Przewidywania - Kraj Wano
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 2 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Dejo

Sogeking

Wiek: 26
Licznik postów: 2,375

Dejo, 25-03-2020, 16:48
Witajcie Big Grin Jako że @chucky nam zniknął i nie zapowiada się zeby wrócił Sad Zdecydowaliśmy wskrześć jego dzieło i dostarczyć Wam nieco rozrywki na tym naszym smutnym forum. Mam na myśli forumową zabawę którą ojciec projektu @chucky  nazywałby "Zabawą w asystentów Ody" - postarajcie się przewidzieć, co wydarzy się w najbliższym rozdziale. Temat dotyczy oczywiście tylko czytelników MANGI.

Kilka ważniejszych informacji:

Tutaj już na wstępie zaznaczę ze nie ruszam sprawdzonej formuły i zostajemy przy tym co wypracował @chucky na przestrzeni lat.

1. Forma

W tej edycji przewidywania obejmują 4 wydarzenia z nadchodzącego rozdziału i przewidywania dotyczące okładki.
Przewidywania powinny być publikowane wg określonego schematu:
Cytat:Okładka:
-

Fabuła:
-
-
-
-


2. Co mam na myśli mówiąc o "przewidywaniach"?

Krótko mówiąc, jeśli chodzi o okładkę, piszecie po prostu, co spodziewacie się tam zobaczyć. Jeśli chodzi o fabułę sytuacja ma się podobnie - piszecie, co waszym zdaniem wydarzy się w kolejnym rozdziale.

Jak przewidywania nie powinny wyglądać?
Nie powinny być ZBYT szczegółowe, np. "Pojawia się Sabo, który w wyniku ataku stracił lewą rękę. Jest leczony przez Choppera, który obawia się, że wdało się zakażenie." Jak ocenić coś takiego, jeśli pojawi się zdrowy Sabo? Albo usłyszymy, że stracił rękę? Tutaj zlepek trzech różnych przewidywań.
Nie powinny też być zbyt ogólne/oczywiste, jak "Luffy schodzi na ląd" (po tym jak w ostatnim chapterze dobili do brzegu), czy na "okładce będą zwierzęta" (jeśli mamy aktualnie serię postać+zwierzaki).
Nie powinny się powtarzać, tj. "Luffy walczy z Doflamingo" + "Luffy wymienia z Doflamingo kilka ciosów".
Nie powinny być dodawane po wyjściu spoilerów.

Takie punkty nie będą brane pod uwagę.


3. Punktacja.

Nie ma już możliwości zdobycia 0,5 lub 1,5pkt. Albo 1pkt., albo nic. W każdym tygodniu można zdobyć maksymalnie 5pkt. (4, jeśli dostaniemy kolorową okładkę/nie będzie okładki). Punkty powinny pojawić się w kilka dni po opublikowaniu rozdziału. Do każdego rozdziału wyjdzie też komentarz, a od wyników można się odwołać (czegoś nie zauważę/będzie niejasne, aż do wyjścia kolejnego rozdziału). W niektórych przypadkach 0 może zostać zamienione na 1.

Punkty będą na bieżąco dopisywane tutaj: 

5-1 oznacza ilość zdobytych punktów. 0 oznacza brak zdobytych punktów. Pusta komórka oznacza, że dana osoba nie brała udziału w przewidywaniach w tym tygodniu.

4. Kto może brać udział?

Każdy, i tutaj jako opiekun zabawy zastrzegam sobie prawo do symbolicznego udziału, ale oczywiście moje przewidywania nie będą podlegać ocenie . Nie ma żadnych konsekwencji w związku z przystąpieniem do zabawy później, ominięciem jakiegoś tygodnia, czy opuszczeniem konkursu. Ktoś taki po prostu nie będzie miał punktów za ten tydzień.

Posty mogą być edytowane do czasu wyjścia spoilerów.

5. Czas trwania.

Rozdział 976 jest pierwszy. Ostatnim będzie rozdział w którym Luffy opuści kraj Wano.


6. Nagrody.

Napewno zwycięzca pozbawi mnie zaszczytnej rangi "Sogeking" którą dostałem za wygranie przewidywań u @Pajmon 'a. A czy coś jeszcze? To się jeszcze ustali. Na pewno mam znajdzie się parę zaległych tomików, jakby ktoś chciał.
 
Spoiler

[img=0x0]https://i.imgur.com/3mnhqTh.png[/img]

 
[img=0x0]https://j.gifs.com/KZKNpM.gif[/img]
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź