One Piece - Rozdział 960
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
1 2 3
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Bosmann

Imperator Podziemia

Wiek: 26
Licznik postów: 551
Miejscowość: Wrocław

Bosmann, 27-10-2019, 18:29
Ten na dole to Denjiro (ten wyżej w kółku to Killer). Widać, że to raczej nie nauczyciel Zoro, chyba że wrócił z powrotem do fryzu z młodości Wink No ale to raczej musi być ktoś, kto jest na Wano i niedługo go zobaczymy.


[Obrazek: z3kjDAs.jpg]
Mordoc

Pan Ciemności

Licznik postów: 1,715

Mordoc, 27-10-2019, 21:19
Chyba, że to brat bliźniak nauczyciela Zoro i jednocześnie ojciec Tashigi :p
Ale raczej Oda czegoś takiego, by nam nie zaserwował,nie?

Swoją drogą, te odstające części twarzy(zacieniowanej sylwetki), to mogą być zarówno uszy, jak i okulary.
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

Seventy1

Kapitan

Licznik postów: 388

Seventy1, 27-10-2019, 21:52
Ciekawe ile kobiet Oden zaciążył Wink
Spoiler

[Obrazek: 945.gif]

Ad3k

Wicekapitan

Licznik postów: 209

Ad3k, 28-10-2019, 00:03
(27-10-2019, 14:19)Saki napisał(a): Nie chodzi o Kyoshiro, tylko o Koushirou, nauczyciela Zoro.
a to szkoda :C 
Znaczy też spoko niby ^^
Ale fajnie, jakby Kyoushiro też się okazał dobry Big Grin
Sory nie przyglądam się aż tak tym podobieństwom XD
Czasem czytam wypociny...
Odachi

Wschodząca Gwiazda

Licznik postów: 537

Odachi, 28-10-2019, 05:08
Nie kupujecie teorii, że Denjiro to Koushiro (albo odwrotnie), dlatego, że opał sprawę i ruszył w świat? Można to jakoś łatwo uzasadnić.

- ruszył w świat zdobyć silnych sojuszników (rewolucjoniści),
- jako jedyny ogarnął, że za 20 lat będzie już starym prykiem, więc postanowił wytrenować następcę.

Ogólna teoria mówi, że zastąpi go Zoro i będzie 9 Scrabbardem. Wydaje się legitne, patrząc jak Zoro jest w tym arcu hajpowany. A poza tym przekazana wolą i te sprawy łanpisowe...
Ratlee

Gorosei

Wiek: 26
Licznik postów: 4,063

Ratlee, 28-10-2019, 13:05
Trochę zrobiłem dokładniejszy 'research' i wnioski są następujące:

Denjirou nie może być Scopperem z trzech powodów:
1. Inna broń (Miecze kontra topory)
2. Pokazano nam Odena na pokładzie Oro Jackson przed wielu laty - Oden rozprawia tam o powrocie do swojego kraju. Gdyby Scopper był Denjirou to pewnie byłby aktywnym uczestnikiem tej rozmowy.
3. Denjirou jest wyraźnie młodszy od Odena, a patrząc po wieku Shanksa i Buggy'ego zarówno w ostatnich retrosach jak i wcześniejszych, w tym momencie Scopper było wiele starszy i prawdopodobnie jest równolatkiem Rayleigh.

Denjirou nie może być także Koushirou:
1. Koushirou ma obecnie 51 lat - Denjirou na obrazku na pewno nie ma 10. Obecny flashback dzieje się 41 lat przed obecnymi wydarzeniami w mandze.
2. Emblemat na piersi Koushirou to nie symbol klanu Kozuki, lecz klanu Shimotsuki (tego, którego liderem był Yasuie). Jeśli Shimotsuki koajrzy wam się z czymś jeszcze, to bardzo dobrze, bo jest to nazwa wioski, z której pochodzi Zoro.
3. Wspominając już o wiosce Shimotsuki - jest ona położona w East Blue, gdzie kilkadziesiąt lat temu przybyła ostatnia znana łódź z Wano. Jako że Wano ma zamknięte granice, to wypływanie z niego też było zabronione. Dodatkowo Oda potwierdził, że jedna z osób znajdująca się na tym statku miała dziecko, które zna każdy z czytelników. Linia wydarzeń musi być więc taka, że na długo przed obecnymi retrospekcjami (dajmy na to, około 60 lat przed wydarzeniami obecnie) z Wano odpłynął statek, na pokładzie którego znajdowali się podwładni Yasuie. Dopłynęli oni do East Blue i tam, 51 lat temu urodził się Koushirou.

Możliwe jest, że Denjirou to starszy brat Koushirou (o istnieniu którego Koushirou nie ma pojęcia). Denjiro z tego co wiemy to sierota, więc mogło być tak, że jego rodzice, podłwadni Yasuie z jakiegoś powodu musieli się ewakuować szybko z Wano i zostawili Denjirou samego. On trafił do sierocińca, oni dopłynęli do East Blue i tam narodził się Koushirou.

Tak czy siak, nie sugerowałbym się za bardzo wyglądem Denjirou przedstawionym przy pomocy wcześniejszych sylwetek. Raizo nie przypomina swojej pierwotnej sylwetkowej wersji, to samo z Kaido czy Big Mom. Oda często robi takie miękkie retcony.
[img=0x0]http://i.imgur.com/LpQnL15.png[/img]
wuzzek

Wschodząca Gwiazda

Wiek: 22
Licznik postów: 540

wuzzek, 28-10-2019, 13:35
Wygląd Kappy, Ashury i Odena się sprawdził 1:1
[Obrazek: comment_8yI3Mja7jqmpu40tLdLIStoZjnRBTgmp.gif]
Ratlee

Gorosei

Wiek: 26
Licznik postów: 4,063

Ratlee, 28-10-2019, 13:54
A Kanjuro i Raizou i wielu innych nie. To loteria u Ody. Nie ma co się wstępnie po prostu tymi sylwetkami kierować i tyle.
[img=0x0]http://i.imgur.com/LpQnL15.png[/img]
Saki

Shichibukai

Licznik postów: 1,304

Saki, 28-10-2019, 13:57
(28-10-2019, 13:05)Ratlee napisał(a): 1. Koushirou ma obecnie 51 lat - Denjirou na obrazku na pewno nie ma 10. Obecny flashback dzieje się 41 lat przed obecnymi wydarzeniami w mandze.

Kinemon ma obecnie 35 lat, również nie wygląda tu na piętnastolatka, za to na pewno wygląda na ciut starszego od Denjiro.

Cytat:2. Emblemat na piersi Koushirou to nie symbol klanu Kozuki, lecz klanu Shimotsuki (tego, którego liderem był Yasuie). Jeśli Shimotsuki koajrzy wam się z czymś jeszcze, to bardzo dobrze, bo jest to nazwa wioski, z której pochodzi Zoro.

Owszem, aczkolwiek baaardzo prawdopodobnym jest to, że Koushirou po prostu wywodzi się z tego klanu - jego ojcem NAJPRAWDOPODOBNIEJ (bo to ma najwięcej sensu, patrząc na poszlaki) jest Shimotsuki Kozaburo, twórca Enmy i Wado Ichimonji. Kozaburo zwiał z kraju ponad pięćdziesiąt lat temu, czyli najprawdopodobniej tuż przed albo tuż po narodzinach Koushirou. Oczywiście, możliwym jest, że zwiał razem z całą rodzinką i tyle ich widzieli - ale jest też szansa, że zwiał (z tego czy innego powodu), zostawiając swojemu gówniakowi jedyną schedę w postaci Wado Ichimonji, a chłopiec został na Wano jako sierota ze stolicy.

W tej teorii jest w zasadzie jedna rzecz, która by mi zdecydowanie nie pasowała - nikt oprócz Hitetsu nie zająknął się nawet na temat Wado Ichimonji. Miecz jest znany, stworzył go ten sam gościu, który wykuł Enmę, mało prawdopodobnym jest, że żaden ze Scabbardów nie stwierdziłby "czy to nie miecz Denjirou?!", zważywszy na fakt, że wszyscy tam bez pudła rozpoznają miecze. Ale nawet jeśli, to i tak zastanawiającym jest, że nikt, kompletnie nikt do tej pory nie postanowił spytać Zoro, skąd do cholery wziął Wado Ichimonji.

Odachi napisał(a):jako jedyny ogarnął, że za 20 lat będzie już starym prykiem, więc postanowił wytrenować następcę.

Zupełnie nie współgra to ani z samą ideą scabbardów, ani z tym, co Oda wiele razy lubił podkreślać w OP - że wiek nie wpływa na siłę, i ta czterdziecha-pięćdziesiątka to dla wielu prawie ich prime.
   ▲
▲▲

 
Ratlee

Gorosei

Wiek: 26
Licznik postów: 4,063

Ratlee, 28-10-2019, 14:47
(28-10-2019, 13:57)Saki napisał(a): Kinemon ma obecnie 35 lat, również nie wygląda tu na piętnastolatka, za to na pewno wygląda na ciut starszego od Denjiro.
Czy ja wiem? Właśnie dałbym mu 15-17 lat. Wiedząc ile lat miał Luffy na początku, to Kin'emon na pewno wygląda na młodszego moim zdaniem. Typowo jak taki 'thug' z jakiegoś anime o szkolnych gangusach.

(28-10-2019, 13:57)Saki napisał(a): Owszem, aczkolwiek baaardzo prawdopodobnym jest to, że Koushirou po prostu wywodzi się z tego klanu - jego ojcem NAJPRAWDOPODOBNIEJ (bo to ma najwięcej sensu, patrząc na poszlaki) jest Shimotsuki Kozaburo
Nie zaprzeczam temu - też mi się wydaje to najbardziej prawdopodobne, zwłaszcza jak weźmie się pod uwagę, że ich imiona są praktycznie identyczne. Kou/shi/rou i Kou/zabu/rou. Za angielską wiki, Zabu i Shi znaczy podpowiednio 3 i 4, więc następujące po sobie litery więc też ma to sens.
(28-10-2019, 13:57)Saki napisał(a): Kozaburo zwiał z kraju ponad pięćdziesiąt lat temu, czyli najprawdopodobniej tuż przed albo tuż po narodzinach Koushirou
Musiał raczej przed narodzinami Koushirou, bo ten urodził się już na East Blue według Ody.

Fizycznie nie ma możliwości moim zdaniem, żeby Koushirou to był Denjirou, bo przeczyłoby to temu co Oda powiedział na temat Kou. Pewnymi rzeczami są:
1. Koushirou urodził się na East Blue
2. Koushirou ma 51 lat
3. Kozaburo zwiał ponad 50 lat temu z Wano

Żeby teoria Kouhirou=Denjirou się sprawdziłą, to Oda musiałby skłamać / zmieniać to co sam napisał w SBS, Kozaburo musiałby zostawić rocznego syna raze z wartościowym mieczem w Wano a później ten syn musiałby zwiać do East Blue tam, gdzie jego tata, co przeczy też temu, że w ostatnich kilkudziesięciu latach tylko jeden statek z Wano udał się do East Blue.

O wiele bardziej już mnie przekonuje, że Denjirou i Koushirou są braćmi, z czego Denjirou jest tym starszym i ma około 14-15 lat w retrospekcjach, został osierocony w Wano kiedy był mały, a jego ojciec z żoną bądź też bez niej i z Wado Ichimonji udał się na East Blue, gdzie albo dorobił się kolejnego syna i założył wioskę Shimotsuki albo (co moim zdaniem mniej prawdopodobne) dorobił się córki, która wyszła za Koushirou, który przejął rodowe nazwisko. 

Gdyby Denjirou i Koushirou byli braćmi, to stawiam dolary przeciw orzechom, że Zoro pozna rysy twarzy swojego mistrza, powie mu o tym, że ma brata i dostaniemy okładkową historyjkę po Wano Arc jak to Denjirou wybiera się aby poznać swojego brata na East Blue.

Kto wie, może Denjirou też dostał od ojca miecz, który właśnie ze sobą nosi. Być może po Wado Ichimonji Denjirou skojarzy Zoro ze swoją rodziną. 

A ten loophole z tym, że nikt nie rozpoznaje Wado Ichimonji też mi się wydaje niestety słaby :< 
(28-10-2019, 05:08)Odachi napisał(a): Ogólna teoria mówi, że zastąpi go Zoro i będzie 9 Scrabbardem. Wydaje się legitne, patrząc jak Zoro jest w tym arcu hajpowany. A poza tym przekazana wolą i te sprawy łanpisowe...
Wydaje mi się to być bardzo głupią teorią. Zoro jest piratem, a nie powiernikiem szoguna.
[img=0x0]http://i.imgur.com/LpQnL15.png[/img]
Saki

Shichibukai

Licznik postów: 1,304

Saki, 29-10-2019, 01:55
W sumie to Koushirou jako Denjirou jest porblematyczny o tyle, że na pewno nie pojawi się na wyspie, bo po prostu nie miałby na to czasu od ostatniego razu, kiedy go widzieliśmy, a jeśli nie pojawi się na wyspie, to nie za bardzo jest jak go w to wszystko wpleść. Jedyny sensowny sposób to Wado Ichimonji, który już został zlany przez większość, więc teraz byłby asspullem. Może jakaś technika Zoro... aczkolwiek tu też byłoby o to trudno, bo Zoro ma dosyć nietypowy styl walki, i Denjirou raczej się na santoryu nie zapowiada, chociaż cholera go wie. Niby mógłby powiedzieć coś, co Denjirou zazwyczaj mówił, ale jeśli do tej pory to nie wyszło organicznie...

A jeśli Denjirou się na wyspie nie pojawi (albo okaże się Koushirou i nigdy nikt tego tematu nie podejmie), to też trochę zmarnowany wątek, chociaż do tego Oda akurat ma tendencję - puszczania mimochodem czegoś, co ewidentnie mogło być nawiązaniem, albo rezygnowania z wątków, które wyraźnie można było jakoś zapleść. Także cholera wie, ale myślę, że to zbyt ważna postać dla historii Scabbardów, żeby ją tak sobie puścić płazem.

Z drugiej strony, jeśli Denjirou jest gdzieś na wyspie - co on, u diaska, robi, że się jeszcze nie ujawnił? Pora jest przecież ze wszech miar najwyższa, kto miał zostać uwolniony, to został, myślę, że poza Udon nie wylądowałby w jakimkolwiek innym miejscu (chyba że by go stracili), gdyby go złapali, a przecież teraz to już nie ma możliwości, żeby ktokolwiek, kto wie tak wiele o całej sytuacji, mógł nie mieć pojęcia, co się szykuje. Dziwne to, ani jedno, ani drugie rozwiązanie nie odpowiada mi do końca.

Co do Zoro jako Scabbarda - myślę, że pomysł kompletnie bez sensu nie tylko dlatego, że Zoro jest piratem, i poza jednym człowiekiem, którego zwierzchnictwo uznaje, nie bardzo wygląda, jakby chciał mieć kogokolwiek innego nad sobą, to jeszcze motyw Scabbardów jest zamknięty, IMHO, dla nich - to oni muszą rozliczyć się ze swoją przeszłością, i nikomu innemu nic do tego. Jasne, przekazanie woli może wyglądać tak, że Zoro... byłby przedłużeniem woli Denjirou, ale nie jako poplecznik gościa, który kojfnął i nie ma z nim nic wspólnego.
   ▲
▲▲

 
wuzzek

Wschodząca Gwiazda

Wiek: 22
Licznik postów: 540

wuzzek, 29-10-2019, 14:13
@Ratlee chodzi mi o wano. Z resztą kiedy 2/3 cienie postaci się zgadzają, nie manto kompletnego sensu żeby 3 się rozminął z właścicielem.


Jest jeszcze jedna postać o której kij wiemy - witcher3hour boy i to właśnie on może być denjiro.
[Obrazek: comment_8yI3Mja7jqmpu40tLdLIStoZjnRBTgmp.gif]
Mordoc

Pan Ciemności

Licznik postów: 1,715

Mordoc, 29-10-2019, 14:57
(29-10-2019, 14:13)wuzzek napisał(a): witcher3hour boy
Odkąd Yasu, dal się złapać, nie mieliśmy żadnej wzmianki na temat boja.
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

Ratlee

Gorosei

Wiek: 26
Licznik postów: 4,063

Ratlee, 29-10-2019, 15:17
No wlasnie, to aby nie Yasuie mial byc Witching Hour Boyem?
[img=0x0]http://i.imgur.com/LpQnL15.png[/img]
ARRRGH

Shichibukai

Licznik postów: 1,466

ARRRGH, 29-10-2019, 15:42
(29-10-2019, 15:17)Ratlee napisał(a): No wlasnie, to aby nie Yasuie mial byc Witching Hour Boyem?

O ile dobrze pamiętam, to na potrzeby swojego planu przedstawił się jako WHB, ale potem okazało się, że kłamał aby zwrócić na siebie uwagę. Także teoretycznie ciągle ten wątek nie został rozwiązany.
1 2 3
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź