Kaguya Kimimaro vs Hatake Kakashi
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
1 2
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Gaskal

Legendarny piracki oficer

Licznik postów: 766

Gaskal, 28-01-2010, 18:47
Hatake Kakashi vs Kaguya Kimimaro, czyli pojedynek dwóch świetnie wyszkolonych ninja.
Kakashi potrafi wykonywać techniki z każdego żywiołu: ognia, ziemi, wiatru, wody i elektryczności. Jednak najczęściej bazuje na elektryczności- Chidori. I tutaj pojawia się przewaga Kimimaro- kości mają bardzo mało płynów, tak więc prawie w ogóle nie przewodzą prądu, wystarczy więc, żeby Kimimaro wysunął kość z miejsca gdzie Chidori ma uderzyć, a obrażenia zostaną zredukowane praktycznie do zera. Przed ogniem Kaguya również może uchronić się barierą z kości, z wodą mogłoby być tak samo. Wiatr, no cóż, wątpię by był w stanie przeciąć kości Kimimaro, skoro nawet Pustynna Trumna Gaary ich nie zmiażdżyła. Ziemia, no tutaj mogłoby być różnie, Kakashi jednak nie posiada za wielu technik z tej dziedziny, a "Wyskakiwanie z pięścią spod ziemi" (nie pamiętam nazwy Tongue) mogłoby się odwrócić przeciwko niemu, gdyby natrafił na wysunięta z ciała kość. Pewne jest tylko to, że jest prawie całkowicie odporny na Chidori, reszta to tylko moje spekulacje nad którymi można dyskutować właśnie w tym temacie Smile
Jeśli chodzi o atrybuty:
szybkość Kimimaro >/= szybkość Kakashiego- tak, wiem, że Kakashi też jest bardzo szybki, dlatego jeśli byłby wolniejszy, to i między nimi była naprawdę mała różnica.
siła Kimimaro = siła Kakashiego
inteligencja Kimiaro < inteligencja Kakashiego- niezaprzeczalnie.
wytrzymałość Kimimaro > wytrzymałość Kakashiego- tutaj przepaść jest znaczna.
Jeśli chodzi o style walki:
Taijutsu Kimimaro > Taijutsu Kakashiego- niewielka różnica, ale jednak jest.
Ninjutsu Kimimaro < Ninjutsu Kakashiego- tutaj za to różnica jest znaczna.
Genjutsu Kimimaro < Genjusu Kakashiego- wiadome.
Jeśli chodzi o Taijutsu, to myślę, że przez pewien czas mogliby walczyć nawet na równi, dopóki Kimimaro nie uzyskały przewagi np. przez aktywowanie pieczęci.
Kwestie używania przez Kakashiego Ninjutsu opisałem wyżej.
Genjutsu, nie jest używane przez Kakashiego, więc nie stoi ono na wysokim poziomie, przez co mógłby nim jedynie trochę osłabić Kimimaro.
Pamiętajmy o tym, że Sharingan nie umożliwia kopiowania technik Kekkei Genkai, a Kimimaro właśnie takowymi włada. Natomiast pozwala na zwiększenie reakcji, co oczywiście przyda się Kakashiemu w owej walce.
Cóż, moim zdaniem walka skończyłaby się śmiercionośnym remisem, bo naprawdę ciężko jest mi wyłonić zwyciężcę tej walki.
A co Wy o tym sądzicie ?
Głosujcie i wypowiadajcie się Smile
Słuszna uwaga Pain- bierzemy umiejętności Kakashiego za czasów Kimimaro Smile
Papillon

Pierwszy oficer

Licznik postów: 1,142

Papillon, 28-01-2010, 18:56
Głos na Kakashiego .
Bo Kościowy chłopczyk polega praktycznie na swoim K.G .
Kakashi widzi jego ruch dzięki Sharingan po za tym może go tak załatwić tak jak urwał rękę Deidarze .
Pain

Pierwszy oficer

Licznik postów: 956

Pain, 28-01-2010, 18:59
Oczywiście bierzemy pod uwagę to, że Kimi nie jest chory, oraz Kakashiego na poziomie wtedy jak był Kimimaro? Sorry, ale nie chciało mi się tego wszystkiego czytać.
Moim zdaniem wygrywa Kimimaro, za dobry wojownik, sam pokonałby Gaare i Lee gdyby nie ta jego choroba, moim zdaniem jest jedna z najsilniejszych postaci w zwykłym Naruto.
jak zobaczyłem ten temat to pomyślałem, że jedyne Mangekyou Sharingan mógłby przeważyć szale na korzyść Kakasia, ale problem w tym, że prawdopodobnie wtedy jeszcze nie miał mangekyou.
Gaskal

Legendarny piracki oficer

Licznik postów: 766

Gaskal, 28-01-2010, 19:00
Papillon napisał(a):Kakashi widzi jego ruch dzięki Sharingan po za tym może go tak załatwić tak jak urwał rękę Deidarze .
Owszem, widzi, przy walce z Kakuzu też widział, a jakie miał bardzo duże problemy. Przed takim lasem z kości, który działa na dużo obszar, może nie zdążyć uciec.
Urwał rękę, ale ile czasu przygotowywał do tego swojego Shariangana ! Tutaj nie miałby tyle czasu.
Rain

Król piratów

Licznik postów: 3,825

Rain, 28-01-2010, 19:00
Wszystko fajnie i ok ale weźcie pod uwagę że Kakashi jest świetnie wyszkolony,ma sharingana+MS'a....jeden celny hit i po Kosteczce....poza tym Kakashi był brany pod uwagę jako następny Hokage...a to jest coś.
Heros

Joy Boy

Licznik postów: 7,533

Heros, 28-01-2010, 19:02
Kimimaro>Kakashi. Zarówno w momencie, gdy się pojawił, jak i teraz (gdyby żył, był zdrowy i nadal się rozwijał...nie musi to być kosmiczny skok siły, i tak rozdupczy copy ninja Smile ).

Cytat:szybkość Kimimaro >/= szybkość Kakashiego- tak, wiem, że Kakashi też jest bardzo szybki, dlatego jeśli byłby wolniejszy, to i między nimi była naprawdę mała różcnia.
Agree.
Cytat:siła Kimimaro = siła Kakashiego
Nie. Kakashi pod względem siły, to taki zwykły koleś, Kimimaro jest wzmacniany kośćmi -> ciosy są silniejsze.
Cytat:inteligencja Kimiaro < inteligencja Kakashiego- niezaprzeczalnie.
ta
Cytat:wytrzymałość Kimimaro > wytrzymałość Kakashiego
Dałbym 2, a nawet 3 znaki wyższości zamiast jednego.
Jeśli chodzi o style walki:
Cytat:
Cytat:Taijutsu Kimimaro > Taijutsu Kakashiego- niewielka różnica, ale jednak jest.
Kakashi to ninja z potencjałem, Kimimaro to dzikus, który od pewnego wieku rozpoczął brutalną walkę o przetrwanie (fakt, miał Orosia, ale trening był na pewno duużo cięższy, bo i nauczyciel bardziej wymagający). Ponadto kości...w tai Kimi gniecie Kakasha.
Cytat:]Ninjutsu Kimimaro < Ninjutsu Kakashiego- tutaj za to różnica jest znaczna.
Bo i tak Kimi zlewa na 90% nin.
Gaskal

Legendarny piracki oficer

Licznik postów: 766

Gaskal, 28-01-2010, 19:08
Mr.Rain napisał(a):Wszystko fajnie i ok ale weźcie pod uwagę że Kakashi jest świetnie wyszkolony,ma sharingana+MS'a....jeden celny hit i po Kosteczce....poza tym Kakashi był brany pod uwagę jako następny Hokage...a to jest coś.
Wtedy jeszcze prawdopodobnie nie miał, a nawet jeśli, to jak wyżej napisałem nie zdążyłby go na czas przygotować ! Kimimaro jest na tyle szybki, że do tego by nie dopuścił.
Za Kakashim przemawia natomiast większe doświadczenie w walce.
Cytat:Nie. Kakashi pod względem siły, to taki zwykły koleś, Kimimaro jest wzmacniany kośćmi -> ciosy są silniejsze.
Chodziło mi o siłę fizyczną Smile
Cytat:Dałbym 2, a nawet 3 znaki wyższości zamiast jednego.
Racja, przepaść między nimi w tej dziedzinie jest znaczna, ale myślę, że dopisanie tego wystarczy Smile
Ginko

Kapitan z nowego świata

Licznik postów: 430

Ginko, 28-01-2010, 23:18
Kimmimaro. Chyba że Kakś zagrałby MS'em w bardzo szybkim wydaniu (jak przy wybuchu klona Deidary). No a tak to leży. Kimimaro jest szybszy, silniejszy, ma lepsze techniki zarówno obronne jak i ofensywne. Wyciąga kręgosłup i po Kakashi, no i ten las kości z którego nie ma ucieczki.
Tejo

Pirat

Licznik postów: 27

Tejo, 30-01-2010, 21:26
Ja obstawie remis Kakashi to bardzo inteligenty i sprytny shinobi wykorzystujacy to w praktycznie kazdej swojej walce. Zawsze trzeżwo analizuje sytuacje i dopasowywuje swoj styl walki.
Heros

Joy Boy

Licznik postów: 7,533

Heros, 30-01-2010, 21:30
Cytat:Ja obstawie remis Kakashi to bardzo inteligenty i sprytny shinobi wykorzystujacy to w praktycznie kazdej swojej walce. Zawsze trzeżwo analizuje sytuacje i dopasowywuje swoj styl walki.
To działa na przeciwników na podobnym poziomie chakry lub skilli/albo takich idiotów, którzy ją niesamowicie waste'ują (w 1 przypadku Zabuza, w drugim Naruto przed treningiem u żab). Kimmimaro to tank z okrutną ilością chakry, zajebistą siłą i mega wytrzymałością. Tu to nie zadziała - Kakashi może go rozwalić jedynie genjutsu.
Tejo

Pirat

Licznik postów: 27

Tejo, 30-01-2010, 21:56
Heros napisał(a):Tu to nie zadziała - Kakashi może go rozwalić jedynie genjutsu.

Jak dla mnie to zadziala na kazdego przeciwnika...To jest jedna z glownych umiejetnosci shikamaru i on pokazal ze skutkuje na kazdego pokonujac szeroki wachlarz przeciwnikow. Wiem ze kakashi i shikamaru to inna bajka ale jednak. Jeszcze warto dodac ze Taijutsu kakshiego imo stoi na podobnym poziome z racji tego ze kakashi utrzymywal tempa Gaiowi.
Heros

Joy Boy

Licznik postów: 7,533

Heros, 30-01-2010, 23:23
Cytat:Jak dla mnie to zadziala na kazdego przeciwnika...To jest jedna z glownych umiejetnosci shikamaru i on pokazal ze skutkuje na kazdego pokonujac szeroki wachlarz przeciwnikow.
Shikamaru i genjutsu? Big Grin Poza tym, z kim naprawdę mocnym walczył Shikamaru? Z Temari przegrał, podczas eliminacji (tamta sala, gdzie był słynny pojedynek Garnka i młodego_geja) dostał nooba, Hidan nie był nawet ninją - to był mnich, zwykły człowiek. Z przeciwnikiem typu Kimimaro (poziom Akatsuki*) by się zesrał we wszystkich rodzajach kupy.
* (wyłaczam z worka przeciwnika typu Hidan).
Cytat:Jeszcze warto dodac ze Taijutsu kakshiego imo stoi na podobnym poziome z racji tego ze kakashi utrzymywal tempa Gaiowi.
To jedna z wielu bujd na kółkach. by Kakashi. (takich, jak że Sakura to gen-type/ze Kakashi zabije Orochimaru etc.). Prosty przykład - walczyli na równo, tak? Kakashi ze swoim tai jest..niezły, Gai jest w tej dziedzinie masterem, który na full wkurwie dokonał egzekucji na Kisame 30%. W tai spokojnie Kakashi jest jedzony przez:
Gaia, Orochimaru, Jiraiye (Jiraiya z powodu brute-force, vide Kimmimaro), Kimi, Kisame (pseudo "zoan" jest częścią umiejętności taijutsu imo, trochę nad wyraz), Killerbee (patrz poprzedni nawias), Raikage....i wielu innych.
Tejo

Pirat

Licznik postów: 27

Tejo, 31-01-2010, 00:45
Nie chodzilo mi o genjutsu tylko o wykorzystanie sprytu...Hidan mimo ze niekorzystal z szerokiego wachlarzu jutsu odrazu odmawiamy mu tytulu shinobi ? Nie umial nie uzywal z prostej przyczyny posiadal 2 umiejetnosci ktore wystarczly do zownienia praktycznie kazdego szczegolnie jesli przeciwnik nie mial o nich zielonego pojecia. A malo kto wychodzil zywy z walki z nim zeby zdac relacje z jego mocy. Fakt ze do zbyt inteligentych nie nalezal i mozna bylo go wyporowadzic w pole byle trickiem.
I mysle ze pokazal co nie co podczas walki z Hidanem i Kakuzu gdzie Ino i grubasek lamili o dawal rade.

Zapominasz ze posiada sharingana ktory daje boosta w walkach tai. Nie jest jakims slamazara zeby nie nadazac za przeciwnikami, chyba ze gai zacznie otwierac bramy....
Heros

Joy Boy

Licznik postów: 7,533

Heros, 31-01-2010, 03:08
Cytat:Nie chodzilo mi o genjutsu tylko o wykorzystanie sprytu...Hidan mimo ze niekorzystal z szerokiego wachlarzu jutsu odrazu odmawiamy mu tytulu shinobi ?
Napisałeś to, odnosząc się bezpośrednio do cytatu o genjutsu. Poza tym - on nie był shinobi, serio. Był mnichem, kapłanem, do Akatsuki go przyjęli zapewne z powodu umiejętności, które posiadał (czyt. potrafił szybko zajebać i bezbłędnie zabić przeciwnika).
Cytat:Nie umial nie uzywal z prostej przyczyny posiadal 2 umiejetnosci ktore wystarczly do zownienia praktycznie kazdego szczegolnie jesli przeciwnik nie mial o nich zielonego pojecia.
I co z tego? W szybkości był przeciętny, był głupi, siła = normal human. Zwykły mnich z ewentualnymi treningami.
Cytat:I mysle ze pokazal co nie co podczas walki z Hidanem i Kakuzu gdzie Ino i grubasek lamili o dawal rade.
Tylko, że każdy ninja zawsze pokazywał co najmniej kilka technik za życia/w walce. Hidan ile ich pokazał? No właśnie Tongue. Poza tym, żaden ninja jeszcze nie pokazał wszystkiego z jednego powodu - niektóre techniki są zwyczajnie sytuacyjne.
Cytat:Zapominasz ze posiada sharingana ktory daje boosta w walkach tai. Nie jest jakims slamazara zeby nie nadazac za przeciwnikami, chyba ze gai zacznie otwierac bramy....
Nie jest, ale Kimi mu zayebie kilka mocnych ciosów i Kakashi się zegnie w pół, jak po hitach Kakuzu.
Ryuhoshi

Pirat

Licznik postów: 35

Ryuhoshi, 31-01-2010, 04:15
Ej panowie, panowie... Jak wiadomo Kakashi i Gai są na zbliżonym poziomie siły. Mówię o ogólnej sile, nie fizycznej.
Wyłączając użycie Sawarabi no Mai Kimi na 2 lvl CS walczył mniej więcej na równi z Gaarą.
Podczas walk eliminacyjnych po 2 etapie CE było wyraźnie widać, że Gaara nie miałby szans z Gai'em(ten jedną ręką rozproszył atak Gaary na Lee). Co prawda do momentu walki z Kimmimaro Gaara stał się dużo silniejszy, jednakże wciąż Jounin na poziomie Gai'a/Kakasha by go ownował.
Z tej prostej kalkulacji teoretycznie wynika, że Kakashi mógłby pokonać Kimmimaro.
Jednakże zapominamy o jednym BARDZO istotnym fakcie. Choroba Kimmimaro. Gdy Saskuacz uciekał do Oro, Kimmimaro dogorywał w łóżku pod kroplówką, nie mogąc się ruszyć. Dowiedziawszy się, że Sasuke ma przybyć, postanowił go eskortować dla swojego ukochanego Oro-sama.
I tu leżą kości pogrzebane. On się wtedy poruszał WYŁĄCZNIE przy użyciu silnej woli. Prawdopodobnie przez cały czas srał z bólu, a nie dawał tego w ogóle po sobie poznać.
W ten sposób mniemam, że podczas wali z Gaarą pokazał maksymalnie może... połowę swojej normalnej siły. Zapominacie też o tym, że jak był flashback, kiedy Oro z Kimmim i Kabuto zabijają Kazekage, któryś z nich(Kabuto albo Oro, dokładnie teraz nie pamiętam) mówi, że to by się nie udało, gdyby nie Kimmimaro.
Z tego wynika, że Kimmimaro w normalnej sile był w stanie walczyć z Kage.
Hmm... Jakieś wątpliwości? XD

A i jeszcze jedno.
Heros, czym się różni "szybkie zajebanie" od "bezbłędnego zabicia" przeciwnika? XD
1 2
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź