One Piece - Rozdział 959
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
1 2 3
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Dejo

Gorosei

Wiek: 28
Licznik postów: 3,463

Dejo, 17-10-2019, 00:19
W tym temacie dyskutujemy o najnowszym rozdziale One Piece. 
 

Wersja Polska:

Wersja Angielska:
One Piece 959 [JB]

Oficjalna Wersja Angielska:


Zabrania się rozpoczynania dyskusji przed ukazaniem się skanlacji bieżącego rozdziału.

Zabrania się dyskusji o spoilerach z najnowszego rozdziału One Piece. Uprasza się aby w tym celu korzystać z bliźniaczego tematu o spoilerach o nadchodzącym rozdziale.

Zabrania się pisania komentarzy typu:

"Dlaczego jeszcze nie ma rozdziału?"
"Kiedy pojawi się nowy rozdział?"
"Czy One Piece ma przerwę w tym tygodniu?"
"Dlaczego One Piece ma znowu przerwę?"
 
Aby uzyskać informacje na temat ewentualnych przerw w wydawaniu One Piece, zapraszamy do odwiedzenia tematu:
Przerwy w wydawaniu One Piece


Zabrania się używania jakichkolwiek grafik uchodzących za ciężkie spoilery, zdradzające kluczowe wydarzenia fabularne, miejsca, bądź wygląd nowych postaci w Awatarach i Sygnaturach, do czasu ukazania się owych wydarzeń, miejsc, bądź postaci w Anime. Dopuszcza się używania grafik ukazujących wizerunek postaci które pojawiły się w Anime, a zmianie uległ ich wizerunek. Uprasza się aby odczekać co najmniej 24 godziny przed użyciem grafiki z nowego rozdziału w Awatarze lub Sygnaturze, jako że nie wszyscy mają okazję przeczytać nowy rozdział zaraz po jego wyjściu.
 
[Obrazek: TOP-Best-Greatest-GOALKEEPERS-Soccer-Foo...1263&ssl=1]
janek z

Oficer dywizji Yonko

Wiek: 27
Licznik postów: 1,194
Miejscowość: Warszawa

janek z, 18-10-2019, 11:17
Fajnie że Orochi jednak ogarnia i Sojusz nie ma tak łatwo. Czy oni serio zniszczyli Sunny? Nie powiem, było by to fajne zagranie.  

Dobry rozdział, coś mi się zdaje że act 3 będzie najlepszy dotychczas.
[Obrazek: sephiroth__ac_signature_by_razerick-d30buyc.png]
ShayelAporro

Nowicjusz

Wiek: 27
Licznik postów: 10

ShayelAporro, 18-10-2019, 12:25
Witam, w końcu zdecydowałem się zarejestrować się i móc uczestniczyć w życiu forum. 
Rozdział ciekawy, tylko mam wrażenie jakby to był ten sam rozdział co poprzedni tylko inaczej przedstawiony xD
W końcu zobaczymy Odena za tydzień. 
A zagrywa z Sunny, meh zrobili to już na WCI i teraz też ? Czy kogoś to jeszcze wzrusza ? 
Przecież Sunny jest statkiem którym Słomkowi dotrą na Raftel. 
Jest zrobiony z drzewa Adama, którego jest ograniczona ilość i Franosuke go budował z myślą, że jest to statek którym ma pływać król piratów. Tania zagrywka bardzo. 
Po za tym chap 7/10
Ratlee

Gorosei

Wiek: 28
Licznik postów: 4,092

Ratlee, 18-10-2019, 12:29
Ja tam mam nadzieje na potężny statek godny króla piratów a nie taką popierdółkę jak Sunny. Ew Statek, z środku którego by się wyłąniał Sunny jako mniejszy, bardziej mobilny stateczke który byłby lepszy do rekonansu itp.

Rozdział moim zdaniem słaby - sztuczny suspens stworzony przez Odę aby pokazać coś w retrospekcjach zamiast normalnie po kolei. Oby ten Oden w następnym tygodniu nam to zrekompensował.

Ciekawe, czy był bawidamkiem, bo ludzie reagują jak na Wiedźmina xD (Uwaga! Wieśmak idzie, chowajcie kobiety bo wam je przełopocze!'
[img=0x0]http://i.imgur.com/LpQnL15.png[/img]
Sting

Wicekapitan

Wiek: 27
Licznik postów: 267
Miejscowość: Kraków

Sting, 18-10-2019, 12:38
(18-10-2019, 12:29)Ratlee napisał(a): Rozdział moim zdaniem słaby - sztuczny suspens stworzony przez Odę aby pokazać coś w retrospekcjach zamiast normalnie po kolei. Oby ten Oden w następnym tygodniu nam to zrekompensował.
Zgadzam się całkowicie!
+ Wydaje mi się, że nie bez przypadku Luffy mówi o Jinbeiu i jego przybyciu na czas w momencie, gdy parę kadrów dalej dostajemy poniszczone mosty i przeprawy, a zaraz obok tego mapkę z rzekami/kanałami, którymi wszystko można by przetransportować, chociażby na grzbietach rekinów (jak więźniów na ID). Gdyby tylko jakiś sympatyczny rybolud był w pobliżu.......

[Obrazek: law.png]
Ratlee

Gorosei

Wiek: 28
Licznik postów: 4,092

Ratlee, 18-10-2019, 12:45
(18-10-2019, 12:38)Sting napisał(a): + Wydaje mi się, że nie bez przypadku Luffy mówi o Jinbeiu i jego przybyciu na czas w momencie, gdy parę kadrów dalej dostajemy poniszczone mosty i przeprawy, a zaraz obok tego mapkę z rzekami/kanałami, którymi wszystko można by przetransportować, chociażby na grzbietach rekinów (jak więźniów na ID). Gdyby tylko jakiś sympatyczny rybolud był w pobliżu.......
No dokładnie. Ponad 50 rozdziałów nikt ze Słomkowych się nie zająknął nawet na temat Jinbe i jego ewentualnego dołączenia na Wano, a teraz AKURAT przed finalną bitwą takie wink wink...

Tylko pytanie, czy Oda zrobi to samo co na WCI? Bo to już byłoby beznadziejne... Dlatego liczę, że jednak Sunny RIP Smile
@ShayelAporro witamy na forum! Mamy nadzieję, że miło spędzisz tu czas na dyskusjach z nami!
[img=0x0]http://i.imgur.com/LpQnL15.png[/img]
Pajmon

Dowódca dywizji Yonko

Licznik postów: 1,920

Pajmon, 18-10-2019, 13:19
Ja podejdę do tego rozdziału od mojej ulubionej strony - teoretycznej, czyli pominę jego treść a skupię się na szczegółach. 
Ostatni kadr z Odenem i tym dziwnym sznurem, którym jest przepasany. Dokładnie taki sam jak u Sentomaru
Spoiler

 [Obrazek: latest?cb=20180822205622] 

I tutaj kilka spostrzeżeń czy też teorii. Mogło to być sugerowane już od dawna, ale teraz możemy mieć potwierdzenie, że Sentomaru może pochodzić z Wano, lub mieć jakieś powiązania w przeszłości z Odenem. Ktoś może wie, czy takie sznury istniały w tradycji japońskiej? Coś oznaczały? Ktoś szczególny je nosił? Może ktoś rozwieje moje wątpliwości.
Tak więc mamy Sentomaru powiązanego z Wano lub Odenem. Może pójdę odrobinę za daleko, ale (jeśli się okaże, że ktoś mnie oświeci z tym sznurem to zakopię te teorie) sznur ten mógłby być czymś na miarę słomianego kapelusza - no wiecie, przekazywanie woli bla bla bla. W końcu Oden jest hajpowany na bardzo istotną personę, coś na miarę Rogera.
Dalej, na Sabaody Sentomaru zwraca się do Kizaru per wuju. Poszperałem trochę, i dowiedziałem się, że z japońskiego ten zwrot jest używany również przez yakuzę do tytułowania starszych członków gangu, których darzy się szacunkiem. Jak mniemam chodzi właśnie o ten kontekst, ale gdyby jednak nie chodziło o czystą kurtuazję, może się okazać że kolejny wysoko postawiony marine jest powiązany z Wano. Przeszkadza mi jednak tutaj jego imię - Borsalino - które brzmi bardziej z włoska niż z japońska :v
[Obrazek: giphy.webp]
Spoiler

[Obrazek: 9qKEXOG.jpg]

ShayelAporro

Nowicjusz

Wiek: 27
Licznik postów: 10

ShayelAporro, 18-10-2019, 13:25
@Ratlee  Witam Smile No powiem szczerze że jestem już tutaj parę, lat i zawsze czytam forum, czasami miałem nieodpartą chęć, zalogowania się i sprostowania/wdania się w dyskusję z poniektórymi. 
Też uważam, że Sunny mogłoby pójść RIP. No ale nie bez powodu przez tyle chapów Sunny było ulepszane rozbudowywane/przebudowywane. Nie bez powodu stworzył je Franek( odniesienie do jego marzenia o budowie statku na którym będzie pływał Król Piratów), No i zniszczenie go w taki beznadziejny sposób (bomba zrzucona przez trio ptasich SMILE-ów xD), to się nie trzyma kupy i utartych przez Odę schematów. Mam wrażenie, że właśnie po to Jinbei, był tutaj wspomniany, bo cudownie uratuje Sunny. Flota została zniszczona i zostało, to ukazane na jednym z kadrów. A Sunny BUM i nie ma. To byłaby gorsza "śmierć" od Going Marry. Bo nie wiem czy pamiętacie jak zostało ,to ukazane ile było z tym emocji. Jak była budowana dramaturgia tej sytuacji, że ukochana Marry słomkowych już nigdy nie popłynie. Zrodzony z tego Konflikt między Luffytarou i Usopp-dono. A tutaj tak po prostu stoi Sunny, tonie Sunny.

Pozwolę też sobie na trochę dywagacji, odnośnie tego arcu. 
Wano to zdecydowanie najbardziej wyczekiwany przez mnie arc, od bitmy na Marineford. Mocno Nahypowane, obietnica czegoś bardziej epickiego od ustawki Białowąsa vs Marynarka. A do tej pory nie czuję tej epickości. Owszem bywały rozdziały po których zbierałem szczękę z podłogi, które łapały za serducho, ale całościowo gdy tak się patrzy na ten arc. Jest strasznie mainstreamowy. I czasami mam wrażenie, że Odzie kończą się już chęci ? pomysły? I chciałby jak najszybciej to pociągnąć i zakończyć OP. Czego bym nie chciał, bo jest to jedno z bardzo nielicznych shonenów, z którym mam jakąś więź, i czekam na każdy chap odliczam godziny do następnego rozdziału. 
Trochę smutno się patrzy na to jak to jest ciągnięte przez Eiichiro.
Ratlee

Gorosei

Wiek: 28
Licznik postów: 4,092

Ratlee, 18-10-2019, 13:31
(18-10-2019, 13:19)Pajmon napisał(a): Ostatni kadr z Odenem i tym dziwnym sznurem, którym jest przepasany
(18-10-2019, 13:19)Pajmon napisał(a): Ktoś może wie, czy takie sznury istniały w tradycji japońskiej? Coś oznaczały? Ktoś szczególny je nosił? Może ktoś rozwieje moje wątpliwości.

Ten dziwny sznur to Tsuna, która zdobi ciała zawodników sumo o najwyższej kategorii (Yokozuna).

(18-10-2019, 13:19)Pajmon napisał(a): Mogło to być sugerowane już od dawna, ale teraz możemy mieć potwierdzenie, że Sentomaru może pochodzić z Wano, lub mieć jakieś powiązania w przeszłości z Odenem.
Także to może być psozlaka, że Oden był jednym z najlepszych wojowników w kraju. I tak, zakładam, że Sentomaru pochodzi z Wano. To chyba była dosyć popularna teoria zważywszy na jego wygląd.
(18-10-2019, 13:19)Pajmon napisał(a): Dalej, na Sabaody Sentomaru zwraca się do Kizaru per wuju. Poszperałem trochę, i dowiedziałem się, że z japońskiego ten zwrot jest używany również przez yakuzę do tytułowania starszych członków gangu, których darzy się szacunkiem. Jak mniemam chodzi właśnie o ten kontekst, ale gdyby jednak nie chodziło o czystą kurtuazję, może się okazać że kolejny wysoko postawiony marine jest powiązany z Wano.
A to by było fajniutkie gdyby na przykład się okazało, że Borsalino to tak naprawdę Denjiro Big Grin. Ale bardziej obstawiam, że po prostu z racji tego, że Sentomaru jest w organizacji prawa zamiast w organizacji przestępczej, to przeniósł nomenklaturę gangusa do marynarki więc Admirał jako starszy stopniem byłby dla niego 'wujem'
[img=0x0]http://i.imgur.com/LpQnL15.png[/img]
ShayelAporro

Nowicjusz

Wiek: 27
Licznik postów: 10

ShayelAporro, 18-10-2019, 13:34
(18-10-2019, 13:19)Pajmon napisał(a): Ja podejdę do tego rozdziału od mojej ulubionej strony - teoretycznej, czyli pominę jego treść a skupię się na szczegółach. 
Ostatni kadr z Odenem i tym dziwnym sznurem, którym jest przepasany. Dokładnie taki sam jak u Sentomaru
Spoiler

[Obrazek: latest?cb=20180822205622]

I tutaj kilka spostrzeżeń czy też teorii. Mogło to być sugerowane już od dawna, ale teraz możemy mieć potwierdzenie, że Sentomaru może pochodzić z Wano, lub mieć jakieś powiązania w przeszłości z Odenem. Ktoś może wie, czy takie sznury istniały w tradycji japońskiej? Coś oznaczały? Ktoś szczególny je nosił? Może ktoś rozwieje moje wątpliwości.
Tak więc mamy Sentomaru powiązanego z Wano lub Odenem. Może pójdę odrobinę za daleko, ale (jeśli się okaże, że ktoś mnie oświeci z tym sznurem to zakopię te teorie) sznur ten mógłby być czymś na miarę słomianego kapelusza - no wiecie, przekazywanie woli bla bla bla. W końcu Oden jest hajpowany na bardzo istotną personę, coś na miarę Rogera.
Dalej, na Sabaody Sentomaru zwraca się do Kizaru per wuju. Poszperałem trochę, i dowiedziałem się, że z japońskiego ten zwrot jest używany również przez yakuzę do tytułowania starszych członków gangu, których darzy się szacunkiem. Jak mniemam chodzi właśnie o ten kontekst, ale gdyby jednak nie chodziło o czystą kurtuazję, może się okazać że kolejny wysoko postawiony marine jest powiązany z Wano. Przeszkadza mi jednak tutaj jego imię - Borsalino - które brzmi bardziej z włoska niż z japońska :v

Tak istniały w tradycji Japońskiej i istnieją do dzisiaj te pasy nazywają się Obi. 
Służą jako pas ozdobny, bądź we wschodnich sztukach jako wyznacznik poziomu umiejętności zawodnika. 
I myślę że jako że akcja Wano odbywa się we Wzorowanej na Kraj kwitnącej wiśni wyspie to po prostu nawiązanie do tego właśnie.
Z resztą przecież Orochimaru, Sasuke i 4 dźwięku nosiła prawie że identyczne pasy. Więc nie doszukiwałbym się tutaj jakiegoś szczególnego znaczenia.
Ratlee

Gorosei

Wiek: 28
Licznik postów: 4,092

Ratlee, 18-10-2019, 13:40
(18-10-2019, 13:34)ShayelAporro napisał(a): Tak istniały w tradycji Japońskiej i istnieją do dzisiaj te pasy nazywają się Obi. 
Obi to pasy, które zakłada się dookoła kimono. W sumie to bardziej szarfa niż sznur / pas. Stanowią element ozdobny / kulturowy. Tsuna to to co opisałeś później, wyznacznik poziomu umiejętności zawodnika Sumo.
[img=0x0]http://i.imgur.com/LpQnL15.png[/img]
Beetlejuice

Kapitan

Licznik postów: 304

Beetlejuice, 18-10-2019, 13:45
Sunny na 100% została tylko przysypana przez skały i pewnie trochę uszkodzona żeby Franky mógł dalej ją ulepszać to jest już ostatni statek na jakim będą pływać Słomiani. Spoko że jednak Orochi to nie tylko je*aka i pijak i potrafi też zagrać jak wytrawny strateg.

@Pajmon Takie pasy noszą zawodnicy sumo w strojach "galowych" i patrząc na posturę i styl walki Sentomaru można powiedzieć że jest zawodnikiem sumo.
Light D. Moon

Wilk Morski

Licznik postów: 89

Light D. Moon, 18-10-2019, 14:13
Sanji jednak wspomniał, że ma wyższą nagrodę niż Zoro ^^ i chyba Zoro już opanował miecz 

Stroje samurajskie na słomiaych prezentują się świetnie, ale wolałbym by Luffy walczył w swoich luźnych portkach bez miecza przy pasie, żeby go nie kusiło walczyć kataną XD

Oden rozrabiaka- przyszłym rozdziale będzie dużo zacienionego Odena ^^
[Obrazek: tumblr_prpv9aKVVn1sgwcmso3_500.gif]
Hinczykbn

Supernova

Licznik postów: 837

Hinczykbn, 18-10-2019, 14:38
Jak ja bym chciał, że sunny poszła na dno.. niestety graniczy to z cudem.
Reakcja Zoro na tekst o nagrodzie jest zupełnie inna niż  bym się spodziewał, czuje że po Wano Sanji znowu zostanie w tyle.

Jimbei zaraz wróci z odsieczą, ciekawe kogo ze sobą zabierze z znanych postaci.
Spoiler

[Obrazek: ENEL-GOD.png]

1 2 3
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź