[Spoiler] Walka logii
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Awake

Licznik postów: N/A

Awake, 07-02-2010, 13:08
Dlatego też, Teacha może wszystko dotknąć bo wszystko ma w sobie ciemność Tongue
BlackKuma

Yonko

Licznik postów: 3,505

BlackKuma, 08-02-2010, 01:59
Itrogash napisał(a):Nie ma o czym dyskutować. Oda ubzdurał sobie, że magma jest silniejsza od ognia (sądzi, zdaje się, że magma to taki zupgrade'owany ogień) i dlatego Akainu może zranić Ace'a tak samo jak Luffy Enela. Tyle.
Oda sobie niczego nie ubzdurał.
Nie wiem, czy dobrze mówię, ale tu można wykorzystać mitologie japońską, w której istnieje zależność miedzy żywiołami(zostało to zastosowane miedzy innymi w Naruto).
Ace jest ogniem. Jego ogień może osiągnąć określoną temperaturę, ma pewien limit.
Za to Akainu posiada jakby dwie natury... ogień i ziemię.
Trzeba tu dodać, że magma/lawa powstają w temperaturach wyższych niż zwyczajny ogień na powierzchni. Magma ma większą temperaturę. Poza tym ogień może nawzajem "spalić" się z ogniem. Nie wiem na jakiej zasadzie to działa, ale tak jest. Może chodzi tu o spalanie tlenu. Do tego dochodzi ziemia Akainu w postaci jego roztopionych skał.
Moim zdaniem jest logiczne, że jego owoc ma przewagę nad owocem Acea.
W mitologii japońskiej ziemia ma przewagę nad ogniem.
Papillon napisał(a):Akainu może wygrać z Ace bo magma może pochłonąć ogień co za tym idzie także Ace .

Tak samo myślę że Ace jest naturalnym wrogiem Ao bo ognia nie da się zamrozić a lód można stopić .
Zgadzam się.
Itrogash

Wilk Morski

Licznik postów: 59

Itrogash, 08-02-2010, 21:39
Damn, chyba zostałem źle zrozumiany. Pisząc tamtego posta nie miałem zamiaru pisać nic ofensywnego w stosunku do Ody. Denerwowały mnie tylko posty w stylu "Nie, nie może go zranić! To logia, przeniknie!"
Sprawa jest jasna jak słońce: Enel nie może przepuścić Luffy'ego przez siebie bo guma jest naturalnym wrogiem pioruna. Ace nie może przepuścić Akainu przez siebie bo magma jest naturalnym wrogiem ognia. Powód jest w sumie mało ważny, ważny jest efekt.
V

Wilk Morski

Licznik postów: 88

V, 24-09-2010, 23:45
Witam.
Jak myślicie, czy wszystkie logie mają jakieś słabe punkty poza haki? Weźmy pod uwagę takiego Crocodile'a i jego owoc - Suna Suna no Mi. Słabym punktem mocy Crocodile'a jest woda, przez co można go w ten sposób łatwo uziemić. Jak myślicie, czy inne logie mają też słabe punkty? Zastanawiam się, czy motyw ze słabością Crocodile'a nie jest wymyślony przez Odę "na szybko", ze względu na to, że kiedyś One Piece miało być krótsze i skończyć się po pięciu latach. Ciekawi mnie, co może być słabością takiego Akainu, Aokijiego, Smokera czy też Kizaru. Teoretycznie taki Akainu z łatwością mógłby pokonać Kuzana, ze względu na to, że lód topiłby się pod wpływem magmy, jednak jeśli doszłoby do walki Smoker vs Akainu to magma raczej nie trafiłaby dymu. Ciekawe jak to jest i czy da się walczyć z logią w inny sposób niż poprzez użycie haki. Prawdopodobnie admirałowie dysponują Haki i to może dawać im przewagę w walce z innymi użytkownikami logii, jednak ciekawi mnie chociażby jak wyglądałaby walka pomiędzy Ace a Smokerem w Arabaście i czy w ogóle jest takowa możliwa, gdyż o ile mnie pamięć nie myli to sami stwierdzili, że ich walka jest bezcelowa, a zakładając że obydwaj nie posiadają haki to praktycznie taka walka nie miałaby zwycięzcy.

A wy jak myślicie na ten temat?
Jatseku

Szczur Okrętowy

Licznik postów: 47

Jatseku, 25-09-2010, 01:55
Magma jak wiadomo powstaje pod powierzchnią Ziemi w jądrze a skała rozpuszcza się dopiero w temperaturze 1000 stopni Celcjusza przy czym ogień ma zaledwie 800 stopni. Sprawdziłem to zaraz po śmierci Ace'a żeby upewnić się, że Oda nie posłużył się swoim ,,widzimisię" w sprawie jego śmierci. A co do haki to uważam, że nie jestem w stanie się wypowiedzieć dopóki nie zobaczę pełnej walki logii z jego użytkownikiem. Smile
Prince

Szczur Okrętowy

Licznik postów: 27

Prince, 26-09-2010, 00:43
Jatseku napisał(a):A co do haki to uważam, że nie jestem w stanie się wypowiedzieć dopóki nie zobaczę pełnej walki logii z jego użytkownikiem. Smile
IMO nie ma tu bardzo nad czym kminić. Sprawa przedstawia się następująco. Haki (a dokładniej haki zbrojenia) są w stanie ograniczyć Logie do postaci ciała stałego, co oczywiście nie daje od razu zwycięstwa, bo użytkownikom owoców ciągle zostaje do dyspozycji siła destrukcyjna. Tak jak w przypadku WB - na lajcie tyrał sobie Akainu, ale tamten zdołał urwać mu część twarzy.
V

Wilk Morski

Licznik postów: 88

V, 26-09-2010, 01:10
W takim razie ciekawi mnie, jakby wyglądała walka między Luffym a Akainu - czy gdyby Luffy go uderzył razem z haki to czy by mu spaliła się łapa? Haki zbrojenia to raczej utworzenie na sobie niewidzialnej zbroi, która niweluje moc haki, jednak jeśli tak to ciekawe właśnie czemu urwało twarz WB, mógł w sumie dać sobie haki na twarz, jednak to pewnie, że WB był dość stary. Fakt, że Shanks zatrzymał Akainu swoim mieczem dowodzi, że jednak haki może łatwo zakłócać moc logii, bo nawet nie było widać aby ta lawa "przelała" się na miecz, więc prawdopodobnie haki to taka jakby powłoka chroniąca przed działaniem logii.
Prince

Szczur Okrętowy

Licznik postów: 27

Prince, 26-09-2010, 01:29
V napisał(a):czy gdyby Luffy go uderzył razem z haki to czy by mu spaliła się łapa?
Nie. Tak jak napisałem wyżej, haki zbrojenia daje możliwość potraktowania ciał devil fruit userów jako ciała stała, czyli stają się oni podatni na fizyczne ataki. Jest to w zasadzie jedyna kontra na ciała logii.

V napisał(a):Haki zbrojenia to raczej utworzenie na sobie niewidzialnej zbroi, która niweluje moc haki, jednak jeśli tak to ciekawe właśnie czemu urwało twarz WB, mógł w sumie dać sobie haki na twarz, jednak to pewnie, że WB był dość stary.
Z tego co do tej pory było nam pokazane, tej "zbroi" z haki można było użyć tylko za pomocą dłoni. Co wyjaśnia dlaczego WB urwało twarz.

V napisał(a):Fakt, że Shanks zatrzymał Akainu swoim mieczem dowodzi, że jednak haki może łatwo zakłócać moc logii, bo nawet nie było widać aby ta lawa "przelała" się na miecz, więc prawdopodobnie haki to taka jakby powłoka chroniąca przed działaniem logii.
Haki można również przelać na broń (patrz strzały wojowniczek Kuja), więc nie widzę problemu. No, ale hipotetycznie, gdyby jakiś użytkownik haki dostał od Akainu w bebechy, to skończyłby pewnie jak Ace, zaś, gdyby został trafiony w twarz - patrz WB.
Prince

Szczur Okrętowy

Licznik postów: 27

Prince, 26-09-2010, 19:42
Kowal napisał(a):Noga Raya, jak zablokował kop Kizaru Wink
O tym zapomniałem wspomnieć. W każdym razie nie da się ich wytworzyć na całym ciele (patrz twarz WB).

Kowal napisał(a):I bronie też można nasączać haki Tongue
Napisałem o tym w poście wyżej :>
Laki

Szczur Okrętowy

Licznik postów: 49

Laki, 26-09-2010, 21:42
Skąd ta pewność, że się nie można użyć haki na całym ciele.

Jak można wsadzić haki w strzały to nie widzę przeciwwskazań żeby używać gdziekolwiek na ciele.

Moim zdaniem to raczej zależy od umiejętności użytkownika. A prawdziwy mistrz haki potrafi rozłożyć przeciwników pierdem nasączonym haki.
Bajnor

Dowódca dywizji Yonko

Licznik postów: 1,827

Bajnor, 28-09-2010, 18:52
A może po prostu Ace przyjął atak na siebie? Nie rzucał by się po to , by atak przeszedł przez niego i tak trafił w Luffiego. Czy to nie logiczne?
haczyk90

Majtek

Licznik postów: 23

haczyk90, 28-09-2010, 21:54
Przewaznie walka logii kończy sie przewaznie remisem tak jak to mialo miejsce w pojedynku ace i smokera w pustynnym kraju.

Ale jeżeli ktoś do tego moze uzywac haki to spokojnie moze zablokowac uzytkownika owocu tak jak to mialo miejsce w przypadku Slivers Rayleigh vs kizaru oraz na marinford gdzie vista powstrzymal aikanu przed atakiem na luffiego po pokonaniu ace :|
BISHER

Kapitan

Licznik postów: 369

BISHER, 29-09-2010, 23:03
@up
i co do Twoich słów, to chyba jest teraz nie ważne -w Nowym Świecie- czy masz logie czy paramecie.
W każdej znaczącej załodze, bedzie jakiś gość który opanował jeden z dwóch typów NIE KRÓLEWSKIEGO haki.

btw. dobre wyjście z sytuacji przez Ode, że nie tylko Logie są koksami SmilePS.
KIEDY TEN NOWY CHAPTER ... arghhhhh
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź