One Piece - Rozdział 992
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
1 2
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Mordoc

Pan Ciemności

Licznik postów: 2,051

Mordoc, 04-09-2020, 11:40
W tym temacie dyskutujemy o najnowszym rozdziale One Piece.
 

Wersja Polska:

Wersja Angielska:

https://imgur.com/a/AnR23b8


Oficjalna Wersja Angielska:
https://mangaplus.shueisha.co.jp/viewer/1007775


Zabrania się rozpoczynania dyskusji przed ukazaniem się skanlacji bieżącego rozdziału.

Zabrania się dyskusji o spoilerach z najnowszego rozdziału One Piece. Uprasza się aby w tym celu korzystać z bliźniaczego tematu o spoilerach o nadchodzącym rozdziale.

Zabrania się pisania komentarzy typu:

"Dlaczego jeszcze nie ma rozdziału?"
"Kiedy pojawi się nowy rozdział?"
"Czy One Piece ma przerwę w tym tygodniu?"
"Dlaczego One Piece ma znowu przerwę?"
 
Aby uzyskać informacje na temat ewentualnych przerw w wydawaniu One Piece, zapraszamy do odwiedzenia tematu:
Przerwy w wydawaniu One Piece


Zabrania się używania jakichkolwiek grafik uchodzących za ciężkie spoilery, zdradzające kluczowe wydarzenia fabularne, miejsca, bądź wygląd nowych postaci w Awatarach i Sygnaturach, do czasu ukazania się owych wydarzeń, miejsc, bądź postaci w Anime. Dopuszcza się używania grafik ukazujących wizerunek postaci które pojawiły się w Anime, a zmianie uległ ich wizerunek. Uprasza się aby odczekać co najmniej 24 godziny przed użyciem grafiki z nowego rozdziału w Awatarze lub Sygnaturze, jako że nie wszyscy mają okazję przeczytać nowy rozdział zaraz po jego wyjściu.
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

Spoiler

[Obrazek: 05onfire1_xp-jumbo-v2.jpg]

fanaticous

Wicekapitan

Licznik postów: 258

niudeb

Dowódca dywizji Yonko

Licznik postów: 1,700
Miejscowość: Isola

niudeb, 15-10-2020, 20:07
https://www.youtube.com/watch?v=ARt9HV9T0w8 Kaido survives hey hey
Nic tylko przerobic troche tekst piosenku Big Grin pod Kaido i bedzie idealnie.
Az szkoda sie robi tego Kaido, ze on to wszystko przetrwal, jestem pełen podziwiu dla jego wytrwalosci Tongue.

Tak podsumowujac kaido uzyl jakichs piorunow i trzy razy ognia i nic mu sie z tego nie udało. Samuraje w grupie są zbyt silni dla niego. Czekam az zmieni sie w swoja ludzka forme, bo w smoczej jest po prostu za słaby.

Tak mi rpzyszlo do glowy, skoro samuraje znaja te fale ryo, to zoro tez je musi znać od mihawka, czyli Zoro był silniejszy chyba od samego poczatku od luffy'ego. Skoro ten rodzaj haki jest tak potezny, ze mozna nim zadać rany niezniszczalnemu Kaido, to luffy w gear 4 też by porządnie oberwał od takiego cięcia zoro, które przecina lodowce.
[Obrazek: 81029532_3131553410206304_3750596876424364877_n.jpg]


Spoiler

[Obrazek: 3d9.png]

janek z

Oficer dywizji Yonko

Wiek: 26
Licznik postów: 1,153
Miejscowość: Warszawa

janek z, 15-10-2020, 20:19
Dobra dobra, narazie Samuraje sobie kozaczą ale nie potrwa to długo, wystarczy że Kaidou zamieni się w ludzką formę, nie wspominając o hybrydzie.

Ale chapter fajny, z obecnym poziomem anime może z tego wyciągnąć naprawdę fajne sceny.
[Obrazek: sephiroth__ac_signature_by_razerick-d30buyc.png]
Keisiak

Kapitan

Wiek: 23
Licznik postów: 356

Keisiak, 15-10-2020, 21:22
(15-10-2020, 20:07)niudeb napisał(a): Tak mi rpzyszlo do glowy, skoro samuraje znaja te fale ryo, to zoro tez je musi znać od mihawka, czyli Zoro był silniejszy chyba od samego poczatku od luffy'ego. Skoro ten rodzaj haki jest tak potezny, ze mozna nim zadać rany niezniszczalnemu Kaido, to luffy w gear 4 też by porządnie oberwał od takiego cięcia zoro, które przecina lodowce.

Chyba coś mi umknęło, ale skąd przypuszczenie że Mihawk zna Ryou? (Pomijając fakt, że zapewne tak będzie, bo to kolejna OP odsłonięta technika i zaraz każda postać na Nowym Świecie będzie tego używać tak jak było w przypadku Haki)
Dzik

Wicekapitan

Licznik postów: 202

Dzik, 15-10-2020, 22:50
(15-10-2020, 21:22)Keisiak napisał(a): Chyba coś mi umknęło, ale skąd przypuszczenie że Mihawk zna Ryou? (Pomijając fakt, że zapewne tak będzie, bo to kolejna OP odsłonięta technika i zaraz każda postać na Nowym Świecie będzie tego używać tak jak było w przypadku Haki)

A to nie jest tak, że Ryou to po prostu zaawansowane haki, tak jak było z Obserwacją Katakuriego? W takim wypadku znajomość tej techniki przez Mihawka powinna być oczywista.

Rozdział mnie nie porwał, chociaż ujęcia z walki Kaido z Dziewiątką oraz rozmowa Marco z BM zacna.
fanaticous

Wicekapitan

Licznik postów: 258

fanaticous, 15-10-2020, 23:58
(15-10-2020, 22:50)Dzik napisał(a):
(15-10-2020, 21:22)Keisiak napisał(a): Chyba coś mi umknęło, ale skąd przypuszczenie że Mihawk zna Ryou? (Pomijając fakt, że zapewne tak będzie, bo to kolejna OP odsłonięta technika i zaraz każda postać na Nowym Świecie będzie tego używać tak jak było w przypadku Haki)

A to nie jest tak, że Ryou to po prostu zaawansowane haki, tak jak było z Obserwacją Katakuriego? W takim wypadku znajomość tej techniki przez Mihawka powinna być oczywista.

Rozdział mnie nie porwał, chociaż ujęcia z walki Kaido z Dziewiątką oraz rozmowa Marco z BM zacna.

Chyba tylko Katakuri widzi przyszłość (+ Luffy). Kaido jest ewidentnie zdziwony, że mają oni umiejętność Odena, czyli zakładam, że jest tak jak z widzeniem przyszłości.
ARRRGH

Dowódca dywizji Yonko

Licznik postów: 1,608

ARRRGH, 16-10-2020, 00:07
Chcieliśmy walki to mamy i... rozdział z tego powodu wydawał się bardzo krótki. Moim zdaniem ludzie trochę na wyrost narzekają, że pochwy leją Kaidou. Z jednej strony go ranią, z drugiej koleś przez cały czas jest bardziej w szoku, że go skaleczyli, aniżeli rzeczywiście zraniony. Wygląda to tak jakby komary go gryzły, a on analizował że ma bąbla i swędzi. I wbrew pozorom to nadal jest jego hajpowanie - bije go 9 gości o sile pierwszych oficerów. To tak jakby walczył sam na Jacka, Queen, Kinga, Katakuriego, Smoothie, Crackera, Marco, Jozu i Ace - przyjmując ich ataki, ale w zasadzie wychodził bez szwanku. Dosyć oczywiste jest, że lada moment się wyrwie z tego letargu i zacznie z nimi walczyć na serio.
wuzzek

Imperator Podziemia

Wiek: 22
Licznik postów: 601

wuzzek, 16-10-2020, 02:43
(15-10-2020, 23:58)fanaticous napisał(a): Chyba tylko Katakuri widzi przyszłość (+ Luffy). Kaido jest ewidentnie zdziwony, że mają oni umiejętność Odena, czyli zakładam, że jest tak jak z widzeniem przyszłości.

raczej nie tylko - tak jak ktoś wspomniał, widzenie przyszłości to kolejny poziom. Kaido jest zdziwiony, ale ryuo to też kolejny poziom, te technikę znał też np Rayleigh. Ogólnie zakłada się, że jeśli Shanks nie ma żadnego owocu, to ma wymasterowane wszystkie rodzaje haki

Dzik dobrze to podsumował.

Szybki rozdział, ładne kadry, jestem ciekaw czy Kappa wyjdzie bez szwanku. Zoro na kolorowej już z Enmą. 

@niudeb sam fakt pojawienia się takich przypuszczeń tylko potwierdza jak dramatyczny dla serii był sposób poprowadzenia wątku po TS
[Obrazek: comment_8yI3Mja7jqmpu40tLdLIStoZjnRBTgmp.gif]
Taker

Major

Licznik postów: 172

Taker, 16-10-2020, 09:57
Dobra Peros i Marco odnalezieni. Ważne, że obaj to w miarę myślące postacie jak na to uniwersum i rozumieli, że mogli coś ugrać na wspólnym sojuszu, a jak realizacja celu finalnie jest niemożliwa to grzecznie dziękują sobie za współpracę. 

Carrot biegnąca po Perosa to coś na co czekam. Tutaj kompletnie nie wiem czego się spodziewać. Marco & Carrot vs Peros? Albo Luffy jej pomoże, bo stary wór wejdzie w drogę Słomianemu próbującego dostać się na górę itd... Tutaj jest kilka możliwych scenariuszy. 

Widzieliśmy już uciekającego Momo przed Yamato powtarzanie tego samego już jest nudne,  a śpiewająca Black Maria pewnie w anime dostanie cały odcinek. 

Wreszcie jakieś sceny walki. Jakaś tam choreografia jest, ale bardzo jednostronna. Kaido dostaje ciągłe lanie i chyba nigdy nie trafi swoim podmuchem xD Fajnie, że pochwy popisują się swoimi technikami, ale jednak coś za łatwo im idzie. Dobra powiedzmy, że Oda wyjaśnił dzięki tym retrosom skąd u wszystkich zaawansowane zbrojenie już mi się nie chce dalej szukać dziur w całym, ale nadal mi się strasznie gryzie power level Kina ze względu, że został pocięty przez  Lawa na Punk Hazard. Zawsze mogę to sobie wyjaśnić, że został wzięty z zaskoczenia. 

Generalnie to Kaido nie wypada jakoś źle, bo mimo iż go ranią to jednak 9 w miarę mocnych gości go leje, a on nadal wygląda jakby był świeżo gotowy do walki, a tamci wyglądają już na mega zmęczonych. Pewnie zaraz dostaniemy comeback i zacznie się inba w drugą stronę, gdzie pochwy będą w totalnej defensywie. 

Mam wrażenie, że Yonko to głównie mega tanki i to pozwala im pokonywać hordy przeciwników. BM , Kaido i WB niczym się dla mnie nie różnią w stylu walki. Przyjmowanie wszystkiego na łeb i nawalnie potężnymi ruchami. Jestem ciekaw Shanksa w akcji i Czarnego po TSie. 

Fajnie, że dostaliśmy trochę więcej scen walki 6/10

Czuć, że w kolejnym albo jeszcze następnym rozdziale odwali się coś dużego, bo coś za spokojnie się zrobiło
wuzzek

Imperator Podziemia

Wiek: 22
Licznik postów: 601

wuzzek, 17-10-2020, 15:46
https://mangaplus.shueisha.co.jp/viewer/1007775 link do oficjalnego tłumaczenia
[Obrazek: comment_8yI3Mja7jqmpu40tLdLIStoZjnRBTgmp.gif]
Marshal

Wicekapitan

Licznik postów: 196

Marshal, 17-10-2020, 18:21
To co pochwy robią w tej walce to hint do tego, że Luffy teraz też będzie w stanie zranić Kaido. Dziadek też go uczył tego całego Ryou więc czekamy na przybycie słomianego na dach. Btw Ryou to nie jest tylko nazwa haki na Wano, tak jak na Skypie nazywano to inaczej? Ciekawe jak długo będziemy oglądać tę walkę, bo myślę że Oda teraz może puścić wszystko offpanel, a gdy Luffy w końcu będzie na miejscu dostaniemy kadr z powalonymi pochwami.
Hinczykbn

Imperator Podziemia

Licznik postów: 673

Hinczykbn, 17-10-2020, 19:44
Dodam trochę na obronę Kaido, że jak Luffy mu wypłacił strzała to się od razu zmienił w tryb człowieczy i nie dawał się lać.
Tutaj ewidentnie pomimo tego, że zadają mu jakieś obrażenia chłop nie czuje że musi się zmieniać.
Zobaczymy ile pochwy zniosą fizycznych obrażeń od Kaido.
Spoiler

[Obrazek: ENEL-GOD.png]

Light D. Moon

Wilk Morski

Licznik postów: 65

Light D. Moon, 17-10-2020, 22:54
Brwi Marco bardzo przypominają logo Marins : p Jestem ciekaw po co Oda stworzył całą tą sytuację. Perospero przetrwał atak i popłynął na Onigasime, Marco po niego zawrócił, po czym zawarli sojusz i robili rozróbę, Po spotkaniu Big Mom chwilowy sojusz się skończył i co teraz? i Jeszcze Carrot i Wanda(?) biegną im na spotkanie. Sojusz Kaido i Big Mom wydaje się na zasadzie kto kogo pierwszego zdradzi.

Przejście między piosenką a walką < 3 

Kaido- jakiś ty piękny, no te rysunki to coś cudownego ^^

Natsu, Ognisty smok błyskawicy : p czy jak to tam było. 

Raizo jest bardziej Ninja niż Naruto ^^

KRÓTKI ROZDZIAŁ!!


To co za tydzień twist i wszystko zacznie się walić? czy jeszcze za wcześnie? Luffy biegnie na górę a tu spada trup jednego samuraja...
[Obrazek: tumblr_prpv9aKVVn1sgwcmso3_500.gif]
Książę Cavendish

Podporucznik

Wiek: 20
Licznik postów: 27

Książę Cavendish, 18-10-2020, 15:15
Kolejny rozdział, w którym samurajowie znęcają się nad biednym Kaidou. Nie wiem, jaki cel ma ta cała zabawa poza pokazaniem, jak nieporadni są imperatorzy. Jedyne, co mi przychodzi do głowy to to, że Oda specjalnie przedłuża walkę, żeby 999. rozdziale Kaidou mógł sprzątnąć wszystkich samurajów za jednym zamachem, a w tysięcznym Luffy wszedł cały na biało i pokonał go z pomocą gear fifth albo przebudzenia opanowanego pod okiem Hyou. Rozdział właściwie ani trochę nie popchnął akcji do przodu poza być może dokończeniem wątku sojuszu Marco i Perospero. Ale okładka bardzo ładna.
1 2
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź