabość DFów. Jeśli była to kinówka, to nie wiem jak bardzo wierzyć w jej kanoniczność, bo nawet jeśli Oda ją kontrolował, to czy kontrolował każde drobne wydarzenie? No ale założę, że Oda zatwierdził tę sytuację - nie będzie trudno znaleźć jakiegoś możliwego wytłumaczenia. W łaźni mogło być wystarczająco ciepło żeby Aokijiego noga się roztopiła, bez jakiegoś dodatkowego wysiłku z jego strony. Mógł chcieć się rozluźnić, nie używać DF, Haki, czy czegokolwiek. Albo to i to. Niewykluczone też, że po prostu zanurzył się na tyle żeby jego DF przestał działać.
Albo możemy podejść z jeszcze innej strony i uznać, że Aokiji nie chciał sobie psuć zabawy, a tak by się skończyło użycie mocy DF do podtrzymania nogi - zamarznięciem wody, obniżeniem temperatury Tongue
"Love, hope, compassion...
This is what people say monster SOULs are made of.
But the absolute nature of "SOUL" is unknown.
After all, humans have proven their SOULs don't need these things to exist."
Spoiler

[Obrazek: hSzDtT]

wuzzek

Imperator Podziemia

Wiek: 22
Licznik postów: 607

wuzzek, 18-03-2019, 20:43
Zastanawiam się jakim cudem zdolność Aokijiego oddziałuje na np to tsunami od WB. Teoretycznie nie powinna, bo to woda morska, a jednak. To samo, co z zoanami ryb, albo logią wody, czy w ogóle istnieją?
[Obrazek: comment_8yI3Mja7jqmpu40tLdLIStoZjnRBTgmp.gif]
Taker

Komandor

Licznik postów: 178

Taker, 19-03-2019, 08:43
Logi wody nigdy nie będzie to Oda potwierdził, w którymś wywiadzie wiele lat temu
Gogolius

Bosman

Licznik postów: 169

Gogolius, 19-03-2019, 10:38
Tutaj Oda jest bardzo konsekwentny. Vander Decken jest ryboludziem, który zjadł owoc i nie może pływać (porusza się w bańce).
Senior Pink ma owoc umożliwiający pływanie, ale wyjasnione zostało że nie pomoże mu on pływać w wodzie.

Innymi słowy zawsze owoc przegrywa z wodą, niezależnie jak bardzo "wodne" umiejętności będzie miał.
Nombre de Dios

Kapitan

Wiek: 27
Licznik postów: 298

Nombre de Dios, 12-07-2019, 20:44
Teraz zastanawia mnie co z kąpielą Luffiego w dzieciństwie z retorsow. Czy używał wody morskiej do tego? Jeśli nie to dlaczego on jako jedyny z trójki dzieciaków siedział poza wanną i tylko oblewal się wodą zamiast wziąć pełną kąpiel? Nie wiem czy bylo tak tez w mandze, ale z anime kojarzę taka scenę.
Btw czy gdyby Czarnobrody zmaist swoich owoców zdobył owoce Akainu i Aokijiego lub Ace'a i Monet, to czy dzięki temu nie zostałby logia wody?
Mordoc

Pan Ciemności

Licznik postów: 2,170

Mordoc, 13-07-2019, 00:38
(12-07-2019, 20:44)Nombre de Dios napisał(a): Btw czy gdyby Czarnobrody zmaist swoich owoców zdobył owoce Akainu i Aokijiego lub Ace'a i Monet, to czy dzięki temu nie zostałby logia wody?
Autorzy mają przerąbane, bo czytelnicy zawsze dowalą takie pytanie, którego nie da się przewidzieć xD Podobnie było z pytaniem, co się stanie, jak człowiek zje owoc Choppera.  
[Obrazek: Mea8fvX.png?1]
Tak odpowiedział Oda, chociaż ja podejrzewam, że po prostu człowiek mógłby się przemieniać w dopakowaną wersję siebie. Bo w końcu Zoany dają siłę.

Co do pytania, to podejrzewam, że bardziej miałby coś w deseń paramecii wody. Wydaje mi się, że nie mógłby w sobie zmiksować tych efektów, a jedynie te zewnętrzne. Co za tym idzie albo zmieniałby się w magmę/ogień albo w lód/śnieg lub częściowo pokrywał innym żywiołem osobne części ciała.

Ale swoją drogą fajne i ciekawe pytanie Smile
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

Spoiler

[Obrazek: 05onfire1_xp-jumbo-v2.jpg]

Dzik

Wicekapitan

Licznik postów: 205

Dzik, 13-07-2019, 01:05
(12-07-2019, 20:44)Nombre de Dios napisał(a): Btw czy gdyby Czarnobrody zmaist swoich owoców zdobył owoce Akainu i Aokijiego lub Ace'a i Monet, to czy dzięki temu nie zostałby logia wody?

Czysto technicznie - użytkownik kontroluje tylko magmę/ogień i lód/śnieg. Po zmiksowaniu tychże powinien stracić kontrolę nad swoim wytworem - nie należy on bowiem do jego domeny.

EDIT: No chyba, że zna karate ryboludzi, wtedy combo over 9000 Big Grin
CCORD

Gorosei

Wiek: 22
Licznik postów: 4,906
Miejscowość: Siedlec :]

CCORD, 13-07-2019, 02:43
(13-07-2019, 00:38)Mordoc napisał(a): Tak odpowiedział Oda, chociaż ja podejrzewam, że po prostu człowiek mógłby się przemieniać w dopakowaną wersję siebie. Bo w końcu Zoany dają siłę.
Zamieniałby się w Ricardo :]

Dzik generalnie ma rację, że nie miałby kontroli nad czymś takim. Nie jesteśmy też w stanie powiedzieć, czy wtedy ta woda nie miałaby na niego jakiegoś niekorzystnego wpływu.
A co do karate ryboludzi, przypomnijcie, czy był przykład ryboludzia z karate, z owocem?
"Love, hope, compassion...
This is what people say monster SOULs are made of.
But the absolute nature of "SOUL" is unknown.
After all, humans have proven their SOULs don't need these things to exist."
Spoiler

[Obrazek: hSzDtT]

Mordoc

Pan Ciemności

Licznik postów: 2,170

Mordoc, 13-07-2019, 11:30
(13-07-2019, 02:43)CCORD napisał(a): A co do karate ryboludzi, przypomnijcie, czy był przykład ryboludzia z karate, z owocem?
Chyba jedynymi ryboludami, posiadającymi owoc są Van Decken i Jack. 
Ale nie trzeba być ryboludem, żeby posługiwać się tymi technikami (patrz Koala).
Podejrzewam, że ta zdolność bazuje na czymś w rodzaju wibracji powietrza i raczej korzystanie z niej jest możliwe, nawet po zjedzeniu owocu.

(13-07-2019, 02:43)CCORD napisał(a): Nie jesteśmy też w stanie powiedzieć, czy wtedy ta woda nie miałaby na niego jakiegoś niekorzystnego wpływu.

Jakby się nią oblewał, to miałaby, ale raczej nie ma aż tak głupich userów ;]
Podejrzewam, że nasyłałby jakąś kolę magmy/ognia i tuż przy przeciwniku lub nad nim, zderzałby ją z pociskiem lodowym/śnieżnym.
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

Spoiler

[Obrazek: 05onfire1_xp-jumbo-v2.jpg]

1 2
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź