One Piece - Rozdział 973
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
1 2
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Dejo

Gorosei

Wiek: 30
Licznik postów: 4,614

Dejo, 04-03-2020, 22:35
W tym temacie dyskutujemy o najnowszym rozdziale One Piece. 
 

Wersja Polska:

Wersja Angielska:

Oficjalna Wersja Angielska:






Zabrania się rozpoczynania dyskusji przed ukazaniem się skanlacji bieżącego rozdziału.

Zabrania się dyskusji o spoilerach z najnowszego rozdziału One Piece. Uprasza się aby w tym celu korzystać z bliźniaczego tematu o spoilerach o nadchodzącym rozdziale.

Zabrania się pisania komentarzy typu:

"Dlaczego jeszcze nie ma rozdziału?"
"Kiedy pojawi się nowy rozdział?"
"Czy One Piece ma przerwę w tym tygodniu?"
"Dlaczego One Piece ma znowu przerwę?"
 
Aby uzyskać informacje na temat ewentualnych przerw w wydawaniu One Piece, zapraszamy do odwiedzenia tematu:
Przerwy w wydawaniu One Piece


Zabrania się używania jakichkolwiek grafik uchodzących za ciężkie spoilery, zdradzające kluczowe wydarzenia fabularne, miejsca, bądź wygląd nowych postaci w Awatarach i Sygnaturach, do czasu ukazania się owych wydarzeń, miejsc, bądź postaci w Anime. Dopuszcza się używania grafik ukazujących wizerunek postaci które pojawiły się w Anime, a zmianie uległ ich wizerunek. Uprasza się aby odczekać co najmniej 24 godziny przed użyciem grafiki z nowego rozdziału w Awatarze lub Sygnaturze, jako że nie wszyscy mają okazję przeczytać nowy rozdział zaraz po jego wyjściu.
 [Obrazek: v19QS9s.gif]
Spoiler

[Obrazek: FPZJ5OUUcAIsrmt?format=jpg&name=large]

niudeb

Król Piratów

Licznik postów: 4,473
Miejscowość: Isola

marmolada

Wilk morski

Licznik postów: 84

marmolada, 06-03-2020, 19:50
Myślałem, że już wracamy do teraźniejszości w tym tygodniu, a dostaliśmy dokończenie wątków z retrosów.
Właściwie jedyną ciekawą i nową informacją jest fakt ze Kyoshiro to Denjiro ale nie wiem czy nie lepiej było to pokazać w trakcie walki i wtedy te pare paneli z retrosów pokazać.
Teraz wiadomo czemu Denjiro nie został "pokazany" po 20 latach jako jedyny z dziewiatki i wyjaśniło się nie do końca jasne zachowanie Kyoshiro.

Retrosy chyba w końcu się skończyły i to plus bo po mocnym początku z WB i Rogerem dostaliśmy to co dostaliśmy, szkoda że Oda albo nie miał pomysłu jak poprowadzić postać Odena po powrocie od Rogera albo mu sie nie chciało i na szybko załatał niescisłości czasowe.
niudeb

Król Piratów

Licznik postów: 4,473
Miejscowość: Isola

niudeb, 06-03-2020, 20:57
Rozdzial, ktorego rownie dobrze mogloby nie byc. Wszyscy znamy juz dalszy przebieg historii.  

Kaido zostawil Luffy'ego zywego, ale takiego momosuke chcial juz zabic. Nie bardzo rozumiem tego toku myslenia.
Kyoshiro jest jednak Denjiro, to dobry pomysl. Mam tylko zastrzezenia do realizacji.  Jakis demon zlosci? czy cokolwiek to ma byc Huh  Niby Oda moze wymyslec wszystko, mamy hakube, mamy diable jambe.  No ale te dwie rzeczy nie mialy jakiegos zbytniego wplywu na historie, nawet mozna wymyslec do nich jakies wytlumaczenie.

-diable jambe - Sanji nie jest normalnym czlowiekiem, podobnie jak jego bracia. Byly chyba przeprowadzenie jakies eksperymentu czy cos innego na nich ( nie pamietam)
- Hakuba- rozdwojenie jazni, moze byc.

Ale ten demon u Denjiro to wyszedl jakos znikad. Pasowalo to Odzie do historii, by ukryc szpiega u Orochiego, i ewentualnie zaskoczyc czytelnikow. Czyli jesli Oda nie bedzie mial pomyslu na pokonanie Big Mom, to moze wymyslec z tylka jakiegos demona cukrzycy, ktory ja zalatwi podczas walk.

Mozna bylo wymyslec, ze zmiana jego wygladu to:
-jakas moc owocu
- efekt dzialania jakiegos owocu.

Pamietacie sytuacje, kiedy upozorowali smierc https://i7.imggur.net/one-piece/933/one-...902651.jpg

Wszyscy to kupili, nawwet pogrzeb organizowali ( o ile dobrze pamietam), wydaje mi sie ,ze zmiana wygladu to tylko jedna z kilku mocy tego demona.

Przez prawie tysiąc rozdzialow nic nei bylo o demnach, mielismy jedynie demoniczne owoce, teraz nagle jakoś jeden wyskoczył i jest to dla mnie dziwne.
[Obrazek: il_340x270.2655346462_d9ok.jpg]


Spoiler

[Obrazek: jotaro.png]

 
Beetlejuice

Kapitan z paradise

Licznik postów: 326

Beetlejuice, 06-03-2020, 21:19
Czyli Pieseł i Koteł pokłócili się o śmierć Odena ?
Light D. Moon

Wilk morski

Licznik postów: 86

Light D. Moon, 06-03-2020, 22:34
No nie takiego powrotu do obecnych wydarzeń się spodziewałem xD

Kaido chciał zabić Momo bo jest sukcesorem po Odenie, wokół niego mogą gromadzić się przeciwnicy co może być upierdliwe. 

Myślę, że obyło by się bez tego rozdziału. Niepotrzebnie moim zdaniem podano tożsamość Kyoshiro, można by go lepiej wprowadzić. no chyba że już wszyscy podejrzewali jego tożsamość więc Oda zrezygnował z "niespodziewanego twistu" i dał w retrosach no i wydało się że to Kyoshiro był tym nocnym złodziejaszkiem i Yasue nie kłamał xD
[Obrazek: tumblr_prpv9aKVVn1sgwcmso3_500.gif]
Patrikorn

Piracki wojownik

Licznik postów: 148

Patrikorn, 06-03-2020, 23:43
Rozdział trochę taki jakby filerowy. Oda równie dobrze mógł wplątać te kilka stron o denjiro w obecne wydarzenia typu- wracamy do teraźniejszości, wszystko się posypało, sytuacja tragiczna, deszcz i sztorm xd. Nagle pojawia się denjiro, który wydaje judasza i daje nadzieję na wygraną i kontratak, a następnie dostajemy te retrospekcje. Czy ja dobrze zrozumiałem? Denjiro w akcie gniewu osiwiał xd? Pytanie czy serio ta wzmianka o demonie to coś do czego dostaniemy wyjaśnienie,czy to tylko przenośnia czy po prostu nawiązanie do japońskiej kultury ? Może to demon z miecza? Kij wie
Wgl co myślicie o tym, że denjiro skumał się z x drakiem aby obalić Kaido?
niudeb

Król Piratów

Licznik postów: 4,473
Miejscowość: Isola

niudeb, 07-03-2020, 00:06
(06-03-2020, 22:34)Light D. Moon napisał(a): Kaido chciał zabić Momo bo jest sukcesorem po Odenie, wokół niego mogą gromadzić się przeciwnicy co może być upierdliwe. 

Niby tak, ale Kaido z poczatkow Wano jest raczej przeciwny zabijaniu przeciwnikow, ktorzy sa slabsi od niego. ( Luffy, kidd). Kaido z poczatkow Wano raczej by zostawil momosuke przy zyciu, a sam momosuke bez Odena nie ma znaczenia, ta cala armia tez.

troche komicznie to wyglada, kiedy  potezny Kaido dusi malego bezbronnego chlopca.
(06-03-2020, 23:43)Patrikorn napisał(a): Wgl co myślicie o tym, że denjiro skumał się z x drakiem aby obalić Kaido?

Denjiro musi miec plan, albo znac zdrajce wsrod pochew.  ilka tygodni temu wykluczalem scenariusz, w ktorym ktoras pochwa moglaby byc zdrajca, ale teraz mysle, ze nie bez powodu Kyoshiro nie ujawnil sie calej reszte i nie bez powodu Hiyori nic nie powiedziala innym o Kyoshiro.

Nie lubie tego motywu zdrajcu wsrod pochew. Taka osoba powinna byc ujawniona po pokonaniu Odena ( w koncu Kaido i Orochi chcieli zabic wszystkie pochwy). I nie ma to dla mnie zbytnio sensu, ale chyba pojdzie to w te strone.


X drake raczej poplynie na wielka wojne, ktora odbedzie sie poza granicami Wano.
[Obrazek: il_340x270.2655346462_d9ok.jpg]


Spoiler

[Obrazek: jotaro.png]

 
ARRRGH

Imperator

Licznik postów: 2,562

ARRRGH, 07-03-2020, 01:14
Nuuuuuuuuuuuuuuuuudaaaaaaaaaa... Liczyłem po cichu, że może wbrew spoilerom nie będzie aż tak źle, ale jednak. No nic, trzeba liczyć, że za tydzień będzie ciekawiej.
Mordoc

Pan Ciemności

Licznik postów: 4,490

Mordoc, 07-03-2020, 01:48
(06-03-2020, 20:57)niudeb napisał(a): Kaido zostawil Luffy'ego zywego, ale takiego momosuke chcial juz zabic. Nie bardzo rozumiem tego toku myslenia.
Bo Luffy jest silny i fajnie byłoby mieć go po swojej stronie, a Momo, to zwykły smark.
A do tego, tak jak kolega napisał:
(06-03-2020, 22:34)Light D. Moon napisał(a): Kaido chciał zabić Momo bo jest sukcesorem po Odenie, wokół niego mogą gromadzić się przeciwnicy co może być upierdliwe.
 
(06-03-2020, 20:57)niudeb napisał(a): Jakis demon zlosci? czy cokolwiek to ma byc
Wydaje mi się, że tu chodzi po prostu o poetyckie określenie tego, że Denjiro osiwiał przez nerwy, wywołane gniewem i nieco też mu się twarz powykrzywiała. Samuraje, tak po prostu mówią, chyba.

Co do rozdziału. Może być, ni to parzy ni to ziębi.
Przynajmniej niektórym ludziom weszły teoria/e
Denjiro = Kyoshiro
Denjiro = Witchon Hour Boy. 
Chyba mało osób zakładało obie te opcje równocześnie.

Ten wątek ze zdrajcą wśród pochew, jest coraz bardziej intrygujący i kogokolwiek, by nie wskazać, to i tak wydaje się to mało prawdopodobne. Zobaczymy, kogo Oda wskaże i jak usprawiedliwi niektóre zachowania zdrajcy, korzystne dla sojuszu. Może po prostu, żeby bruździć, trzeba od czasu do czasu zrobić coś dobrze, żeby, nie stracić zaufania?
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

Spoiler

[Obrazek: 05onfire1_xp-jumbo-v2.jpg]

wuzzek

Legendarny pierwszy oficer

Wiek: 26
Licznik postów: 1,355

wuzzek, 07-03-2020, 02:43
Po spoilerach miałem nadzieję, że w końcu ruszy temat demonów jako alternatywnej mocy - klątw itd, a tu mamy Kaneki v2. 

Oprócz tego, o czym wszyscy wspomnieli to zaznaczam, że dowiedzieliśmy się (jeśli dobrze patrzę), że Toki została zabita ze swojej głupoty czy innych dziwnych pobudek, ta?
[Obrazek: jhin-animated.gif]
fanaticous

Piracki oficer

Licznik postów: 557

fanaticous, 07-03-2020, 09:26
Nie podoba mi się jak Oda rysuje Kaido w tych retrosach, słaba kreska, mało detali, czasami jakaś dziwna poza... Do tego dochodzi jego wzrost, podczas egzekucji Odena siedział sobie obok Orochiego i wzrostem przypominał trochę wyższą niż normalnie osobę. Teraz wygląda on jakby mierzył tyle samo co Katakuri. Wiki podaje 8.8m, a czasami dostajemy karakana. Do tego dochodzą jego muskuły, wcześniej wyglądał jak dzik, a teraz wygląda jak szkapa trzymając Momonosuke. Może to nie jego prime, lub Odzie nie chce się rysować. Kto wie...
Spoiler


[Obrazek: one-piece-971.jpg]

[Obrazek: latest?cb=20181105031112]

[Obrazek: EBU53zdWkAAi2DY.jpg]

[Obrazek: 7.jpg]

Spoiler

[Obrazek: A7w1BMVd3sPOn0LMEPkQQASZx64kGew9ghm03WBg...Ad=s640-nd]

Bosmann

Piracki oficer

Wiek: 29
Licznik postów: 594
Miejscowość: Wrocław

Bosmann, 07-03-2020, 22:18
fanaticous napisał(a):Do tego dochodzi jego wzrost, podczas egzekucji Odena siedział sobie obok Orochiego i wzrostem przypominał trochę wyższą niż normalnie osobę.
Orochi po prostu jest duży (chociaż i tak mógł tam zrobić Kaido nieco większego. Oda miewa problemy z proporcjami od dawna Big Grin):

Spoiler

[Obrazek: latest?cb=20190107193318]

fanaticous napisał(a):Do tego dochodzą jego muskuły, wcześniej wyglądał jak dzik, a teraz wygląda jak szkapa trzymając Momonosuke. Może to nie jego prime, lub Odzie nie chce się rysować.

Tak wyglądał przed laty. Tutaj lepiej widać, że za Xebeca był sporo mniej skoxowany niż obecnie (mam nadzieję, że to nie był jeszcze jego prime):

Spoiler

[Obrazek: d3286f1688fe3cc3c29d1c62e44e8a87.jpg] VS.
[Obrazek: one-piece-12932383.jpg]

[Obrazek: Luffyy.jpg]
Taker

Porucznik

Licznik postów: 248

Taker, 08-03-2020, 17:42
(06-03-2020, 20:57)niudeb napisał(a): Czyli jesli Oda nie bedzie mial pomyslu na pokonanie Big Mom, to moze wymyslec z tylka jakiegos demona cukrzycy, ktory ja zalatwi podczas walk.

Można powiedzieć, że trafiłeś xdddd Tamago powiedział, że BM jest chora na coś, ale nie wiemy na co i patrząc co się działo podczas WCI to teorię fanów są słuszne, że to raczej cukrzyca xdddd 

Czemu Kaido nie zgniótł Momo  WTF?! Ach ten plot armor xd Nadal twierdzę, że Oden to fajna postać, ale głupia w swoich postępowaniach. Niestety poprzez znane nam wydarzenia w przyszłości Oda był mocno ograniczony no i też przez mocny rush, bo gdyby retrosy miały po kolei wszystko pokazywać to by ze 100 rozdziałów jak nic by zeszło. 

Meh jakoś spłynął po mnie wątek kłótni Neko i Inu :v Myślałem, że to będzie bardziej dramatyczne przez co serio będą się nienawidzić do końca życia, a pokłócili się tylko przez śmierć swego pana. Niby to poważna sytuacja, ale kilka lat spokoju i rozłąki i rany powinny się załagodzić. To już zacieniowane numbersy są ciekawsze niż większość tego rozdziału na razie xddd 

Kyoshiro = Denjiro to takie meh wszyscy to wiedzieli, ale generalnie spoko wyjście z sytuacji i tak, bo lepsze to niż dodawanie nagle kolejnej postaci znikąd, która wcześniej była randomem w tle byle tylko zaskoczyć fanów. No i te demony WTF XD To chyba najmniej logiczna rzecz jaką Oda kiedykolwiek zrobił.

Przepowiednia Toki miała niby jakoś poruszyć serca czy kogoś wystraszyć? Moim zdaniem Orochi nie ma powodów by się bać słów umierającej kobieciny na szczycie wzgórza. Mam nadzieję, że to wreszcie finalny koniec retrosów. 

Rozdział mimo wszystko był potrzebny, bo wyjaśnił parę rzeczy, ale jak one zostały rozstrzygnięte zostawia wiele do życzenia.  No i zostaję kwestia zdrajcy to jest naprawdę intrygujące kto to może być. Naprawdę zapowiada się, że to będzie jeden z największych twistów w serii i dam Oscara Odzie, jeśli to będzie Kiemon XD 

Bardzo słaby rozdział 1/10 

Generalnie klimatyczny początek, mocarny środek, a potem co raz słabiej, ale finalnie mimo wszystko dobre retrosy.
wuzzek

Legendarny pierwszy oficer

Wiek: 26
Licznik postów: 1,355

wuzzek, 08-03-2020, 20:27
https://mangaplus.shueisha.co.jp/viewer/1006372 oficjalne tłumaczenie | strona się  mega ścina

Edit: strona już działa poprawnie
[Obrazek: jhin-animated.gif]
1 2
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź