Zmiana kreski
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Sowciq

Nowicjusz

Licznik postów: 13

Sowciq, 25-12-2009, 23:01
Witam.
Mam pewien problem, ponieważ chciałbym pościągać sobie i obejrzeć odcinki OP, ale ze względu na to że poginam do 2 klasy technikum(zadania domowe,zadania domowe i jeszcze kurna jakieś durnowate projekty i prezentacje które też trochę zabierają;p), i przydało by się wziąć za siebie w końcu, toteż chciałbym obejrzeć tylko te odcinki w których jest nowsza kreska.
O co mi chodzi z tą nowszą kreską?Otóż od początku anime stosowany jest stary styl kreski który uważam za beznadziejny, bo nie dość że kiepsko wygląda to jeszcze odcinki z nim są z reguły monotonne, i mało się w nich akcji i dynamiki. Jednak od któregoś tam odcinka stosowana jest nowa kreska, co widać np po komputerowych modelach np. statku w którymś z openingów, i ogólnie po większej wyrazistości barw i konturów postaci.
Jeśli jeszcze nie wiecie o co chodzi (pewnie ze względu na to że tak zawile to tłumacze, sorki ale już tak mam xD )to starą kreskę reprezentuje np: Bleach, Naruto (pierwsza seria) a nową Naruto shippuuden i Nyan Koi.
I tu krótka piłka, który odcinek jest pierwszym w którym zastosowano nową kreskę, technologię i dodatkowo, od której kinówki jest wspomniana nowsza kreska?
Szukałem odpowiedzi na googlach, tu na forum, i w artykułach, ale jakoś znaleźć mi się tego nie udało :/
Kowal

Imperator

Licznik postów: 2,229

Kowal, 25-12-2009, 23:30
Jak dla mnie to trochę bez sensu, bo te odcinki ze starszą kreską, jak ją nazwałeś, są lepsze niż dajmy na to te obecne Tongue A nową kreskę to trudno powiedzieć, kreska zmieniałe się kilkakrotnie w czasie całej serii Tongue
hetman

Legendarny pierwszy oficer

Licznik postów: 1,319

hetman, 25-12-2009, 23:31
Nie wiem czy dobrze wyczułem, ale chyba chodzi o to:

STARA KRESKA:

[Obrazek: one-piece.jpg]

NOWA KRESKA:

[Obrazek: one_piece_264-312.gif]
[Obrazek: one_piece_227-263.gif]



Trudno oglądać One Piece od środka, bez utraty ciągłości przyczynowo-skutkowej, ale "nowy styl" pojawia się około 200 odcinka. Proponuję zacząć od odcinka 229 - Pędzący pociąg morski! Wodne Miasto, Water 7!
W Skypie'a Saga jest jeszcze wspomniana "stara kreska" po czym Straw Hats lądują na turnieju Deavy Back Fight. Możesz to pominąć i przejść do Sagi Water 7, gdzie jest już nowa kreska.
Sowciq

Nowicjusz

Licznik postów: 13

Sowciq, 25-12-2009, 23:46
Wiem że oglądanie tylko części odcinków było by bez sensu, ale po pierwsze jestem na bieżąco z mangą i przeczytałem wszystkie chaptery, więc te początkowe odcinki mogę sobie odpuścić chociażby dlatego że mi się kreska nie podoba. Poza tym ze starą kreską też musieli się wyrabiać jeden odcinek na tydzień i przez to wiele rzeczy przedłużają, a dynamizmu jest mało (w sensie, że w danym momencie na ekranie mało rzeczy się rusza i ogólnie walki są pokazane niemrawo - brak tam zwykle płynności w ruchach, ciosach). Z nową jest im lżej, i ogólnie lepiej się to prezentuje i bardziej mi się podoba Big Grin
@up: Tak chodzi o to ^^ To zacznę od tego odcinka z Water Seven i będzie dobrze Tongue
Kowal

Imperator

Licznik postów: 2,229

Kowal, 26-12-2009, 02:52
Sowciq napisał(a):a dynamizmu jest mało (w sensie, że w danym momencie na ekranie mało rzeczy się rusza i ogólnie walki są pokazane niemrawo - brak tam zwykle płynności w ruchach, ciosach).

Czy ja wiem, domyślam się, że obejrzałeś parę pierwszych odcinków, imo dynamicze walki są już od sagi Baratie, bo wcześniej to faktycznie trochę cienko xD Ale i tak super.
Szogun

Pierwszy oficer

Licznik postów: 1,249

Szogun, 26-12-2009, 03:11
a ja nadal sądzę że od momentu jak się skończyła Sky piea OP stracił swego ducha i stał się kolejnym sztandarowym projektem Jumpa. Stracił klimat i duszę całej serii. Ja to widzę tak Enies Lobby pasuje jeszcze idealnie jako taki wielki finał. Od TB mamy takiego One Piece 2, innymi słowy mamy różnicę taką jaka jest między pierwszym Dragon Ballaem , Dragon Ball Z, niby to samo a zupełnie inaczej. Dla mnie najlepszą sagą jest własnie East Blue, i Baroque Warks to jest prawdziwy OP !!!!
Sowciq

Nowicjusz

Licznik postów: 13

Sowciq, 26-12-2009, 14:30
Faktycznie obejrzałem parę z początkowych odcinków i kilka AMV które mi podesłał kolega z teoretycznie najlepszymi scenami walki z tych starszych przygód (Barbaque, crocodile itp). Nawet samotna walka Zoro z Barbaque Works była ogólnie niezbyt ciekawa, a wydało mi się że trudno skopać taki fajny motyw ;d
A co do kinówek, to od której zaczyna się nowsza kreska?Tongue
qbol

Imperator

Licznik postów: 2,290

qbol, 26-12-2009, 17:19
4 lub 5. Ja i tak polecam 6 oraz 7. IMAO najlepsze kinówki ze świetną kreską. Zwłaszcza 7 Wink
Szczery

Imperator

Licznik postów: 1,822

Szczery, 26-12-2009, 17:47
Moim zdaniem najlepsza kreska jest w piątej kinówce bodajże (tej z Sagą). Siódma? Paskudztwo jak dla mnie.

Ale ogólnie ciężko mówić o zmianie kreski w kinówkach. Tak naprawdę to każda rządzi się własną kreską.
disho

Nowicjusz

Licznik postów: 16

disho, 26-12-2009, 18:59
Co prawda to prawda, kreska sie nieco zmienila, ale szczerze powiedziawszy wolalem ta starsza poniewaz wlasnie ona ma swoj klimatWink nie mowie ze nowa jest zla, jednak przewaznie kazde anime jakie teraz leci ma ta nowa, chociazby bleach, naruto czy tez slayers(nowe odcinki) wolalem widziec w OP cos wyjatkowego co pachnie staroscia niz cos w stylu wymienionych, aczykolwiek uwazam ze kreska czy tez stara czy to nowa badz tez sceny walki nie maja wiekszego znaczenia a dlatego ze OP ma niesamowity klimat, od poczatku do konca jest wyjatkowy i walki to tak naprawde malo wazne rzeczyWink bo najwazniejsza jest fabula, humor, muzyka i to "cos".
Sowciq

Nowicjusz

Licznik postów: 13

Sowciq, 27-12-2009, 00:45
Szczery napisał(a):Siódma? Wygląda jakby jakieś studio hentajcowe robiło, i cała uwaga została poświęcona cyckom Nami i Robin. Choćby twarze - w cha niedopracowane są IMO.

Masz coś do hentaiców? Kto patrzy na twarze kiedy są cycki?xD Nie no ale tak na serio to twarze nigdy nie były jakąś mocną stroną OP, takie typowo komediowe, uśmiechnięte od ucha do ucha mordeczki i co pare chapów szok/smutek/gniew Tongue
czyli kinówki od 4-5? zobacze jakieś kawałki tych filmów na YT i już będę wiedział.
Dzięki all Big Grin
qbol

Imperator

Licznik postów: 2,290

qbol, 27-12-2009, 01:16
6 zobacz. Świetna jest i MhrocznaWink
qbol

Imperator

Licznik postów: 2,290

qbol, 27-12-2009, 01:26
Guzik prawda. 1-3 są kiepskie, owszem.
4-5 strawne.
6 wymiata pod względem klimatu jak dla mnie. Jak się w nocy ogląda, to jest nawet jeden moment, co się włoś jeży ;P
7 wspaniała za kreskę, humor, cycki (tak, kuźwa cycki! Jestem facetem i się swoich upodobań nie wstydzę!Wink ), motyw z G2 oraz zakończenie.
8 jest dla mnie porażką (po cholerę mam oglądać całą sagę znowu?), a 9 ciekawa ze względu na niezłego przeciwnikaSmile

Zatem - kwestia gustu.
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź