One Piece - Rozdział 961
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
1 2
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Dejo

Pan Jasności

Wiek: 26
Licznik postów: 2,463

Dejo, 30-10-2019, 09:17
W tym temacie dyskutujemy o najnowszym rozdziale One Piece. 
 

Wersja Polska:

Wersja Angielska:

Oficjalna Wersja Angielska:


Zabrania się rozpoczynania dyskusji przed ukazaniem się skanlacji bieżącego rozdziału.

Zabrania się dyskusji o spoilerach z najnowszego rozdziału One Piece. Uprasza się aby w tym celu korzystać z bliźniaczego tematu o spoilerach o nadchodzącym rozdziale.

Zabrania się pisania komentarzy typu:

"Dlaczego jeszcze nie ma rozdziału?"
"Kiedy pojawi się nowy rozdział?"
"Czy One Piece ma przerwę w tym tygodniu?"
"Dlaczego One Piece ma znowu przerwę?"
 
Aby uzyskać informacje na temat ewentualnych przerw w wydawaniu One Piece, zapraszamy do odwiedzenia tematu:
Przerwy w wydawaniu One Piece


Zabrania się używania jakichkolwiek grafik uchodzących za ciężkie spoilery, zdradzające kluczowe wydarzenia fabularne, miejsca, bądź wygląd nowych postaci w Awatarach i Sygnaturach, do czasu ukazania się owych wydarzeń, miejsc, bądź postaci w Anime. Dopuszcza się używania grafik ukazujących wizerunek postaci które pojawiły się w Anime, a zmianie uległ ich wizerunek. Uprasza się aby odczekać co najmniej 24 godziny przed użyciem grafiki z nowego rozdziału w Awatarze lub Sygnaturze, jako że nie wszyscy mają okazję przeczytać nowy rozdział zaraz po jego wyjściu.
 
Spoiler

[Obrazek: 3mnhqTh.png]

 
[Obrazek: KZKNpM.gif]
ARRRGH

Shichibukai

Licznik postów: 1,563

ARRRGH, 31-10-2019, 08:42
Kto rano wstaje... Smile

https://jaiminisbox.com/reader/read/one-...961/page/1
niudeb

Shichibukai

Licznik postów: 1,570
Miejscowość: Isola

niudeb, 31-10-2019, 09:26
Coś mi przyszło do głowy, kotel i pesel byli z nim w zalodze bialowasa..

Oden zginął 20 lat temu. Oden zginal w wieku 39 lat(według angielskiego wiki, nie chce mi się sprawdzać, czy mają przypis że strona z mangi na to, teraz ma w retrosach z 20 chyba, wiecie do czego zmierzam?

Obecne retrosy z wano to koncowka rządów rocksow.

Poprawci mnei, jeśli się myle.

Warte przypomnienia, wygląd całej dziewiatki kiedys
[img] https://encrypted-tbn0.gstatic.com/image...-cV7_5dsJI[img]
[Obrazek: 81029532_3131553410206304_3750596876424364877_n.jpg]


Spoiler

[Obrazek: 3d9.png]

CCORD

Gorosei

Wiek: 22
Licznik postów: 4,878
Miejscowość: Siedlec :]

CCORD, 31-10-2019, 11:14
Jeśli to rzeczywiście potwierdzone to ciekawe, bo możemy dostać jakieś wskazówki, lub cokolwiek na ten temat. Z samego rozdziału to w sumie wiele mi się nie chce wyciągać. Zabicie potwora jak na moje nie świadczy specjalnie o sile Odena, bo widzieliśmy jak postacie robią przynajmniej podobne rzeczy już na wczesnych etapach mangi.
Jedyne co warte zanotowania moim zdaniem to aktualny shogun będący chłopcem na posyłki.
"Love, hope, compassion...
This is what people say monster SOULs are made of.
But the absolute nature of "SOUL" is unknown.
After all, humans have proven their SOULs don't need these things to exist."
Spoiler

[Obrazek: hSzDtT]

Light D. Moon

Wilk Morski

Licznik postów: 60

Light D. Moon, 31-10-2019, 11:15
I znowu jest mało do pisania.
Kreowanie Odena idzie dalej pomalutku, w sumie najważniejszy był ostatni panel gdzie pojawił się Orochi. Z tego jak został przedstawiony chyba można wykluczyć teorię, że on i Yasue są braćmi. Porównywanie ich brwi idzie więc do kosza : p
[Obrazek: tumblr_prpv9aKVVn1sgwcmso3_500.gif]
Ratlee

Gorosei

Wiek: 26
Licznik postów: 4,064

Ratlee, 31-10-2019, 12:25
Zieeeew... Liczyłem na jakieś tupnięcie z werwą, a nie cały rozdział sztucznej paniki, potem 2 panele z prosiakiem przeciętym na pół i Yasuie z Orochim...  

Tempo Ody w ostatnich rozdziałach to jakieś mysterium... wpierw przyspieszamy o cały tydzień i pomijamy akcję, żeby pokazać rzeczy w retrospekcjach, potem przedstawiamy życiorys postaci na dwóch stronach tylko po to, żeby dostać rozdział taki jak ten? 
Co tu sie...?!

Na +, że dostaliśmy trochę informacji na temat miłości Kin'emona i O-tsuru, ale z drugiej strony i tak wiedzieliśmy, że są małżeństwem, więc nie jestem przekonany co do konieczności tego wątku...

Oby ruszyło z kopyta za ty... eee... dwa tygodnie... x.x
[img=0x0]http://i.imgur.com/LpQnL15.png[/img]
Pawelssn

Wilk Morski

Wiek: 28
Licznik postów: 53

Pawelssn, 31-10-2019, 12:38
Rozdział przyjemny, chociaż nie wydarzyło się nic więcej niż w spojlerach (zazwyczaj spojlery nie oddają dokładnie tego co manga, tutaj wydarzyło się tyle, że można przeczytać spojlery i nic by nas nie ominęło).

Na plus oceniam wskazówkę o stopniu powiązań Yasuie z Odenem. Oden mówi do niego wuju, więc prawdopodobnie pan feudalny jest bratem jego matki. Po angielsku raczej nie rozróżnia się wuja od stryja, jednakże gdyby był bratem ojca Odena, nazywałby się Kouzuki.

Fajnie, że dokładnie dowiedzieliśmy sie z jakiego powodu 18letni Oden został wygnany ze stolicy, ale to bardziej ciekawostka niż istotny fakt.

Może i lepiej, że nastąpiło spowolnienie akcji, inaczej trudniej byłoby czekać aż dwa tygodnie na kolejny rozdział. xD
Ratlee

Gorosei

Wiek: 26
Licznik postów: 4,064

Ratlee, 31-10-2019, 12:50
(31-10-2019, 12:38)Pawelssn napisał(a): Na plus oceniam wskazówkę o stopniu powiązań Yasuie z Odenem. Oden mówi do niego wuju, więc prawdopodobnie pan feudalny jest bratem jego matki. Po angielsku raczej nie rozróżnia się wuja od stryja, jednakże gdyby był bratem ojca Odena, nazywałby się Kouzuki.
W języku japońskim nazywanie kogoś dziadkiem / wujkiem to normalny zabieg, gdzie osoba czuje, że z tą drugą łączy ją jakaś więź, mimo braku więzów krwi. Luffy wielokrotnie już mówił do innych per dziadku ('gramps'). Tutaj mamy jeszcze Yasuie móiącego aby tak się do niego nie zwracał, więc wydaje mi się, że nie są spokrewnieni.

JEdnak całkowicie tego wykluczyć nie można, tylko nie opierałbym się na tej krótkiej wymianie zdań Smile
[img=0x0]http://i.imgur.com/LpQnL15.png[/img]
Pawelssn

Wilk Morski

Wiek: 28
Licznik postów: 53

Pawelssn, 31-10-2019, 13:08
Z tego powodu napisałem, że to wskazówka - nie pewność.

Z tego co pamietam chyba przy śmierci Yasuie było mówione, że jego klan jest spokrewniony/spowinowacony z klanem Kouzuki.
Hinczykbn

Imperator Podziemia

Licznik postów: 668

Hinczykbn, 31-10-2019, 13:25
Nuda nuda nuda, niech zacznie się prawdziwa akcja..
Fajnie dostać czasem retrosy ale nie cały rozdział, jeszcze nic nie wnoszący przynajmniej dla mnie.

Jeszcze przerwa, już bym wolał żeby cały rozdział został poświęcony Jimbei, jego drodze na Wano czy zbieraniu po drodze sojuszników w stylu Marco.
Spoiler

[Obrazek: ENEL-GOD.png]

Dzik

Wicekapitan

Licznik postów: 200

Dzik, 31-10-2019, 14:34
Tylko mnie podobają się te retrosy? ;]
Fajny ten Oden - nie jest nudnym krystalicznym "good guyem", mimo że sprawia mnóstwo problemów, to nie czyni nikomu krzywdy, a swoje obowiązki jako protektora Wano wypełnia celująco, chcę więcej.
Kinemon też bardzo pozytywnie wypadł w tym rozdziale, bo w "teraźniejszości" sprawiał wrażenie błazna, a okazuje się, że potrafi pokazać pazur. Tłumaczy to też, dlaczego to on jest mózgiem Scarbrandów, w końcu bycie pierwszym poplecznikiem Szoguna zobowiązuje.
Yasu i Orochi na razie bez szału, zobaczymy jak się rozwinie sytuacja, ale jak na razie retrosy dla mnie bomba, i oby starcie Oden vs Kaido nastąpiło jak najszybciej, bo przy konfrontacji dwóch kogutów takiego kalibru na pewno polecą jakieś złote teksty.

8/10
CCORD

Gorosei

Wiek: 22
Licznik postów: 4,878
Miejscowość: Siedlec :]

CCORD, 31-10-2019, 15:02
Nie tyle mi się nie podobają, co nie są dla mnie niczym specjalnym, a tym bardziej nie uważam żeby było tu co komentować szczególnie. Mam wrażenie, że w tych paru komentarzach, które zostały tu napisane, już powiedzieliśmy większość rzeczy, które można o tym rozdziale powiedzieć, bo po prostu nie było w nim nic konkretnego prawie, nic wartego uwagi.

Poprzedni rozdział podobał mi się bardziej, Oda przedstawił fajnie klimat itd. a czemu miała służyć cała ta scena ze świnią?
Jeśli chodzi o siłę Odena, to raz że nie wiemy jak silna była świnia, dwa że z tego co widzieliśmy, to już na początku mangi Luffy by z takiej chciał zrobić pieska (i pewnie by mu się to udało).
Jeśli chodzi o przyłączenie się do Odena Kinemona i młodego, to nie jest to nic wybitnego, ot "jest silny więc z nim idę".

Jedyne co dla mnie miało znaczenie to pokazanie Orochiego, ale to też nic wyjątkowego, bo tylko się dowiedzieliśmy skąd się tam wziął, także na jakieś ciekawsze informacje o nim, lub o innych, musimy poczekać do następnego rozdziału.
"Love, hope, compassion...
This is what people say monster SOULs are made of.
But the absolute nature of "SOUL" is unknown.
After all, humans have proven their SOULs don't need these things to exist."
Spoiler

[Obrazek: hSzDtT]

Taker

Major

Licznik postów: 169

Taker, 31-10-2019, 21:08
Za nim te retrosy rozkręcą to trochę minie. Relacja Kin-Otsuru musiała niestety lub stety zostać bardziej pokazana, ale mamy już to za nami. Walka z dzikiem yey przynajmniej ta walka nie poszła off panel XD Cholernie ładne panele w tym rozdziale. Zdecydowanie Wano to na razie najładniejszy ark. Orochi pracował u Yasu? To zdecydowanie największy plus rozdziału. Ciekawie to się teraz potoczy. Najbardziej jestem ciekaw jego spotkania z Kaido 2+/10
ARRRGH

Shichibukai

Licznik postów: 1,563

ARRRGH, 31-10-2019, 21:42
(31-10-2019, 09:26)niudeb napisał(a): czy mają przypis że strona z mangi na to, teraz ma w retrosach z 20 chyba, wiecie do czego zmierzam?

W obecnym momencie retrosów ma 18 lat, co jest napisane na 14 stronie.

quote="CCORD" pid="451850" dateline="1572509675"]Zabicie potwora jak na moje nie świadczy specjalnie o sile Odena, bo widzieliśmy jak postacie robią przynajmniej podobne rzeczy już na wczesnych etapach mangi.[/quote]

To prawda - tą wielką świnie można porównać do morskich królów. Luffy już na samym początku mangi powalił jednego jednym ciosem piąchy.

(31-10-2019, 14:34)Dzik napisał(a): Tylko mnie podobają się te retrosy? ;]

Ja już pisałem o tym - same retrosy to tam bajka. Poziom jest różny i te nie są złe. Ja mam ból tylko do ich formy, bo o ile od początku Wano Oda zręcznie przeplatał obecne wydarzenia z retrosami, o tyle teraz robi przerwę od wydarzeń i same retrosy. Po ostatnich wydarzeniach ciężko jest zadowolić się czymkolwiek.
Nombre de Dios

Kapitan

Wiek: 26
Licznik postów: 290

Nombre de Dios, 31-10-2019, 22:12
(31-10-2019, 09:26)niudeb napisał(a): Oden zginął 20 lat temu. Oden zginal w wieku 39 lat(według angielskiego wiki, nie chce mi się sprawdzać, czy mają przypis że strona z mangi na to, teraz ma w retrosach z 20 chyba, wiecie do czego zmierzam?
Przypomnę ze jest taki jeden rudy jegomość, aktualnie w tym samym wieku, który również jest wśród faworytów do przejścia na inny świat (coraz bardziej skłaniam się do tego ze tak naprawdę będzie i bardziej obstawiam ze zostanie pokonany przez Czarnobrodego niż Marynarkę, nie zdziwię się jeśli już w końcówce Wano, jak czarny wbije pozbierać fanty od pokonanych - poneglyphy, a Rudy wpadnie za nim, zeby powstrzymać brodacza i przegra oraz skona na oczach Luffiego.
1 2
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź