One Piece - Rozdział 1001
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 10 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Mordoc

Pan Ciemności

Licznik postów: 2,415

Mordoc, 04-09-2020, 11:40
W tym temacie dyskutujemy o najnowszym rozdziale One Piece.
 

Wersja Polska:

Wersja Angielska:
Oficjalna Wersja Angielska:


Zabrania się rozpoczynania dyskusji przed ukazaniem się skanlacji bieżącego rozdziału.

Zabrania się dyskusji o spoilerach z najnowszego rozdziału One Piece. Uprasza się aby w tym celu korzystać z bliźniaczego tematu o spoilerach o nadchodzącym rozdziale.

Zabrania się pisania komentarzy typu:

"Dlaczego jeszcze nie ma rozdziału?"
"Kiedy pojawi się nowy rozdział?"
"Czy One Piece ma przerwę w tym tygodniu?"
"Dlaczego One Piece ma znowu przerwę?"
 
Aby uzyskać informacje na temat ewentualnych przerw w wydawaniu One Piece, zapraszamy do odwiedzenia tematu:
Przerwy w wydawaniu One Piece


Zabrania się używania jakichkolwiek grafik uchodzących za ciężkie spoilery, zdradzające kluczowe wydarzenia fabularne, miejsca, bądź wygląd nowych postaci w Awatarach i Sygnaturach, do czasu ukazania się owych wydarzeń, miejsc, bądź postaci w Anime. Dopuszcza się używania grafik ukazujących wizerunek postaci które pojawiły się w Anime, a zmianie uległ ich wizerunek. Uprasza się aby odczekać co najmniej 24 godziny przed użyciem grafiki z nowego rozdziału w Awatarze lub Sygnaturze, jako że nie wszyscy mają okazję przeczytać nowy rozdział zaraz po jego wyjściu.
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

Spoiler

[Obrazek: 05onfire1_xp-jumbo-v2.jpg]

Taker

Komandor

Licznik postów: 184

Taker, 6 godzin(y) temu
https://onepiecechapters.com/manga/one-p...k2j3V5uCl4
Kaido zrobi to samo co z samurajami. Najpierw przetestuje Supernovas, a potem ich zniszczy. W ogóle tutaj mamy bardzo konsekwentne prowadzenie postaci Kaido. Luffy zrobił na nim wrażenie raniąc go to chce zobaczyć jak bardzo jego siła wzrosła i ogólnie czy Supernovas będą dla niego wyzwaniem. Widać bardzo wyraźnie, że karp szanuje siłę. 

No i widzimy, że treningi nie poszły na marne i Luffy jest wstanie przyjąć Thunder Bague. Btw wśród ludzi wymienionych przez Kaido brakuje mi BM i Garpa. O ile rozumiem czemu tam wór się nie znalazł, bo jest obok to po co ją wymieniać tak kwestia marynarza jest zastanawiająca. 

Fajnie, że Zoro nauczył się ciachać ogień. Coś czułem, że nauczył się tego off panel i Oda pewnie pokaże wszystko w krótkich flashbackach. 

Nawet Kid wyśmiał Lawa xD Kocham to trio. Law & Luffy bez złomiarza są nudni. Natomiast gag z ognistymi kulami nie śmieszny. 

Zoro jeszcze! Nie zranił Kaido czekam aż zdobędzie pełną kontrolę nad Enmą i użyje najsilniejszych technik. Z tego co patrzę to Killer też mu nic nie zrobił. Przy okazji wreszcie od czasów walki z Pacyfistami Kid i Killer w prawdziwej akcji. Pomijając starcie Killera z Zoro. 

Finalny panel z tekstem, że ta walka zdecyduje kto będzie przyszłym królem piratów. EPIECKIE! Coś pięknego ten rozdział. Cały poświęcony walce czuję się jakbym czytał/oglądał Alabaste albo Enies Lobby przez ten jeden rozdzialik. 

Nie wiem jak wy ja bawiłem się świetnie. Fajnie popatrzeć wreszcie na walkę, a nie tylko czytać wielkich dokonań postaci, które wygrywały wszystko off panel 9/10
Dejo

Pan Jasności

Wiek: 26
Licznik postów: 2,577

Dejo, 5 godzin(y) temu
^Rengoku Onigiri to jednak jedna z najsilniejszych technik stylu trzech ostrzy więc dużego pola do manewru z tymi najsilniejszymi technikami nie ma. W każdym razie jeżeli Zoro w takiej walce nie użyje Asury to raczej trzeba powoli pogodzic się z faktem, że temat tej mocy jest zamknięty (a byłoby szkoda).


Trochę beka że żeby podbić notowania Killera, użył tego samego 'argumentu' który był podnoszony przez fanów przy ocenie walki Zoro v Kamazou... Wystarczyło nie robic z Killera ściery w tym starciu z Zoro i nie trzeba by później starać się w jakiś dziwny sposób przekazac że Killer nie jest tu jednak przez przypadek... W każdym razie ja tego nie łykam.

Klasyczna i przeruchana z przodu z tyłu i z boku scena z cieniami za plecami dziecka przezna... tfu Luffyego. Luffy na tym kadrze wygląda epicko, a porownanie do Rogera-Shanksa, powiedz oda coś czego nie wiemy, po prostu spoko.Mnie to nie szczegolnie jara zwłaszcza że niektórzy gotowi na podstawie tego jednego obrazka rozpoczynać dyskusje książkowej długości kto silniejszy od Kaido a kto słabszy Smile

Rozdział spoko trzyma dobry poziom poprzedniego ale po prawdzie nie ma się nad czym rozplywac, ot sporo klepania się po ryju, kilka typowych dla każdej postaci tekstów i w sumie tyle... Ale fakt że Oda nie ucial tematu tej walki tylko kontynuuje, raczej oznacza że w ciągu kilku najbliższych rozdziałów 5 SN wyłapie ciężki wpiernicz. Zresztą musi tak być, w końcu jest Orochi i wiele innych rzeczy które trzeba w końcu ruszyć, Luffy musi przerżnąć żeby zamknąć akt III, zwolnić akcje i dokończyć pozostałe elementy układanki i dopiero wtedy wielki finał.
 
Spoiler

[Obrazek: 3mnhqTh.png]

 
[Obrazek: KZKNpM.gif]
marmolada

Wilk Morski

Licznik postów: 65

marmolada, 5 godzin(y) temu
Cytat:Btw wśród ludzi wymienionych przez Kaido brakuje mi BM i Garpa. O ile rozumiem czemu tam wór się nie znalazł, bo jest obok to po co ją wymieniać tak kwestia marynarza jest zastanawiająca
Jeśli chodzi o postacie pokazane jako te zdolne zranić Kaido, to są tam sami piraci ponieważ Luffy ogłasza ponownie przy nim że chce zostać królem piratów, napewno Garp i pozostali Admirałowie z marynarki są w stanie zranić Kaido, tak jak Blackbread ale jego również brakuje bo Kaidou nigdy go nie spotkał osobiście
Taker

Komandor

Licznik postów: 184

Taker, 5 godzin(y) temu
( 5 godzin(y) temu)Dejo napisał(a): ^Rengoku Onigiri to jednak jedna z najsilniejszych technik stylu trzech ostrzy więc dużego pola do manewru z tymi najsilniejszymi technikami nie ma. W każdym razie jeżeli Zoro w takiej walce nie użyje Asury to raczej trzeba powoli pogodzic się z faktem, że temat tej mocy jest zamknięty (a byłoby szkoda).

No Onigiri to top tier jego technik, ale jeszcze do wykorzystania jest wspomniana przez ciebie Ashura, Lion's Song i Billion-Fold World
Dejo

Pan Jasności

Wiek: 26
Licznik postów: 2,577

Dejo, 4 godzin(y) temu
Kwestia indywidualna, więc nie będę się spierał ... No ale ja osobiście nie postawiłbym w szeregu najsilniejszych technik Shishi Sonson. Asura wiadomo, Ichidai sanzen daisen sekai, prawdopodobnie najsilniejesz co ma w stylu trzech ostrzy, przynajmniej na ten moment. W przypadku Shishi mocno dyskusyjne jest czy jest chociaż top 3 technik jednego miecza w końcu jest Daishinkan oraz usprawniona wersja Shishi... czyli Shi Shishi sonson.... No i Baki które też ma niezły popierd i przytup. A skoro przy technikach to ja chętnie zobaczyłbym co ma najlepsze Zoro w stylu dwóch mieczy... Nie wiem czy to tylko moje wrażenie ale jakoś czuje że po przeskoku Oda trochę zaniedbał imienne techniki dwóch mieczy, bez chwili zastanowienia trudno mi sobie przypominiec coś konkretnego, poza Toro Samon.
 
Spoiler

[Obrazek: 3mnhqTh.png]

 
[Obrazek: KZKNpM.gif]
Beetlejuice

Kapitan

Licznik postów: 292

Beetlejuice, 4 godzin(y) temu
Zadowolona mordeczka Kaido bezcenna. Atak Kida bardzo fajnie wyglądający. A co do braku kogoś z Marynarki, sprawa dotyczy walki miedzy piratami więc Oda pokazuje tylko piratów. Ale co by nie było taki Akainu z walki z "Białym" to zwykły fiutek do szczania dla Kaido, Garp i "Budda" już swoje lata mają a "Fioletowego" jakoś nie widzę w starciu z gościem który może zamienić się w smoka Smile. Starych dziadów z góry nie liczę bo nic o nich nie wiemy jest jeszcze Cody ale on jest najsilniejszy razem z tym swoim przydupasem. A i skoro Kaido wrócił znowu do postaci smoka to już teraz liczę na jakąś hybrydę a nie to samo co z samurajami czyli walenie kamehamy z pyska i co by nie było chciałbym jeszcze zobaczyć Big Mom w wersji slim.
Hinczykbn

Imperator Podziemia

Licznik postów: 680

Hinczykbn, 3 godzin(y) temu
Walka walka to na co czekałem, Kaido bawiący się ofiarami jakoś mnie nie dziwi.
Nie mam za to żadnego pomysłu jak Luffy pokona Kaido, bo póki co fajnie zranił go ale to samo zrobił Kinemon z ekipą.
Ciekawe czy Law zostanie pozamiatany jako pierwszy, Dofla robił z Nim co chciał to co dopiero Yonko.

Zoro i jego krótka pogadanka z Killerem, może ten drugi znalazł sobie rywala.

Nie chce żeby wparowała tu marynarka, ani BB. Niech rozstrzygną wszystko między sobą. Niech reszta supernovas zbierze dupę, pokaja się i przyjdzie ich wesprzeć.

Powtarzam się ale, z jednej strony chce żeby Słomek obudził w tej walce owoc a z drugiej nie wiem czy to nie za szybko skoro dopiero co poznał nowe Haki. A może właśnie to nowe Haki jest kluczem do obudzenia jego owocu.

Dzieje się i liczę na więcej, może poza zdobyciem wszystkich pomyglyph przez jedną osobę już teraz. Niech np Kid ukradnie jeden i ucieknie.
Spoiler

[Obrazek: ENEL-GOD.png]

Matias Torres

Majtek

Licznik postów: 19

Matias Torres, 2 godzin(y) temu
( 5 godzin(y) temu)Dejo napisał(a): Trochę beka że żeby podbić notowania Killera, użył tego samego 'argumentu' który był podnoszony przez fanów przy ocenie walki Zoro v Kamazou... Wystarczyło nie robic z Killera ściery w tym starciu z Zoro i nie trzeba by później starać się w jakiś dziwny sposób przekazac że Killer nie jest tu jednak przez przypadek...
Zoro miał problem z pokonaniem Killera mając dwa z trzech mieczy, podczas gdy Killer w ogóle wtedy nie miał swojej preferowanej broni. Poza tym Zoro też został ranny w tym pojedynku i stracił przytomność krótko po nim, więc jak dla mnie ten argument nie jest aż tak zły. Albo ja już za bardzo przywykłem.
wuzzek

Imperator Podziemia

Wiek: 23
Licznik postów: 630

wuzzek, 2 godzin(y) temu
Zaskakujące jest przywołanie Rocksa tutaj - chodzi tylko o uznanie jego siły? Przecież Kaido był wtedy jeszcze płotką. Czy już wtedy był "nieśmiertelny"? Czy się z Sebą klepał? 

Mnie bardzo rozbawił gag z płomyczkami BM, szczególnie to tłumaczenie leży tutaj idealnie Smile

Tak jak wspominałem w spoilerach, nie podoba mi się pomysł siły miecza tutaj. Może błędnie ale wnioskuję, że Zoro nie ma zaawansowanego zbrojenia i będzie w stanie zranić Kaido tylko mocą Enmy. W takim razie Killer jest tutaj tylko statystą, chyba że ma zaawansowane albo jego ostrza są jakieś specjalne (na siłę).

Ładne kadry, zawsze podoba mi się rysowanie Lawa w tych momentach, w których muszą wyglądać "fajnie".

Również czekam na slim BM. I na moment, w których Kaido smok zaprezentuje cokolwiek.
[Obrazek: comment_8yI3Mja7jqmpu40tLdLIStoZjnRBTgmp.gif]
Light D. Moon

Wilk Morski

Licznik postów: 77

Light D. Moon, 2 godzin(y) temu
Ale się jaram! ^^
Luffy stoi jak koks niczym się nie przejmując na początku. 
To na ile sekund do przodu widzi Luffy. Co to za przewidywanie przyszłości skoro zobaczył przyszłość, ale atak był tak szybki że nie nadążył. Co on widzi na pół sekundy do przodu? Trochę naciągane.

No elementów gagowych się nie spodziewałem w takiej sytuacji. Law próbuje dbać o swój wizerunek bezskutecznie. Chłopaki przyjmują na klatę atak Yonko dla zakładu... co tu się dowala.

Chyba od następnego rozdziału zrobi się poważnie, co? ^^
[Obrazek: tumblr_prpv9aKVVn1sgwcmso3_500.gif]
Dejo

Pan Jasności

Wiek: 26
Licznik postów: 2,577

Dejo, 1 godzinę temu
Cytat:. Powtarzam się ale, z jednej strony chce żeby Słomek obudził w tej walce owoc a z drugiej nie wiem czy to nie za szybko skoro dopiero co poznał nowe Haki. A może właśnie to nowe Haki jest kluczem do obudzenia jego owocu.
Zdecydowanie to musi być klucz, i dlatego właśnie Doflamingo i Katakuri którzy nie posługują się ACoA, przebudzili swoje owoce.Wink
 
Spoiler

[Obrazek: 3mnhqTh.png]

 
[Obrazek: KZKNpM.gif]
niudeb

Dowódca dywizji Yonko

Licznik postów: 2,098
Miejscowość: Isola

niudeb, 1 godzinę temu
noo nadgoniłem rozdziały od 996 do 1001 i w sumie tak:

996 szału nie było, ale był to też poprawny rozdział
997 noo troche meczace, meczenie watku z antidotum i ze slaboscia sanjiego
998 nawet moze byc, ale jakos obojetnie sie czytalo, rozstawienie przeciwnikow ( chociaz wiadomo, ze sanji sie jeszcze raz bedzie ustawial, i w sumie nie wiem, iel z tych walk dostaniemy, jak na razie najlepiej pokazano z 6 latajacych one page i jego siostre, a reszta jest mi obojetna, po prostu mało ciekawe postacie na obecna chwile.)
999 Chyba najgorzej, cały rozdzial praktycznie Ace, jakas masakra, Yamato jak na razie jest dosc nudna postacia, jakies tam plusy były jak rozmowa Ace z białym o Odenie, czy Marco, ale generalnie noo słaaaabo.
1000 - noo tutaj w sumie już było dobrze, nie mam wiekszych zarzutów, moze tylko to, ze znowu wciskali mi Ace, meeeh.

1001-
( 6 godzin(y) temu)Taker napisał(a): Nawet Kid wyśmiał Lawa xD Kocham to trio. Law & Luffy bez złomiarza są nudni. Natomiast gag z ognistymi kulami nie śmieszny.
Na plus dla mnie. Widac teamowa atmosfere.
( 5 godzin(y) temu)Dejo napisał(a): Trochę beka że żeby podbić notowania Killera, użył tego samego 'argumentu' który był podnoszony przez fanów przy ocenie walki Zoro v Kamazou... Wystarczyło nie robic z Killera ściery w tym starciu z Zoro i nie trzeba by później starać się w jakiś dziwny sposób przekazac że Killer nie jest tu jednak przez przypadek... W każdym razie ja tego nie łykam.

Meehh ja też.  Killer jakoś tak randomowo mi wygląda. Gdyby Zoro nie zostal zaskoczony z tyłu, to by mu nawet rany nie zadał. W ogole autor próbuje jakos od poczatku natarcia zrekompensować upokorzenie Killera, ale mu to nie wychodzi w ogole.  Pierwsze to, ze  nagle znalazl sposob na walke z Apoo, sie zapowiadalo, ze sie nim zajmie, ale potem sobie gdzies poszedl i Zoro go sprzatnal,  drugie to, ze w ogole tutaj jest wsród innych, trzecie dzisiaj z tym tekstem do Zoro.

W ogole Apoo i Killer to jakies porazki jak na razie są. 

https://www.youtube.com/watch?v=ACHXunTGxUM

A tak poza tym, to rozdział oceniam bardzo na plus, dobra odpowiedz po ataku luffy'ego ze strony kaido, nastepnie nie do konca udany unik luffy'ego, Big mom wykorzystuje sytuacje, by go zaatakowac, ale Zoro go na szczescie oslania. Potem Kaido chce poprawić zamach swoim kolczastym kijem, a Law uzywa teleportacji.

Pod koniec rozdziału przeprowadzenie grupowego ataku.  Jest dynamika i o to chodzi.
"Life before death.
Strength before weakness.
Journey before destination.
"
wuzzek

Imperator Podziemia

Wiek: 23
Licznik postów: 630

wuzzek, 43 minut(y) temu
"A little bit more power up Zorro would have unleash susano..." XDDDD
[Obrazek: comment_8yI3Mja7jqmpu40tLdLIStoZjnRBTgmp.gif]
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź