One Piece - Rozdział 984
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
1 2
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Dejo

Gorosei

Wiek: 30
Licznik postów: 4,614

Dejo, 29-06-2020, 05:53
W tym temacie dyskutujemy o najnowszym rozdziale One Piece.
 

Wersja Polska:

Wersja Angielska:

Oficjalna Wersja Angielska:






Zabrania się rozpoczynania dyskusji przed ukazaniem się skanlacji bieżącego rozdziału.

Zabrania się dyskusji o spoilerach z najnowszego rozdziału One Piece. Uprasza się aby w tym celu korzystać z bliźniaczego tematu o spoilerach o nadchodzącym rozdziale.

Zabrania się pisania komentarzy typu:

"Dlaczego jeszcze nie ma rozdziału?"
"Kiedy pojawi się nowy rozdział?"
"Czy One Piece ma przerwę w tym tygodniu?"
"Dlaczego One Piece ma znowu przerwę?"
 
Aby uzyskać informacje na temat ewentualnych przerw w wydawaniu One Piece, zapraszamy do odwiedzenia tematu:
Przerwy w wydawaniu One Piece


Zabrania się używania jakichkolwiek grafik uchodzących za ciężkie spoilery, zdradzające kluczowe wydarzenia fabularne, miejsca, bądź wygląd nowych postaci w Awatarach i Sygnaturach, do czasu ukazania się owych wydarzeń, miejsc, bądź postaci w Anime. Dopuszcza się używania grafik ukazujących wizerunek postaci które pojawiły się w Anime, a zmianie uległ ich wizerunek. Uprasza się aby odczekać co najmniej 24 godziny przed użyciem grafiki z nowego rozdziału w Awatarze lub Sygnaturze, jako że nie wszyscy mają okazję przeczytać nowy rozdział zaraz po jego wyjściu.
 [Obrazek: v19QS9s.gif]
Spoiler

[Obrazek: FPZJ5OUUcAIsrmt?format=jpg&name=large]

Taker

Porucznik

Licznik postów: 248

Taker, 03-07-2020, 09:46
https://readjump.com/mangas/one-piece/98...3K6iwtcncA

Pierwszy xD
Niech story z okładką już się skończy xD Nie chce już oglądać żywego Pounda. Thunder Sigua? A to ciekawe. Ulti i PO dość szybko wstawi co nawet randomy zauważyły. To kwestia tego, że to Zoany dinozaurów czy to słynne przebudzenie zoanów niczym z Impel Down, gdzie te potworki z Zoanami też były wytrzymałe i miały szybką regeneracje. 

Oda pokazał nawet krótką walkę Luffy'ego z Yamato no no rozkręca się chłopak, a potem cyk cała wojna off panel i wszystko w gazecie XD Co Robin wyprawia xD Fajnie, że dość szybko samurajowie przeniknęli w szeregi Kaido. Ekipa od Lawa i Neko też szybko się znalazła na wsypie. Reunion Izo z Kiku to chyba jeden z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie momentów <3 Dajcie mi jeszcze spotkanie Luffy'ego z Marco. 

Kadr Kaido z ekipą to mistrzostwo świata.

SYN KAIDO TO BABA? I TO JESZCZE PAMIĘTA ACE'A?! WHAT XD Teraz to grubo Oda poleciał. I to jeszcze dziennik Odena się znalazł Big Grin Dużo pytań i mało odpowiedzi czekam z niecierpliwością na więcej Tongue 

Dużo rzeczy poszło do przodu chyba zbliżamy się do końca aktu 9/10
Mys7ic

Szczur lądowy

Licznik postów: 6

Mys7ic, 03-07-2020, 12:13
Bardzo ciekawy rozdział. Polubiłem ulti i page one'a, cos czuje wieksza interakcje ze słomkowymi z ich strony. Robin i Jinbe w stylówce Beast Pirates cieszą oko. Każdy rozdział z Marco nie jest rozdziałem zmarnowanym. Końcówka bardzo emocjonująca, no bo Kaido ma córe, którą pewnie w nocy Ace odwiedzał Big Grin ten dziennik zawiera zapewne informacje o raftelu albo jakies inne ważne info np, o poneglyphach, void century, moze starożytne bronie. Mam nadzieje, że luffy nauczy sie tunder bauga.
Ten atak jest OP. Big Grin
Light D. Moon

Wilk morski

Licznik postów: 86

Light D. Moon, 03-07-2020, 12:43
WHAAAAAAAT?? Syn Kaido jest córką??? To jest dla mnie większy plot twist niż to, że Yamoto okazał(a) się sojusznikiem Luffiego w ostatnim rozdziale ^^ No z pewnością dostaliśmy silną kobiecą postać i już wiemy, dlaczego nosiła maskę ^^ No i wiadomo, niby syn, ale jak pokazała swoją prawdziwą tożsamość to rękawy wyszarpała i podkreśla swą kobiecość : p  Jako że dyskutowaliśmy już wcześniej o tym skąd to fanboystwo do Odena to informacja o dzienniku nie była zaskoczeniem. Dowiedzieliśmy się że zalążkiem tego była egzekucja Odena ^^ Ciekawostką natomiast jest to, że spotkała Ace. 

Czy możemy brać pod uwagę w dyskusji o tym kto będzie nowym załogantem po Wano Yamato? ^^

a teraz od początku:
okładka: takiej reakcji po bliźniaczkach się nie spodziewałem, myślałem że wszyscy będą płakać a tu wytrzeszcz xD

Ulti uroczo się przebudziła po nokaucie, spodziewałem się raczej złości... i jednak była złość ale nieco później ^^
Walka Luffy vs Yamato była trochę przeciąganiem moim zdaniem
Orochi dalej uważany za obłąkanego xD
żart rozdziału to Jimbe i Robin w przebraniu pijący razem z załogą Kaido xD Jeszcze ta "żywa" reakcja Robin ^^ jak nie Robin. 
No i po co było ukrywać Izo przez kilka rozdziałów jak wiadomo było że to Izo i tylko w internecie pojawiały się głupie teorie...

chyba zabawa w przewidywanie co się stanie w następnym rozdziale psuje mi trochę cieszenie się z rozdziału
[Obrazek: tumblr_prpv9aKVVn1sgwcmso3_500.gif]
marmolada

Wilk morski

Licznik postów: 84

marmolada, 03-07-2020, 13:05
Yamato nie będzie załogantem, po klęsce Kaidou, on razem z Momosuke otworzą Wano na świat Wink i spełnią największe marzenie Odena.

Plot twist z tym że Yamato to córka całkowicie mnie zaskoczył no bo kto mógł przypuszczać taką akcję, skoro nawet Kaidou nazywa go swoim synem xd
W załodze Kaidou widzę nie mają problemu z LGBT Big Grin
MugiwaraMichal

Piracki wojownik

Licznik postów: 137

MugiwaraMichal, 03-07-2020, 14:32
a ja powiem o rozdziale krótko! Kocham motyw dziedziczenia woli wpleciony w taki sposób jak tutaj. Jeden z glownych motywów OP w zupełnie innej odsłonie.
No i dziennik sam w sobie - tam musza być wskazówki dla słomka jak dotrzec na LT
Mordoc

Pan Ciemności

Licznik postów: 4,490

Mordoc, 03-07-2020, 18:49
Nie podoba mi się motyw, że Luffy, zaatakował osobę, która mu pomogła i chciała porozmawiać. To, nie jest w stylu gumiaka. Tak, jak napisał @Light D. Moon,  ta walka, to przeciąganie.

Spoko motyw, że Yamato, okazał się córką, więc, mamy silną kobiecą postać. 
Zastanawiam się, dlaczego nawet Kaido uznaje ją za syna. Dobry i wzorowy rodzic, akceptujący swoje dziecko i wspierający je w jego marzeniach? Średnio mi to pasuje.

Dziennik Odena. Ciekawe, jakie będzie mieć znaczenie dla fabuły. Zapewne może zawierać jakieś informacje na temat Raftel, ale gdyby było ich zbyt wiele, to to zepsułoby bohaterom przygodę. Kompromisem, byłoby podanie lokacji ostatniego z poneglyphów, który prawdopodobnie, jest ukryty gdzieś na Elbaf. Możliwe, że do krainy olbrzymów, nie tak łatwo dopłynąć, więc jest opcja, że również tam dostaniemy jakieś wskazówki. 

Może przy okazji, dowiemy się nieco więcej o innych podniebnych wyspach albo i o księżycu?

Cóż, jestem zaciekawiony ;P
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

Spoiler

[Obrazek: 05onfire1_xp-jumbo-v2.jpg]

Hinczykbn

Pierwszy oficer

Licznik postów: 998

Hinczykbn, 03-07-2020, 19:44
(03-07-2020, 18:49)Mordoc napisał(a): Zastanawiam się, dlaczego nawet Kaido uznaje ją za syna. Dobry i wzorowy rodzic, akceptujący swoje dziecko i wspierający je w jego marzeniach? Średnio mi to pasuje.

Wszędobylskie LGBT i tolerancja odchyłów udzieliła się Odzie.

Rozdział taki sobie, ni dobry ni zły.
Spoiler

[Obrazek: ENEL-GOD.png]

wuzzek

Legendarny pierwszy oficer

Wiek: 26
Licznik postów: 1,355

wuzzek, 03-07-2020, 20:36
(03-07-2020, 18:49)Mordoc napisał(a): ją za syna. Dobry i wzorowy rodzic, akceptujący swoje dziecko i wspierający je w jego marzeniach? Średnio mi to pasuje.

Dlatego jej na początek naj###ł Big Grin 

Prędzej obstawiałbym, że zmazą na honorze Kaido byłoby mieć córkę zamiast syna. 

Co do dziennika Odena - Luffy już na Sabaody powiedział, że nie chce nic wiedzieć o Raftel, nawet czy istnieje. A Rayleigh jest może nawet lepszym źródłem informacji niż Oden. 


Orochi i ninja na tym kozackim kadrze wyglądają jak dodatkowe koła u wozu XD

Marco już gdzieś leci. Bardzo podoba mi się kimono Izo!

Sternik Lawa wygląda jak Nanika z HxH. 

Jestem ciekaw jakie (symbolicznie) znaczenie będzie miało to, że pada śnieg.

Rozdział napakowany, ale bardzo przyjemny do czytania.
[Obrazek: jhin-animated.gif]
niudeb

Król Piratów

Licznik postów: 4,473
Miejscowość: Isola

niudeb, 03-07-2020, 21:08
Eh kto by pomyslal, Yamato to taki porzadny chlopak z sasiedztwa byl, nagle pojawil sie Oden ze swoja ideologia i zaczal tancowac nago przez 5 lat po miescie.  Yamato sie udzielilo i zakochal sie w postaci w Odena. Postawil go sobie jako wzor, bożka, a z jego dziennika zrobil sobie biblie. Pewnie kazdego wieczora czyta sobie pamietnik pod poduszka jak Holownia konstytucje i placze kazdej nocy. 

W ogole, ze Kaido na to pozwolil, rodzina rogatych z bogatymi tradycjami i korzeniami siegajacymi daleko wstecz za pusty wiek tak sie zepsula Tongue .

Generalnie duzo rzeczy pojawilo sie w rozdziale, pozostalo nic tylko czekac na egzekucje momo, pewnie w tym momencie zaczna sie walki Tongue

Rozdzial 9/10, a co mi tam


W ogole ODa gdzies w tomie podawal rozmiary postaci

Czemu Kiku nazywa Izo Big Brotherem? 

[Obrazek: IMG_20200404_125109.jpg]
[Obrazek: il_340x270.2655346462_d9ok.jpg]


Spoiler

[Obrazek: jotaro.png]

 
Beetlejuice

Kapitan z paradise

Licznik postów: 326

Beetlejuice, 03-07-2020, 22:42
Czyżby czekało nas starcie Marco vs. Perospero czy tym cieniem który zobaczył jest ktoś zupełnie obcy dla obecnej sytuacji. A i "Koteł" jaką ma giwerę zamiast uciętej łapy XD.
Nombre de Dios

Kapitan z nowego świata

Wiek: 30
Licznik postów: 433

Nombre de Dios, 03-07-2020, 23:22
(03-07-2020, 18:49)Mordoc napisał(a): Nie podoba mi się motyw, że Luffy, zaatakował osobę, która mu pomogła i chciała porozmawiać. To, nie jest w stylu gumiaka. Tak, jak napisał @Light D. Moon,  ta walka, to przeciąganie.
Wydaje mi się, że Oda w ostatnim czasie ukazuje nam okres dojrzewania Luffiego do roli imperateora, którym wg łanpisoych mediów już jest, a według fabuły stanie się niedługo. Wiadomo, że będziemy mieć nadal gagi z Luffim w kontekście jego załogi, przygód itp, ale jednak Oda musi nadać jemu jakąś powagę w świecie One Piece. Przynajmniej Ci zwykli ludzie w tym świecie muszą modlić się o jego śmierć, tak jak modlili się za Białobrodego. W moim odczuciu właśnie dlatego w ostatnim czasie stał się takim bardziej "tough guy" i w niedawnych potyczkach Oda pokazuje bardziej Luffiego ze spotkania z Fujitorm niż tego ze spotkania w barze z Bellamym. Oda chyba chce też pokazać nam, że Luffy jest już świadomy swojej siły. Odnośnie do tego, że zaatakował osobę, która jemu pomogła to nie jest dla mnie aż takim zaskoczeniem w obecnej sytuacji, bo Luffy sam sobie jest w stanie poradzić z kimś takim jak np Page One i nie potrzebuje żadnej pomocy, w przeciwieństwie do akcji w Marinford, gdzie prosił praktycznie każdą silną postać o pomoc, ale jednak zgadzam się z Mordociem, że to jest zupełnie nie w jego stylu, bo zawsze był łatwowierny i ufał praktycznie każdemu kto był skory do pomcy, ot choćby Buggy jako przykład.
IsshoFujitora

Kapitan z paradise

Licznik postów: 373

IsshoFujitora, 04-07-2020, 20:25
Transgender w One Piece. WOW
Ciekawe czy ma siusiaka. 
A tak serio, to czekam na reakcje Kaido gdy dowie się, że jego syn(?), to fanboy Odena i chce zrealizować jego plany. 
Może dojdzie do potyczki tatuś vs dziecko Big Grin
[Obrazek: tumblr_naauoiAyXx1rib6ggo2_500.gif]
Mordoc

Pan Ciemności

Licznik postów: 4,490

Mordoc, 04-07-2020, 20:44
W sumie, nie wiem, o co chodzi Wam z tym transgender w OP. Przecież od dawna, mieliśmy tutaj Okama z Ivankowem na czele :p
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

Spoiler

[Obrazek: 05onfire1_xp-jumbo-v2.jpg]

Light D. Moon

Wilk morski

Licznik postów: 86

Light D. Moon, 06-07-2020, 00:57
(04-07-2020, 21:13)niudeb napisał(a):
(04-07-2020, 20:44)Mordoc napisał(a): W sumie, nie wiem, o co chodzi Wam z tym transgender w OP. Przecież od dawna, mieliśmy tutaj Okama z Ivankowem na czele :p

 pierwszy byl Crocodile Tongue , duzo wczesniej niz Ivankov

mogę prosić o wytłumaczenie żartu? ^^ O co chodzi z tym Crocodailem xD

teraz się przyjrzałem rozdziałowi i zobaczyłem, że Luffy używał zaawansowanego haki, dlatego taka rozwałka była ^^ i większe propsy dla Yamato^^ 

już pojawiają się zaczątki teorii, że Yamato to na wspak czytane Otama, tylko bez Y xD Przypadek to na pewno nie jest i też to, że oboje znają Ace.
[Obrazek: tumblr_prpv9aKVVn1sgwcmso3_500.gif]
1 2
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź