Legends of Runeterra (LoR)
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Gri

Imperator

Licznik postów: 2,567

Gri, 19-03-2020, 01:38
Karcianka od Riot, w uniwersum League of Legends. Link: https://playruneterra.com/en-us/
Obecnie w Open Beta.

Od razu pytanko, gra ktoś?

Trochę o grze i moje opinia:

W LoLa nie grałem nigdy, karcianka mi się bardzo podoba.

Jako że grałem w większość większych karcianek, a Hearthstone od dłuższego czasu nie gram (mniej więcej od afery z Hong Kongiem), to musiałem sobie czymś wypełnić konieczność grania w karcianki ;D Najpierw cisnąłem w Magic: Arena, ale jednak Legends of Runeterra wygrało. Magic jako karcianka jest super, ale nie podoba mi się kierunek w jakim idą twórcy.

Plusy LoR:
- Według mnie idealny poziom skomplikowania. Nie jest to tak prosta karcianka jak Hearthstone, ma dużo więcej głębi, ale też nie jest aż tak skomplikowana jak Magic.
- Oryginalna mechanika, która może na początku nieco zdziwić, ale sprawdza się świetnie. Nie spotkałem się jeszcze z podobnym rozwiązaniem nigdzie indziej. Ciężko ją wytłumaczyć słowami, ale jak się zagra to po chwili idzie załapać Smile Mechanika pozwala zarówno na granie kart w odpowiedzi (na zasadzie stosu), zagrywanie kilku kart w turze, istotne jest rozmieszczenie jednostek, kolejność zagrywania kart, blefowanie i wiele innych aspektów. Także Riot ma ogromne pole do popisu.
- Osobny plusik za mechanikę spell many. Do 3 niewykorzystanych punktów many przechodzi na kolejną turę do wykorzystania na zaklęcia (ale nie jednostki). Sprawia to, że pechowe dociągnięcie kart, gdzie nie mamy co zagrać na początku boli sporo mniej Smile Spasowanie nawet 2 pierwszych tur pod rząd nie jest żadną tragedią.
- Bardzo duży plus: ekonomia tej gry. Przede wszystkim NIE KUPUJEMY TU PACZEK Z KARTAMI. Losowe są skrzynki które dostajemy raz na tydzień (zależnie ile expa w danym tygodniu zdobyliśmy) oraz skrzynki które dostajemy za levelowanie danych regionów (po prostu, grając zdobywamy exp, co ileś tam expa dostajemy nagrodę). Ale nie można kupić nic co dawałoby losową kartę. Kupujemy bezpośrednio konkretne karty. Jest duplicate protection (w tych losowych skrzynkach nie trafią nam się nadmiarowe karty epickie i czempioni (legendarne)). Najrzadszych kart, za prawdziwy hajs można kupić maks 3 w tygodniu. Czyli nie da się wejść do gry i od razu kupić całą kolekcję. 
Ekonomia ogólnie jest według mnie bardzo przyjazna, myślę że po jakoś 3-4 tygodniach spokojnie można mieć jakiś top-tier deck.
Dodatkowo dostajemy tzw. Wildcards, czyli np. mając rare wildcard, możemy go wymienić na dowolną rzadką kartę. Ułatwia to robienie konkretnych talii, bez potrzeby otwierania dziesiątek paczek w nadziei, że w końcu trafi się to co akurat potrzebujemy.
- Riot póki co robi na mnie BARDZO pozytywne wrażenie. Ich sposób działania, komunikacji, reagowania na stan gry, no bajka. Jak wspominałem, nie grałem w LoLa, nie wiem czy tam też byli tacy świetni, ale w LoR są póki co najlepsi ze wszystkich developerów karcianek co grałem.
- Karty i talie na dany moment mi się podobają Big Grin Chociaż cisnę głównie ekspedycje (odpowiednik areny z HS'a czy draftu z Magica).

Minusy:
- Rozgrywka na dany moment zajmuje dość długo. Przyspieszyli już część animacji, ale według mnie jeszcze wiele można przyspieszyć.
- Jeżeli potrzebujecie jakiejś inicjatywy by wbijać rangę, to na dany moment jej nie ma (wiadomo, z mają być jakieś nagrody za rangę, ale na dany moment nie wiadomo jakie i nie wiadomo kiedy sezon się kończy).
- To Open Beta, karty są zmieniane (buffy i nerfy) co najmniej raz w miesiącu. Na ogół to zaleta, ale trzeba mieć na uwadze, że można craftnąć karty, które zostaną za jakiś czas zmienione.


Gra niedługo będzie na telefonach (już wypuścili zarówno na iOS jak i na Androida, ale na razie tylko w Singapurze, bo testują. Oczywiście można pobrać .apk, lub zmienić sobie region na Singapur i można grać na telefonie, ale mi się nie chciało. Z tego co wiem, działa na telefonie bardzo dobrze).
W fazie Open Beta Riot mało tę grę promuje i mało reklamuje. Wydaje mi się, że z kampanią promocyjną ruszą przy wyjściu z bety lub jak dodadzą więcej kart (na dany moment nie ma ich jakoś bardzo dużo, ale możliwości talii jest sporo).

Także wątpię czy ktoś gra, ale może akurat!
ARRRGH

Imperator

Licznik postów: 2,562

ARRRGH, 19-03-2020, 09:26
Ja gram w LoLa, a o tym tylko gdzieś słyszałem. W każdym razie spróbuję sobie pograć, zobaczę czy mi się spodoba i dam znać Wink
Gri

Imperator

Licznik postów: 2,567

Gri, 19-03-2020, 12:54
O, super Smile 
Jak coś to służę radą ;D
ARRRGH

Imperator

Licznik postów: 2,562

ARRRGH, 19-03-2020, 17:17
Założyłem konto i przeszedłem te pierwsze 4 samouczki. W sumie dosyć ciekawe i faktycznie nieco różniące się od innych karcianek. Ale pewnie jakieś rady to gdy pogram coś z ludźmi i zobaczę jak to będzie wyglądało. Na razie różnorodność jest ciekawa, chociaż nie do końca rozumiem levelowania - one dają tylko +1 hp i +1 dmg? Czy coś jeszcze, czego nie zdążyłem zaobserwować?
Gri

Imperator

Licznik postów: 2,567

Gri, 19-03-2020, 17:46
boost do statów to jedno (zazwyczaj jest to faktycznie +1/+1) ale przede wszystkim czempion na 2 lvl ma jakąś umiejętność dodatkową/ulepszenie istniejącej.
RouninN1

Agent Cipher Pol

Licznik postów: 55

RouninN1, 19-03-2020, 19:15
Pobrałem, zobaczymy jak to wygląda. Zawsze lubiłem uniwersum lola może się wciągnę.
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź