Code Geass
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
ogor

Piracki wojownik

Licznik postów: 136

ogor, 07-07-2008, 03:29
ktos ogladal?? jak wrazenia?? xDDD
Rozpisz się jak piszesz temat, przynajmniej na dwa zdania. Drugi taki wybryk i ostrzeżenie
dobra juz dobra xD

Wielka Brytania została światową potęgą. Niestety Japonia wdała się z nią w konflikt zbrojny i została pokonana. Jako prowincja podlegająca Królestwu nazwano ją Strefą 11. Rozgrywają się tam ciągłe walki pomiędzy uprzywilejowaną ludnością Brytyjską, a rdzennymi mieszkańcami.
W środku tego konfliktu są przyjaciele z dzieciństwa - Lelouch oraz Suzuke. Pierwszy pochodzi z Królestwa, który jednakże nienawidzi swojego kraju i jego zakłamania, pragnie wywołać rewolucję. Drugi jest Japończykiem wyniesionym do rangi Brytyjczyka i służącym w armii. Suzuke ma nadzieje na zmianę państwa i pogodzenie praw wszystkich obywateli.
Akcja jednak z każdym odcinkiem się komplikuje, a przyjaciele coraz bardziej się od siebie oddalają. Lelouch zostaje wmieszany w działalność organizacji wyzwoleńczych, a także pojawiają się nieznane istoty posiadające niecodzienne moce. Jedną z nich - C.C. spotyka na swojej drodze główny bohater. Nagle uzyskuje wielką siłę, ale ta jak zwykle obarczona jest ograniczeniami i zawsze towarzyszą jej konsekwencje.

tekst zapozyczony od kreskowki.fani.pl xDDD
sory ze nie rozpisuje xDDD
Aniki

Szczur lądowy

Licznik postów: 6

Aniki, 07-07-2008, 18:21
Ja widziałem i nadal oglądam jestem na 13 odcinku R2 i robi się coraz ciekawiej. Jest to troche takie połączenie Death Note z Gundam Wing

Dla tych którzy nie wiedzą, opis

Niedaleka przyszłość, Japonia, za pomocą ogromych robotów, została podbita przez Imperium Brytanni i nazywana jest aktualnie Areą 11. Mieszkający tam Lelouch Lamperouge, aktualnie pochodzący z Brytanni, pewnego dnia przypadkowo odkrywa tajny projekt Imperialnej armii. Projekt ów, będący w rzeczywistości młodą dziewczyną, ratuje go przed śmiercią z rąk Imperialnych żołnierzy, oddając za niego swoje życie. Lelouch słyszy w głowie jej głos, oferujący wielką moc, w zamian za spełnienie jej życzenia. Chłopiec się godzi, dzięki czemu zyskuje Geass - moc, pozwalającą mu wydawać rozkazy, którym nie sposób się sprzeciwić. Pod fałszywą tożsamością - Zero - staje do walki z Imperium Brytanni.(źródło filmweb)

Odcinki można znaleźć tu
http://stagevu.com/search?for=code+geas ... eos&box=Go
http://www.bleachexile.com/multimedia/z ... downloads/
Santouryu

Pirat

Licznik postów: 29

Santouryu, 14-07-2008, 23:50
nie mogę uwierzyć, że ta mała liczba komentarzy świadczy o tym że mało kto tę serię oglądał! Jest to właśnie jedna z tych MUST WATCH SERIES jak to mówią na zachodzie... niesamowity klimat podobny do tego w death Note, szybka i zawrotna akcja i reszta cech dobrego anime... Jeśli przetrzyma się początek i zobaczy parę odcinków to na pewno wciągnie cię.
Zangetsu2

Piracki wojownik

Licznik postów: 131

Zangetsu2, 24-07-2008, 01:08
Tytuł ten można najszybciej określić jednym słowem: FANTASTYCZNE! Praktycznie każdy element składający się na całość jest dopracowany do perfekcji.
Najmocniejszym punktem tytułłu jest fabuła oraz akcja. Cała historia, którą możemy obserwować wciąga i sprawia, że nie możemy oderwać się od ekranu. Przeszłość bohaterów, ich poczynania oraz tocząca się wojna są świetnym materiałem na anime, który został wykorzystany. W każdym odcinku coś się dzieje. Nowa akcja, plan, atak... Dosłownie nie możemy się nudzić. Efektowne walki mechów, czy wykonywanie efektownego i skutecznego planu Leloucha potęgują tylko akcje.
Kreska wykonana jest bardzo porządnie. Wszystko przejrzyste, szczegółowe i dobrze wykonane. Muzyka nie ustępuje jej, ani na krok. Poczynając od świetnych openingów i endingów, a kończąc na muzie lecącej podczas odcinków. Jest czego posłuchać.
Na koniec zostawiłem sobie postaci. Tutaj na pierwszy plan wysuwa się główny bohater, czyli tytułowy Lelouch. Geniusz, który dzięki nowej mocy jest zdolny wykonać swój odwieczny plan zemsty. Light to przy nim dzieciak. W wykonaniu swojego planu posługuje się ludnością Japonii, obiecując im nowe państwo. Nawet masowe mordy nie zwodzą go z obranej ścieżki. Jest naprawdę zdolny do wszystkiego, aby osiągnąć swój cel. Mam także masę ciekwaych pobocznych postaci, które zawsze czymś się wyróżniają. Ludzie z armii Leloucha, jego przyjaciel Suzaku, czy rządzący Brytanią. Jest ich mnóstwo.

Tytuł ten polecam absolutnie wszystkim. Zapewniam was, że nie powinniście się na nim nudzić i dostarczy on wam wielu pozytywnych wrażeń. Polecam!
r0ndel

Pirat

Licznik postów: 30

r0ndel, 15-10-2008, 17:39
Wie ktos skad moge sciagnac 1 serie w .avi i nie na rapidzie :/ ?!
Diedż

Super świeżak

Licznik postów: 234

Diedż, 15-10-2008, 17:42
I może frytki do tego? Tongue

Proszsz, nie wiem czy to to na pewno.

http://dl1.animesource.ru/anime/Code%20 ... 20Lelouch/
r0ndel

Pirat

Licznik postów: 30

r0ndel, 15-10-2008, 17:52
Dziekuje bardzoSmile ale jakby ktoś jeszcze sie nudził i mial inne źrodło to prosze.... Big Grin ( nie wiedziałem ze tyle to waży oO )
Diedż

Super świeżak

Licznik postów: 234

Diedż, 15-10-2008, 18:03
Chcesz dane anime, chcesz żeby nie było na rapidzie, żeby to był pierwszy sezon, chcesz żeby było w avi i żeby mało ważyło? Powodzenia :rotfl:

A tak na serio, to ja tak ściągałem OP. Zainstaluj sobie Flashgeta, i tak ci transfer podskoczy że nawet nie zauważysz kiedy to się ściągnie (u mnie przy małym transferze, zwykle od 20 do 30 min jeden odcinek).
Cortez

Nowicjusz

Licznik postów: 17

Cortez, 15-10-2008, 19:40
http://www.realitylapse.com <- Tam jest na pewno

Seria jednym słowem GENIALNA, Lelouch jest chyba moją ulubioną postacią ze wszystkich anime które widziałem. Klimat, fabuła, postacie, intryga wszystko na bardzo wysokim poziomie.

Ja Lelouch vi Britaniia rozkazuję Ci! Oglądaj Code Geass!
r0ndel

Pirat

Licznik postów: 30

r0ndel, 15-10-2008, 21:21
Diedż napisał(a):Chcesz dane anime, chcesz żeby nie było na rapidzie, żeby to był pierwszy sezon, chcesz żeby było w avi i żeby mało ważyło? Powodzenia :rotfl: .

Warto spróbować Cool dzieki za wszystko Smile


@@@@

A jednak potrzebowałbym w mniejszej rozdzielczosci , jakby ktos widzial to niech da znac :looka:
Anarchy Maniek

Piracki wojownik

Licznik postów: 114

Anarchy Maniek, 24-07-2009, 19:52
Anime świetne. Obydwa sezony trzymały w napięciu przez większość odcinków co jest nie lada wyzwaniem ^^ Od czasów Gundama dawno nie oglądałem tak dobrej serii związanej z wojną i militariami Big Grin Polecam każdemu i nie bójcie się mechów bo to doskonałe tło ^^
xaxs

Pierwszy oficer

Licznik postów: 1,221

xaxs, 25-07-2009, 18:10
Normalnie aż dziwię się, że tak mało postów i brak jakiejkolwiek dyskusji, szczególnie, że anime daje do myślenia. Zanim o anime to dwie sprawy Tongue Wie ktoś skąd soundtracka dorwać? I zna ktoś jakieś podobne właśnie do Code Geass i Death Note?

Co do samego anime ogólnie to tak jak było już napisane, zgadzam się całkowicie :]

Zangetsu2 napisał(a):Tytuł ten można najszybciej określić jednym słowem: FANTASTYCZNE! Praktycznie każdy element składający się na całość jest dopracowany do perfekcji.
Najmocniejszym punktem tytułłu jest fabuła oraz akcja. Cała historia, którą możemy obserwować wciąga i sprawia, że nie możemy oderwać się od ekranu. Przeszłość bohaterów, ich poczynania oraz tocząca się wojna są świetnym materiałem na anime, który został wykorzystany. W każdym odcinku coś się dzieje. Nowa akcja, plan, atak... Dosłownie nie możemy się nudzić. Efektowne walki mechów, czy wykonywanie efektownego i skutecznego planu Leloucha potęgują tylko akcje.
Kreska wykonana jest bardzo porządnie. Wszystko przejrzyste, szczegółowe i dobrze wykonane. Muzyka nie ustępuje jej, ani na krok. Poczynając od świetnych openingów i endingów, a kończąc na muzie lecącej podczas odcinków. Jest czego posłuchać.

Podpisuję się wszystkimi kończynami.

Co do porównania Leloucha do Lighta. Light święcie wierzył w swoje przekonania i w pewnym momencie również w to, że był bogiem niosącym sprawiedliwość. Dlatego nie miał wyrzutów w manipulowaniu i zabijaniu choćby niewinnych.

W przypadku Leloucha...w pewnym momencie dał się zapędzić i nie mógł już zawrócić na obranej przez siebie drodze. Imo tym momentem był incydent z Euphy :/
Ogólnie to mi go szkoda, postać tragiczna. Nie dość, że tyle odpowiedzialności i winy musiał nieść to jeszcze zdradzać własne emocje musiał, a jedyne oparcie na jakie mógł liczyć to C.C. choć ta i tak w pewnym momencie doszła mu do listy jego win. Metody miał może kontrowersyjne...ale taka jest rzeczywistość i Code Geass ukazuje ją w prawdziwych szarych odcieniach. Z chęcia bym popolemizował o tym anime jeśli ktoś się znajdzie :]

A scena, gdy Lelouch pozbawił Shirley pamięci od początku muzyki w tle do końca jest jak dla mnie najlepszą sceną jaką w życiu widziałem...
Anarchy Maniek

Piracki wojownik

Licznik postów: 114

Anarchy Maniek, 26-07-2009, 12:18
Osobiście nigdy nie przepadałem za Lulu o wiele bardziej do gustu przypadł mi Suzaku. A ten incydent z Euphy zaważył o mojej nienawiści do Lulu Tongue No jak on to mógł zrobić własnej siostrze! Na stos z nim ^^
jayson77

Wilk morski

Licznik postów: 66

jayson77, 26-07-2009, 12:53
Każdy ma swoje własne zdanie o uczynkach bohaterów. Akcja, wydarzenia i zamiary Leloucha ewoluują, stara się wyrządzić mniejsze zło. Dla mnie Lelouch jest białym, dobrym, charakterem a debila Suzaku sam bym zabił. Rzadko się zdarza że jakieś anime mnie tak mocno uderzy w serce jak Code Geass np. koniec sezonu 1, dołka miałem przez tydzień do momentu rozpoczęcia sezonu drugiego, dalej, koniec drugiego i mniejszy dołek. Głowa boli od tego anime, każdy odcinek jest bardzo dobry i trzyma w napięciu.
xaxs

Pierwszy oficer

Licznik postów: 1,221

xaxs, 26-07-2009, 13:30
Tak jak jayson77 napisał. Ja nadal mam dołka po zakończeniu oglądania :/

Anime naprawdę chwyta za serce szczególnie niektóre sceny (wspomniana scena z gdy Lelouch używa geass aby Shirley zapomniała go).

Co do bohaterów... mnie również Suzaku denerwował. Moralizował Zero, a sam nie był lepszy tak naprawdę. Miał swoje rozwiązanie, ale czy lepsze?

Anarchy Maniek napisał(a):A ten incydent z Euphy zaważył o mojej nienawiści do Lulu Tongue No jak on to mógł zrobić własnej siostrze! Na stos z nim ^^

Właśnie w tym sęk. To był punkt za którym Lelouch nie mógł już zawrócić ani mieć skrupułów. Cholernie mi go szkoda było po tej akcji :/
Wkońcu on tego nie zrobił specjalnie, stracił panowanie nad geassem po prostu w najmniej odpowiednim momencie. Później nie pozostało nic innego jak naprawić ten błąd...niestety jedyną możliwością było zabicia Euphy :/ Lelouch sam przecież powiedział, że ona była jego pierwszą miłością. Później wszystko co robił i nie patrzył w tył było po to aby to co się z nią stało nie poszło na marne :/
Domyślam się, że go musiało bardzo boleć słuchanie co o niej mówią a jeszcze bardziej, że sam musiał (paradoks) dla jej dobra też ją szkalować :/
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź