Gold Roger
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
My-chan

Kapitan z paradise

Licznik postów: 352

My-chan, 29-06-2008, 21:25
Przez całą historię przewija się jedno nazwisko "Gold Roger". Pojawiają się wspomnienia lubi, którzy znali go osobiście: Shanks, tych którzy wiele o nim słyszeli, cała jego postać osnuta jest tajemnicą i grozą. Wielu chce pójść w jego ślady zdobywając największe skarby, potęgę, siłę i nareszcie skarb One Piece ukryty prawdopodobnie na Raftel.

Tylko co właściwie o nim wiadomo czy Luffy jest jego kopią? Przecież podobnie jak on, nie bał się śmierci na platformie egzekucyjnej, jak zauważył Smoker...

Czy można znaleźć jakieś powiązania między członkami Mugiwary a załogą Gold Rogera? (np. Franky - Tom)

Jak wyglądała jego załoga? Jaki był sam Gold Roger? Jak myślicie? Czy mógł żartować z ukrytym skarbem by zagrać na nosie ludziom?

Zakładam ten temat, bo chciałabym pookładać swoją wiedzę i może dowiedzieć się czegoś co dla jednych jest oczywiste, a dla innych nie...
Kowal

Imperator

Licznik postów: 2,229

Kowal, 29-06-2008, 21:28
Tom nie był członkiem załogi Gol D Rogera, on tylko zbudował dla niego statek. Co do One Piece, myślę, że wcale z nim nie żartował, mam wrażenie, że Luffy też by w takiej sytuacji nie zmyślał czegoś lub dowcipkował.


@down Pewnie, że mógł :] , ale napisałem, jaki ja mam wrażenie, to tylko moja opinia, w sumie to takie gdybanie jest w tym momencie Wink
My-chan

Kapitan z paradise

Licznik postów: 352

My-chan, 29-06-2008, 21:34
Kowal napisał(a):Tom nie był członkiem załogi Gol D Rogera
Nie chodzi koniecznie o ścisłe powiązania, mogą być też luźne. Franky zbudował statek dla Luffy'ego, a Tom dla Rogera, jest między tymi dwoma zdarzeniami jakiś związek, nie? xD

Czemu nie mógł żartować? Tongue Wiedział, że umrze, komu by to zaszkodziło? Przecież nie jemu...
Jackie D. Flint

Legendarny pierwszy oficer

Licznik postów: 1,386

Jackie D. Flint, 29-06-2008, 23:00
Ale gdybania są przyjemne Smile
Myślę, że nie żartował, bo to by znaczyło robienie sobie jaj z marzeń setek tysięcy piratów. Roger wiedział, co wywołają jego słowa i jeżeli w plotkach o tym, że jest podobny do Luffy'ego jest choć odrobina prawdy, to nie zrobiłby takiego świństwa.
Co do połączeń... Luffy'ego pośrednikiem z Rogerem jest Shanks Wink Nie zdziwiłabym się, gdyby w załodze Gola był też swego czasu Zeff i Mihawk (cała trójka panów wydaje się podejrzanie dobrze znać XD), co łączy nam odpowiednio Sanji'ego i Zoro.
W mangach shounen historia zaskakująco często lubi zataczać koło, nie sądzicie? ==
Robin - wspólna pasja z Rogerem, czyli Rio Poneglyph.
Nie mogę nic wymyślić dla Nami XD Być może jej "więzy" pokażą się dopiero z czasem.
Chopper? Hm. Jak myślicie, Hiluruka mógł trafić szlag akurat jak był na statku Rogera? Bo Gol wydaje mi się wystarczającym porąbańcem, żeby wziąć do siebie tego konowała jako medyka XD
Franky - Tom. Czyli tak, jak powyżej Wink Różnica polega na tym, że Luffy okazał się bardziej uparty (a może Franky bardziej uległy, chociaż nie wyobrażam sobie, kto by sie nie zgodził pod takim ultimatum, jakie postawiła mu Robin (zła kobieta! ><")) i zabrał mechaniko-cieślę razem z sobą XD
Z Brookiem, podobnie jak z Nami mam zagwozdkę. Brook zginął prawdopodobnie jeszcze zanim Roger w ogóle wpłynął na Grand Line, więc tu kontaktu nie ma żadnego...

HM. Właśnie. A jaką flagę miał Gol D. Roger?
Jarek Bachanek

Kapitan z paradise

Licznik postów: 367

Jarek Bachanek, 29-06-2008, 23:57
W zasadzie Roger to taka postać trochę legendarna, wszyscy chcą być tacy jak on i to dzięki niemu istnieje Wielka Era Piratów. Na pewno związki między nim a zalogą Słomianego Kapelusza będą powoli odkrywane. Myśle że im dalej tym, więcej się o nim dowiemy, póki co wiadomo, ze był super silny, miał w zalodze same znakomitości, byl wesołkiem na luzie oraz prawdopodobnie kochał walkę i przygody. Zupełnie jak Luffy Big Grin

Swoją droga nie zdziwiłbym się gdyby po zakończeniu One Piece (lub w trakcie) zdecydowano by się zrobić special/kinówkę opisujacą postać Rogera i jego przeszlość.
Szaman

Legendarny pierwszy oficer

Licznik postów: 1,323

Szaman, 30-06-2008, 00:02
Jackie D. Flint napisał(a):Nie mogę nic wymyślić dla Nami XD Być może jej "więzy" pokażą się dopiero z czasem.
Piraci Rogera zniszczyli wioskę z której pochodzi Nami i pokonali oddział marines w którym była Bellemere.Wink
Jackie D. Flint

Legendarny pierwszy oficer

Licznik postów: 1,386

Jackie D. Flint, 30-06-2008, 00:32
Podejrzewam, że Roger nie musiał być wesołkiem, żeby móc rozsiewać taką atmosferę jak Luffy Wink Ale kinówkę z nim chętnie bym obejrzała Big Grin

Nah, to mi nie pasuje - Roger ma być podobny do Luffy'ego. Szukać skarbów, grać na nosie marynarce, szukać przygód - tak, to ich domeny. Ale atakować wioskę? To zadanie dla Arlonga i jego świty.
Szaman

Legendarny pierwszy oficer

Licznik postów: 1,323

Szaman, 30-06-2008, 00:41
Jackie D. Flint napisał(a):Nah, to mi nie pasuje - Roger ma być podobny do Luffy'ego. Szukać skarbów, grać na nosie marynarce, szukać przygód - tak, to ich domeny. Ale atakować wioskę? To zadanie dla Arlonga i jego świty.
Gold Roger zdobył ogromny skarb więc musiał rabować. Nie oszukujmy się - to był pirat. Gdyby nie napadał i nie rabował to nazwałby się poszukiwaczem przygód, a on po prostu wybrał życie osoby która się bogaci kosztem innych, morduje i gwałci.
Jackie D. Flint

Legendarny pierwszy oficer

Licznik postów: 1,386

Jackie D. Flint, 30-06-2008, 00:47
To kim jest Luffy?
Szaman

Legendarny pierwszy oficer

Licznik postów: 1,323

Szaman, 30-06-2008, 00:55
Luffy też jest piratem. Atakuje innych mimo, że oni nic mu nie zrobili, rabuje (Skypiea), atakuje i niszczy wyspy (Enies Lobby), wypowiedział wojnę całemu światu.
No może jeszcze nie gwałci bo za młody Big Grin
Jackie D. Flint

Legendarny pierwszy oficer

Licznik postów: 1,386

Jackie D. Flint, 30-06-2008, 01:02
Ale nie niszczy niczego bez potrzeby - nie zrobiłby tak, jak Arlong z wyspą, na której mieszkała Nami.
Chyba, że ktoś na wyspie ostro podpadł Rogerowi (starzy Nami? W takim wypadku już ich nie zobaczymy XD). Albo się z kimś tam bił. To by tłumaczyło totalną rozwałkę.
My-chan

Kapitan z paradise

Licznik postów: 352

My-chan, 30-06-2008, 18:51
Roger to nie ten typ, chociaż jest piratem (i jeżeli Luffy jest do niego faktycznie podobny), to raczej miał ważny powód by atakować ludzi. Luffy też ma powody (odbicie członka załogi można uznać za powód, nie? XD - Enies Lobby), a Skypea miała za dużo złota, ten mały ubytek (sami im chcieli dać, o ile dobrze pamiętam xD) to by im nie zaszkodził Tongue

Chociaż mogło się zdarzyć, że ktoś go zdenerwował, Roger miał fatalny dzień, więc zaatakował i zniszczył, ale to już naprawę w ostateczności mi się wydaje ^^'

A jak mogła jego flaga wyglądać? Hm...

Co powiedzie na czaszkę w takiej typowej pirackiej czapce? Motyw wąsa już wykorzystane przez Whiteberada, więc odpada, co jeszcze się Gold Rogerem kojarzy?
Nami

Piracki oficer

Licznik postów: 614

Nami, 30-06-2008, 18:54
Mi się z nim kojarzy taki szelmowski uśmieszek xD
No i wąsiska (ale tak wiem, czytałam już, ze zaklepane xD)
Mi się jeszcze z nim dwa miecze przebijające na krzyż kojarzą (ale to dlatego, że on został przebity, hahaha, a to już po fakcie raczej xDDD)
My-chan

Kapitan z paradise

Licznik postów: 352

My-chan, 30-06-2008, 18:59
Szelmowski uśmieszek w wykonaniu czaszki? Jak oni by to zrobili? XD Chociaż kojarzyłoby się z Rogerem od razu...
Flagi to one po śmierci nie robił, więc odpada w przedbiegach ^^"
Może... coś związane ze złotem? Gold Roger... ^^"
Trochę za mało o nim wiadomo na takie teorie ^^"
Nami

Piracki oficer

Licznik postów: 614

Nami, 30-06-2008, 19:16
Złote zęby w czaszce? xDDD (czyli czaszka ze złotymi zębami xD)

Na nic innego już chyba nie wpadnę, o nim w ogóle chyba niewiele tam opowiadają, z tego co kojarzę (a kojarzyć mogę jedynie z anime, bo w mandze nie siedzę xD)
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź