One Piece - Rozdział 986
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
1 2 3 4
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Sting

Bosman

Wiek: 26
Licznik postów: 115
Miejscowość: Kraków

Sting, 31-07-2020, 23:07
Ciężko mi wziąć i umieścić w rankingu siły wszystkich Scabbardsów. Wszystko przez Kina, który został na Punk Hazard poszatkowany przez Lawa, do tego Kanjuro i Raizo przez większość czasu byli kreowani jako pazie, w każdym razie nie mieli okazji się wykazać żeby myśleć o nich inaczej. No ale jak uznamy (o czym była mowa w temacie o spolerach) że Kin został zaskoczony przez Lawa, Kanjuro musiał udawać, a Raizo nic do tej pory nie pokazał, to widziałbym siłę Scabbardsów tam pomiędzy Supernovasami a słabszymi Dowódcami Yonkou. Oczywiście w zależności od osoby, taki Kyoshiro z Inu i Neko wydają się topką, Ashura i Kawamatsu zaraz za nimi, ale realne możliwości zobaczymy w najbliższych rozdziałach więc nie będę przesądzał. Chyba trzeba od tej pory sobie wyzerować wszystko co widzieliśmy o każdym ze Scabbardsów, bo może to zaburzyć faktyczny ranking siły - na Kina pokiereszowanego przez Lawa patrzymy gorzej niż na Ashurę tnącego Jacka itd itd, gdzie Kin może być (albo raczej: powinien być, jako lider) numerem 1.

Jak widzę Kaido to myślę sobie o popularnym teraz memie z tym napakowanym piesełem (którym jest Kaido wypowiadającym wojnę całemu światu) i drugim skulonym i płaczącym (któym jest Kaido bojący się od 20 lat Odena). xD 
W sumie to niezwykłe, że garstka najsilniejszych wojowników z jednej wyspy szarżuje sobie na jednego Yonkou i jego 3 dowódców, czyli jakieś 90% potencjału załogi. Mam nadzieję że Scabbardsi nie zostaną znokautowani zbyt szybko.. wiadomo że to do Luffiego należy najgorsza robota, ale mógłby ich Kaido gdzieś odepchnąć, aby zajęli się kimś swojej ligi, latającą 6 czy kimś tam. 

Kto liczy na gaga, że Big Mom to mamuśka Yamato? Big Grin Dzieciaki BM mają ze sobą mocne więzi, więc może w przyszłości to jakoś zaowocować, np. Peros wstrzyma ostrzał podczas ucieczki Słomianych, bo nie będzie chciał strzelać do siostry, ew. po upadku Mamuśki jej dzieciaki będą skłonne do układania się z Luffym, którego załogantką będzie Yamato?
Patrikorn

Wilk Morski

Licznik postów: 83

Patrikorn, 01-08-2020, 00:00
Rozdział kozacki. Wojna nareszcie się zaczyna, zobaczymy czy będzie większa jadka niż na MF, potencjał postaci tutaj może być znacznie większy - w każdej chwili może wbić Shanks, marynarka ze swoją bronią aby ją przetestować, Edward Weevil czy kogo tam możemy sobie wyobrazić. Oda nie zepsuj tego pls. Będziemy pewnie mieli od groma plot twistów, walk w różnych kombinacjach itd. Nie chcę być złym prorokiem, ale czuję że za tydzień pochwy dostaną w ciry i będzie musiał wkroczyć Luffy z resztą.
ARRRGH

Dowódca dywizji Yonko

Licznik postów: 1,729

ARRRGH, 01-08-2020, 00:23
(31-07-2020, 22:44)niudeb napisał(a): W ogole to nie rozumiem postaci Kaido, zabil staruszke dzieki, ktorej wygral nieuczciciwie walke, potem zali lsie Odenowi, ze szkoda, ze nie walczyli w rownej walce, ale w rownej walce wie sam, ze by przegral

Właśnie faktycznie on jest taki dosyć chaotyczny - ale akurat mi się ten fakt podoba i nadaje jego postaci jakiejś głębi, do wyjawienia której Oda być może dąży. Osobiście nie lubię zero-jedynkowego podziału postaci, więc tak mi graj Oda!
Mordoc

Pan Ciemności

Licznik postów: 2,417

Mordoc, 01-08-2020, 00:48
(31-07-2020, 16:11)ARRRGH napisał(a): A ja nie - tzn. szkoda, że większa część poszła off-panel, ale jak Kanjuro stanął z taką pewnością na przeciw tej mini armii, to miałem obawy, że w ogóle będzie w stanie ich długo odpierać, co nie powinno mieć miejsca. Już jego ucieczka z Momo była mocno naciągana, wiec cieszę się, że mamy taki finisz jaki mamy.
Ja bym wolał dostać pełną patosu i emocji walkę, między Kanjuro, (który tak naprawdę, jest silniejszy, niż myśleli pozostali samurajowie) oraz np. Kinemonem, o którym Kanjuro, wiedziałby wszystko (a przynajmniej tak mu się, by wydawało), jednak Kinemon, miałby jakiegoś swojego asa w rękawie i walka, by była zacięta i ciekawa.
(31-07-2020, 22:17)ARRRGH napisał(a): Więc nie wiem co dla Ciebie jest śmieszne - bo akurat ten fakt to raczej konsekwencja i śmiesznie moim zdaniem by było, gdyby było odwrotnie
Wydaje mi się, że przez te lata, Kaido, stał się na tyle potężny, że nie powinien obawiać się Odena, chyba, że założył, że Oden przeżył tamtą niemożliwą sytuację i także wrócił silniejszy. Ale jako ktoś, kogo hobby jest popełnianie samobójstw, raczej, nie powinien okazywać strachu.
 
(31-07-2020, 23:07)Sting napisał(a): Kto liczy na gaga, że Big Mom to mamuśka Yamato?  Dzieciaki BM mają ze sobą mocne więzi, więc może w przyszłości to jakoś zaowocować, np. Peros wstrzyma ostrzał podczas ucieczki Słomianych, bo nie będzie chciał strzelać do siostry, ew. po upadku Mamuśki jej dzieciaki będą skłonne do układania się z Luffym, którego załogantką będzie Yamato?
Raczej wątpię, zwłaszcza, że relacje rodzeństwa, nie są wzorowe. Najlepszym przykładem, jest chociażby Flampe, która kpiła z wyglądu Katakuriego. 
To jest raczej rodzina, która po upadku Big Mom, stoczyłaby krwawą wojnę domową. A jeśli ich siostra, udałaby się z wrogiem, to również zostałaby uznana za wroga. U nich, nie ma miejsca na skrupuły, a przynajmniej w większości.
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

Spoiler

[Obrazek: 05onfire1_xp-jumbo-v2.jpg]

Dzik

Wicekapitan

Licznik postów: 211

Dzik, 01-08-2020, 02:00
Przepraszam za brak cytowania selektywnego, bo pisze z komórki, ale @ARRRGH  i @niudeb, skąd wnioski że Oden > Kaido? Gdzie to było w mandze? Nie mam jak teraz tego sprawdzić.
fanaticous

Kapitan

Licznik postów: 286

fanaticous, 01-08-2020, 02:09
(01-08-2020, 02:00)Dzik napisał(a): Przepraszam za brak cytowania selektywnego, bo pisze z komórki, ale Aaargh i niudeb, skąd wnioski że  Oden > Kaido? Gdzie to było w mandze? Nie mam jak teraz tego sprawdzić.

Też się zastanawiam skąd takie stwierdzie.
Ok, fajnie Oden zranił Kaido który ten go potem położył one shotem. W prawdzie było to znienacka ale one shot to one shot.
[Obrazek: A7w1BMVd3sPOn0LMEPkQQASZx64kGew9ghm03WBg...Ad=s640-nd]
wuzzek

Imperator Podziemia

Wiek: 23
Licznik postów: 631

wuzzek, 01-08-2020, 02:45
(01-08-2020, 02:09)fanaticous napisał(a): Ok, fajnie Oden zranił Kaido który ten go potem położył one shotem. W prawdzie było to znienacka ale one shot to one shot.

gdyby nie podstęp to Kaido by leżał. Też uważam, że Oden > Kaido 20 lat temu. 9 scabbardów, babka i Oden vs załoga Kaido i niemal wygrali w 11 osób
[Obrazek: comment_8yI3Mja7jqmpu40tLdLIStoZjnRBTgmp.gif]
niudeb

Dowódca dywizji Yonko

Licznik postów: 2,101
Miejscowość: Isola

niudeb, 01-08-2020, 08:18
@ARRRGH no i to byloby na tyle co do twojwgo "co do tego nie bylo wątpliwości"

Skad wnioski, ze kaido jeat slabszy i by przegral z Odenem. Juz mowie
-Kaodo potrzebowal tanca Odena, by czyms go zajac i tworzyc swoja pozycje
-Oden zadal konkretna rane Kaido, Kaido go tylko poobojal, ale zadnych sladow nie zostawil
-walki Op nigdy nie koncza sie po jednych uderzeniach, kiedt walcza tak silne postacie, podejrzewam, ze Kaido tlukl Odena swoja maczuga wiele razy.
-kaido mial pellne portki przed sccabardami, bo pomyslal sobie o Odenie.
"Life before death.
Strength before weakness.
Journey before destination.
"
ARRRGH

Dowódca dywizji Yonko

Licznik postów: 1,729

ARRRGH, 01-08-2020, 09:02
(01-08-2020, 02:00)Dzik napisał(a): Przepraszam za brak cytowania selektywnego, bo pisze z komórki, ale @ARRRGH  i @niudeb, skąd wnioski że Oden > Kaido? Gdzie to było w mandze? Nie mam jak teraz tego sprawdzić.

Z dwóch powodów. Pierwszy to fakt, że Kaido wprost powiedział, że ta cała szopka z tańcem przez ten cały czas, była spowodowana tym, że ekipa Kaido nie była w stanie z tamtym czasie z nimi wygrać. Musiał więc wzmocnić zarówno siebie, jak i swoją załogę. Po drugie sam przebieg walki, w którym nie było przełomu do momentu, w którym Oden trafił atakiem Togen Totsuka. Oden już pędził by dobić przeciwnika i najprawdopodobniej przechylić szalę walki na swoją stronę i wtedy wszyscy wiemy co się stało. Oczywiście to wszystko nie oznacza, że Oden był o klasę wyżej, niż Kaido, nie mniej jednak te argumenty wskazują, że bez ingerencji i fortelu, Kaido przegrałby solóweczkę.
fanaticous

Kapitan

Licznik postów: 286

fanaticous, 01-08-2020, 12:19
(01-08-2020, 08:18)niudeb napisał(a): @ARRRGH no i to byloby na tyle co do twojwgo "co do tego nie bylo wątpliwości" 

Skad wnioski, ze kaido jeat slabszy i by przegral z Odenem. Juz mowie
-Kaodo potrzebowal tanca Odena, by czyms go zajac i tworzyc swoja pozycje
-Oden zadal konkretna rane Kaido, Kaido go tylko poobojal, ale zadnych sladow nie zostawil
-walki Op nigdy nie koncza sie po jednych uderzeniach, kiedt walcza tak silne postacie, podejrzewam, ze Kaido tlukl Odena swoja maczuga wiele razy.
-kaido mial pellne portki przed sccabardami, bo pomyslal sobie o Odenie.

Luffy vs kaido, Zoro vs Mihawk mogła tak się skończyć gdyby ten użył dużego miecza od początku, Luffy vs Bellamy i parę innych na pewno się znajdzie dzieje się tak gdy jest duża przepaść siły między walczącymi, czyli jest pewna sugestia, że taka przepaść między Odenem a Kaido była. To, że Oden go zranił to inna kwestia, Luffy przecież też położył Kaido a wiem jak to się skończyło. Gdyby Kaido tłukł go tą maczugą to było by to pokazane. Taniec był po to aby reszta ludzi nie poszła za Odenem, całe Wano vs Armia Kaido mogłaby się różnie skończyć. Jak Oden był taki silny, to by ściął Kaido na samym początku i byłoby po problemie ale widać jedna i druga strona musiała znać swoją siłę. Nie chce mi się wierzyć, że Oden nie potrafił ocenić siły wroga po pływaniu z WB oraz Rogerem.
(01-08-2020, 02:45)wuzzek napisał(a):
(01-08-2020, 02:09)fanaticous napisał(a): Ok, fajnie Oden zranił Kaido który ten go potem położył one shotem. W prawdzie było to znienacka ale one shot to one shot.

gdyby nie podstęp to Kaido by leżał. Też uważam, że Oden > Kaido 20 lat temu. 9 scabbardów, babka i Oden vs załoga Kaido i niemal wygrali w 11 osób
Z tego co kojarzę to Ashura został ranny przez Kinga i liczyli oni na to, że Oden ściągnie Kaido. Do tego został Queen i numbersi którzy jedli chyba Kawamatsu. Więc teoria o tym że 9 scabardów > armia Kaido jest błędna.

(01-08-2020, 09:02)ARRRGH napisał(a):
(01-08-2020, 02:00)Dzik napisał(a): Przepraszam za brak cytowania selektywnego, bo pisze z komórki, ale @ARRRGH  i @niudeb, skąd wnioski że Oden > Kaido? Gdzie to było w mandze? Nie mam jak teraz tego sprawdzić.

Z dwóch powodów. Pierwszy to fakt, że Kaido wprost powiedział, że ta cała szopka z tańcem przez ten cały czas, była spowodowana tym, że ekipa Kaido nie była w stanie z tamtym czasie z nimi wygrać. Musiał więc wzmocnić zarówno siebie, jak i swoją załogę. Po drugie sam przebieg walki, w którym nie było przełomu do momentu, w którym Oden trafił atakiem Togen Totsuka. Oden już pędził by dobić przeciwnika i najprawdopodobniej przechylić szalę walki na swoją stronę i wtedy wszyscy wiemy co się stało.

Walką z Morią go osłabiła, i z tego co kojarzę to o to chodziło, że gdyby Oden wtedy ich zaatakował to by przegrali. Taką nadinterpretację możemy dodać wszędzie. Kanjuro był w ekipie scabbardów więc wiedzieli jakie będzie podejście Odena do Orochiego i Kaido, po co walczyć i ponieść jakieś straty jak wystarczy nasłuchiwać i w razie takiego ataku przez Odena Kanjuro wyśle swoje ptaki, co zresztą się stało. Jako, że Oden był pożytecznym idiotą i umacniał on pozycję Orochiego to go zostawili. 
Już wyjaśniam dlaczego:
Oden miał być następcą ale shogunem został Orochi który był złym władcą. Ludzie chcieli Odena ale zobaczyli, że jest on idiotą do tego tańczącym na golasa to z dwojga złego ten Orochi nie jest taki zły. Przekaz ten utwierdzili poprzez propagandę.
[Obrazek: A7w1BMVd3sPOn0LMEPkQQASZx64kGew9ghm03WBg...Ad=s640-nd]
ARRRGH

Dowódca dywizji Yonko

Licznik postów: 1,729

ARRRGH, 01-08-2020, 12:34
(01-08-2020, 12:19)fanaticous napisał(a): Walką z Morią go osłabiła, i z tego co kojarzę to o to chodziło

Nie przypominam sobie żeby gdziekolwiek było o tym wspomniane. Zresztą nawet przyjmując, że masz rację: akcja z Odenem trwała latami i słowa Kaido wskazują, że "w tym czasie" nie miał na myśli tego dnia/dni tylko dłuższy odcinek czasu. Powiedzmy sobie szczerze - gdyby Oden wtedy dobił Kaido i go znokautował, to nikt by już nie powstrzymał zwycięstwa samurajów. Ale nie zamierzam się upierać, bo oczywiście masz rację - zawsze można uznać to co piszę, za nadinterpretację. Po prostu więcej wskazuje na to, że Oden > Kaido, ale dopóki Oda nie podpisze tego swoim nazwiskiem, to próżny mój trud :>
naste K

Bosman

Wiek: 25
Licznik postów: 168

naste K, 01-08-2020, 12:44
Fanaticous, wróć do ostatnich kilku rozdziałów z opowieści o Odenie, a szczególnie walki 9-pochew z wojskami kaido. Ashura jak i inni choć mieli problemy z generałami( w samym opisie była k tym mowa) nie zostali pokonani z powodu przeważającej siły wroga, a z racji na zadany cios Odenowi. Widać to w mandze jak ashura dostaje mieczem w plecy, zaraz po tym jak odwraca się w stronę rannego Pana. Gdyby nie intryga z fejkowym Mimo każdy z nich byłby skupiony na walce i kto wie jak wszystko by koniec końców się skończyło.

W obecnej sytuacji nijak ma się dyskusja kto jest silniejszy a kto słabszy. Wiemy na pewno, że Oden pozostawił jedyna ( widoczna? ) Rane na ciele Kaido oraz to, że zaraz po transformacji w ludzka firmę kaido plul/ zalał się krwią. Oczywiście to świat OP, krew z ust niczego nie oznacza, jednak spojrzawszy na rozległość blizny na torsie Kaido można snuć teorie, że gdyby nie zagranie staruchy, Kaido z taką rana nie byłby w stanie normalnie się poruszać, a tym bardziej walczyć.

Zresztą, o czym my tu piszemy, zwróć uwagę, że nawet podczas walki z BM, choć pewnie zabieg retrosow w momencie walki swój jakiś cel, Kaido nie przestraszył się( o ile może te uczucie tak nazwać), a właśnie na widok 9pochew. Po starciu z Odenem w głowie Kaido musiała zostać jakąś trauma, zważywszy na to że byłby to jedyny przeciwnik, jaki pozostawił tak widoczna ranę.
fanaticous

Kapitan

Licznik postów: 286

fanaticous, 01-08-2020, 13:52
(01-08-2020, 12:44)naste K napisał(a): W obecnej sytuacji nijak ma się dyskusja kto jest silniejszy a kto słabszy. Wiemy na pewno, że Oden pozostawił jedyna ( widoczna? ) Rane na ciele Kaido oraz to, że zaraz po transformacji w ludzka firmę kaido plul/ zalał się krwią. Oczywiście to świat OP, krew z ust niczego nie oznacza, jednak spojrzawszy na rozległość blizny na torsie Kaido można snuć teorie, że gdyby nie zagranie staruchy, Kaido z taką rana nie byłby w stanie normalnie się poruszać, a tym bardziej walczyć.

Zresztą, o czym my tu piszemy, zwróć uwagę, że nawet podczas walki z BM, choć pewnie zabieg retrosow w momencie walki swój jakiś cel, Kaido nie przestraszył się( o ile może te uczucie tak nazwać), a właśnie na widok 9pochew. Po starciu z Odenem w głowie Kaido musiała zostać jakąś trauma, zważywszy na to że byłby to jedyny przeciwnik, jaki pozostawił tak widoczna ranę.

Zdecydowanie i tego nie podwarzam, dlatego stawiam znak = między nimi jako, że walka jaka była każdy wie i czytał, a mówienie, że Oden był silejszy bo gdyby to i tamto to by wygrał. Jest to zwykła nadinterpretacja i jednoznacznej odpowiedzi na to nie ma. Trauma napewno zastała tak jak mówiesz bo jedna rana jaką ma na ciele jest od Odena.

Z tą krwią to tak naprawdę nic nie znaczy. Luffy był postrzelony, Katakuri zrobił sobie dziurę w brzuchu, WB stracił pół twarzy, dostał magma w brzuch która wypaliła mu wnętrzności, Zoro po ciosie małym mieczem mihawka też pluł krwią, także tego...

Jest także retros z walki Odena z Kaido w zamku gdzie negocjowali warunki pokoju. Gdyby Oden był jednoznacznie silejszy od Kaido to by go tam pociął i nie bawił się w żadnego " negocjacje" zwłaszcza, że był wtedy w furii.
[Obrazek: A7w1BMVd3sPOn0LMEPkQQASZx64kGew9ghm03WBg...Ad=s640-nd]
wuzzek

Imperator Podziemia

Wiek: 23
Licznik postów: 631

wuzzek, 01-08-2020, 14:01
(01-08-2020, 13:52)fanaticous napisał(a): Jest także retros z walki Odena z Kaido w zamku gdzie negocjowali warunki pokoju. Gdyby Oden był jednoznacznie silejszy od Kaido to by go tam pociął i nie bawił się w żadnego " negocjacje" zwłaszcza, że był wtedy w furii.

a nie było powiedziane, że negocjacje były tylko i wyłącznie dlatego, że Orochi miał zakładników?
[Obrazek: comment_8yI3Mja7jqmpu40tLdLIStoZjnRBTgmp.gif]
fanaticous

Kapitan

Licznik postów: 286

fanaticous, 01-08-2020, 14:09
Nigdzie tego nie znalazłem, nawet jakby miał to co byłoby lepsze, poświęcić kilka osób czy pozwolić na dalszą grabież Wano.

[Obrazek: one-piece-13365997.jpg]
[Obrazek: A7w1BMVd3sPOn0LMEPkQQASZx64kGew9ghm03WBg...Ad=s640-nd]
1 2 3 4
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź