Gotowanie żaby
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Odachi

Wschodząca Gwiazda

Licznik postów: 540

Odachi, 14-10-2020, 22:51
Jest powiedzenie, które brzmi mniej więcej tak:

Jeżeli wrzucisz żabę do wrzątku to natychmiast z niego wyskoczy. Jeżeli włożysz ją do zimnej wody i zaczniesz podgrzewać to żaba da się ugotować.

Mam wrażenie, że Oda robi tak z nami bez przerwy. Wrzuca wątki, postacie, techniki, które są żenujące pod jakimś względem (wyglad, zachowanie, umiejętności).
Potem następuje 5 faz:
Zaprzeczenie - ta postać nie ma racji bytu
Gniew - co ten Oda wszystko psuje, co za plot hole, jak to w ogóle możliwe?!
Targowanie - biorąc pod uwagę, że to manga a w dodatku shonen... i fakt, że ta postać/technika była foreshadowingowana, specyficzne własności diabelskich owoców i wpływ pięciu księżyców na orbicie... to właściwie chyba może być wykonalne...
Depresja - tak lubiłem tę mangę, a to jest jednak jedno wielkie G, jeszcze jeden taki numer i przestanę czytać, bo to już zupełnie nie ma sensu
Akceptacja - jednak ta postać jest cool, a te drobiazgi, to tylko dodają jej charakteru.

Wtedy Oda zrzuca następną bombę... I cały proces zaczyna się od nowa.

Sporo takich przykładów mógłbym podać. Podam tylko jeden, który jest oczywisty, ale tak dawno go już zaakceptowałem, że trochę czasu zajęło mi, żeby sobie o tym przypomnieć :p

Spoiler

Jeden z głównych bohaterów jest niby zwykłym człowiekiem, ale ma zielone włosy i walczy trzema mieczami. W tym jeden trzyma w zębach! Próbowaliście kiedyś trzymać miecz w zębach?! Ja tak i powiem Wam, że nie da się tak walczyć :p

A czy Wy też macie takie odczucia? Czekam na przykłady Wink
niudeb

Dowódca dywizji Yonko

Licznik postów: 1,680
Miejscowość: Isola

niudeb, 14-10-2020, 23:10
Zaprzeczenie- Nagle Scabbardzi okazali sie bardzo mocni, jak to mozliwe?
Gniew - , ciecie ognia, kazdy bije kaido, ogien generalnie nikomu nie jest w stanei zrobic krzywdy, bija kaido
Targowanie- biorac pod uwage, ze Pies, Kot, Kappa, Kiku, Ashura, od poczatku byli zapowiadani na kozakow, to jest to w sumie okej, ale ze
Spoiler

Raizo 

i Kinemon, którzy byli błaznami, też sobie nic z jego ataków nie robia, a dodatkowo zadaja mu obrażenia, no nie wiem...  Kinemon nagle potężny samuraj, pewnie na poziomie katastrof Kaido, i Doflamingo.

Depresja- w sumie nie ma
Akceptacja- no w sumie, co innego pozostaje Tongue ?
[Obrazek: 81029532_3131553410206304_3750596876424364877_n.jpg]

Spoiler

[Obrazek: 3d9.png]

Subskrybuj ten wątek Odpowiedź