One Piece - Rozdział 951
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Dejo

Sogeking

Licznik postów: 2,358

Dejo, 31-07-2019, 23:25
W tym temacie dyskutujemy o najnowszym rozdziale One Piece. 

Wersja Polska:

Wersja Angielska:
One Piece 951[JB]

Oficjalna Wersja Angielska:

Zabrania się rozpoczynania dyskusji przed ukazaniem się skanlacji bieżącego rozdziału.

Zabrania się dyskusji o spoilerach z najnowszego rozdziału One Piece. Uprasza się aby w tym celu korzystać z bliźniaczego tematu o spoilerach o nadchodzącym rozdziale.

Zabrania się pisania komentarzy typu:

"Dlaczego jeszcze nie ma rozdziału?"
"Kiedy pojawi się nowy rozdział?"
"Czy One Piece ma przerwę w tym tygodniu?"
"Dlaczego One Piece ma znowu przerwę?"

Aby uzyskać informacje na temat ewentualnych przerw w wydawaniu One Piece, zapraszamy do odwiedzenia tematu:
Przerwy w wydawaniu One Piece

Zabrania się używania jakichkolwiek grafik uchodzących za ciężkie spoilery, zdradzające kluczowe wydarzenia fabularne, miejsca, bądź wygląd nowych postaci w Awatarach i Sygnaturach, do czasu ukazania się owych wydarzeń, miejsc, bądź postaci w Anime. Dopuszcza się używania grafik ukazujących wizerunek postaci które pojawiły się w Anime, a zmianie uległ ich wizerunek. Uprasza się aby odczekać co najmniej 24 godziny przed użyciem grafiki z nowego rozdziału w Awatarze lub Sygnaturze, jako że nie wszyscy mają okazję przeczytać nowy rozdział zaraz po jego wyjściu.

Spoiler

[img=0x0]https://i.imgur.com/3mnhqTh.png[/img]

[img=0x0]https://j.gifs.com/KZKNpM.gif[/img]
Taker

Major

Licznik postów: 133

Taker, 02-08-2019, 08:04
https://jaiminisbox.com/reader/read/one-...951/page/2

Miłego czytania Big Grin
Na kolorowej okładce chyba kogoś brakuje z dream teamu z końca filmu tylko kogo hmmmm... A może są wszyscy xD Orochi jaki uśmiechnięty na tortury może mają na myśli tę metodę co "złamała" Killera i nie zdążyli jej wypróbować na Luffy'm oraz Kidzie. Też by to tłumaczyło czemu Kaido jest taki pewny sprowadzania każdego na jego stronę po za tym, że jest imperatorem, bo nie każdy jak Hawkins wystraszy się jego siły chociażby Luffy i Kid xD  Mimawarigumi byli też w Gintamie Tongue Fajnie, że w końcu poznajemy dalsze siły Szogunatu. Kinemon mówił o 5000 ludziach, a w Udon pewnie będzie pierwsze tysiąc, teraz tu w stolicy jest drugie i Shutenmaru ze swoimi ludźmi też pewnie kolejne 1000 skołuje. Więc zostaje zebrać skądś kolejne 2000 Tongue

Nie myślałem, że Oda wróci do sytuacji z załogą Lawa. Jestem ciekaw jaki to plan skoro nie kazał nic mówić Luffy'emu. Może jego załoga i on sam wreszcie się staną bardziej użyteczni. O jednak wróciliśmy do kwestii Yasu. Mam nadzieje, że Oda pokaże pogrzeb. Ta scena z Robin, Usoppem i Brookiem XDDDD Robin i Toko wyglądają jak matka z córką Tongue No to jest wreszcie jakaś konkretna robota dla Franky'ego i tym samym wychodzi z grona bezużytecznych. Liczę w akcie 3 na powrót do wątku z planami Onigashimy, które ma "ktoś" w Kuri czego dowiedział się również Franky. 

Ooooo wreszcie Jack i King wrócili do fabuły. Jack podajże jest bliski wzrostu Big Mom,a wydaje się wyższy od Queena i Kinga. Czyli syndrom dużego dziecka można powiedzieć. No nie XD BM chce zgwałcić biednego Kinga XD Oda XD Magellan, King i Hannyabal na pewno należą do tej samej dziwnej rasy ze skrzydłami. Bo się zdecydowanie bardziej wyróżniają od rasy z podniebnych wysp. Panel ze spotkania Kaido i BM mistrzostwo. I mamy powtórkę z rozrywki. Ile to minęło od clashu jakichkolwiek imperatorów z około 600 rozdziałów? Coś takiego może. Kaido jaki cwaniak nie boi się ograniczonej BM. Queen jaka reakcja xD Czyli co to potwierdzenie, że Kaido ma królewskie? W sumie mnie to nie dziwi. Według mnie nawet wręcz powinien mieć.  Ja nie mogę co za rozdział nawet niem do czego się przyczepić wszystko mi tu zagrało 10/10
wuzzek

Wschodząca Gwiazda

Licznik postów: 423

wuzzek, 02-08-2019, 20:11
Podoba mi się ta gra wstępna Hancock ze Smokerem Big Grin

Super rozdział, jedyne do czego można się przyczepić to chyba to, że kadr clashu broni nie został wyeskalowany na całą stronę. Głód. 

3 RASY, Oda do jasnej, potrafisz człowieka zostawić z taką informacją bez wyjaśnienia Big Grin do tego na pewno pędzie powrót, czekam. Wątpie czy Hyannabal należy do tej rasy, teoretycznie skrzydła ma, ale ciemny nie jest. Ale co z pozostałymi dwoma rasami?! Czy jedna to giganci? Czy obie są nam nieznane :/ czy to potwory z Florian Triangle? 

10/10
[Obrazek: comment_8yI3Mja7jqmpu40tLdLIStoZjnRBTgmp.gif]
Ad3k

Wicekapitan

Licznik postów: 203

Ad3k, 03-08-2019, 10:36
Mocny rozdział Tongue Końcówka epicka
Czasem czytam wypociny...
Mordoc

Shichibukai

Licznik postów: 1,446

Mordoc, 03-08-2019, 12:01
W sumie, poza drobnymi gagami, moją uwagę przykuły w tym rozdziale, dwie rzeczy.

Po pierwsze spotkanie BM i Kaido. Podoba mi się, że Kaido ma jaja i kazał uwolnić BM.
To ich starcie, to raczej taka pokazówka, sprawdzenie, czy druga strona nadal jest w formie, ot po prostu przywitanie imperatorów.
Nie wydaje mi się, żeby mieli walczyć, raczej dojdą do jakiegoś porozumienia. 

Druga rzecz, która mnie zainteresowała, to 3, brakujące rasy.
Znamy już kandydatów na dwa pierwsze miejsca - olbrzymi oraz skrzydlate demonopodobne cosie, które nie dostały jeszcze nazwy.
Zatem kogo brakuje?
- Tontatta - wydaje mi się, że oni dotychczas siedzieli na Green Bit, dlatego BM nie ma ich na wyspie, ale może jednak były jakieś kadry, w których się pojawili.
- Chmurkowcy z niebiańskich wysp (o których wspomniał @wuzzek)  - w końcu mają skrzydełka, więc nie wiem, czy są zaliczani do zwykłych ludzi. Urogue, chyba jest jednym z nich.
- Trójocy - w końcu Pudding jest półkrwi, więc może się nie liczyć. W sumie, ciekawe jakie mają zdolności, po pełnym przebudzeniu trzeciego oka, mam nadzieję, że jeszcze ich zobaczymy w akcji.
- Olbrzymoogry - czyli rasa Oarsów
- Jakaś zupełnie nowa rasa? Wydaje mi się, że już więcej ras wspomnianych nie będzie, ponieważ przynajmniej jednego z przedstawicieli każdej, mieliśmy zahintowanego dużo wcześniej (najpóźniej Pudding, która pojawiła się po FI). Do rasy Kinga mogą należeć właśnie wspomniani wcześniej Magellan i Hanyaball.
Z drugiej strony, trudno mi stwierdzić, czy KIng nosi jakąś maskę, czy ma po prostu taką dziwną twarz. W formie Pterodona, też jest czarny. Poza tym, ma wokół siebie otoczkę z płomieni, dlatego śmiem podejrzewać, że jego rasa włada ogniem, podobnie jak Minkowie kontrolują elektryczność, a Ryboludzie wodę.

Edit: Chyba, że ogień to właściwości smoczych owoców. Pożyjemy, zobaczymy Wink
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

MugiwaraMichal

Wilk Morski

Licznik postów: 65

MugiwaraMichal, 04-08-2019, 10:04
co do tego co napisał Mordoc dodam jedną rzecz:
dużo statków do naprawy dla Franky'ego może też oznaczać nowe statki we flocie Luffy'ego pod koniec sagi
Sting

Wilk Morski

Licznik postów: 98
Miejscowość: Kraków

Sting, 04-08-2019, 14:03
Jak coś to napisałem to jako pierwszy: najpierw widzieliśmy rozdzielone niebo przy udziale Shanksa i WB, teraz Kaido i BM, trzeci ostatni raz niebo podzieli się na pół w przypadku clasha Luffiego i BB, jak oczywiście będą odpowiednio silniejsi. Big Grin 

Mamy Mamuśkę u Kaido, a więc sprawa Piratów Bestii przestaje być tak beznadziejna, jest szansa na jakiś dorywczy sojusz. Tylko tutaj pojawia się kolejny problem. Siły koalicji zdają się przewyższać te Kaido i Orochiego (wliczam w to wiele czynników do tego co już mamy, czyli Luffy z załogą, Law z załogą, Samurajowie, ninja xD i Minkowie, w tym np. pełnię księżyca dla Minków, przybycie Kociaka być może z Marco, co najmniej przychylne nastawienie Kidda z Killerem, dwuznaczne Kyoshiro i potencjalnie życzliwe Drake'a którego uważam za zbyt miękkiego jako sługusa Kaido, a Hawkins i Appo to chorągiewki). Przy takim zestawieniu Orochi, Kaido, 3 oficerów i randomy wydają się ekipą w zasięgu możliwości Koalicji, nawet jak któryś z w/w postaci nie stanie po stronie Gumiaka.
Problem mamy wtedy kiedy do złych dołączy Mamuśka z oficerami, bo wtedy mamy najsilniejszą formację widzianą do tej pory, a duet Kaido&Mamuśka byłby wyzwaniem nawet dla trójki admirałów. Nawet Appo i Hawkins  naturalnie dołączyliby do silniejszych, Kidd po upokorzeniach nawet by w to nie wchodził (szczególnie że z Mamuśką też ma na pieńku bo zatopił jej kilka statków), a pełnia mogłaby co najwyżej pozwolić na ucieczkę, a nie przeważyć szalę zwycięstwa. 
Nie mam najmniejszego pojęcia, co z tej zawieruchy ostatecznie wyjdzie, może balasującym elementem okaże się jakiś czynnik zewnętrzny, jak Marynarka, Shanks, BB, Dragon, reszta przestaje się liczyć.
wuzzek

Wschodząca Gwiazda

Licznik postów: 423

wuzzek, 04-08-2019, 14:42
@Sting 

Na samą myśl, że Kaido i BM mogą mieć sojusz dostaję orgazmu, szczególnie, że Garp mówił coś w stylu, że gdy ta dwójka połączy siły to będzie koniec świata. Naprzeciw BM i Kaido dobrym przeciwnikiem może być Sojusz + Shanks lub Sojusz, Shanks + BB Smile ale to już chyba fantazja, bo nie sądzę, żeby Oda chciał zrobić fanom aż tak dobrze Big Grin Ewentualnie Garp mógłby pomóc wnukowi. Dragona nie wliczam w rachubę w ogóle, to jeszcze nie czas. Dużo zależy też od tego w jakim czasie dzieje się Wano w odniesieniu do Reverie. 

Jeśli jednak byłoby tak, że Kaido i BM będą razem walczyli vs Sojusz bez żadnego dodatkowego supportu, to jedyną szansą Sojuszu na wygraną są rany poniesione u 2 Yonko w ich powitalnej walce. Ale nie wiem w jaki sposób Luffy zareagowałby na takie zwycięstwo, bo wątpię czy zaakceptowałby wygraną na rannym wrogu. Chciałby rewanżu itd. 

Ten drugi akt zwolnił z tempa w porównaniu do bomb zaserwowanych nam w pierwszym, ale w trzeci wchodzimy z buta! Jest dobrze!

Co do Kaido i BM vs 3 Admirałów, chciałbym zobaczyć jak się nimi bawią Smile szczególnie, że ta dwójka może mieć jakieś combo ataki z przeszłości, uh!
[Obrazek: comment_8yI3Mja7jqmpu40tLdLIStoZjnRBTgmp.gif]
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź