Kimetsu no Yaiba
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
lebroniasty

Nowicjusz

Licznik postów: 9

lebroniasty, 19-10-2020, 18:17
Cytat:za filmweb.pl
Numerem jeden w naszym zestawieniu jest "Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-Hen" (Demon Slayer The Movie: Mugen Train). To, że film będzie hitem, dla wszystkich było oczywiste. Manga, na bazie której powstała animacja, bije bowiem rekordy sprzedaży. Nikt jednak nie był gotowy na skalę szaleństwa, jakie rozpętało się w piątek. Trudno to sobie wyobrazić, ale nawet na pokazach o 7 rano znalezienie wolnych miejsc graniczyło z cudem. W sobotę szanse na wejście do kina i kupienie "z biegu" biletów były zerowe i to pomimo faktu, że niektóre kina przygotowały nawet 40 seansów dziennie.
Ostatecznie "Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-Hen" w trzy dni zarobiło 43,9 mln dolarów. Jest to wynik, który po prostu nie ma z czym porównywać, głównie dlatego, że do niedawna filmy w Japonii wprowadzano w sobotę (w tym kraju piątek nie liczy się do weekendu). Dotychczasowy rekord 3-dniowego otwarcia wynosił 18,7 mln dolarów i został ustanowiony 13 lat temu przez "Harry'ego Pottera i Zakon Feniksa". Jeśli chodzi o tradycyjne otwarcie sobota-niedziela, to i tu "Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-Hen" bije na głowę dotychczasowego rekordzistę "Matrix Reaktywacja". Animacja zarobiła 31,9 mln dolarów, a dzieło Wachowskich w 2003 roku 18,8 mln dolarów (kwota ta uwzględnia wpływy z pokazów przedpremierowych).

Animacja zmiażdżyła dzienne rekordy, osiągając w sobotę wpływy w wysokości 16,2 mln dolarów. W niedzielę wynik był niewiele gorszy (15,7 mln), podobnie w piątek (12 mln).
Wyniki zapewne takie bo nic innego w kinach nie ma. Szkoda, że w Polsce nie puszczą, bo zobaczenie filmu na dużym ekranie to byłoby coś.
Na 2 sezon serialu spokojnie zarobią.
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź