One Piece - Rozdział 964
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
1 2 3
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
ARRRGH

Shichibukai

Licznik postów: 1,511

ARRRGH, 29-11-2019, 09:49
W tym temacie dyskutujemy o najnowszym rozdziale One Piece. 
 

Wersja Polska:


Wersja Angielska:

Jaminisbox


Oficjalna Wersja Angielska:


 
Zabrania się rozpoczynania dyskusji przed ukazaniem się skanlacji bieżącego rozdziału.

Zabrania się dyskusji o spoilerach z najnowszego rozdziału One Piece. Uprasza się aby w tym celu korzystać z bliźniaczego tematu o spoilerach o nadchodzącym rozdziale.

Zabrania się pisania komentarzy typu:

"Dlaczego jeszcze nie ma rozdziału?"
"Kiedy pojawi się nowy rozdział?"
"Czy One Piece ma przerwę w tym tygodniu?"
"Dlaczego One Piece ma znowu przerwę?"
 
Aby uzyskać informacje na temat ewentualnych przerw w wydawaniu One Piece, zapraszamy do odwiedzenia tematu:
Przerwy w wydawaniu One Piece
 
Zabrania się używania jakichkolwiek grafik uchodzących za ciężkie spoilery, zdradzające kluczowe wydarzenia fabularne, miejsca, bądź wygląd nowych postaci w Awatarach i Sygnaturach, do czasu ukazania się owych wydarzeń, miejsc, bądź postaci w Anime. Dopuszcza się używania grafik ukazujących wizerunek postaci które pojawiły się w Anime, a zmianie uległ ich wizerunek. Uprasza się aby odczekać co najmniej 24 godziny przed użyciem grafiki z nowego rozdziału w Awatarze lub Sygnaturze, jako że nie wszyscy mają okazję przeczytać nowy rozdział zaraz po jego wyjściu.
CCORD

Gorosei

Wiek: 21
Licznik postów: 4,854
Miejscowość: Siedlec :]

CCORD, 29-11-2019, 11:37
Rozdział bez wielkich rewelacji, zwłaszcza pierwsza część, ale potem zrobiło się dość ciekawie. Nadal Oda nam pokazuje na różne sposoby jak niesamowitą, dziwną i wspaniałą osobą jest Oden, a większość rozdziału była właściwie kontynuacją znanego nam już motywu i tego, co zobaczyliśmy w poprzednim rozdziale. Być może cała ta sytuacja z łańcuchem itd. mogła być krótsza ale ja nie odczułem jakiegoś specjalnego przeciągania (pomijając to, że w tym momencie czytamy te retrosy, a nie coś innego).

Z tych najciekawszych wiadomości to właściwie poznanie Toki, żony Odena. Dowiedzieliśmy się, że skakanie w przyszłość raczej nie jest jakimś wielkim przedsięwzięciem (dlatego nie zdziwię się jeśli nadal żyje i tylko czeka aż Oda ją gdzieś wprowadzi), ale najważniejsze jest chyba to, że urodziła się 800 lat do tyłu, w stosunku do wydarzeń z retrosów, czyli gdzieś w okolicach pustego wieku.

Co prawda o ile humor w OP od jakiegoś czasu mnie raczej specjalnie nie śmieszy, to miny Odena i WB, gdy Toki powiedziała, że jej marzeniem jest zwiedzić Wano, nawet mnie rozbawiły.
"Love, hope, compassion...
This is what people say monster SOULs are made of.
But the absolute nature of "SOUL" is unknown.
After all, humans have proven their SOULs don't need these things to exist."
Spoiler

[Obrazek: hSzDtT]

wuzzek

Imperator Podziemia

Wiek: 22
Licznik postów: 556

wuzzek, 29-11-2019, 11:37
Rozdział 8.5-9/10. Może i co niektórzy narzekają, że retrosy są nie w czas, ale myślę, że ciężko byłoby znaleźć lepszy, żeby te wspominki uderzyły nas mocno w uczucia. Retrosy na dobre się rozkręciły, akcja leci prężnie i wszystko składa się do kupy, więc dla mnie jak najbardziej jest wszystko ok. A gag z Toki i mimiką zdegustowania, myślałem że mi żebro pękło Smile
[Obrazek: comment_8yI3Mja7jqmpu40tLdLIStoZjnRBTgmp.gif]
Pajmon

Dowódca dywizji Yonko

Licznik postów: 1,800

Pajmon, 29-11-2019, 13:58
Łoł łoł łooooooooł Toki pochodzi ze starożytnej cywilizacji z pustego wieku? Nie jest to napisane bezpośrednio, ale no kurczę skoro Oda dał już taką postać to chyba dość oczywiste że to Raftelianka :o no dobra trochę mnie poniosło, przecież Wano wtedy też istniało i inne państwa jak Alabasta. W skali ważności i przełomowości, jest to chyba najważniejszy nius dla mangi odkąd ją czytam (konkuruje z historią o poneglyphach którą opowiedział Inu). To otwiera strasznie wielkie okno z widokiem na teorie.
PS. młody Roger jaki podobny do Ace'a
[Obrazek: giphy.webp]
Spoiler

[Obrazek: 9qKEXOG.jpg]

Taker

Major

Licznik postów: 164

Taker, 29-11-2019, 14:18
Najważniejszy news rozdziału czyli sprawdzona teoria fanów, że Toki pochodzi z 800 lat. To chyba pusty wiek nie? Czyli prawdopodobnie jakieś info (WRESZCIE) o zapomnianym wieku dostaniemy. Te retrosy są świetne, a sama przygoda Odena bardzo przyjemna w czytaniu kocham jego postać co raz bardziej. Przyznam Odzie, że chciał stworzyć bardzo charyzmatycznego człowieka (taka kalka Luffy+Zoro) i mu się udało. Sama postać Toki na razie niezbyt ciekawa. Gag, że chce na Wano mistrzostwo myślałem iż umrę ze śmiechu xD 

Ciekawi mnie relacja Izo-Biały na początku ten pierwszy nie lubił Białego ze względu na to co zrobił z Odenem. Jestem ciekaw jak to się dalej potoczyło. Uwielbiam też relację 9 pochw z Odenem xD Oni chcą jak najlepiej dla jego dobra i wyznaczonego przeznaczenia zostania Szogunem, a ten chce przed tym uciekać jak najdalej xD To jest po prostu piękne. 

No i perełka na koniec wkracza Roger. Powoli akcja będzie zmierzała do prawdziwych konkretów, a mimo tego rozdział bardzo przyjemny 9/10
wuzzek

Imperator Podziemia

Wiek: 22
Licznik postów: 556

wuzzek, 29-11-2019, 14:39
To nie było przypadkiem wprost napisane, że Toki skacze w przód od 800lat?
[Obrazek: comment_8yI3Mja7jqmpu40tLdLIStoZjnRBTgmp.gif]
Ratlee

Gorosei

Wiek: 26
Licznik postów: 4,064

Ratlee, 29-11-2019, 14:39
Nooooo panieee! I to jest rozdział!

Jasne - nie dostaliśmy praktycznie żadnego rozwoju, bo to wciąż retrospekcje, ale ten rozdział był taki.... ciepły!

Wspaniale ukazana eksploaracja i odkrywanie świata przez kogoś, kto czuł, że odkrywanie nowych krain i wędrówka po świecie jest jego celem i przeznaczeniam, mimo od urodzenia bycia 'skazanym' na coś innego. Oden jest wspaniałym człowiekiem, który podąża wyłacznie za tym za czym chce podążać. Jest tu podobieństwo do Luffy'ego, ale jednak wydaje mi się, że Oden ma bardziej pod górkę. Luffy mimo posiuadania dziadka w Marines od urodzenia cieszyłsię większą wolnością i mniejszym nadzorem. Jako zwykłęmu człowiekowi też nie groziło mu ryzyko stłamszenia ambicji i nie miał perspektywy 'a może by tak odpuścić i żyć niezłym życiem, które i tak mam zagwarantowane?'. 

Oden z drugiej strony zawsze byłwystawiony na te pokusy życia w luksusie i zawsze miał tę możliwość po prostu poddania się i pójścia wytyczoną mu przez pokolenia jego rodu ścieżką. Jak wiele mówi nam o człowieku sam prosty fakt, że chce od życia czegoś więcej niż to co ma, nawet jeśli wielu zabiłoby za bycie w podobnej sytuacji i możliwość pójścia z prądem!

A kiedy dochodzimy do tego momentu gdzie czytamy zapisane w dzienniku słowa Kozukiego, to aż mi się ciepło zrobiło na sercu. Te zdania są tak ładne i autentyczne... tak dobrze oddają ducha kogoś, kto poraz pierwszy ma okazję zobaczyć ile świat ma do zaoferowania i ile wspaniałości może go spotkać w życiu, zwłaszcza, gdy dzieli się czas ze wspaniałymi ludźmi, że aż... no miło się to czyta! 

Tutaj Oda bez wątpienia trafił w 10 i mam nadzieję, że utrzyma podobny poziom w nadchodzących rozdziałach, bo to bez wątpienia był najlepszy rozdział retrospekcji od momentu ich rozpoczęcia! 

W zeszłym rozdziale nawet nie chciało mi się pisać, bo praktycznie nc mnie nie ruszało, ale to jest moim zdaniem majstersztyk Smile

Kadry z Neko i Inu i ich reakcja na fakt, że na świecie jest więcej niż 5 wysp - bezcenne.

Toki wygląda niestety tak randomowo jak to tylko możliwe - kolejny klontej samej twarzy - szkoda, że Oda nie umie rysować innych atrakcyjnych kobiet. To, że pochodzi z pustego wieku było do przewidzenia - zastanawia mnie natomiast motywy, jakie nią kierują aby dostać się na Wano.

Zabawne jest to zderzenie dwóch skrajnie różnych pragnień - wydostania się z Wano jak i dostania się na Wano. Ciekawi mnie jak ta 2 się zeszła w parę Smile

A tymczasem za tydzień...

[Obrazek: Hr57Z9E.png]
(29-11-2019, 13:58)Pajmon napisał(a): Nie jest to napisane bezpośrednio, ale no kurczę skoro Oda dał już taką postać to chyba dość oczywiste że to Raftelianka :o
LaughTaleianka jak już Tongue

(29-11-2019, 13:58)Pajmon napisał(a): PS. młody Roger jaki podobny do Ace'a
No Oda chyba zretconował tę postać, bo na bank nie byłaż tak podobny Big Grin 
(29-11-2019, 14:39)wuzzek napisał(a): To nie było przypadkiem wprost napisane, że Toki skacze w przód od 800lat?
Toki powiedziała, że urodziła się 800 lat temu.

P.S. nikt chyba się nie przejął faktem, że albo w tym rozdziale mieliśmy wprowadzoną pierwszą znaną nam postać ze sztucznym Zoanem, albo nową rasę - 6-rękich? Czy to jakiś gag Ody tylko?
[img=0x0]http://i.imgur.com/LpQnL15.png[/img]
Sting

Bosman

Wiek: 25
Licznik postów: 107
Miejscowość: Kraków

Sting, 29-11-2019, 15:13
(29-11-2019, 14:39)Ratlee napisał(a): P.S. nikt chyba się nie przejął faktem, że albo w tym rozdziale mieliśmy wprowadzoną pierwszą znaną nam postać ze sztucznym Zoanem
Sztuczny Zoan jest ze SMILE a SMILE od Caesara. Caesar ma 36 lat, więc skoro akcja dzieje się ~30 lat temu, to jest to niemożliwe.
Ratlee

Gorosei

Wiek: 26
Licznik postów: 4,064

Ratlee, 29-11-2019, 15:16
(29-11-2019, 15:13)Sting napisał(a):
(29-11-2019, 14:39)Ratlee napisał(a): P.S. nikt chyba się nie przejął faktem, że albo w tym rozdziale mieliśmy wprowadzoną pierwszą znaną nam postać ze sztucznym Zoanem
Sztuczny Zoan jest ze SMILE a SMILE od Caesara. Caesar ma 36 lat, więc skoro akcja dzieje się ~30 lat temu, to jest to niemożliwe.
1. Dlatego dałem też drugą opcję Tongue
2. Pamiętajmy, że oryginalne sztuczne owoce wynalazł Vegapunk Tongue To, że koniec końców eksperyment zawiesił bo okazał się 'niepowodzeniem', nie oznacza, że nie wypuścił w świat kilku sztuk Wink
Edit:

Nevermind, to gość, który później dołączyłdo załogi Białobrodego - Ryboludź https://onepiece.fandom.com/wiki/Karma
[img=0x0]http://i.imgur.com/LpQnL15.png[/img]
ARRRGH

Shichibukai

Licznik postów: 1,511

ARRRGH, 29-11-2019, 15:58
(29-11-2019, 14:18)Taker napisał(a): Ciekawi mnie relacja Izo-Biały na początku ten pierwszy nie lubił Białego ze względu na to co zrobił z Odenem. Jestem ciekaw jak to się dalej potoczyło.

Myślę że ta relacja będzie stosunkowo podobna do tej na linii WB - Ace. Młody Roger też nie znosił WB i dodatkowo chciał go zabić, aż w końcu go zaakceptował i pokochał jak ojca.
(29-11-2019, 14:39)Ratlee napisał(a): Toki wygląda niestety tak randomowo jak to tylko możliwe - kolejny klontej samej twarzy - szkoda, że Oda nie umie rysować innych atrakcyjnych kobiet.

Z ogólnym stwierdzeniem się zgadzam - Oda wszystkie atrakcyjne kobiety rysuje na jedną modę. Jednakże wyglądu samej Toki będę bronił, bo jej wygląd jest nawiązaniem do wyglądu Hiyori. Po prostu zachował podobieństwo między matką i córką co dla mnie jest spoko.
(29-11-2019, 14:39)Ratlee napisał(a): Wspaniale ukazana eksploaracja i odkrywanie świata przez kogoś, kto czuł, że odkrywanie nowych krain i wędrówka po świecie jest jego celem i przeznaczeniam, mimo od urodzenia bycia 'skazanym' na coś innego. Oden jest wspaniałym człowiekiem, który podąża wyłacznie za tym za czym chce podążać.

Motyw przygody jest motywem przewodnim w całym OP i również trochę mi tego brakowało, stąd bardzo przyjemnie się to czyta.

Dodatkowo ostatni kadr z Rogerem bardzo spoko. Jestem właśnie ciekawy na jakiej zasadzie nastąpi zmiana barw Odena z WB na Rogera.
fanaticous

Wicekapitan

Licznik postów: 221

fanaticous, 29-11-2019, 16:13
(29-11-2019, 15:13)Sting napisał(a):
(29-11-2019, 14:39)Ratlee napisał(a): P.S. nikt chyba się nie przejął faktem, że albo w tym rozdziale mieliśmy wprowadzoną pierwszą znaną nam postać ze sztucznym Zoanem
Sztuczny Zoan jest ze SMILE a SMILE od Caesara. Caesar ma 36 lat, więc skoro akcja dzieje się ~30 lat temu, to jest to niemożliwe.

ten ryboludz gdzie był arglong miał bodajże 6 rąk, na głowie tego pirata jest ośmiornica więc to pewnie podobny/ ten sam gatunek. Żaden sztuczny owoc, ew. gościu zjadł owoc ośmiornicy. Mnie bardziej ciekawi, czy zobaczymy tam Thatcha lub czarnobrodego jako dzieci, może poznamy trochę sekretów na temat jego osobowości.
Ratlee

Gorosei

Wiek: 26
Licznik postów: 4,064

Ratlee, 29-11-2019, 18:05
Przy okazji - Marco podczas tych retrospekcji ma już swój owoc Feniksa - na kadrze, kiedy Oden biegnie podpalony widać kogoś kto za nim leci, też jakby w płomieniach. To na 98% Marco.
[img=0x0]http://i.imgur.com/LpQnL15.png[/img]
Radzio1623

Rekrut

Licznik postów: 9

Radzio1623, 29-11-2019, 18:10
Ciekawe czy Bialobrody próbował pomscic lub pomoc Odenowi podczas walki z Kaido. Na załączonych retosach widać że byli przyjaciółmi i chyba samuraj był najmocniejszy zaraz po kapitanie. A może uniósł się honorem że jego podwładny wolał Rogera. Ogólnie patrząc na załogę białego to jakim cudem bestia dał radę podbić wano wtf a jeszcze była rozwiązana załoga Golda. Coś czuję że podróż na Raftel ma swoją cenę
Pekomamushi

Bosman

Licznik postów: 156

Pekomamushi, 29-11-2019, 21:38
(29-11-2019, 14:39)Ratlee napisał(a): P.S. nikt chyba się nie przejął faktem, że albo w tym rozdziale mieliśmy wprowadzoną pierwszą znaną nam postać ze sztucznym Zoanem, albo nową rasę - 6-rękich? Czy to jakiś gag Ody tylko?

Przecież to jest Karma był nawet na Marineford XD
Na Marineford był jednym z dowódców floty było chyba nawet potwierdzone, że to ryboludź.
Swoją drogą ucieszyło mnie to, że taki random który dostał kilka kadrów w mandze na MF i kilka scen w anime jest tutaj pokazany

https://www.google.com/url?sa=i&rct=j&q=...7679878770
Ratlee

Gorosei

Wiek: 26
Licznik postów: 4,064

Ratlee, 29-11-2019, 23:49
@fanaticous @Pekomamushi tej no dobra typki, przecież dałem edit dosłownie 5 minut po moim poście z tą samą informacja! Nie czytacie do końca albo specjalnie mi wyjeżdżacie na ambicje :///
[img=0x0]http://i.imgur.com/LpQnL15.png[/img]
1 2 3
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź