Quiz z wiedzy o One Piece!
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
MiłyPan

Rekrut

Licznik postów: 6

MiłyPan, 02-05-2020, 16:07
Drodzy fani One Piece, za zgodą Ratlee zapraszam was na quiz z wiedzy o tejże serii, który odbędzie się dziś o 20 na kanale #zabawy serwera Discord „One Piece PL”.  Będzie on przeprowadzany na lekko zmodyfikowanych zasadach popularnego teleturnieju "1 z 10". Zaraz po nim odbędzie się także quiz z openingów z różnych anime na kanale głosowym.

https://discord.gg/tjKXTQe

Serdecznie zapraszam Big Grin

Licznik postów: 11

Książę Cavendish, 02-05-2020, 17:52
Zapraszam również
Ratlee

Gorosei

Licznik postów: 4,061

Ratlee, 06-05-2020, 13:43
Ja tylko dodam, że quiz był przedni i zacięta walka trwała prawie 2h, przez co bawiłem się wyśmienicie Big Grin.

Ten quiz był niespodziewanie długi, zazwyczaj trwają one chyba około 30m, więc zapraszam także na przyszle okazje.

Gdyby ktoś sam chciał taki quiz poprowadzić, to zapewniam że też istnieje taka mozliwosc!
[img=0x0]http://i.imgur.com/LpQnL15.png[/img]
ARRRGH

Shichibukai

Licznik postów: 1,423

ARRRGH, 06-05-2020, 14:01
Opowiedz z ciekawości jak wyglądał? Jaka forma quizu? pytań? itp.?
niudeb

Oficer dywizji Yonko

Licznik postów: 1,202
Miejscowość: Isola

niudeb, 06-05-2020, 14:41
Ja też gorąco zachęcam, wygrałem pierwszy quiz z openingow, na drugim mnie nie było

Jeśli dalej forma muzycznego quizu jest kontynuowana, to na następnym czeka mnie obrona tytułu ze zwycięzca drugiego quizu :p

Jesli sie pojawie Tongue.( lepiej zejść niepokonany)

@ARRRGH no roznie, zależy od prowadzącego głównie to 30 pytań i szybkosc w łapie.

Ale to zależy w sumie od prowadzącego cAsem i jego pomysłu na quiz, raz był obrazkowy

Często zamienia się to w diavolo vs reszta. (DUDA vs reszta kandydatów) ale niekoniecznie

Ale o tym co był ostatnio nic mi nie wiadomo, chyba nowa forma
[Obrazek: 81029532_3131553410206304_3750596876424364877_n.jpg]

Spoiler

[Obrazek: 3d9.png]

Ratlee

Gorosei

Licznik postów: 4,061

Ratlee, 06-05-2020, 22:24
Ostatnio był 1 z 10, podzielony na 3 rundy. Każdy ma 3 'zycia'

1. Każdy zawodnik dostaje 3 x 1 pytanie
2. Zawodnicy typują innych zawodników po poprawnym udzieleniu własnych odpowiedzi aż zostanie 3 graczy.
3. Finał. Każdy ma znowu 3 życia i ostatni na placu boju bądź kto więcej punktów w razie jakby przeżył więcej niż jeden gracz.
[img=0x0]http://i.imgur.com/LpQnL15.png[/img]
MiłyPan

Rekrut

MiłyPan, 13-05-2020, 13:00
W tę sobotę (16.06.2020) o godzinie 19 zostanie przeprowadzona II edycja quizu w formule „1z10” - serdecznie zapraszam Big Grin Czas gry, o ile się przetrwa do finału, to około 1,5 godziny. Po krótkie przerwie, o godzinie 21 zostanie rozegrany również quiz na czacie głosowym, polegający na rozpoznaniu openingów anime! Wszyscy są mile widzianiSmile
MiłyPan

Rekrut

MiłyPan, 16-05-2020, 21:59
Jakby kogoś zastanawiały zasady tego formatu "1z10" to je łopatologicznie opisałem:
REGULAMIN QUIZU "1z10":
I. Rundy:
1) Runda 1 - gracze pytanie są w kolejności na liście, za niepoprawną odpowiedź tracą 1 życie. Każdemu z graczy zostanie zadane po jednym pytanie na turę. Są 2 tury.
2) Runda 2 - Pytanie otrzymuje gracz z numerem 1. Jeśli odpowie on niepoprawnie, pytanie otrzymuje następny gracz itd. Jeśli udzieli poprawnej odpowiedzi wybiera on kolejnego gracza, któremu zostanie zadane pytanie. Jeśli wybrany gracz nie odpowie poprawnie, gracz poprzedni ponownie wybiera, komu pytanie ma być zadane. Za niepoprawną odpowiedź gracz traci 1 życie. Runda kończy się, gdy swoje życia zachowa tylko 3 graczy.
3) Runda 3 - Finał - 3 graczy, którzy jako ostatni zachowali swoje życia w 2 rundzie, ponownie otrzymuje 3 życia, oraz po 1 punkcie za każde życie, które zostało im po rundzie 2. Prowadzący zadaje pytanie jednocześnie do wszystkich 3 graczy, liczy się pierwsza udzielona odpowiedź przez któregoś z graczy. Jeśli odpowiedź będzie niepoprawna gracz traci życie. Pytania są kierowane do całej trójki finalistów, aż któryś z nich nie odpowie poprawnie na 3 pytania. Kiedy to nastąpi, gracz ten wybiera kto kolejny będzie odpowiadał na pytanie. Jeśli wybrana przez niego osoba nie odpowie poprawnie, ponownie wybiera on "ofiarę". Może do odpowiedzi wybrać siebie, jednakże jest to możliwe tylko 3 razy w jego kolejce. Czyli przykładowo gracz nr 1 weźmie 3 razy na siebie, potem wybierze gracza nr 2,  gracz nr 2 odpowie poprawnie i wybierze znowu gracza nr 1, to gracz nr 1 ponownie może wziąć na siebie 3 pytania. Zwycięzcą gry zostaje finalista, który przeżył i zdobył najwięcej punktów. W przypadku, gdy przeżyły 2 lub 3 osoby i jest remis w punktach do puli zostają dodane po 1 punkcie za każde zachowane życie. Jeśli i to nie rozwiąże problemu, gracze remisują i wygrywają razem. W finale jest 25 pytań.
II. Inne:
1) Poprawna odpowiedź - odpowiedź jest poprawna, gdy jasno widać, że gracz ją znał (nie wiem jak to napisac) przykładowo na pytanie "Jak nazywał się statek Gol D. Rogera?" poprawnymi odpowiedziami będą: oro jackson, oro jakson, orojakson. Zaś: oro, jackson, no ten taki duzy statek z drzewa adama i inne niepełne odpowiedzi nie będą uznawane.
2) Ułatwienie prowadzenia: W momencie, gdy dany użytkownik ma odpowiedzieć prowadzący go oznaczy, wtedy osoba ta powinna napisać jakąkolwiek wiadomość sygnalizującą że jest gotowa np. ".", "jestem", "gotów" itd. Po potwierdzeniu obecności prowadzący wyśle wiadomość o treści "pytanie:" a po niej treść pytania.
(Przykładowy przebieg)
Prowadzący: @Wybrany gracz
Wybrany gracz: gotów
Prowadzący: pytanie:
Prowadzący: >treść pytania<
Gracz: >udziela odpowiedzi<
3) Werdykt: Jeśli gracz odpowie poprawnie prowadzący wyśle emotke: :white_check_mark:, jeśli niepoprawnie: :x:.
4) Limit czasowy: na udzielenie odpowiedzi jest około 5-10 sek, chodzi o to by było widać, że np piszecie. Jeśli jest dłuższa odpowiedź można wysyłać po słowie/jej fragmencie, by było widać, że kontynuujecie myśl.

Jeśli ktoś ma jakieś pytania/coś niejasno napisałem to piszcie Big Grin
Mordoc

Gorosei

Licznik postów: 1,655

Mordoc, 16-05-2020, 23:00
Cóż, jak ktoś chce wziąć udział w quizie z openingów, to niech podtrenuje szybkie pisanie. Nie wiem, jak było ostatnio, ale w dzisiejszym quizie, nie było nikogo, kto mógłby zagrozić Wujkowi. Aż przypomniała mi się scena, kiedy Kidd, Appoo i Hawkins, stanęli przed Kaido xD
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

Subskrybuj ten wątek Odpowiedź