One Piece - Rozdział 964
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
1 2 3
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
IsshoFujitora

Kapitan

Licznik postów: 348

IsshoFujitora, 30-11-2019, 03:28
Jeju kocham Odena. Tuż to Luffy v2 na sterydach i jeszcze bardziej gagowy.
[Obrazek: tumblr_naauoiAyXx1rib6ggo2_500.gif]
Light D. Moon

Wilk Morski

Licznik postów: 51

Light D. Moon, 30-11-2019, 19:00
-Chcę wyruszyć w może!!
-Nie możesz!! 
Ani nie chcieli  wypuścić Odena z Wano a Białobrody nie chciał go przyjąć, mimo to się wydostał ^^ 

Białobrobrodemu właśnie rozpadła się ekipa w której wszyscy byli liderami, dlatego nie chce już mieć na statku ludzi którzy nie dają sobą rządzić.
w tym rozdziale zobaczyłem w Odenie Luffiego bardzo: zależało mu na dołączeniu na statek, ale odpuścił gdy usłyszał krzyczącą kobietę. Luffy na Amazon Lilli też zrezygnował ze statku i dołączeniu do przyjaciół by uratować dziewczynę która uratowała jego bez chwili zawahania. No ale w końcu Oden znalazł się poza Wano więc się cieszy ^^ 
Białobrody nazwał Odena BRATEM a nie SYNEM, więc uważa go za równego sobie... mimo to Oden jest słabszy, co pokazuje jeden panel.


rozbawiła mnie nić porozumienia Kina i Białobrodego ^^

wolę jak przed przerwą są słabe rozdziały bo się mniej niecierpliwie^^
[Obrazek: tumblr_prpv9aKVVn1sgwcmso3_500.gif]
Mordoc

Pan Ciemności

Licznik postów: 1,819

Mordoc, 01-12-2019, 02:49
Spoko rozdział i ogólnie retrosy Odena. Szczególnie cieszy mnie fakt, że dostajemy wątki z legendami OP, a także ukazane zostają młodsze wersje wielu bohaterów.
Swoją drogą, czy Wam też Marco na Marinford, wydawał się młodszy od Shanksa? Ananas, ma obecnie 45 lat, a rudy 42.

Motyw próby podobny chociażby do tego w Naruto, gdy blondas musiał się utrzymać na głowie Gamabunty. Ale i tak mi się podobał. Ukazał, co jest dla Odena priorytetem.

Tak, jak dotychczas, nie widziałem w nim Luffy'ego, tak teraz widzę go coraz bardziej. Gwiazdki w oczach, ratowanie innych, kosztem własnych celów, bezmyślne pakowanie się w kłopoty i dążenie za marzeniem, nie wspominając o nadludzkiej regeneracji.

Tak, jak @ARRRGH, napisał Toki jest konsekwentnie podobna do córki, więc można Odzie częściowo wybaczyć, że jest też podobna do wielu innych panien. Zapewne też ma zielone włosy.
Zastanawia mnie jej katana i wzory na kimono. Czy to jest coś, co już widzieliśmy i znamy lub możemy kojarzyć, tudzież się domyślać, czy nie?


Czy ten zamek, to ten sam, który odwiedził Noland?
https://jaiminisbox.com/reader/read/one-...64/page/16
Czy była już z nim, jakaś historia i wiadomo, gdzie on się znajduje?

Ostatnia strona spoko. Fajny wygląd młodego Rogera i dodatkowo informacja, że Shanks i Buggy, byli już na Oro Jacksonie od czasów bycia szczylami. 
Chyba WB, obserwując list gończy Ace'a, mówił, że po co tak się ludziom spieszy do piractwa, a wychodzi na to, że Shanks i Buggy, byli jeszcze młodsi. Aczkolwiek, były inne czasy, więc może o to chodzi. 

@Ratlee 
Przecież ten gość, to Karma!!!111oneoneone
​​​​​​​A tak serio, to chciałem spytać, co przedstawia i z czego pochodzi Twój avek?
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

wuzzek

Imperator Podziemia

Wiek: 22
Licznik postów: 558

wuzzek, 01-12-2019, 04:12
Miałem te same rozkminy co @Mordoc + czy komuś będzie dane znaleźć/ przeczytać dziennik Odena? To będzie pewnie na „oficjalnym” pogrzebie i wszyscy będą ryczeć
[Obrazek: comment_8yI3Mja7jqmpu40tLdLIStoZjnRBTgmp.gif]
Ratlee

Gorosei

Wiek: 26
Licznik postów: 4,064

Ratlee, 02-12-2019, 13:44
(01-12-2019, 02:49)Mordoc napisał(a): A tak serio, to chciałem spytać, co przedstawia i z czego pochodzi Twój avek?
Chainsaw Man - wybitne dzieło autorstwa Tatsukiego Fujimoto. Wspaniała, niezobowiązująca rozrywka i mnóstwo fanserwisu w każdym rozdizale - z całego serduszka polecam Smile 
(30-11-2019, 19:00)Light D. Moon napisał(a): -Chcę wyruszyć w może!!
Znajdź błond.

Swoją drogą nie uważacie, że ten cały test Białobrodego z trzymaniem się łańcucha jest trochę... bzdurny? Co to miało na celu udowodnić - siłę? Białobrody traktuje swoją załogę jak rodzinę, więc bym pomyślał, że bardziej niż na sile, zależałoby mu na lojalności, oddaniu, czystym sercu itp. A tak, to Oden mógłby równie dobrze być mordercą i zaraz po 3 dniach wejść na pokład i mordować dopóki ktoś by mu nie przeszkodził... Trochę lekkomyślne. Jasne, niby Oden dołączył do załogi, bo 'przedłożył dobro innych nad swój interes', no ale Białobrody nie mógł wiedzieć, że akurat Toki będzie potrzebowała pomocy...
[img=0x0]http://i.imgur.com/LpQnL15.png[/img]
zaraki

Wicekapitan

Licznik postów: 181

zaraki, 02-12-2019, 18:40
Ja mam pytanie kwestii technicznej tzn,  rozdział kończy Rogerem który wygląda na młodego koleżkę, a na dodatek kadr nie ma czarnej obwoluty (jak generalnie wszystkie retrospekcje). Czy tak kończą się każde retrosy czy może wracamy do teraźniejszości?
Mordoc

Pan Ciemności

Licznik postów: 1,819

Mordoc, 02-12-2019, 18:59
(02-12-2019, 13:44)Ratlee napisał(a): Chainsaw Man - wybitne dzieło autorstwa Tatsukiego Fujimoto. Wspaniała, niezobowiązująca rozrywka i mnóstwo fanserwisu w każdym rozdizale - z całego serduszka polecam  
Zacząłem czytać i dotarłem chyba do 4 rozdziału.
Spoiler

Myślę sobie, nieźle, koleś ma kiepską sytuacje, musiał sprzedać części ciała, bo jest udupiony w dług, zapowiada się ciekawie. Potem się pojawiły motywy, mafii, demonów itp. mroczny, paskudny świat, robi się coraz ciekawiej. Do tego postać, która wygląda na dobrą, a potem okazuje się, że traktuje bohatera, jak psa, coraz lepsze nadanie klimatu. Aż doszedłem do momentu, w którym bohater stwierdził, że jego celem życiowym są cycki... No i wszystko się popsuło, cała mroczna otoczka, poszła się gwizdać. Manga o bohaterze, który miał pod górkę, zmieniła się w mangę o zwykłym kretynie, który ma prosty, prymitywny cel.

(02-12-2019, 18:40)zaraki napisał(a): Czy tak kończą się każde retrosy czy może wracamy do teraźniejszości?
Raczej to jest tak, że retrospekcje mają inną otoczkę, jak ktoś tymczasowo coś wspomina albo, gdy się zaczynają. To takie wprowadzenie/przejście. Jeśli ciągną się dłużej, to są ukazywane, jak normalne kadry mangi.

(01-12-2019, 04:12)wuzzek napisał(a): + czy komuś będzie dane znaleźć/ przeczytać dziennik Odena? To będzie pewnie na „oficjalnym” pogrzebie i wszyscy będą ryczeć
W sumie, w tym dzienniku, mogą być przydatne informacje na temat 4 poneglyphu drogi.
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

aswerus

Imperator Podziemia

Wiek: 28
Licznik postów: 666

aswerus, 02-12-2019, 19:06
(02-12-2019, 13:44)Ratlee napisał(a): Swoją drogą nie uważacie, że ten cały test Białobrodego z trzymaniem się łańcucha jest trochę... bzdurny? Co to miało na celu udowodnić - siłę? Białobrody traktuje swoją załogę jak rodzinę, więc bym pomyślał, że bardziej niż na sile, zależałoby mu na lojalności, oddaniu, czystym sercu itp. A tak, to Oden mógłby równie dobrze być mordercą i zaraz po 3 dniach wejść na pokład i mordować dopóki ktoś by mu nie przeszkodził... Trochę lekkomyślne. Jasne, niby Oden dołączył do załogi, bo 'przedłożył dobro innych nad swój interes', no ale Białobrody nie mógł wiedzieć, że akurat Toki będzie potrzebowała pomocy...
No, jego celem było pozbycie się Odena, a nie sprawdzenie jego przymiotów. Big Grin To że ostatecznie wyszły było przypadkiem.
Spoiler

[Obrazek: bill_by_sturmir-da6kban.jpg]

Ratlee

Gorosei

Wiek: 26
Licznik postów: 4,064

Ratlee, 02-12-2019, 19:37
(02-12-2019, 19:06)aswerus napisał(a): o, jego celem było pozbycie się Odena, a nie sprawdzenie jego przymiotów
I sposobem na to było sprawienie, żeby koleś przez 3 dni był ciągnięty za statkiem? Z całym szacunkiem, w prawdziwym świecie coś takiego może i byłoby wyczynem, ale w świecie One Piece... wydaje się to bardzo słabym pomysłem. Zwłaszcza wobec człowieka, o którym Białobrody wiedział zanim go ujrzał na własne oczy, że jest niesamowity.
(02-12-2019, 18:59)Mordoc napisał(a): Zacząłem czytać i dotarłem chyba do 4 rozdziału.
Aj weź, właśnie to jest w tej mandze najlepsze. To co wymieniłeś, to co ci się podobało, to typowe tropy shonenów. Denji jest debilem - ludzie to zimnokrwiste skurczybyki i wszystko ogólnie jest postawione na głowie. Ta manga jest szalenie głupia z tradycyjnego punktu widzenia, ale kiedy ją czytasz to dostrzegasz jak wiele rozwiązań jest oryginalnych i jak dużo radości daje coś takiego. Przynajmniej mi.
[img=0x0]http://i.imgur.com/LpQnL15.png[/img]
aswerus

Imperator Podziemia

Wiek: 28
Licznik postów: 666

aswerus, 02-12-2019, 19:56
@Ratlee Patrząc na sprawę nieco od strony technicznej i znając miłość Ody do klasycznych rozwiązań takie rozwiązanie samo przychodzi na myśl. To motyw trochę jak z Czarnoksiężnika z Krainy Oz i całej masy innych dzieł i dziełek. A bardziej w realiach świata? Cóż, stan Odena na koniec próby wydaje się potwierdzać, że WB mógł spodziewać się, że nie da rady. No i wydaje mi się, że Oda nigdy nie był jakoś specjalnie konsekwentny w tym co jest bądź nie jest w świecie One Piece osiągalne dla ludzi.
Spoiler

[Obrazek: bill_by_sturmir-da6kban.jpg]

Nombre de Dios

Kapitan

Wiek: 26
Licznik postów: 283

Nombre de Dios, 03-12-2019, 21:33
(02-12-2019, 13:44)Ratlee napisał(a): Swoją drogą nie uważacie, że ten cały test Białobrodego z trzymaniem się łańcucha jest trochę... bzdurny? Co to miało na celu udowodnić - siłę? Białobrody traktuje swoją załogę jak rodzinę, więc bym pomyślał, że bardziej niż na sile, zależałoby mu na lojalności, oddaniu, czystym sercu itp. A tak, to Oden mógłby równie dobrze być mordercą i zaraz po 3 dniach wejść na pokład i mordować dopóki ktoś by mu nie przeszkodził... Trochę lekkomyślne. Jasne, niby Oden dołączył do załogi, bo 'przedłożył dobro innych nad swój interes', no ale Białobrody nie mógł wiedzieć, że akurat Toki będzie potrzebowała pomocy...
Wydaje mi się że bardziej siłę woli i podążania za marzeniami Odena niż siłę fizyczną. Chociaż rozumiem, że kłóci się to z jego wizją załogi - rodziny, ale mam też jeden kontrargument - Ace. Silny pirat, który w dodatku cały czas próbował zabić Białobrodego, a jednak ten chciał dołączyć go do swojej załogi. Oden nie stanowił w moim odczuciu takiego zagrożenia dla piratów Białobrodego. On był bardziej przewidywalny niż syn Rogera, bo liczył na przeżycie przygody życia i poznania świata. 
Btw Odnośnie do wcześniejszej załogi Białobrodego - Rocksów, to mieliśmy tam co najmniej 3 przyszłych imperatorów (4 prawdopodobnie mógł być pokonany przez Shanksa). Jak myślicie, czy Czarnobrody też zbierze tak silną załogę i czy wśród obecnych członków jego załogi również widzicie przyszłych imperatorów?
niudeb

Shichibukai

Licznik postów: 1,421
Miejscowość: Isola

niudeb, 03-12-2019, 23:58
Jest to rozdzial, ktory zasluguje na pochwaly. Poczulem klimat przygody, nieznanego, tego czegos, czego mi od dawna brakowalo Big Grin. Ostatnio tylko spiski, a juz za duzo wysp nie zobaczymy, pewnie Elbaf, Raftel i koniec mangi. Troche biednie to wyglada, gdy porownamy do OP przed tsem. Slomiani odwiedzili teraz moze z 4 czy 5 wysp ?
1. Punk Hazard 2. Dressrosa 3. Wyspy Big Mom 4. Zoo 5. Wano

5 wyspa, ktora slomiani odwiedzieli na paradise byla ta wyspa przed Jaya, gdzie ich wystrzelono w powietrze.
(30-11-2019, 19:00)Light D. Moon napisał(a): Białobrobrodemu właśnie rozpadła się ekipa w której wszyscy byli liderami, dlatego nie chce już mieć na statku ludzi którzy nie dają sobą rządzić.

Ludzie z D. nie daja soba rządzić. Ace to jednak porazka, Roger sie w grobie przewraca.
(03-12-2019, 21:33)Nombre de Dios napisał(a): Btw Odnośnie do wcześniejszej załogi Białobrodego - Rocksów, to mieliśmy tam co najmniej 3 przyszłych imperatorów (4 prawdopodobnie mógł być pokonany przez Shanksa). Jak myślicie, czy Czarnobrody też zbierze tak silną załogę i czy wśród obecnych członków jego załogi również widzicie przyszłych imperatorów?

Stawiam, ze Czarnobrody to najslabszy Yonkou i odstaje od reszty. Jesli chodzi o przyszlych imperatorow, to ciezko to widze. 

Katakuri ma potencjal, ale jest chyba w wieku shanksa... , Marco malo ambitny, Shiryuu nie zapowiada sie, ma beznadziejny owoc, i jest w wieku czarnobrodego, to ostatni dzwonek dla niego. Ludzie Shanksa? moze.


Test bialobrodego? Mysle, ze jest dobry, jesli Oden, by probowal czegos przeciwko nim, to by mogli zabic Izo.  Sprzeczne z bialobrodym ? mysle ze nawet zrozumiale, wyjasnilo sie, czemu banda bialobrodego to takie cieniasy Big Grin, Bialobrody malo ambitny czlowiek, bawiacy sie  w dom z banda slabiakow, ktorych moze chronic. Jego zaloga przy zalodze rogera to jakas parodia, nic dziwnego ze Oden odszedl do bardziej ambitnej zalogi.

Oden po prostu trzymal za wysoki poziom, moze Bialy bal sie, ze moze przegrac z Odenem kiedys.

https://www.youtube.com/watch?v=h5JVWrc-Zwk  - Akainu mial 100% racji. Wszystko sie zgadza Smile
[Obrazek: 81029532_3131553410206304_3750596876424364877_n.jpg]


Spoiler

[Obrazek: 3d9.png]

CCORD

Gorosei

Wiek: 22
Licznik postów: 4,856
Miejscowość: Siedlec :]

CCORD, 04-12-2019, 00:06
(03-12-2019, 21:33)Nombre de Dios napisał(a): Btw Odnośnie do wcześniejszej załogi Białobrodego - Rocksów, to mieliśmy tam co najmniej 3 przyszłych imperatorów (4 prawdopodobnie mógł być pokonany przez Shanksa). Jak myślicie, czy Czarnobrody też zbierze tak silną załogę i czy wśród obecnych członków jego załogi również widzicie przyszłych imperatorów?
Ciekawa wzmianka o Shanksie, naprawdę chciałbym się więcej dowiedzieć o imperatorze, którego zdetronizował. Bo nie wiemy nic o nim, prawda?

Myślę, że po końcu OP nie będzie już imperatorów, więc ciężko o coś takiego, ale jeśli miałbym wskazać jakąś załogę, która może do czegoś takiego dążyć, to właśnie załoga BB. Słomiani by się nie rozeszli, a na pewno nie póki Luffy żyje (jestem sobie w stanie wyobrazić konflikt Zoro i Sanjiego o władzę i powstanie dwóch imperatorów Tongue). U BB jest za to Shilliew, który na moje świetnie by na kogoś takiego pasował (GDYBY NIE MIAŁ ZOSTAĆ ZNISZCZONY PRZEZ ZORO NA KONIEC ma się rozumieć).
Jednak w żadnej z tych załóg nie widzę tyle wewnętrznego konfliktu żeby do czegoś takiego doszło. Chociaż może jak dowiemy się więcej o atmosferze u BB, to zmienię zdanie.
"Love, hope, compassion...
This is what people say monster SOULs are made of.
But the absolute nature of "SOUL" is unknown.
After all, humans have proven their SOULs don't need these things to exist."
Spoiler

[Obrazek: hSzDtT]

niudeb

Shichibukai

Licznik postów: 1,421
Miejscowość: Isola

niudeb, 04-12-2019, 01:30
(04-12-2019, 00:06)CCORD napisał(a): Nombre de Dios napisał(a):
Btw Odnośnie do wcześniejszej załogi Białobrodego - Rocksów, to mieliśmy tam co najmniej 3 przyszłych imperatorów (4 prawdopodobnie mógł być pokonany przez Shanksa). Jak myślicie, czy Czarnobrody też zbierze tak silną załogę i czy wśród obecnych członków jego załogi również widzicie przyszłych imperatorów?
Ciekawa wzmianka o Shanksie, naprawdę chciałbym się więcej dowiedzieć o imperatorze, którego zdetronizował. Bo nie wiemy nic o nim, prawda?

Czemu wychodzicie z zalozenia, ze Shanks musial pokonac jakiegos imperatora?  Moglo byc tez tylko trzech imperatorow bez Shanksa.  Sengoku by wspomnial raczej o tym, albo wyroznil jakies nazwisko poza kaido bialobrodym i linlin. Jedynie wspomnial ze byli jeszcze john, shiki, i kilka innych piratow, ale poswiecil im tak malo czasu, ze raczej nikt z nich poza poziom srednich supernovych czy shichibukai raczej nie podskoczyl.

dobra teraz widze slowo prawdopodobnie. Jesli Oda chcial wprowadzic jakas legendarna postac, ktora byla imperatorem, to juz mial na to okazje i zmarnowal.
[Obrazek: 81029532_3131553410206304_3750596876424364877_n.jpg]


Spoiler

[Obrazek: 3d9.png]

CCORD

Gorosei

Wiek: 22
Licznik postów: 4,856
Miejscowość: Siedlec :]

CCORD, 04-12-2019, 16:45
No dobra, przepiszę to: chciałbym dowiedzieć się więcej o imperatorze, którego miejsce zajął Shanks Tongue
Biorę też pod uwagę możliwości, że stanowisko zmieniało się bardzo często i dopiero Shanks zdołał przejąć je na dłużej, albo że wcześniej było 3 imperatorów, ale wolę myśleć, że istnieje jakaś silna postać, która była wcześniej imperatorem.
"Love, hope, compassion...
This is what people say monster SOULs are made of.
But the absolute nature of "SOUL" is unknown.
After all, humans have proven their SOULs don't need these things to exist."
Spoiler

[Obrazek: hSzDtT]

1 2 3
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź