Logia, Paramecia, Zoan.
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
AdameQ

Wicekapitan

Licznik postów: 254

AdameQ, 10-02-2011, 00:37
Jak myślicie, trucizna Magellana podziałałaby śmiertelnie na kogoś z logią czy też na Marco?
Wymagałoby chyba zamianę w całości w żywioł bo trucizna nie działa punktowo jak broń palna czy inne ataki a i tak nie wiadomo czy pozostałaby w organizmie gdyby taki człowiek powrócił do swojej zwykłaej postaci.
chicken

Wicekapitan

Licznik postów: 263

chicken, 10-02-2011, 00:54
Na logię Kuzana mogłoby podziałać: stopić/wyżerć lód etc., a Marco leży przeciwko Venom Demon, który zaliczyłbym do ataków krytycznych.
Gaudi

Szczur Okrętowy

Licznik postów: 27

Gaudi, 10-02-2011, 10:48
nie sądzę żeby trucizna zadziałała na jakikolwiek żywioł , na pewno też nie zadziałała by na zoana Marco.bo jak można zatruć żywioł?
chicken

Wicekapitan

Licznik postów: 263

chicken, 10-02-2011, 11:01
A to marco jest żywiołem, ta?
Gaudi

Szczur Okrętowy

Licznik postów: 27

Gaudi, 10-02-2011, 11:06
nie , napisałem że nie zadziała na żywioł i na pewno TEŻ na zoana Marco.
chicken

Wicekapitan

Licznik postów: 263

chicken, 10-02-2011, 11:20
Oda w sbs, powiedział, że zoan Marco ma pewne ograniczenie, mianowicie nie regeneruje się z obrażeń, krytycznych. Widzieliśmy co potrafi Venom Demon i śmiało mogę powiedzieć, że jeśli Marco by nim dostał nie dałby rady odrodzić się na nowo.
Pain

Oficer dywizji Yonko

Licznik postów: 956

Pain, 10-02-2011, 16:37
chicken napisał(a):Oda w sbs, powiedział, że zoan Marco ma pewne ograniczenie, mianowicie nie regeneruje się z obrażeń, krytycznych. Widzieliśmy co potrafi Venom Demon i śmiało mogę powiedzieć, że jeśli Marco by nim dostał nie dałby rady odrodzić się na nowo.
Ba, trucizna jest tak zajebista, że nawet lód zamrozi i światło oświeci!

Zależy co Oda miał na myśli przez "obrażenia krytyczne" bo imho takimi będzie np. odcięcie głowy, włócznią w serce, lub kilofem w lewe ucho. Ale krótka kąpiel w truciźnie to za mało imho.
chicken

Wicekapitan

Licznik postów: 263

chicken, 10-02-2011, 18:41
BA! Z trucizną szarlotka smakuje najlepiej !
Mógł mieć np. stan w jakim znalazł się luffy bo zwykłym ataku trucizną, dorzuć sobie jeszcze do tego Venom Demon i już masz obrażenia krytyczne.
enter

Majtek

Licznik postów: 24

enter, 11-02-2011, 00:31
Nina D Dragon napisał(a):czy ogień a magma to nie podobne moce, które teoretycznie nie powinny na siebie nie działać??nie kumam jak ogień mógł być pokonany przez magmę??

enter w temacie do tego przeznaczonym napisał napisał(a):Co do Ace'a i Akainu - już było tu mówione, że żywioł ziemi, a co za tym idzie magmy jest silniejszy od ognia. Zresztą jak Oda w SWOJEJ mandze napisze, że magma pokonuje ogień, to znaczy że tak jest i nie wymyślajcie bzdur że to nie mogło mieć miejsca. To nie wasz świat, nie ustalacie w nim praw. Nie należy doszukiwać się logiki w mandze, która nie stawia na realizm.
Poza tym to że Luffy się rozciąga, też przecież nie ma sensu z perspektywy prawdziwego świata.

Nina D Dragon napisał(a):Ale jak ktoś posiada Haki to na takiego użytkownika Logi już może go zaatakować i tak samo jak inna postać posiada inny owoc tylu Logia który jest jego naturalnym przeciwieństwem, tak??
Tak. Haki umożliwia(nie zapewnia) trafienie logii. Po prostu ignoruje moc owocu. Ale zawsze logie mogą stworzyć wyrwę w swoim ciele przez co Haki nie zadziała. Chyba że Białobrody atakując Ao-kiji'ego i Marco z Vistą atakujący Akainu mają je po prostu za słabe. Nie wiem która możliwość jest prawidłowa. Może obie...
Naturalny przeciwnik zawsze trafia. Nie musi być logią. Patrz Luffy>Enel. Nie potrzebny jest w ogóle jakiś owoc, bo logie mogą mieć jakiś swój słaby punkt. Crocodile-woda, Enel-guma, Ace-magma, BB-wszystko... prawdopodobnie Kizaru-ciemność, Smoker-wiatr, Akainu,Ao-kiji-bógwieco
[spoiler="postać która nie była w anime"]Na Caribou wystarczy chyba coś gorącego. Bo przecież błoto po wysuszeniu twardnieje...[/spoiler]
Co do tematu to zależy od konkretnego owocu o czym już napisałem wcześniej w tym temacie. Średnio logie są najsilniejsze i najbardziej skuteczne przeciw większości. Zdarzają się paramecie zdolne pokonać logie, ale same w sobie nie mają w większości przypadków takiej destrukcyjnej mocy i niemal absolutnej ochrony. Zoany są średnio najgorsze. Co z tego, że mamy mamy Buddę, feniksa i może jeszcze dinozaura, jak resztę może pokonać większość odpowiednio wykorzystanych paramecii.
Tak na marginesie... "najbardziej" niewykorzystaną paramecią jest chyba noro-noro. W pojedynku 1vs1, jest niezwykle potężna. Raczej nie trudno byłoby trafić kogoś takim promieniem. A potem to mu tylko głowę odciąć.
AdameQ

Wicekapitan

Licznik postów: 254

AdameQ, 16-02-2011, 14:37
Gaudi napisał(a):nie sądzę żeby trucizna zadziałała na jakikolwiek żywioł , na pewno też nie zadziałała by na zoana Marco.bo jak można zatruć żywioł?
No właśnie jak napisałem, mało prawdopodobne że by ktoś całe życie był żywiołem, gdyby trucizna raz dostała się do organizmu byłaby niczym klątwa, co się odwlecze to nie uciecze.
Jedyną możliwością jest potraktowanie trucizny jako ciała obcego i wydalenie jej, wypalenie gdy jest się żywiołem, tylko czy zostanie tak potraktowana czy może tak jak ubranie również czasowo zmieni się w żywioł?
Zastanawiam się, nie dowiemy się na pewno dopóki Magellan nie postanowi powalczyć choćby z takim Caribou ale mało prawdopodobne a na razie inni są albo po jego stronie albo niedostępni. Big Grin

Druga zagadka: czy paramecia taka jaką ma Bonney czyli postarzanie/odmładzanie podziałałaby na logię?
Abstrahując jej owoc i owoc Law'a to dwa najmniej przyjemne owoce bo działają bezpośrednio na inne osoby, o ile logia raczej wykaraskałaby się z tego zrobiłby człowiekowi Law o tyle z Bonney to nie jestem pewien.
Niestety trafiła na Blackbeard'a... :zalamany:
Bosmann

Imperator Podziemia

Wiek: 26
Licznik postów: 558
Miejscowość: Wrocław

Bosmann, 20-02-2011, 14:52
Ja mam pytanie. Jakoś nijak nie mogę zrozumieć wtf

http://www.manga-lib.pl/index.php/manga ... ece,605,12

Luffy traci siłę przez morze, mimo to potem udaje mu się zaatakować Krakena. Jak?
chicken

Wicekapitan

Licznik postów: 263

chicken, 20-02-2011, 15:31
Moim zdaniem ma to coś wspólnego z kolorem zbrojenia. Luffy wzmocnił swoją rękę przez co mógł zaatakować.
Rain

Yonko

Licznik postów: 3,824

Rain, 21-02-2011, 00:06
Może tak szybko zaatakował,że siła ataku doszła do Krakena zanim woda go osłabiła?(lub wytrzymałość zwiększył Big Grin)
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź