The Gamer
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Bajnor

Imperator

Wiek: 29
Licznik postów: 1,896

Bajnor, 09-11-2014, 20:18
Czyta ktoś z was ten webtoon? Zarzucę opis:
Cytat:Han Jee-Han, a normal high school student, suddenly develops a special power where his entire world is shifted into a game-like setting. He can see the power levels of people, look at the stats of a seemingly normal item, get abilities, and even level up! Follow Han Jee-Han as he discovers how to use this power, and maybe even where it came from.
Seria jest pełna humoru i ma ładną kreskę (jak na webtoon rzecz jasna). "Komunikaty z gry" są rozwalające.
[Obrazek: 27ypxu8.png]
Komiks ten jest drugą najpopularniejszą serią Navera (zaraz po ToG-u). Oficjalne angielskie wydanie jest jednak 40 rozdziałów w plecy za koreańskim, więc pozostają skanacje. Serię tłumaczy mangacow.co a rozdziały wychodzą w czwartki koło 17. Gorąco polecam.
Kowal

Imperator

Licznik postów: 2,229

Kowal, 29-11-2014, 09:10
Ja czytam, dobre jest Big Grin Czasem nudne rozdziały się zdarzą, jak coś długo trenuje lub tłumaczy temu swojemu zielonowłosemu kumplowi, ale w sumie takie nudne grindowanie do klimatu growego pasuje (byle nie często). Manga typowa dla humoru, niektóre skille jak i komunikaty powalają, no i w sumie ciekawe co tam dalej będzie umiał albo znajdzie. Fanom tego typu gier bym polecał, ludziom co nie znają rpegów czy gier raczej nie. Kreska też ładna.

Zastanawia mnie tylko czy ten webtoon ma jakiś cel konkretny, bo akcja tak na razie sobie leci do przodu, bohater powoli zdobędzie pewnie harem i co dalej nie wiem :rotfl:
Bajnor

Imperator

Wiek: 29
Licznik postów: 1,896

Bajnor, 30-01-2015, 14:26
Wooow. Wied??ma i druid miażdżą swoim poziomem Tongue Demony w piekle mają całkiem fajną rozrywkę. Coś czuję, że się dogadają z głównym bohaterem. IMO seria trzyma cały czas poziom. Aż chce się widzieć jak rozwija się główny bohater.
bufaloxxx

Król piratów

Licznik postów: 4,531

bufaloxxx, 19-05-2015, 00:30
Odświeżam temat, bo skończyłem Big Grin

Można powiedzieć, że za dużo gadki/treningów, ale podoba mi sie to bardziej, niż po prostu pokazanie techniki i bum. Wszystko co potrafi jest logiczne i pasuje do jego mocy. A akcja pod koniec miodzio, mimo że jego moc daje mu dość szybki level up to i tak jest paziem. Na plus to, że nie leci walczyć i ma nakama power, a logicznie myśli.

Najbardziej ciekawi z pytań do autora to, ze mag i Harem King są postaciami z jego książek. Mam nadzieje, że się pojawią i ich historia będzie na tyle wytłumaczona, by nie było potrzeby sięgać, po te książki. Jednak mogą być trudne w zdobyciu.
Bajnor

Imperator

Wiek: 29
Licznik postów: 1,896

Bajnor, 19-05-2015, 08:37
Arc z The Company trochę mnie zmęczył, więc cieszę się, że już się skończył. ??ałuję, że Gamera nie spotkał tych demonów od różowej wied??my. Ich spotkanie byłoby bekowe. Uwielbiam gagi w tej serii.
Marduk

Kapitan z paradise

Licznik postów: 344

Marduk, 19-05-2015, 09:37
Końcówka rozbudziła apetyt na więcej. Wiadomo już kiedy kolejny sezon ?

Ps. Ktoś czyta na kissmanga ? Komentarze pod chapterami są często równie rozbrajające co sama manhwa Smile Banzai the Loli Route !
Bajnor

Imperator

Wiek: 29
Licznik postów: 1,896

Bajnor, 19-05-2015, 10:03
Za 5 tygodnii. Ja czytam na mangacow, bo to oni to tłumaczą. No a drugi sezon powinien być już na bieżąco na oficjlanej stronie. Ostatnio zaczęli tam ostro nadrabiać i dają rozdził co 1-2 dni.
DANIEL

Super świeżak

Licznik postów: 221

DANIEL, 29-12-2015, 13:20
Przeczytałem lub przejrzałem(bo niektórych opisów komunikatów już nie chciało mi się czytać) wszystkie chapki co wyszły do wigilii i mam mieszane uczucia. Z jednej strony dobrze się czyta lub raczej ogląda, ale z drugiej strasznie wolno się tam akcja rozwija. Tak naprawdę główny bohater przez większość czasu tylko grinduje i powiększa swój harem. Na początku było to nawet fajne, bo mobki stwarzały jakieś tam zagrożenie a baby niebyły tak uległe, ale to, co dzieje się w ostatnich rozdziałach to już można tylko streścić jednym słowem "meh". Zresztą nawet autor przeprasza za to swoich czytelników, więc coś musi być na rzeczy. Rozumiem, że bohater musi szybko się wzmocnić, bo przeciwnicy, których poznaliśmy mają ponad 100 level a niektórzy nawet 200 a w tym arcu ma pojawić się postać prawdopodobnie jeszcze silniejsza, ale czy to musi być robione w taki sposób bez żadnych walk pvp. Ogólnie mi się podoba wykreowany świat i bohaterowie poboczni oraz humor, więc dalej będę to czytał i mam nadzieje, że akcja w końcu ruszy z kopyta.

ps. Orientuje się ktoś, jaki podobny webtoon wyszedł lub dopiero ma wyjść czy raczej zostać przetłumaczony, o którym wspomina autor tego dzieła?
Nombre de Dios

Kapitan z nowego świata

Wiek: 30
Licznik postów: 433

Nombre de Dios, 25-05-2019, 13:02
https://www.mangareader.net/the-gamer/1
Ostatnio bardzo dobrze czyta mi się mangę "The Gamer", chociaż nie jestem pewny jakie jest poprawne określenie na "koreańską mangę". Niemniej, dawno nie miałem takiej przyjemności z czytania. Autor bardzo ciekawie buduje fabułę i postacie, praktycznie każda wnosi coś do historii. Intrygujące i humorystyczne są relacje głównego bohatera z kobiecymi postaciami. Czytam po kilkadziesiąt rozdziałów na dzień. 

Jeśli powieliłem temat, to proszę o przeniesieni mojego posta.
CCORD

Gorosei

Wiek: 25
Licznik postów: 4,965
Miejscowość: Siedlec :]

CCORD, 25-05-2019, 14:37
Po pierwsze, to taki temat już jest, a do tego zły dział, także Tongue

http://onepiece.com.pl/thread-6072.html

A co do samego Gamera, to seria ma swoje powolne tempo, wielu mogłoby odstraszyć, ale jak porówna się to do MMORPGowego grindowania (a na takich grach jest webtoon bazowany), to nie jest złe. Czytam co piątek, z przyzwyczajenia. Coś niby zaczyna się dziać, ale wątpię żeby seria przyspieszyła.

Teraz parę słów na temat tłumaczenia LINE - rzeczywiście jest raczej słabej jakości, o ile się nie mylę, jest to tłumaczone przez koreańców, a na pewno lepszą robotę zrobiłby ktoś z anglojęzycznego kraju, kto nauczył się koreańskiego. W każdym razie, kto by tego nie tłumaczył, widać sporo błędów językowych (nie tylko w tej serii), w komentarzach często piszą o błędach tłumaczenia, niektóre żarty, czy nawiązania giną w tłumaczeniu (i to nie dlatego, że ciężko przetłumaczyć, a po prostu brak kompetencji), czasami nawet nie znając oryginału jestem w stanie stwierdzić, na podstawie konstrukcji zdania, co miał na myśli autor, a czego nie umiał przetłumaczyć tłumacz.

Do tego dochodzi fakt, że LINE często jest do tyłu.

W każdym razie, ja nadal będę czytał w aplikacji, tłumaczenie jest średnie, ale da się zrozumieć o co chodzi, do tego jest, jak wspomniał aswerus, legalnie i wygodnie. Do tego, podobno, autor dostaje jakieś pieniążki za czytanie, ale tutaj to tylko coś co gdzieś słyszałem, niepotwierdzone info.
 
Mordoc

Pan Ciemności

Licznik postów: 4,490

Mordoc, 25-05-2019, 19:51
Czytałem to kiedyś, ale jakoś od pewnego momentu mniej mi się podobało
Spoiler

jak się okazało, że świat nie jest grą, ale tylko główny bohater ma taką przypadłość

Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

Spoiler

[Obrazek: 05onfire1_xp-jumbo-v2.jpg]

Subskrybuj ten wątek Odpowiedź